Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 06. 2009 21:12
tyhle poplašné zprávy, kterou převzal cloudyman z jiného fóra se záhadně stávají vždy "jedněm známým"
sakra, když je nenechali otočit, když nechtěli známku, tak kam a kde je otočili, když jim po zaplacení řekli, že dálnice je zavřená??
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 06. 2009 21:32
mack napsal(a):
-------------------------------------------------------
> tyhle poplašné zprávy, kterou převzal cloudyman z
> jiného fóra se záhadně stávají vždy "jedněm
> známým"
> sakra, když je nenechali otočit, když nechtěli
> známku, tak kam a kde je otočili, když jim po
> zaplacení řekli, že dálnice je zavřená??


Macku, po 300 m sjeli na starou a bez otáčení ... eye popping smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 06. 2009 21:33
nikam je neotočili pustili je rovně na sjezd z dálnice na starou 437. Tedy za 463m dálnice zaplatili 35€ (2červené tečky a bílá čára - měření v m) .


avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 06. 2009 23:31
----->david

to je kasírovali hned a přímo na hranici, kde máš tu první tečku ?? to je ani nenechali dojet do prostor staré celní odbavovací haly? nebo je povinnost mít známku nalepenou už z Rakouska?
já myslel, že když 400 m dál tam pořád fungují mýtné brány pro kamiony, tak že když chci jet po dálnici, tak si tam vinjetu koupím v té budce, a když nechci, tak před mýtem odbočím v těch 400 metrech od hranice na starou cestu... kdo mi co má před tím mýtem buzerovat kvůli známce když ji nemám ještě koupenou?.... nebo je tam ohrada, že se na starou cestu za přechodem nemůže odbočit?
nevím....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mack (24. 06. 2009 00:03).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 06. 2009 07:12
Macku,
smiř se s tím, že slovinská dálnice A1 začíná hned na rakousko-slovinských hranicích a je zpoplatněná od svého začátku. angry smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 06. 2009 07:14
Je to tak, jak píše david:
(zdola nahoru) projedu starou Rak. celnicí a najíždím na SLO uzemí a začátek SLO dálnice, po ujetí cca 400 m SLO celnice a odbočka mimo dálnici. Takže pokud dojedu na SLO celnici bez známky, mám smůlu a nic nenadělám.
Proto na EXITU 226 (cca 2 km před hranici) odbočím na Gersdorf a Mureck, tak jako loni a se mnou další stovky spokojených lidiček ( CZ,PL,A,D . . .) a Slovinci nám mohou . . . . .
Na hrubý pytel hrubá záplata, akorát že to od*erou obyčejní lidi na trase Trate,Lenart a Ptuj.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 06. 2009 07:59
Přeně jak píše Mirus. Letos poprvé jsem objížděl Slovinskou dálnici a když si zapamatujete sjet Gersdorf odbočit Mureck přejet most do Slovinska Lenárt a Ptůj napojit se na silnici Maribor hranice SLO HR tak jsem nepotřeboval žádnou mapu ani navigaci a to jsem to jel v noci. A ještě jedna rada když nevíte kudy tak zastavit a během pár minut se zařadit za auto CZ, A, PL které Vás předjíždí a vyvede správným směrem.
Přemek
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 06. 2009 09:06
Zdravím všechny, vloni jsme jeli přes Mureck, Lenart a Ptuj a nemá to chybu thumbs up Jen cestou zpět se to za Ptujem začlo nějak štosovat, říkali jsme si, co to? A on se jel po vedlejších cestách a v protisměru hlavní cyklozávod, a ještě ke všemu závod v jednom místě křižoval hlavní, a tak policajti zastavovali dopravu. Nakonec jsme těch pár desítek km po Slovinsku jeli 3 hod.angry smiley Toto se stalo první zářijovou sobotu. Nemáte někdo tuchy, zda jsou tyto jejich závody pravidelné či kde se to dá zjistit? Díkytongue sticking out smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Regisek (25. 06. 2009 14:13).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 06. 2009 10:06
to Mack : bohužel je to tak, na výsotné území Slovinska po této silnici nesmíte bez známky, je tam značka pro rychlostní silnici. Nemusíte jet na Gersdorf, ale až na Spielfeld pokud chcete použít starou cestu kopírující dálnici není problém. Když znáte jednosměrky v Mariboru [autoklub.jutarnji.hr] můžete jet i přes něj .

detail výjezdu z dálnice :





Upraveno 1krát. Naposledy upravil david (24. 06. 2009 10:07).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 06. 2009 21:36
Slovinsko - odkaz na mapu

