Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

VYHNĚTE SE TUNELŮM!!!!!

Autor JIRINAC88 
VYHNĚTE SE TUNELŮM!!!!!
29. 06. 2008 14:13
Zdravím všechny, kteří mají ještě cestu do Chorvatska před sebou.Jestliže plánujete cestu po dálnici, především tu od města Karlovac do Splitu,pokud možno vyhněte se tunelům Mala Kapela a Sveti Rok.Tyto dva tunely totiž nejsou dodělané,na obou je hotový pouze jeden tubus a doprava je zde svedena pouze do jednoho pruhu v každém směru.Tím vznikají šílené, 10 km dlouhé kolony, kde se pohybujete takřka krokem.Strávili jsme takhle na cestě o 6 hodin víc!!Musím ale podotknout ,že jsme jeli o víkendu,takže během týdne to nemusí být tak hrozné, každopádně zvažte cestu těmito dvěma místy.Vypadá to ,že Chorvati nemají love a potřebují vydělávat co to jde, proto dálnici otevřeli i bez těchto dvou velice významných tunelů, každý z nich měří takřka 6 km.Tak se držte a kdyžtak napište svoje zkušenosti.Pěknou dovolenou!!spinning smiley sticking its tongue out
Re: VYHNĚTE SE TUNELŮM!!!!!
29. 06. 2008 14:30
Je krásné odpoledne, nechci být jedovatá, ale zas tu někdo objevil Ameriku. Jiřinko, Chorvati za pět let postavili tolik km dálnice, a tolik tunelů, že je to až neuvěřitelné. eye popping smiley
A že u těch dvou nejdelších zprovoznili zatím jen jeden tubus ? Protože se snaží dostavět dálnici co nejrychleji až na jih, aby nám, turistům urychlili cestu. A ti, kteří jezdí v největší špičce s tím musí počítat, že bude nával.confused smiley
Re: VYHNĚTE SE TUNELŮM!!!!!
29. 06. 2008 14:36
Doporučuji adminovi toto vlákno smazat, než se tu zase rozpoutá absolutně nesmyslná diskuze. Jinak bez komentáře.eye rolling smiley
Gebi
Re: VYHNĚTE SE TUNELŮM!!!!!
29. 06. 2008 15:01
Souhlasím z Míšou to už bylo vloni taky jsme tam stály v kolonách přes 3 hodiny..když jsme byli na odstavným parkovišti před tunelem Svety rok tak ten tunel byl úplně prázdnej nikdo tam skoro nejel..tak jsme si řekli že si uděláme pauzu pak přijeli policajti na motorkách a zasebou táhly 15 km kolony tak už jsme byli v háji a stály jsme v tý koloně taky...to si nevybereš...pravděpodobně jste k tunelům dojeli když tam zrovna půstili provoz ( podotýkám že jsme jeli z pátka na sobotu)
avatar Re: VYHNĚTE SE TUNELŮM!!!!!
29. 06. 2008 15:33
O víkendovém náporu se s tím musí počítat,ale Ti co jedou na dovolenou ,tak je výhoda,že to pouští směr moře......(myslím průjezd tunely) jezdím několik let Chorvatsko autem a několikrát jsme měli nástup v sobotu,ale když to člověk projede v noci ,tak je to bez problémů...
avatar Re: VYHNĚTE SE TUNELŮM!!!!!
29. 06. 2008 15:46
...si objavila teplú vodu. Ako už napísali Míša a Hulča najprv čítaj, potom píš.
Re: VYHNĚTE SE TUNELŮM!!!!!
29. 06. 2008 15:52
No já jsem tam jel poslední týden v červenci v r. 06 v neděli v ranních hodinách a žádná kolona. Oba dva tunely jsem projel v pohodě, tak to snad trefím i letos?thumbs up
Re: VYHNĚTE SE TUNELŮM!!!!!
29. 06. 2008 16:29
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ba.ara (29. 06. 2008 16:33).
Re: VYHNĚTE SE TUNELŮM!!!!!
29. 06. 2008 17:06
my jsme jely tam 9.6 a zpet 21.6 prujetd v pohode.
avatar Re: VYHNĚTE SE TUNELŮM!!!!!
29. 06. 2008 17:37
když už se tu mlátí prázdná sláma, tak dotaz, já jezdím vždy ve všední dny a mimo pátků a tak mi to jen tak zajímá :
když se rozhodnou v návalu v největší špičce pustit k moři tam jednosměrně provoz v obou pruzích, tak od moře nahoru to někdy odklání objížďkou
dotaz :
1. kde ta objížďka dole začíná a kde je zpátky nájezd za tunelem?
2. jak je to s placením mýta resp kde jsou mýtnice?
3. já jel jednou až na Gračac, protože maslenický most byl uzavřen pro buru
možná to někomu pomůže smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jeliman (29. 06. 2008 17:46).
A1
Re: VYHNĚTE SE TUNELŮM!!!!!
29. 06. 2008 19:15
Míša napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Je krásné odpoledne, nechci být jedovatá, ale zas
> tu někdo objevil Ameriku. Jiřinko, Chorvati za pět
> let postavili tolik km dálnice, a tolik tunelů, že
> je to až neuvěřitelné. eye popping smiley
> A že u těch dvou nejdelších zprovoznili zatím jen
> jeden tubus ? Protože se snaží dostavět dálnici co
> nejrychleji až na jih, aby nám, turistům urychlili
> cestu. A ti, kteří jezdí v největší špičce s tím
> musí počítat, že bude nával.confused smiley



