Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

cesta do Vodic

Autor kure 
avatar cesta do Vodic
15. 07. 2008 19:17
Dobrý den chtěl bych se zeptat na cestu z Karlovace do Vodic. Chci jet po staré přes plitvice,ale dál nevím. Máte tu zkušenost ? Hlavně mně nekamenujte,hledal jsem to tu na fóru a nenašel jsem to, asi jsem slepý. Předem děkuji za pomoc.eye popping smiley
Re: cesta do Vodic
15. 07. 2008 19:37
ahojky já sem se vrátil z Vodic 13.7
jel sem v pátek4.7 v 16.30 přechod Hatě v koupil sem si známku ve slovinsku protože ji nikde nekoupíš zastavíš před mítnicou a tam ji prodávají v takovém malém obchůdku ze zbožím které nikdo nekupuje a prodávají jen známky a nebo si přizastavíš u mítnice a slečna co tam sedí tak ji prodává 35 eu v chorvatsku první poplatek byl ale 35 kun a pak až do Vodi 135 kunPirovač krásná cesta bez provozu úplná pohoda až sem myslel že jedu blbě krásně tě to dovede až do vodic
JEĎ NORMÁLNĚ PO DÁLNICI BEZ PROBLÉMU POKUD POJEDEŠ PO STARÝ MŮŽE TI SKOČIT ZVĚŘ NA AUTO BYL SEM SVĚTKEM JAK SRNA VE SLOVINSKU SKOČILA NA KAPOTU DÁLNICE JSOU OPLOCENÝ....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil gimik (15. 07. 2008 19:43).
avatar Re: cesta do Vodic
15. 07. 2008 19:42
PRO GIMIK: Já jedu přes maďary,ale ty jsi jel po dálnici ?
Re: cesta do Vodic
15. 07. 2008 19:45
PŘEZ MAĎARY přecho Goričan
a pak v chorvatsku po dálnici ne určitě jedeš
avatar Re: cesta do Vodic
15. 07. 2008 19:56
Samozřejmě jedu z Goričanu až do Karlovace po dálnici,ale někde tu psali že po staré je pěkná cesta. Za ušetřené kuny si můžu dát nějaké to pivko. Je tam cesta E71.:!)smileys with beer
Re: cesta do Vodic
15. 07. 2008 20:01
Koľko ušetríš? 400 alebo 500 českých? Ideš predsa na dovolenku, oddýchnuť si a po dialnici si tam ďaleko skorej a s menším stresom. Pokiaľ teda nejdeš v sobotu. Idem do Splitu asi deviaty krát a odkedy je možnosť dialnice neváham a využívam ju.
avatar Re: cesta do Vodic
15. 07. 2008 20:12
No dobře,ale chtěli jsme se podívat na plitvická jezera. Byla tam tchýně a byli nadšeni.Pokud bych se chtěl napojit na dálnici po cestě ,tak jsem z mapy vyčetl město G.Ploča,pokud se mýlim tak mně opravte. Díky.
Re: cesta do Vodic
15. 07. 2008 20:42
Z Karlovacu přes Plitvice, Gračac, Knin, Drniš, Šibenik, Vodice.
Nádherná cesta na pokoukání omoc lepší než dálnice.
avatar Re: cesta do Vodic
15. 07. 2008 20:55
VALDEZ: Pěkná příroda ? A co cesty ? Nemáš foto ? Chtěl jsem se ještě vyhnout Šibeniku,ale to nevadí.thumbs up smiley
avatar Re: cesta do Vodic
15. 07. 2008 21:19
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Z Karlovacu přes Plitvice, Gračac, Knin, Drniš,
> Šibenik, Vodice.
> Nádherná cesta na pokoukání omoc lepší než
> dálnice.
není pravda, je to mnohem dál a ten Šibenik je úplná ptákovina, pojedeš zpět na sever...
když už:
Plitvice, Gračac, Obrovac, Benkovac, Vodice...
akorát před Obrovacem pozor na závratě po cestě za průsmykem...pohled ale nádhera...
avatar Re: cesta do Vodic
15. 07. 2008 21:26
Jsou tam aspon svodidla ? Manželka má bobky,ale tudy asi pojedu.hot smiley
Re: cesta do Vodic
15. 07. 2008 21:26
jeliman: co není pravda? nikdo nepsal že je to blíž. Psal jsem, že je to hezčí pokoukání než po dálnici. Každý ať si vybere, jestli je nejkratší cesta nejlepší.
A z Šibeniku se jede "na sever" pohých 10km! Děsná zajížďka na tisíc km dlouhé štrece.
avatar Re: cesta do Vodic
15. 07. 2008 22:19
kure napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jsou tam aspon svodidla ? Manželka má bobky,ale
> tudy asi pojedu.hot smiley
samozřejmě, asfaltka krásná, svodidla... a tam pojedeš při skále...
z Gračacu po cca 12 km dojedeš na průsmyk Prezid (766 m) a pak klesáš při skalách přes Muškovci až dolů k moři do Obrovacu...nádhera... je fakt,že potom na Benkovac,Stankovci, Vodice je pustota, rovina a depresivní pohledy na krajinu, kterou poznamenala válka...
Valdez má pravdu v hezčí krajině, na Knin je to z Gračacu hezčí krajina ale do Vodice moc dál....
