Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 06. 2021 06:23
Posledni 2 roky jsou WC uvnitr otevreny, bez klice.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 06. 2021 15:16
Ani ToiToi tam již venku nestojí...
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 07. 2021 13:24
Exit 226 je už otevřený. Na google mapách je sice stále oboustranná uzavírka, ale webcamera ukazuje provoz
Exit 226
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 07. 2021 15:55
Tak to je dobrá zprávathumbs up

--------------------------------------------------------------
Blato,Bratuš,Blato,Čaklje,Blato,Brist,Mala Duba ... Ford S-MAX ST-line 177kw
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 07. 2021 08:13
Prosím, přechod v Ormoži je otevřený, nebo je lepší Trnovec?
Google neukazuje v Ormoži žádný provoz.
Dík

--------------------------------------------------------------
Blato,Bratuš,Blato,Čaklje,Blato,Brist,Mala Duba ... Ford S-MAX ST-line 177kw
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 07. 2021 18:52
to Valeri ... Exit 226 otevřený ... dobrá zpráva. Ve středu před polednem ještě zavřený. Díky za info
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 07. 2021 21:17
tak pánové, SLO dálnici jsem objel klasicky Ilz, Feldbach - G.Radgona - Ormož - Varaždín a mé vcelku kladné zkušenosti jsou zde na jiném vláknu Ormož
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 07. 2021 07:44
Přátelé, měl bych dotaz. Již jsem několikrát zaslechl, že je obchvat Mariboru (H2, 430) letos nezpoplatněn. Když si plánuji cestu na mapy.cz, tak mi ten úsek nabídne (při odebrání placených úseků). Ale na google mapách je vidět, že je zpoplatněn (je to ovšem z roku 6/2018) - [www.google.com].
Máte někdo zkušenost a můžete potvrdit, jak to tedy letos je?
Díky.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 07. 2021 23:38
Podle sl.wikipedia.org je H2 od 1. 1 2020 zařazena jako R2-430. Takto to je i na mapě na dars.si i na mapy.cz. Tím pádem je bez poplatku, platí se jen na silnicích značených A a H. Na stránkách dars.si navíc v seznamu zpoplatněných silnic H2 není.

I když jsem tam nebyl, je to timto pro mě jasné.

Jen se divím, že tato informace se zde na fóru za těch 18 měsíců, co to takto je,neobjevila. Takže díky, nollie.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 07. 2021 08:51
Nejspíše proto, že se po ní nejezdilo. Pokud někdo platil, jel po dálnici. Pokud ne a jel přes Maribor, jel po naučené trase.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 07. 2021 08:59
Děkuju Ti za vyčerpávající odpověď. Tímto je to pro mě také jasné a až tam letos pojedeme, tak zde zanechám info.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 07. 2021 09:47
Zkusil jsem si trasu přes Maribor teď nastavit v navi, mám mapy poslední kvartál 2020 od TeleAtlasu a na H2 mě to nepustí, pokud nastavím cestu mimo zpoplatněné úseky. Buď zaspali, nebo je vše jinak?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 07. 2021 18:37
Tak to je potěšující informace a z oficiálních zdrojů je tomu tak. Na mapě jasně značeno oranžovou barvou, tady bez vinjety.
[www.dars.si]

Přes Maribor jsem jezdil rád a když to bude možné, zase tudy pojedu. Ještě by mohli otevřít starý Macelj a frčel bych Slovinsko po silnici jako před patnácti lety. Macelj doufám otevřou po přistoupení do Schengenu, proč by tam jinak ten most přes dálnici stavěli.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 07. 2021 20:22
edit: přesunuto do jiného vlákna



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (05. 07. 2021 20:24).
avatar
XXX
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 07. 2021 00:15
Možná blbá otázka .Nemám nějak čas to sledovat, proto se předem omlouvám Přechody A/SLO Mureck/Trate a SLO/HR Zavrč/Dubrava... jsou otevřené?Jedu za 14 dnů a nechci někde "zakufrovat".Díky.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 07. 2021 22:48
Když loni byly mezi A/SLO pro občany třetích zemí otevřené jen tři přechody, byly ty ostatní na mapě dars.si označené zančkou "zákaz vjezdu". To letos není.

Ohledně přechodů SLO/HR, na policija.si jsou všechny vypsané, včetně těch aktuálně uzavřených. Vzhledem k letošním krátkým frontám s dlouhým zdržením na SLO/HR hranicích se rozhlížím, kudy bude vhodné se vyhnout jinak z mojí strany preferovanému Cvetlinu. Ale snad se to uklidní, na začátku prázdnin byl Cvetlin dost vytížený i v předchozích letech, tak doufám, že týden před koncem července, až to budu potřebovat, to bude i letos OK. V opačném případě to vidím asi na Draše. Pokud bych nestíhal otevíračku (do 22.00), měl by to jistit Mali Tabor (do 23.00).