Přesně tak. Tunely a řada dálnic se staví nejprve v polovičním profilu, aby se urychlilo jejich zprovoznění. Kdyby Chorvati čekali až na dokončení druhého tubusu, jezdilo by se už několik sezón, včetně té letošní a možná i té příští po staré silnici. Prokopat tak dlouhý tunel není žádná sranda. U nás v Česku máme nejdelší tunel dlouhý jen pouhé dva kilometry, to se nám to povídá. Podobně jsou na tom dlouhé tunely třeba v Rakousku, ale tam už je to opravdu ostuda, že druhé tubusy nedokončili a také se jim to šeredně vymstilo - desítky uhořelých. Kdo se bojí zácpy, prostě musí sjet exit před tunelem, který je vždy bohužel dosti daleko od samotného tunelu. To trochu projektanti nedomysleli a neudělali nouzové sjezdy těsně před tunely - i když by to třeba u Malé Kapely šlo. Jenže pokud tunel objedete, koloně se stejně nevyhnete. Ale jednu výhodu to má. Můžete auto někde na plácku odstavit nebo odbočit. Na dálnici jste uvězněni a musíte popojíždět, zrovna naschvál z obou stran do prudkého kopce.
Re: VYHNĚTE SE TUNELŮM!!!!!
29. 06. 2008 19:57
Od kolika hodin se začínají tvořit kolony ??? Když pojedu tunely ve čtvrtek mezi 13:00 a 15:00 tak projedu bez problému a nebo se mám připravit na kolony???
Re: VYHNĚTE SE TUNELŮM!!!!!
29. 06. 2008 19:59
Čtvrtek máš v pohodě, projedeš bez problémů...
avatar Re: VYHNĚTE SE TUNELŮM!!!!!
29. 06. 2008 22:30
NJN, zase jedno zbytečné téma. Když někdo jezdí z pátka na sobotu tak s tím přeci musí počítat, když jsem se včera v noci vracel a nad ránem projížděl Slovinsko, viděl jsem v prostisměru směr Chorvatsko 39km kolonu od hr.přechodu až po Maribor, pokládal jsem si v duchu otázku proč lidi stále jezdí v sobotu když takový termín je přeci těmito problémy již dávno chronicky známý. Přeci v dnešní době není problém vybrat si který-koliv jiný den nástupu na dovolenou a jet v pohodě.
Já jel letos z úterý na středu - středa dopoledne oba tunely prázdné, na dálnici jsem byl skoro sám. Odjezd domu v pátek v podvečer a opět bez problému. Měl jsem chuť prodloužit si pobyt ještě o den ale právě proto že odjezd v sobotu ráno by byla sebevražda (kolony v tunelech, na mýtnicích, na hranicích) tak jsem od toho upustil a udělal jsem samozřejmě dobře.

