Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Potápění

Autor 0sarka0 
Re: Potápění
02. 04. 2009 20:13
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 14:48).
Re: Potápění
02. 04. 2009 23:15
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 17:37).
Re: Potápění
06. 05. 2009 11:12
Máte prosím někdo zkušenosti s potápěním v okolí Omiše?
Uvítala bych zkušenosti s potápěním s bombama, třeba nějaký diving club....
avatar Re: Potápění
06. 05. 2009 11:35
Re: Potápění
06. 05. 2009 11:49
Díky Kudusmiling smiley
Osobní zkušenost nemáš??
avatar Re: Potápění
06. 05. 2009 12:20
Vali, osobní zkušenost nemám. Já se zmůžu akorát tak na šnorchlování, ale tyhle stránky jsem objevila náhodou.
Re: Potápění
14. 05. 2009 20:14
mě určitě nic nazastaví. takže počátkem srpna v pakoštane
Re: Potápění
18. 05. 2009 12:56
Tak to se bohužel neuvidíme. My zítra letíme a budem tam do 7.7. Tak snad jindy. Páčko jdu balit.
Re: Potápění
16. 06. 2009 19:15
hah,
marně sháním nějakou možnost dicovery divingu v okolí Omiše. Konečně dobrý tip. Jsem naprostý suchozemec, ale zařekl jsem se, že to letos vyzkouším. Vzhledem k tomu, že mi to můj otec zakázal, je to naprosto nezbytná záležitost. Kdyby to nevyšlo v Omiši, nevíte o nějaké jiné firmě, třeba na Makarské? Budu příští týden v Mimicích. Vali nenašel/nenašla jste něco dalšího? Mimochodem s tím zákazem otce. Je mu 61 a mě 38, takže to není tak vážné :-).
avatar Re: Potápění
07. 04. 2010 14:48
Nemate náhodou někdo prosím zkušenost s potápěčskou základnou ve Viganji na Pelješacu ?
avatar Re: Potápění
12. 09. 2010 16:09
Milane teď sem koukal na dokument o hlubokomořském potápění v Mikronésii a byl tam maník kterej se potápí zásadně bez jakéhokoliv neoprénu jenom v košili s krátkejma rukávama a kraťáskách a s heliem byl ve 110 m.Magor.Jaká tam je zima???To neříkali,jen,že ostatní maj 5 mm neopren....pak jim kláda není...Odhaduji kolem 10 st.C?Potápění bylo dlouhé skoro 4 hod....1 min.v hloubce=15 min.dekomrese....
Jinak zdravím do Boraku....Nahraj fota,přidej ty od Ivoše z přístavu po bouři....psal mi,že je máš nahrané....Díky

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
avatar Re: Potápění
13. 09. 2010 19:08
no do 110m bez neoprenu je magorina. Ja byl dnes pod Borackou stenou ve 30m a teplota vody byla 19stC, neopren sem mel 5mm, byl to hodne prijemnej ponor se spoustou ryb, muren, barevnej hvezdic ...
Re: Potápění
23. 05. 2017 12:52
Ahoj, v létě mám jet do Chorvatska na dovolenou a potřeboval bych poradit dobrou akční kameru na potápění. Chci něco, co bude mít fakt hezkej obraz, aby ty záběry fakt stály za to. Poradil by někdo? smiling smiley
Re: Potápění
23. 05. 2017 18:17
napr. za super cenu kamerka Niceboy 4k
záleží, koľko chceš do kamery investovať.

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: Potápění
24. 05. 2017 14:00
Rozpočet mám tak do 7000kč, že bych chtěl něco koupit.
avatar Re: Potápění
21. 08. 2024 08:45
Letos jsem si pořídil [www.decathlon.cz]
Za mě velká spokojenost pro mé použití plně vyhovuje i potopit se dá do hloubky kterou zvládnu. Pro mě bonus že se mi nemlží coš u klasických potápěčských brýlí neznám.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Potápění
21. 08. 2024 14:36
Mám už léta. Taky z Dekathlonu, ale byla za cca 600. Druhou jsem kupoval za necelých 400 Kč jinde, protože jsem od té první nemohl najít šnorchl. Samozřejmě nalezen cca týden po koupi té druhé.
Problém fousy, jak u klasických blýlí, tak i u této masky. Díky nim zatéká. Maska má výhodu, že se dá dýchat i nosem a lepší výhled.
avatar Re: Potápění
21. 08. 2024 15:15
Jj, super věc thumbs up Bezproblémově fungují i masky Crivit z Lídlu smoking smiley
Máme 3ks, minimálně 5 let, spíš déle... Byl u toho i držák na kameru (nacvakne se na ten dýchací komínek nad čelo) a náhradní "membrány" )
U dcery byly brýle + šnorchl neřešitelné sci-fi, maska jí vlastně umožnila šnorchlovat a poznávat mořský svět.