jo, o dálnici zde nikdo nemluví, ale když chtěl kure na Plitvice?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jeliman (15. 07. 2008 22:22).
Re: cesta do Vodic
15. 07. 2008 22:59
Zas tak o moc dál to není. Navigace ukazuje přes Plitvice optimální trasou 988km, přes Plitvice, Knin, Drniš 1011km.
Do Šibeniku se nevjede, míjí se severní okraj.
Zajížďka 23km fakt za to stojí nehledě za ušetřený dálniční poplatek.
Trasa co navrhl jeliman taky stojí za vidění (Prezid, Muškovci), ale moje žena tady má celou cestu zavřené oči a když zastavím abych se kochal, tak odmítá otevřít dveře auta...
A depresivní úseky vypálených vesnic jsou na obou trasách, to si nevybereš.
Ještě jedna poznámka: v Drniši se dělá nejvyhlášenější pršut z celé bývalé Jugošky (aspoń to tvrdí několik známých Chorvatů a Srbů).
avatar Re: cesta do Vodic
16. 07. 2008 09:26
Valdez: Manželka má taky strach z výšek,tak ještě nevím kudy pojedu. Dokonce ještě nevím který den a v jakou hodinu mám vyjet. Apartman máme od 2.8 do10.8(so-ne),každý mně odrazuje abych nejel v pátek,ale ještě nevím. Bydlím nedaleko Zlína. Čtu všechny rady ,tak uvidím jak se rozhodnu.smileys with beer
Re: cesta do Vodic
16. 07. 2008 16:05
Ja idem po dialnici tam a nazpat po starej ceste a zastavim sa na Plitviciach
Re: cesta do Vodic
16. 07. 2008 20:40
kure: tak na tvém místě bych volil cestu přes Maďary. Rozhodně bych se v toto datum vyhnul Vídni i Slovinsku. Odjezd bych volil tak, abych byl u Zagrebu před šestou ráno. Jen tak máš šanci ujet kolonám které se tam ráno tvoří (slévají se tam proudy turistů od Rakous a od Maďar, do toho ještě Zagrebané co jedou do práce). Jistota ale stejně není. Vyzkoušel jsem už všechny trasy a dobrá rada drahá. Za Plitvicemi už by neměl být problém, pokud ovšem nebude někde nehoda. Rozhodně nedoporučuju v so. přes den jet po dálnici přes tunely. To je jistá sebevražda.
Z Vodice ser určitě jeďte podívat do sousední Tribuně (asi 3km). Vylézt na kopec ke kostelu. Úchvatná vyhlídka na ostrovy a starou Tribuň. Výborně vaří v restauraci Bepo kousek za konzumem směrem ke kostelu.
Tak zlom vaz...
avatar Re: cesta do Vodic
16. 07. 2008 22:24
Valdez: Čau,díky za rady. Jsem z Holešova okr.Kroměříž když vyjedu v 17:00 (pátek)myslíš že by to mohlo být v pohodě ? Pokud ne tak poraď. Samozřejmě jedu přes Maďary bez poplatku a hranice Goričan až po Karlovac po dálnici pak po staré. Opravdu nevím kdy mám vyjet,mám felicii a jedu se třemi dětmi. Díky všem za radu.smileys with beer Jo řidiči jsme dva,takže odpočinek jen kvůli dětem.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kure (16. 07. 2008 22:29).
Re: cesta do Vodic
16. 07. 2008 22:29
Ahojky, my taky máme být ve Vodicích 2. 8. a máme taky dilema kudy jet, jestli se dá vyhnout nějak té dálnici ve Slovinsku, nebo to za to nestojí a jestli se pustit v Chorvatsku po pobřeží, nebo po dálnici, nebo jestli má někdo zkušenosti s cestou přes Maďarsko kudy se tam jede a jaká je cesta, tak bych byla vděčná za každou radu
avatar Re: cesta do Vodic
16. 07. 2008 22:32
Veronika: My jedem do apartmánu biuk kam vy ?
Re: cesta do Vodic
16. 07. 2008 23:53
kure: zdá se mi to brzo - ještě bude dost silný provoz přes Maďary. Já bych vyjel tak kolem 19:00.
Já odjíždím zítra hot smiley svou nejmilejší trasou přes Alpy: Č.Budějovice-Linz-Graz-Maribor-Zagreb-Šibenik-Brodarica.
Na tři neděléééé!

Veronika: o cestě přes Slovinsko i Maďarsko už tu je napsáno všechno, jen bych to opakoval.Z vlastní zkušenosti - Maďarsko bez problémů - přes Vídeň vražda.
Po pobřeží teď v plné sezóně pojedeš místy krokem, ale pojedeš. Po dálnici sice pohoda, ale před tunelama počítej v sobotu dopoledne
několik hodin popojíždění v koloně, s rizikem uvaření motoru i posádky. Fakt raději třetí variantu - vyhnout se tunelům po staré přes Plitvice.

Ahoj všem.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 191
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.