Pokud dojde na Cvetlin, tak to tentokrát zkusím přes Maribor, podle googlu by to z Spielfeldu mělo být s využitím 430 (překlasifikováné z H2) o 10 minut rychlejší, než přes Mureck. Btw., google sice pořád uvádí H2, ale vede tudy trasu i při volbě bez zpoplatněných silnic.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 07. 2021 10:01
Grizzly napsal(a):
-------------------------------------------------------
> tak pánové, SLO dálnici jsem objel klasicky Ilz,
> Feldbach - G.Radgona - Ormož - Varaždín a mé
> vcelku kladné zkušenosti jsou zde na jiném vláknu
> [url=https://forum.ihvar.cz/read.php?4,304517,3239
> 20#msg-323920]Ormož[/url]
Díky moc za info, určo to využiju a pěknou dovču.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 07. 2021 23:54
muzu nekoho poprosit jestli by me popsal aktualni objizdnou trasu vcetne hr prechodu? V rakousku kouknu v navigaci jak je ucpany dalnicni prechod a rozhodnu jestli budu objizdet. Dekuji
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 07. 2021 08:31
Objízdných tras je několik. Stačí počíst něco zpět.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 07. 2021 08:42
Zdravim z Bratuse. Vcera rano kolem 3 nas Waze upozornil na kolonu na Macelji. Na benzinece jsme koukli, pocital 40 minut, i tak jsme chteli na Cvietlin. Jako sjezd vybral Podlehnik, jenze ta rally cesta je v techto mistech uzavrena zavorou(nevim jestli opravy, nebo kvuli sjizdecum) Zavora na cestě,takze jsme to otocil a strávili bajecne 2acvtrt hodony v kolone...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirkap (10. 07. 2021 08:43).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 07. 2021 09:06
Pago: Aktuální jsou všechny trasy, na které ses tu ptal loni i předloni. Nejsi jediný, kdo si nepamatuje, kudy že to jel. Ale tvoje navigace by si to pamatovat mohla.
Jediná dlouhodobě platná změna je, pokud bys chtěl jet skrz Maribor, že původní H2 už není zpoplatněná.
Takže trasy přes Mureck nebo Bad Radkersburg na Lenart, Ptuj, Videm a Cvetlin zůstaly stejné.
Stejně tak máš na výběr sjet v Rakousku už na exitu 138A2 nebo 157A2 a pak jet přes Feldbach a Bad Gleichenberg, za nímž se můžeš rozhodnout, jestli přes Mureck nebo Bad Radkersburg. Můžeš jet až kolem Grazu na exit 226A9 a Mureck, máš pořád na výběr, jako loni, předloni...
Stejné zůstaly i ty betonové bloky na SLO/HR hranici u staré celnice, abys bez slovinské známky nemohl přes Macelj přejet.
Takže Cvetlin je stále přijatelná alternativa. Nebo můžeš z Radgony či Ptuje jet přes Ormož na Varaždin...
Jenže změny můžou ze známých důvodů nastat nejen ze dne na den, ale, jak se minulý týden ukázalo na naší hranici, i z hodiny na hodinu. Tak si do navigace dej jednu trasu, kterou jsi jel minule, a, když to tam zavřou, než tam dojedeš, tak ti navi nabídne náhradní cestu.
Teda doufám, nikdy jsem navigaci neměl a, i když ji moje auto umí, dodnes jsem do ní nepotřeboval koupit licenci na mapy. Takže dodnes nemám.

Jirkap: Kolem Podlehniku, Gruškovje a Leskovce jsou desítky slepých silnic a ty průjezdní pro změnu nevypadají vždy, že by zrovna někam vedly. Asi ta odbočka vypadala líp a každou chvíli jim tam někdo zakufroval. Nebo navigace nevěděla, že už nikam nevede.
Radit sjezd 6A4 Lancova Vas na Videm nejde, ten je zavřený, takže nejkratší cesta, jak se vyhnout koloně na Maclju, když už máš slovinskou známku, je sjet už na exitu 4A4 Hajdina. Já vím, člověku to přijde líto, za ty prachy tu dálnici tak brzy opouštět, ale sjet až na 5A4 Draženci a projet Ptujem, nebo 7A4 Podlehnik a pak se vracet na Tržec a Videm už znamená trochu dost zajížďku.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Hill (10. 07. 2021 10:52).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 07. 2021 11:41
Díky za informace, zítra ráno vyjíždíme, sjezd 226, Mureck, Lenart, Ptuj, Videm a Cvetlin. Dám vědět jak to dopadlo.drinking smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 07. 2021 13:22
Věřím, že trasu máš dokonale načtenou. Hlavně odbočení za Ptují na kruháku na Videm.
Netrefíš li se na správnou odbočku, jedeš dál po dálnici. dej vědět jak to dopadlo.

