Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 07. 2019 10:37
couddy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Tudíž doufám, že mě ještě
> čeká varianta "dodávka 80km kochačka mimo dálnice" smiling smiley

Bude HU a BiH grinning smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 07. 2019 10:55
Slavkove rozhodně.
Směr Mostar, Ston, Viganj ;-)
Těším se na ty časy.
Teď snad ještě Wurzenpass a Kranj a uvidí se kudy k moři :-D
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 07. 2019 08:54
V pátek odpoledne mezi 14-15h mureck lenart ptuj cvetlin, naprostá pohoda, provoz úplně minimální, jo vlastně jeden traktor😉. Na hranicich to vypadalo, že snad není ani celníkspinning smiley sticking its tongue out.

--------------------------------------------------------------
Blato,Bratuš,Blato,Čaklje,Blato,Brist,Mala Duba ... Ford S-MAX ST-line 177kw
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 07. 2019 13:55
Taky doplním k těm motivacím pro Radka - to objíždění není jen o financích, i když se to tak může někomu jevit. Čím jsem starší, tím víc upřednostňuji plynulé cestování a dělám vše pro to, abych se vyhnul kolonám. A to nejen na dovolené, ale i v běžném provozu dnes a denně po CZ. A ano, argument že člověk pozná jiné cesty, kraje, obce a přírodu je jeden z obecně platných. Poslední dobou si cestu natahujeme na 2 dny s přespáním, a jen za to ubytování dáme víc než za všechny dálniční známky, takže o financích to vážně není. Například letos jsme to vzali přes cíp Balatonu, prohlídli si jak to tam vypadá, a skončili na večer v Daruvaru s jejich dobrým staročeským pivkem. Druhý den přes BIH údolím Vrbasu, prostě kochačka. Zpátky po Jadranské magistrále do Zadaru na nejlepší bezlepkovou pizzu, a pak po staré na noc do Zagrebu. Druhý den přes Maďary a Rakousko včetně jejich obchodňáků (ženský maximálně spokojený) až večer domů.
Prostě dovolená má být dovolenou i po cestě.
P.S. a to se chystám ještě na dovolenou, kdy pojedeme veteránem - otevřeným Cadillacem, to bude teprve kochačka. To abych cestu rozplánoval na 3 dny :-)



Upraveno 3krát. Naposledy upravil vokurek (19. 07. 2019 14:02).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 07. 2019 15:15
Ze středy na čtvrtek Mureck, Lenart, Ptuj, Cvetlin, Krapina.
Cestu mám mnohokrát projetou, ale asi dva roky jsem ji nepouzil.
Temel má pořád benzín za slušnou cenu.
Od Murecku do Lenartu jsou pěkné opravené silnice. V Lenartu vše dokončené ale vyznačena zóna 30km/h skoro přes celou obec.
Ptuj žádné změny.
Před Cvetlinem také opravená silnice.
Na Cvetlinu prázdno, skenování dokladů, policajtka otrávená, ani nezabučela, to je taky chování.
Od Cvetlinu přes Trakosčan na Macelj žádná změna.
Pokračoval jsem po okresce souběžně s dálnici do Durmance. Nájezd na dálnici u Durmance byl zahražen. Nevím proč. Musel jsem až do Krapiny. Cestou z Macelje do Krapiny jsou 2x semafory a jezdí se na střídačku jedním pruhem. Tam by to o víkendu mohlo váznout.

