Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 04. 2020 12:29
Mám pocit, že už objíždění nemá smysl, to už snad radši objet 1 tunel v Rakousku, když už budu chtít ušetřit 10€.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 04. 2020 12:54
Finanční úspora je myslím v posledních letech až podružný efekt, hlavní je vyhnout se špuntu na Macelji. Podstatné samozřejmě bude, jestli pro turisty nezůstanou letos malé přechody uzavřené... confused smiley .
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 04. 2020 13:35
Objíždět smysl má. Loni jsem si po dlouhé době známku na cestu dolů pořídil a dlouho toho litoval. Celnice nadohled a hoďka čumění. Celník se snad učil pasy nazpaměť. A to jsem se na Gralle koukal na kamery a kolona byla krátká, proto jsem si to lajznul. Za tu hoďku bych už i s objíždéním projížděl Zagrebem. Objezd beru jako chvilkový odpočinek od dálnice, které si pak užiju více než dost.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 04. 2020 14:20
Pro turisty (výchozí nebo cílová země Chorvatsko) jsou momentálně všechny hraniční přechody uzavřené, je dovolená pouze tranzitní doprava, přednostně nákladní, přitom platí povinnost v maximální délce použít dálnici. Kdo přijede nedálničním přechodem, musí nejkratší cestou na dálnici najet.
Zastavení pro tranzitní dopravu je dovoleno jen na vyjmenovaných odmorištích: BP Novska jug, BP Novska sjever, BP Kozjak jug, BP Zir istok i zapad; BP Prokljan sjever, BP Draganić sjever, BP Draganić jug, BP Bačva i BP Ravna Gora; odmorište Lužani směrem na východ a odmorište; Staro Petrovo Selo v západním směru.
Přitom platí zvláštní předpisy o sociálním distancování, hygieně a další, kontrolované jednotkami Civilní obrany HR a policie.
Na hranicích se Slovinskem je uzavřeno 27 hraničních přechodů: Lucija, Slum, Vele Mune, Lipa, Prezid II, Zamost, Blaževci, Prilišće, Pravutina, Obrež, Vivodina, Kašt, Novo Selo Žumberačko, Kraj Donji, Gornji Čemehovec, Draše, Plavić, Luke Poljanske, Mali Tabor, Klenovec Humski, Gornja Voća, Preseka, Sveti Martin na Muri, Čabar, Cvetlin, Zlogonje, Banfi.
Zdroj aktuálně teď: [www.hak.hr].

Taky jsem čekal lepší zprávy...
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 04. 2020 14:45
Tak to je s HR pro mě letos ámen. Už vidím živě ty předepsané zastávky a jízda jak na kolejích. Jezdím na kávy na Dobrou a Maslenici a vůbec kdy se mi kam zachce. V tomto trajektu do nacpaného HR nejedu. Jak znám hrvaty, tak co stálo 100 bude za 200 tak to jsem letos asi out.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 04. 2020 16:10
Raceiger..nebud takový pesimista , věřím , že se to v brzké době vyřeší k lepšímu a po jedem do toho našeho úžasného moře .
Akorát mě děsí tato Tvoje věta..opisuji jí...
Jak znám hrvaty, tak co stálo 100 bude za 200 tak to jsem letos asi out.
No pokud se pojede ..jako , že jo ...tak nemam problém podpořit Slovince koupit známku na měsíc a budu respektovat ceny v Chorvatsku a podpořit jejich ekonomiku ... ano vím , že bych měl raději zůstat na dovolené u nás v Č.R .a podpořit naší turistiku , tím to i ekonomiku a potažmo i umělce.
PS Já znám jenom Chorvaty ...hrvaty asi jenom Ty , to tak na okraj.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 04. 2020 17:54
Chorvat se po chorvatsky řekne Hrvat, kdo chce, tak si to i domyslí, co tím "hrvatem" bylo myšleno.
A jinak: Hrvat je též trajektem chorvatské společnosti Jadrolinija plavící se na lince Split-Supetar. Byl postaven v chorvatské loděnici Kraljevica Shipyard a pojmenován po starém chorvatském parníku ze začátku 20. století. Zařazen do služby byl v roce 2007. Jeho kapacita je 138 automobilů a 1200 cestujících. Nad prostorem pro automobily je klimatizovaný salón pro 800 cestujících. Vybavení zahrnuje hydraulické rampy a eskalátory.

Tak už znáš?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 04. 2020 17:59
Dík za vysvětlení, ale myslím, že Darek věděl o co go. Každý kdo tam jezdí ví co to chorvatské slovo znamená. Ale to je fuk, já se dohadovat nebudu. Doufám, že jsem jen pesimista a nebude to, pokud se tam dostaneme, pravdivé proroctví, jak odrbat turisty.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 05. 2020 08:58
Staré přísloví říká, že pokud chceš mít opici, musíš mít i na banány. Levné to nejspíš už nebude. Na druhou stranu, kde je psáíno, že všechno musí být levné?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 26
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.