Odbočení na Videm z tohoto kruháče: [www.google.cz]
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 07. 2021 15:15
Nestraš, vždyť je to první a zatím jediný kruhák za mostem, na tabuli je směr k dálnici druhým výjezdem označený, tudy tedy ne. Třetí výjezd vede na čističku odpadních vod, dál se tudy stejně nedá. Zbývá hned první výjezd směr Ptuj - Zahod.
Tudy dojedeš k druhé průmyslové zóně a uvidíš tuto ceduli. Zase je to podobné do centra nechceš, tos už objel, do průmyslové zóny taky ne, to vylučuje první dva výjezdy. Zbývá výjezd třetí, kolem pumpy Petrol na Dražence.
Pak se drž na hlavní a za dlouhou zdí po levé ruce přijedeš na stopku, kde odbočíš doleva směr Videm přes viadukt nad přivaděčem dálnice. Dál pojedeš podle značení Videm - Leskovec. Projedeš Videm, Leskovec pořád po hlavní silnici, i když je to okreska, a dovede tě až na přechod Cvetlin.
Moc čerstvé fotky na gůglu nejsou, ve skutečnosti tam je už asi tři roky i jakési oranžové značení na Zagreb (někde zdůrazněné, že pro vozidla do 3,5 tuny), ale, když se budeš držet na ten Leskovec, k dálnici se už nepřiblížíš.
Nepsal jsem to tu už někdy předloni či ještě dřív?... No to už je jedno.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 07. 2021 16:32
Za mě možná lepší projet Ptuj přes centrum,je to malý město, a skoro se ti nemůže stát, že vyjedeš na dálnicispinning smiley sticking its tongue out

--------------------------------------------------------------
Blato,Bratuš,Blato,Čaklje,Blato,Brist,Mala Duba ... Ford S-MAX ST-line 177kw
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 07. 2021 17:14
Centrem Ptuje to samozřejmě je o třičtvrtě kilometru kratší, než průmyslovou zónou obchvatem. Drobná záludnost je u Lídlu těsně před viaduktem (táhlý pravý oblouk) - hodí se řadit do levého pruhu už tam a na světlech odbočit doleva*) směr Ljubljana, Maribor přes starý most, za ním pak vlevo na Videm. A pak už přijedeš na ten samý kruhák u pumpy Petrol a Aldiho, co o něm píšu výše, a mažeš směr Draženci.

*) Co otevřeli nový most, jsem tudy nejel; když jsem konečně zase jednou chtěl, byl starý most zavřený a stejně mě objížďka vrátila na Ormošku cestu a kruhák před novým mostem... čili v důsledku je to jedno, kudy Ptuj projedeš, podstatné je dostat se na Zagrebšku cestu. A po ní pořád na Videm a z Videmu na Leskovec.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 07. 2021 17:37
jel jsem to vloni přes centrum, bylo to v pohodě

--------------------------------------------------------------
Blato,Bratuš,Blato,Čaklje,Blato,Brist,Mala Duba ... Ford S-MAX ST-line 177kw
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 07. 2021 18:51
Hill Jardo super info pro ty ,kteří tudy jedou poprvé ty jsi chodící mapa grinning smiley

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 07. 2021 20:56
Ale ne, je fakt, že první cestu přez Ilz a Radkersburg jsem měl sestudovanou ze satelitní mapy předem,než jsem ji jel poprvé. A to, co vidím cestou, když to jedu desekrát, patnáctkrát, přímo tu cestu před sebou vidím. Některé itiky mi psávaly děti cestou, dnes mi záznam dělá Červánek mého života Eva, ale už ne tak podrobně, za jízdy se už nic nepíše. Přesto si můžu dovolit informovat se slušnou přesností.
To už by patřilo do jiného vlákna, ale dám to sem: občas jsem nejel jako řidič, řídil jen tady v Podkrkonoší někdo s navigací a věřil jí víc, než mně. Pravidelně jsme zajeli někam, kde končila cesta, nebo tam byla jen lávka pro cyklisty. Zato mi to párkrát poskytlo výhled do krajiny z míst, kam se málokdo vypraví (škoda, že CAT S30 neměl zrovna krajinářskou optiku ani rozlišení, tako třeba starý Elm). Já bych jel některou z osvědčených tras a viděli bychom kulový.Navigaci tedy mám, zač poděkovat, ale prosit se jí nebudu.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 07. 2021 20:29
Komukoli, kdo zde čte fórum, bych rád sdělil, že já tu jsem cca 20 let? a Hill má neuveřitelnou schopnost empatie, popisu a jeho studnice zkušeností je milionová. Velmi rád bych, aby s ním nidko nepolemizoval a k jeho textům přistupoval jako k broušeným diamantům smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 64
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.