Celkem objížďka i s tankováním a svacinou asi hodina a půl. Ušetřeno 15 EUR, 20 HRK a viděna liška jak z Ladova obrázku.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 07. 2019 16:18
Kde mají v Zadaru tu super bezlepkovou pizzu? Omlouvám se za příspěvek mimo.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil KaJe (19. 07. 2019 20:07).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 07. 2019 20:18
Nestraste mě s tím Durmancem... Taky se tam chystám najizdet. Až na Krapinu se mi jezdit moc nechce. Vloni jsem to jel tedy jinou cestou a bylo to nekonečné, než jsme tam dojeli. Tak snad to v tom Durmanci půjde.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 07. 2019 20:23
Chodte hned na Trakošćan veď keby aj je kolóna tak na smer Zagreb je to od nájazdu pár metrov.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 07. 2019 21:26
Už jsem to psal v jiném vláknu: vyjímečně, když stojí kolona do jednotubusových tunelů Brezovica a Sveti Tri Kralja, protože se tam někdo cvaknul, nebo to zastavili kvůli protijedoucímu rozměrnému nákladu, vznikne problém se vecpat i z nájezdu Đurmanec, tak nájezd uzavřít můžou. Ale v takovém případě najetím na Trakoščanu stejně žádný čas neušetříš.
Za ta léta, co v Đurmanci najíždím, mě to ale nepotrefilo.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 07. 2019 22:18
Na dálnici bylo mrtvo, fakt nevím co blbli. Bylo to určitě jen něco dočasného, protože ani značky nepreskrtali, jen byl zahrazený vjezd hned u silnice.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 07. 2019 13:35
Pozor při cestě Bad Radkersburg-Ormož, v Ljutomeru opravují kus ulice na hlavním průtahu, je tam jednosměrný provoz a semafor. V pátek mezi 14-15 hod jsme směrem na Rakousko projeli bez zdržení, ale ve směru do Chorvatska byla kolona prakticky přes celý Ljutomer a zdržení bych odhadoval minimálně na půl hodiny. V kritické časy (pátek, sobota) bude tedy lepší jet cestou kolem kravína (na kruháči v Križevci prvním výjezdem na 439 přes Lukavci a Cezanjevci)
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 07. 2019 19:10
Ta bezlepková pizza v Zadaru je v pizzerii Pizzara. Zde jak se tam dostat z magistrály (https://www.google.cz/maps/dir/44.1142171,15.2544715/44.1080766,15.2370134/@44.1092484,15.241888,15.96z/data=!4m9!4m8!1m5!3m4!1m2!1d15.2441203!2d44.1084201!3s0x4761fa8bc96ac231:0x42acee358fbc6a21!1m0!3e0?hl=cs). Dá se tam platit kartou. Mají svoje webové stránky i facebook.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vokurek (21. 07. 2019 19:11).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 07. 2019 10:58
pizerka

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 07. 2019 08:39
V pátek 19.7. sjezd 226 z A9, tankování Temmel nafta obyč. 1.14 a premium 1.22. potom klasika Mureck, Trate, Lenart, Ptuj. Po odbočení na Pobrežje rozkopaná silnice, jezdí se na světla, ale žádné zdržení. Ve 14.00 hodin příjezd na Cvetlin, fronta 1 km. Nejdříve prohlíželi pasy, ale když se fronta prodlužovala jen nahlédli a mávli. Zdržení 20 minut. Mezi Trakoščanem a Gornji Maceljem vše postaru. Točení volantem a 40 km/h. V Gornji Macelju nájezd na A2 bez problémů.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 07. 2019 09:51
honda napsal(a):
-------------------------------------------------------
> V pátek 19.7. sjezd 226 z A9, tankování Temmel
> nafta obyč. 1.14 a premium 1.22.


Konečně někdo napsal, jestli mají na Temmel premiovou naftu a za kolik, díííííííííky drinking smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2019 13:39
Nevím, jestli už to tady někdo napsal, ale Rondo Pesnica před Mariborem je podle serveru mapy.cz letos zpoplatněn. Ještě vloni byl bez poplatku.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2019 13:42
Na serveru mapy.cz mají v databázi spoustu takových chyb. Rozdělení úseku na zpoplatněné/bezplatné se na jejich mapách nedá moc věřit.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2019 13:58
Už jsem tu o tom psal. Naženou tě i před hranicemi na dálnici i když si nastavíš průjezd bez poplatku.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2019 14:13
No právě naopak. Při plánování cesty je trasa vedená mimo Rondo Pesnica.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2019 14:33
slavekve napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ještě vloni byl bez poplatku.

