Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 06. 2016 12:28
herrgot: rakouské známky mají na pumpě BP hned po přejetí hranice
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 06. 2016 12:42
Díky za odpověď. Předpokládám že BP má nepřetržitý provoz. Přes hranici pojedu v sobotu v hodně ranních hodinách.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 06. 2016 12:54
herrgott napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Předpokládám že BP má nepřetržitý provoz.

To asi ne. Pokud to stále platí, tak první a zároveň poslední pumpa s nepřetržitým provozem je až u Wilfersdorfu.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 06. 2016 13:21
Vždyť je to tak jednoduché. V Ptuji na prvních světlech ostře doleva a je 6 kruháčů. První rovně, druhý doprava, 2x rovně, doprava a rovně. Pokud v Ptuji neodbočíš na prvních světlech, nevadí, jeď stále rovně, přejedeš starý most, za ním hned doleva a pořád rovně, až dojedeš k tomu výše uvedenému šestému kruháči za novým mostem a na něm doprava.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 06. 2016 23:00
Rafani, cesta proběhla úspěšně a poznatky jsem dal sem: [forum.ihvar.cz] , abych se neustále neopakoval. Je lepší tento příspěvek aktualizovat.

...... Ilz, Feldbach, Ormož, Varaždín, .......
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 06. 2016 06:50
Super popis, ale jen otázka. Kdo ti dělal poznámky ? Ty jsi snad zaměstnal všechny cestující . Užij si dovolenou
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 06. 2016 09:57
Voči, mám voči!!! grinning smiley
a jak říkal Cimrman: Stáří se potýká se dvěma problémy. 1. problém je myšlenku udržet a 2. myšlenku opustit. Já trpím tou první, ale nevím proč, při cestě do HR mám problém druhý. thumbs up smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 06. 2016 10:48
Taky?

Pro případ, že by to někdy nefungovalo, se mnou vždycky jede nějaké paměťové médium, které to zazálohuje a zapíše detaily, jako stav kilometrů a hodin. Zvlášť se to hodilo v době, kdy bylo třeba rozbít nudu z dlouhé cesty dětem.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 06. 2016 16:59
Letos jsem vyzkoušel zde popsanou trasu přes Varaždin....v mém případě tedy exit 226 Gersdorf - Bad Radkersburg - Ljutomer - Ormož - kolem Varaždina na dálnici a dál....
Líbí se mi víc, než přes Lenart, Ptuj a Macelj.....samozřejmě delší, ale naprosto pohodová cesta po kvalitních silnicích (i když občas užších). Pokud to nezačne být oblíbená cesta dalších tisíců cestovatelů, jistě rychlejší varianta, než kolony na Macelju.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 06. 2016 17:59
Xfield: to sis přes Gersdorf asi 55 km zajel a ještě ti to trvalo o zhruba půlhodinu déle.
Cestou zpět, pojedeš-li zase přes Bad Radkersburg, odboč necelého půldruha kilometru za Halbenrainem vpravo po šestašedesátce rovnou na Bad Gleichenberg, Feldbach a Vídeň. Na A2 najedeš za Ilzem mezi dálničním viaduktem a Shellkou na km138.
A pak dej vědět, jak se ti tato cesta líbila.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 06. 2016 20:52
Hill:
Vím, že existuje tahle kratší varianta, ale v noci jsem schválně zůstal na dálnici a na nějakém odpočívadle se chvilku prospal. Vracet se chci za světla, tak to možná zkusím, to už bude šance i něco vidět kolem sebe...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Xfield (19. 06. 2016 20:54).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 06. 2016 21:37
Hill - díky za radu, udělám si pár dětí, aby to zapisovaly a já to nemusel držet v paměti. Bože jak jednoduché a já se tak trápím.
Dobrou noc.
PS- jdu vzbudit ženu a ihned jí tu novinu řeknu. Určitě bude nadšená jako já. hot smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 06. 2016 22:02
Žena neumí psát? Určitě umí.
Tak toho využij, než se to děti naučí.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (19. 06. 2016 22:16).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 06. 2016 22:15
to jo, ale ty děti už asi zapomněla dělat. klukovi je 25, tak ji asi pomůžu, hlavně ze začátku. pak si doufám vzpomene. smiling bouncing smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 06. 2016 16:21
Co poradíte vy co jste to už teď projeli?? Jet klasickou objížkou Lenart-Ptuj a dále po kruháčích na Macejl - ptá se manžel, že četl články, že je tam problém s průjezdností vzhledem k dostavbě dálnice a nebo to vzít tu často doporučovanou trasou Ptuj - Ormož - Varaždin a pak na Zágreb?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 06. 2016 16:42
Já ve čtvrtek jedu Ptuj Ormož Varaždin.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 06. 2016 19:20
to: Grizzly
Omlouvám se VVVšem za mylnou zavádějící informaci ohledně nočního provozu na benzině ve Vučja vas na trase ILZ - VARAŽDIN.
Grizzly zjistil, upřesnil. Díky.
Beru tam pravidelně a opravdu jsem měl "problém" v Ormoži i v Ljutomeri, a tam bylo tenkrát v noci otevřeno (zpět 2-4roky?). Nyní asi beru
o něco dříve a otevírací čas jsem nesledoval.
Ještě jednou díky za upozornění a za týden to zkontroluji osobně. Hezkou dovču všem.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 06. 2016 19:32
To: Marse1404
Já jedu také ve čtvrtek, i když ne již tento a pojedu klasicky z Ptuje na Macelj. Jen když bych na kamerách viděl nějaké problémy, tak to loupnu přes Cvetlin. V sobotu bych asi neváhal a jel přes Rogatec a pak po silnicích až ke Karlovači.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 06. 2016 20:02
jaké stránky webcamer máš osvědčené?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 06. 2016 20:02
Zdravím, chystáme se v sobotu 25.6. směr Znojmo (pozor z Jihlavy na Znojmo dost omezení), dále klasika Wien, Graz, Mureck, Ptuj, Macejl.........věřím, že to nebude tak hrozný maso, jak tu někteří uvádí. Jezdíme v tomto termínu skoro každý rok a ve večerních hodinách kolem 20.00 hod. nebývá na Macejli zácpa.....
Přeji také ostatním šťastnou cestu.............JAVI
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 06. 2016 20:36
Marse1404 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> jaké stránky webcamer máš osvědčené?