P.S. Máme tu možná vhodnější téma Šnorchlování v Chorvatsku !!!
avatar Re: Potápění
22. 08. 2024 09:13
Michale nějak jsem nepociťoval, že by mi kolem fousů zatékalo někdy trochu cáklo přes šnorchl, ale stačí více vyfouknout a voda vyteče spodem.
Proč jsem koupil tuto a ne ty levnější, protože když jsem je zkoušel v decathlon tak tato mi nejlépe sedla.

Ps: Prosím o přesunutí všech 4 příspěvků špatně jsem se díval.

.
.

_________________________Jirka_________________________



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (23. 08. 2024 07:30).
Re: Potápění
23. 08. 2024 00:22
Ja to radšej dám sem...

Už možno 15 rokov dozadu používam takéto okuliare - bez nosa: [www.bezvasport.sk]. A to mám ozaj tvrdé a krátke fúzy. Nenašiel som doteraz také, čo by mi neotlačili ten môj obr raťafák. Bessy, teraz ale bez urážky, že mám pravdu?! Ale zase platí "podľa nosa poznáš kosa". Ale že vraj už ani to neplatí, lebo americkí vedci zistili, že plešatí muži majú vraj väčšie vybavenie tam dolethumbs up smiley.
Ale naspäť k téme. Naučil som sa potápať aj naruby - hore bruchom, popod vlny! Je to len sila zvyku, vôbec sa mi voda nedostane do nosa. A to ozaj doporučujem, vyskúšajte si, aký je to krásny zážitok vidieť spenené vlny odspodu. Nádhera čo sa deje nad vami!!! Milióny krútiacich sa bubliniek! Nádhera...
Žiadne strachy! Žiadna vlna vás nehodí o skaly, však kto šnorchluje to pozná, že ho vlny nehodia pri skalách o skaly. Vlna prejde nad vami, nie je až po dno. Dole voda stojí, alebo sa len trochu kolíše. Kto sa bojí, nech sa pridrží o kamene, o skaly.
Šnorcheľ dám do huby, len keď dlhšie pozorujem dno dole bruchom na hladine, aby mi nič neuniklo. Každý pohyb, čo i len jednou rukou, vyplaší ryby, chobotnice a aj sasanky sa strčia do dierky v piesku. Preto sa lovci s harpúnami pod vodou nepohnú aj dve minúty. Nič by nestrelili. Pozor - aj na harpúnu potrebujete rybársky lístok. V CRo a ITALY je lov harpúnou ešte stále povolený, tuším inde je to už zakázané.
Mávam len jeden problém. Večer po hlbšom potápaní, keď si sadneme do "reštiky" alebo na terasu, keď sa nakloním k tanieru ovoňať jedlo alebo kávičku, tak mi z nosa kvapká voda!!! Ale to sa mi naberie do dutín cez uši! Neznesiem štuple do uší, ale viem si ich pod vodou tzv. apnoe trikom zatvoriť. Na sucho prehltneš a zvnútra potlačíš, aj tri krát po sebe. Naopak ako v lietadle. Ale aj tak sa stane, že sa samé otvoriagrinning smiley a tlakom mi do nich natečie. Tak si vždy pod nosom držím papierový kapesník, a vypadám ako feťák s kapesníkom namočeným do Téčka - toluénu. Ako to robia naši tmavší spoluobyvatelia z osadyangry smileyangry smiley. A keby len oni... a to už v drogérii bez občaňáku, to vraj ani nepredávajúsmoking smiley Inak Téčko je jediné riedidlo, ktoré okamžite odstráni živicu z ihličnanov z karosérie, zo šiat, z bundy, z rukavíc...

Ešte som zabudol podstatnú vec. Keď kupujete akékoľvek okuliare, treba urobiť toto. A to vám povie aj každý poctivý a hlavne znalý predavač.
Treba si okuliare priložiť na tvár, bez toho aby ste si dali dozadu na hlavu ten remienok. Trochu ich pritlačiť na tvár, urobiť tak vákuum pod nimi a počkať minútku aj dve, či sa samé neodlepia. Také čo držia furt, také si kúptethumbs upyawning smiley.
A kto chce byť rýchlo na brehu pri akýchkoľvek vlnách, treba "chytiť" vlnu už popredu, než sa cez vás prevalí. Pritom ako ste navrchu vlny, stačí pár krát "máchnuť" plutvami a hneď ste až na plytčine. Ale musíte byť hore bruchom, opačne sa to nedá.
Z toho som mal vždy radosť, ako som bol rýchlo na brehuhot smiley

smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 223
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.