Já vím, 100x už to tady bylo. Ale třeba se to někomu bude líbit .....
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2009 11:30
já ji koupil a hned mě kontrolovali v 23. OOh.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil gimik (27. 06. 2009 11:35).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2009 16:32
Zdravím dovolenkáři,
dnes ráno jsme se vrátili. Tučepi-mohu doporučit,ale počasí nám nějak moc nepřálo. Placení SLO známky je nesmysl,dali jsem v pohodě objížďku Mureck,Lenart,Ptuj za zhruba hodinu pohodové jízdy. Silnice na pár usecích trochu děravá,ale kdo jezdí u nás po okreskách tak ho to moc nezaskočí smiling bouncing smiley Jinak silnice je docela dobře značená,až na průjezd Ptujem. Tam jsem se zamotali na kruháčích při najíždění na nový most,byl jsem nucen vyndat tuto mapku,kterou sem nějaká dobrá duše dala thumbs up Ještě že to forum máme a napadlo mě si ji vytisknout.Rozhodně jsme nebyli jediní kdo to přestřelili a točili se zpět. Tak štastnou cestu všem kdo se chystají a pohodové trávení zážitků těm kdo už se vrátili yawning smiley Budeme doufat že na přístí rok nespoplatní zase nějaký úsek této objížďky-za Ptujem se staví.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 06. 2009 02:04
Ahoj,
přesně jak píše kolega nade mnou. Objet to po trase Mureck-Lenart-Ptuj a žádnou známku člověk nepotřebuje.
Provoz byl jak na cestě k moři tak i od moře na této trase minimální a poldové nebyli nikde vidět, jen za přechodem na staré cestě do Ptuje.
Přeji všem šťastnou cestu k moři i domů.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 06. 2009 09:55
díky za odkaz na mapu? Jen dotaz. Ty kroužky, to jsou kruhové objezdy? díky.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 06. 2009 10:01
V dnešním Světu Motoru je další objízdná trasa která je přes Rakousko a Slovinsko.
A chválí jí jako velmi příjemnou.
Z A2 sjíždějí na exitu 139 Ilz pak silnice 66 ve směru Feldbach,Riegesburg na přechod
Gornja radgona směr Ptuj přes Lenart a Biš až na hranice s HR.
Takže další varianta pro ty co nechtějí přes Madary.
Pokud to tady už je omlouvám se
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 06. 2009 10:27
Jel jsem tudy loni k moři, zpátky přes Mureck. Tehdy mi subjektivně přišla lepší trasa přes ten Mureck. Ale špatná trasa to určitě není.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 06. 2009 10:43
prave tuto zkratku ted neni mozno pouzit,Feldbach a okoli je pod vodou a k tomu nebezpecne sesuvy pudy ve Feldbachu a Riegersburgu!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fanky (29. 06. 2009 10:50).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 06. 2009 13:43
Ahoj. Objevila jsem myslím dost dobře vysvětlenou cestu i s nafilmovaným popisem na průjezd přes Mureck. Tak jen budu doufat, že se až pojedu v noci podle ní neztratím. Popis cesty je tady: [auto.sme.sk]

Šťastnou cestu M.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 06. 2009 14:35
Leovyklik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím dovolenkáři,
> dnes ráno jsme se vrátili. Tučepi-mohu
> doporučit,ale počasí nám nějak moc nepřálo.
> Placení SLO známky je nesmysl,dali jsem v pohodě
> objížďku Mureck,Lenart,Ptuj za zhruba hodinu
> pohodové jízdy. Silnice na pár usecích trochu
> děravá,ale kdo jezdí u nás po okreskách tak ho to
> moc nezaskočí smiling bouncing smiley Jinak silnice je docela dobře
> značená,až na průjezd Ptujem. Tam jsem se zamotali
> na kruháčích při najíždění na nový most,byl jsem
> nucen vyndat tuto mapku,kterou sem nějaká dobrá
> duše dala thumbs up Ještě že to forum máme a napadlo mě
> si ji vytisknout.Rozhodně jsme nebyli jediní kdo
> to přestřelili a točili se zpět. Tak štastnou
> cestu všem kdo se chystají a pohodové trávení
> zážitků těm kdo už se vrátili yawning smiley Budeme doufat že
> na přístí rok nespoplatní zase nějaký úsek této
> objížďky-za Ptujem se staví.


Tak tak, vrátili jsme se 26. Cesta do HR s objetím Vídně, ve Slovinsku přes Mureck, Lenart a Ptuj. Zpět to samé, jen v Ptuji při návratu kraťoulinké zajetí, kvůli špatnému vyjetí na jednom z kruháčů ve městě. Chce to na těch prvních kruháčích vyjíždět směr centrum až pak přijde první cedule Lenart smiling smiley Jinak nám dovolenka z větší části propršela, ale to asi ve většině Evropy v týhle době..