** Petr **



Upraveno 3krát. Naposledy upravil PetrK (29. 06. 2008 22:32).
Jajka
Re: VYHNĚTE SE TUNELŮM!!!!!
30. 06. 2008 10:39
Vraceli jsme se v sobotu po poledni a stáli fronty před tunely. Hned za Zadarem první 11km fronta. Když to má někdo přes cestovku, tak jsou nástupy sobota-sobota a jinak to nejde, divím se Chorvatům, že s tím něco neudělají, vozíme jim tam peněz dost.
Re: VYHNĚTE SE TUNELŮM!!!!!
30. 06. 2008 11:38
"Když to má někdo přes cestovku, tak jsou nástupy sobota-sobota"

Viva la Firotour smiling smiley Nástup v úterý, takže si nestěžuju.
Re: VYHNĚTE SE TUNELŮM!!!!!
30. 06. 2008 20:07
Souhlasim se vsemim, ze toto vlakno nema smysl. Zaoroven si ale myslim, ze problem zprovozneni druhych tubusu neni v case, ale ve financich. V tom, ze nejde jen o to tunel vybudovat, ale i samotny provoz je velmi nakladny. V dobe zprovozneni dalnice (2005) se zatim se zprovoznenim druheho tubusu nepocitalo. To se rozhodlo pozdeji, ale americani uz jsou pryc, takze ted uz se hold tak rychle stavet nebude... Nehlede k tomu, ze ten nejaky sileny stroj na hloubeni tunelu co amici meli je uz take davno pryc (tusim snad nekde v Rumunsku ...nebo kde?). Toz tak :-)
Re: VYHNĚTE SE TUNELŮM!!!!!
30. 06. 2008 20:53
To Akzirk: Poklud mám dobré informace tak oba tubusy jsou vyhloubené a je nutné dodělat vnitřní infrastrukturu, bezpečnostní zařízení a vozovku. Věřím, že oba tunely budou dokončené do sézony 2009. Pak už by mělo být cestování po dálnici v pohodě.
avatar Re: VYHNĚTE SE TUNELŮM!!!!!
30. 06. 2008 20:57
Před tunelem stojí dva ooobrovskééé stroje a cedule že bude otevřen v roce 2009
Re: VYHNĚTE SE TUNELŮM!!!!!
01. 07. 2008 12:27
TO: Akzirk
Oba tubusy jsou opravdu vyraženy, teď se dělá vozovka+ vnitřní vybavení. Věřím, že to otevřou o něco dříve.
Mirus.
Re: VYHNĚTE SE TUNELŮM!!!!!
01. 07. 2008 12:53
Dle informace našeho domácího v Duče druhé tubusy u M.Kapela a Sv.Rok by měly být otevřeny nejpozději k 1.7.2009
Ahoj, jezdíme do Vodice už 12 let do soukromého apartmánu. Po šílenostech přes Rakousko a Slovinsko jezdíme přes Maďarsko na Lendavu a Mursko Središče, zásadně přes noc z neděle na pondělí. Bez front a nervů jsme na místě cca za 10-11 hod. a to táhneme loď a děláme přestávky.
Stejně jezdíme i zpět. Nechápu proč se tam všichni hrnou v pátek odpoledne, ubytování se dá přece rozumně domluvit.
avatar Re: VYHNĚTE SE TUNELŮM!!!!!
01. 07. 2008 16:44
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Když to má někdo přes cestovku, tak jsou nástupy
> sobota-sobota a jinak to nejde, divím se
> Chorvatům, že s tím něco neudělají, vozíme jim tam
> peněz dost.

Máš pravdu že české cestovky to zpravidla jinak neumí a proto také (kromě i jiných důvodů) služeb českých CK pro cesty do Chorvatska nevyužívám. V dnešní době internetu není absolutně žádný problém najít si buď přímo majitele objektu a domluvím se přímo s ním, nebo využít služeb chorvatských cestovek které mají své stránky v češtině, mají u každého objektu naproto vyčerpávající potřebné informace, solidní jednání = co se domluví to platí a nikoliv jako u české CK (jedna zkušenost s českou CK mě stačila) a nástup i odjezd ve který-koliv den v týdnu není absolutně žádný problém.