Už se to tu probíralo mockrát, oficiálně podle značek je kruhák zpoplatněn už několik let, ale dle jakési vnitřní instrukce DARSu ti kdo jedou z nezpoplatněné na jinou nezpoplatněnou komunikaci známku mít nemusí. Pokud jedou Mapy.cz podle značek, tak ti bez známky budou ukazovat trasu mimo kruhák.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2019 19:35
Tak nevím, čemu věřit, ještě vloni bylo na mapy.cz napsáno na kruháči toll free, letos je na okruhu psáno toll road a na výjezdové ulici Dolnja Počehova opět toll road. Až ulice Pekel je toll free. Tak si to najděte. Kdo má pravdu, nějaká vnitřní instrukce DARS, která může být aktuálně změněná? A jak budeš policajtovi vysvětlovat, že jsi přejel jen cca 300 m po placené a pak pokračuješ na neplacené. To si radši najedu o 2 km více a kruháč objedu.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2019 20:03
S policajtem se dohadovat nebudu, protože už tudy nejezdím. Místo zajížďky raději jedu zkratkou Ilz-Mureck-Lenart-Ptuj.
Jestli tě zajímá jak to je, napiš dotaz na dars.si a odpověď sem můžeš dát. Mně před několika lety odpověděli to co jsem napsal a jistě se to od té doby mohlo změnit, informace je už dost stará.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 07. 2019 06:30
Chlapi, jedna malá otázka... je teď, když je dodělaná dálnice až k hranicím nějaká možnost objet SLO dálnici, ale přesto najet na Macelju?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 07. 2019 06:44
Jako vratit se tesne pred hranici? To neni. Pres Cvetlin se vratis za hranici, asi 300m, jeste pred mytnici Trakoscan. Pres Rogatec najedes v Durmanci
Edit: ja to ještě upřesním. Pokud bude kolona pred hranici na SLO straně vetsi než cca 3.5 km, vyplati se prijet po vedlejsi a najet na dalnici na exitu 8 u Stanosiny. Neco malo se tim da usetrit. Ale to te asi nezajimalo



Upraveno 3krát. Naposledy upravil valeri (30. 07. 2019 23:08).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 07. 2019 18:48
Ve čtvrtek zpátky Durmanec-Cvetlin-Ptuj-Mureck. Naprosto v pohodě. Za Ptuji super pizzerie

--------------------------------------------------------------
Blato,Bratuš,Blato,Čaklje,Blato,Brist,Mala Duba ... Ford S-MAX ST-line 177kw
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 07. 2019 11:56
Tak se letos také chystáme objet "slodálnici" směrem k moři - s natankováním u Temmel - se zastávkou Pri Mici - pizza i řízky úúúúúžasné smiling smiley - a přes Ormož na Varaždin a dálnici. Alespoň pořádně využijeme ENC. yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rosmarine (31. 07. 2019 11:57).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 07. 2019 13:02
Když to za Vídni vezmeš na Szombathely, Lendavu a Čakovec, tak natankuješ levněji, ušetříš hromadu kilometrů a do Varaždinu se dostaneš také. Objížděl jsem tudy Slovinsko už dvakrát a budu v tom pokracovat
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 07. 2019 13:55
Za Vídní odbočuješ hned po A3, nebo až níž po S4 ?? A ještě prosím tip na HU pumpu co nejblíže SLO hranic. Dík

A proč jsi letos jel přes Mureck, to byl jen srovnávací test?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 07. 2019 14:16
Za Vídni zastávka na odpočívadle a rovnou z něj nájezd na A3.
Pumpa je těsně před hranicí u města Rédics. Letos jsem tam netankoval, tak nevím kolik chtějí za benzín. Tankoval jsem na MOLu v Szombathely a benzín vyšel na 31 Kč.

Jenom bacha ve Slovinsku. Hned na prvním kruháku musíš odbočit do města a pokračovat přímo skrz Lendavu. I ten cancour silnice H7 je placený.

Přes Mureck jsem jel ze dvou důvodu:
1. Uvažoval jsem alternativně o nákupu slovinské známky, když by mne tlačil čas.
2. V Maďarsku se v noci bojím zvěře, ale nevím jestli jsem si přes Mureck, Ptuj a Cvetlin pomohl.

Poslední dva roky jsem jednu cestu jel přes Mureck, druhou přes Szombathely. Od teď už ale budu jezdit pouze přes Szombathely. To cukání přes Cvetlin už mne nějak nebaví. Maďarskem je to mnohem plynulejší.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil atnarfus (31. 07. 2019 14:38).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 07. 2019 15:38
Zase bacha, když už se koupí rakouská známka , tak ať se vyplatí. Uhnout hned za Vídní s dálniční známkou taky nemá moc smysl

--------------------------------------------------------------
Blato,Bratuš,Blato,Čaklje,Blato,Brist,Mala Duba ... Ford S-MAX ST-line 177kw
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 102
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.