Zdarsmiling smiley)
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 06. 2009 13:12
Tak tuto trasu jsme jeli vloni, můžu potvrdit, pěkná cesta a minimální provoz.thumbs up
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 06. 2009 20:03
Ahoj
Tak jsme šťastně objeli Slovinsko Mureck Lenart Ptuj.Můžu jen doporučit.Opravdu trochu horší cesta ale ten kousek se to dá vydržet.Zpět jedeme stejnou cestou.smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pavel.R (07. 02. 2010 09:39).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 06. 2009 20:45
Pojedu tam i zpet v noci. Nerozbiju si tam auto? smiling smiley

Pavel.R napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj
> Tak jsme šťasně objeli Slovinsko Mureck Lenart
> Ptuj.Můžu jen doporučit.Opravdu trochu horší cesta
> ale ten kousek se to dá vydržet.Zpět jedeme
> stejnou cestou.smileys with beer
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 06. 2009 20:51
-



Upraveno 1krát. Naposledy upravil blankam (08. 05. 2011 14:35).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 06. 2009 21:00
Lucano: ne nic si tam nerozbijes. Jed tam v noci opatrne, ty znacky s vysokou tam nejsou nahodou. Ja tam jel smer HR okolo jedne hodiny rano v patek a potkal jsem jedno auto. Na ceste zpet jsem jel okolo 21:00 a to uz jsem v protismeru napocital peknou radku nasich aut. Jinak prujezd bez nejmensich problemu, jedinkrat jsem zavahal pri vyjezdu z Ptuje. Je tam na posledni krizovatce "T" znacenej jen Maribor, ale trefil jsem to. A pri ceste zpet se nenechte zmast osbockou na Ptuj hned na tom kruhaci, ale v klidu pokracujte cca 2 km smer Maribor a odbocte na Sp. Hajdina. Jinak je to bez problemu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil desar (30. 06. 2009 21:16).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 06. 2009 21:09
když tak Sp.Hajdina..nebo je tam ještě odbočka na ''termální koupele Ptuj'' ..(Terme Ptuj)
dojedete k mostu a za ním je už odbočka na Lenart doprava..rovně pod nadjezd je na Omorož

odkaz na koupele... [www.terme-ptuj.si]





Upraveno 6krát. Naposledy upravil vasnivykolista (30. 06. 2009 21:43).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 06. 2009 22:14
Fanky napsal(a):
-------------------------------------------------------
> prave tuto zkratku ted neni mozno pouzit,Feldbach a okoli je pod vodou a k tomu nebezpecne sesuvy pudy ve Feldbachu a Riegersburgu!
Odkud je ta informace?
Podle aktuálního přehledu ÖAMTC jsou B66 a B69 od Ilzu až po Bad Radkersburg sjízdné...
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 07. 2009 09:47
..taky je treba koukat na datum,kdy je tato informace napsana,tady se meni info den ze dne,vsechny informace jsou z denniho tisku a kazdou hodinu z radia!!! Dnes uz to tam bude zase jine,cesta se uz da prejet,ale nadale se pise o kriticke situaci ve Feldbachu,hlavne kvuli sesuvu pudy.Denne prsi a jsou silne bourky,dnes jiz bylo zase v radiu,ze jsou opet nektere cesty pod vodou po vcerejsich bourkach! Po telefonickem hovoru z ÖAMTC (dnes rano) je tato cesta uz dnes prujezdna,ale nedoporucuje se,kdyz tam opravdu nemusite,radeji jet dalnici!
30.6. Feldbach
30.6. Feldbach



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Fanky (01. 07. 2009 12:29).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 07. 2009 13:08
Mureck - Lenart - Ptuj
21. 6. v noci tam, 30.6. přes dopoledne sem - naprosto bez problémů, jel jsem to poprvé, měl jsem zapnutou navigaci, ale vůbec jsem ji nepotřeboval. Nepotkán jediný policajt. Zajímavost - cestou tam jsem mezi Mureckem a Lenártem asi dvacet minut v kuse mohl svítit dálkovými. To se mi snad ještě nestalo.
Vladimír
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 07. 2009 12:46
Tak koukám, že jsem založil vlákno, které tu pár stupidních trotlů pěkně zaplevelilo. Keci jako na cigára máte na známku ne, jsou úplně top debilovinathumbs down. Za ty prach na cíga si kuřák zahulí ( já jsem nekuřák) za prachy za známku se nesvezu. Jel jsem 23.6. do Chorvatska a z Chorvatska 1.7. po klasické objížďce MURECK-LENART-PTUJ. Žádná střelba a stačila hodina od Rakouské hranice k Chorvatské hranici. S dálnicí jsem dříve Slovinsko jel i hodinu a půl. thumbs upthumbs upthumbs upDÍKY VŠEM KTEŘÍ SEM DALI MAPKY A POPISKY Když už to tu nikdo nepromázne tak ty nadutosti pište jinam. Osbně si myslím, že tyhle rádoby naduté pracháčské blbosti píšou troubové co objíždí i tunely a dálnici v Čr možná taky.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (06. 07. 2009 21:57).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 07. 2009 12:27
Prujezd z patka 3. 7. na sobotu (kolem pulnoci) trasa Mureck, Trate, Lenart, Ptuj naprosto prazdna, ve stejnem smeru videna pouze 4 auta, v opacnem smeru do Rakouska obdobne. Projeto s navigaci bez nejmensich problemu...Cekani az na prechodu Macelj cca25 min, fronta cca3,5 km...

PS. Psano na PDA z Orebice u oroseneho Karlovacka...je tady super...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 167
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.