Udělal jsem si svou vlastní stránku s výběrem kamer z promet.si a hak.hr, abych se cestou nemusel přehrabovat na oficiálních webech. Zde je odkaz Kamery Ptuj - Lučko některé kamery nejdou, protože je při výstavbě dálnice pravděpodobně zbourali.

[www.promet.si]
[www.hak.hr]

Docela hezky to má uspořádané jeden náš kolega cestovatel zde [www.pavelberger.cz]



Upraveno 2krát. Naposledy upravil atnarfus (20. 06. 2016 20:52).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 06. 2016 20:56
Marse1404

pozor, tady se nyní hovořilo často o trase Ilz - Bad Radkersburg - Ormož - Varaždín - .................

Ptuj - Ormož - Varaždín je zase jiná trasa o které se zde taky občas píše. Jakou tedy opravdu myslíš?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 06. 2016 06:40
Spíše jsem si myslela, že bychom to až v Ptuji hodili na Ormož - jelikož můj manžel nerad jezdí po neprobádaných cestách a drží se své klasiky. Spíše zvažuji zda má cenu nějak kombinovat a vyhýbat se trasy Ptuj - Mlacejl - tam bychom měli být tak kolem 11 hod. dopoledne nebo to prostě zkusit a možná bude štěstí a nebude zdržení.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 06. 2016 06:43
Díky za ty odkazy. Jsou super.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 06. 2016 17:38
Včera jsem projel trasu Břeclav (5:45)-Vídeň-Graz-Maribor-Lučko-Makarská. Když pominu Vídeň a celou cestu Rakouskem v hustém dešti (místy jsem rychlost snižoval až na ca 80 km/h), tak nikde žádný problém. Úsek Šentilj-Maribor by si už v některých místech pomalu zasloužil opravu, ale i tak je průjezd celkem v pohodě. Nejsou tam žádné díry, jenom hojně záplat. V Mariboru mezi nádražím a křižovatkou před katedrálou to sice jelo krokem, ale jinak průjezd městem v pohodě. O úseku mezi Mariborem a Ptují platí totéž co o úseku Šentilj-Maribor. U Ptuje se nedá na E59 najet přes Tržec, ale musí se o něco dřív přes Lancova vas. Tam rozdrbali původní křižovatku a o kousek blíž k Ptuji ji udělali ze šotoliny. Pokud tam někdo pojedete, tak velmi opatrně. Jsou tam hluboké a relativně velké díry. Ne, že by se to nedalo projet, ale nač zbytečně týrat tlumiče a posádku (náklaďákům to asi nevadí a na osobáky se*ou). Přechod v pohodě - přede mnou asi deset aut, zběžná kontrola dokladů. Lučko - ENC prázdné, na ostatních čtyřech 2-3 auta. Prakticky přes celé Chorvatsko bylo kvůli občasnému dešti omezení na 100 km/h. Bylo to i v místech, kde už se vozovka zdála být suchá.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 06. 2016 18:35
Diky, taky tam jezdim. Takze prvni najezd Lancova ves je cesta v pohode. Ta sotolina je az ten druhej u Trzece, jo?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 06. 2016 19:06
Marse
Jedte z Ptuje na Videm. Odtud je vidět na silnici E59 navazující na dálnici směr Macelj. Když tam uvidíte kolonu, vezmete to na Cvetlin - Trakoscan. Tam je mrtvo. Když se vám bude zdát, ze to půjde, napojíte se v Trzci. Na Ormoz je to zajížďka



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (21. 06. 2016 19:08).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 06. 2016 21:25
MARSE1404
každej chlap se v určitym věku zblázní a chce něco nového. Jeden manželku, jinej třeba probádat novou cestu. Do bádání nové cesty ho přinuť, ostatní zakaž. thumbs up smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 06. 2016 21:37
broze napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Diky, taky tam jezdim. Takze prvni najezd Lancova
> ves je cesta v pohode. Ta sotolina je az ten
> druhej u Trzece, jo?


Ne, ne. Na Tržec se vůbec nedá jet.Tady je video toho průjezdu
[youtu.be]
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 06. 2016 22:24
Ahoj všem,
někdo tu na fóru psal, že objížďka Slovinské dálnice přes Mureck - Lenart - Ptuj je prý rozkopaná, a dělá se nová silnice. 18.6.2016 jsem se vrátil z Chorvatska a jel jsem osobně přes tuto objížďku. Mohu potvrdit, že silnice je již dodělána, a veškeré uzavírky jsou zprovozněné, takže cesta Mureck - Lenart - Ptuj je již plně funkční !!!

Hezkou dovolenou thumbs up
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 228
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.