Takže Chorvatům bych rozhodně nenadával že s tím něco neudělají, myslím si že opak je pravdou. Rychlost s jakou postavili tak kvalitní dálnici a v tak obtížném terénu jim můžeme myslím jenom závidět. O množství, vybavenosti a čistotě odpočívadel a čerpacích stanic včetně hygienických zařízeních na nich ani nemluvě, to se s takzvanými "vyspělými" zeměni EU jako jsou Rakousko a Německo nemůže absolutně rovnat. V těchto zemích člověk nenarazí na čerpačku ani za 200km ujetých po dálnici a když už, tak o stavu hygienických zařízeních bych hodně polemizoval. Když jsem se minulý týden vracel z Chorvatska a byl jsem nucen v Rakousku natankovat, šokovala mě obrovská fronta u čerpací stanice a připadal jsem si jako u nás někdy za totality když se zdražoval benzín. Ovšem není divu když je jedna čerpačka na 150 nebo 200km dálnice. A tihle by nám chtěli diktovat co a jak máme a nemáme dělat abychom mohli být členy EU......
A mimochodem, to že v termínech pátek/sobota jsou ucpané dálnice je všeobecně známo a z daleka se to netýká pouze Chorvatska, stejné je to v Itálii a prakticky v celé Evropě kde jsou v sezoně k vidění mnoho desítek kilometrů dlouhé kolony a totální dopravní kolaps. O tunelech ani nemluvě, Rakušáci mají taky velké množství tunelů s jedním tubusem.

Takže můj názor je že Chorvatům patří spíš velký dík protože v tomto směru odvedli obrovský kus práce a pokud jde o samotné ubytovatele a jejich cestovní kanceláře tak se taky snaží protože nikdo z nich netrvá na nástupech a odjezdech v sobotu, i v tomto směru vycházejí nám turistům maximálně vstříc. Takže je pouze na nás jakou dovolenou si uděláme včetně té cesty, pokud tvrdošíjně odjíždíme na sobotu pak musíme s dopravními problémy v sezoně počítat všude v Evropě, nejenom v Chorvatsku.

** Petr **



Upraveno 2krát. Naposledy upravil PetrK (01. 07. 2008 17:02).
avatar Re: VYHNĚTE SE TUNELŮM!!!!!
01. 07. 2008 18:39
eště sa všeci naserte..že všeci jezdíjou v sobotu a v nedělu...my když jedem přes týden, se z teho pak poser....................emsmiling bouncing smiley
avatar Re: VYHNĚTE SE TUNELŮM!!!!!
01. 07. 2008 20:33
No právě, že se nedá tak úplně domluvit jiný nástup než v sobotu. Já, když jsem si objednávala ten apartmán v Živogošče, tak bohužel - jen od soboty. Já vím, mohla jsem se na ně vybodnout, a vzít něco jinam. Jenže už jsem se do toho apartmánu " zamilovala", a tak budu teď za svou "lásku" trpět v dopravní zácpě bůhvíkde. Ještě aby ta "láska" stála vůbec za to - jak to tak v životě chodí. Takže závěr - ne všichni Chorvati vycházejí v této záležitosti turistům vstříc....
avatar Re: VYHNĚTE SE TUNELŮM!!!!!
01. 07. 2008 20:51
Každý nemá nasmlouvané ubytování mimo pá,nebo so,takže si to v těch frontách nějak musí vytrpět...ale pokud není zdržení u tunelů několik hodin,tak stojí za to jimi projíždět. Fronty jsou také na mýtnicích,třeba Lučko nebo na hranici SLO/HR.
Re: VYHNĚTE SE TUNELŮM!!!!!
01. 07. 2008 22:15
Já tedy nevím,letos poprvé za dobrých 15 let do Chorvatska nejedu(i když kdo ví?),ale nikdy jsem s nasmlouváním nástupu mimo sobotu problém neměl.A to jsme téměř pokaždé jeli jinam.Z počátku jsme jezdili dokonce bez jakéhokoliv domlouvání "na divoko",a ubytování jsme vždy našli.Později rezervace po síti, a taky bez problémů.Takže projeďte nabídky ubytování na různých webech,nebojte se telefonovat nebo mailovat,a jeďte přes TUNELY mimo špičku.A díky malému provozu a kvalitě cesty nemusíte po trase ani spátsmileys with beersmoking smiley
Já bych to s těmi nástupy mimo víkendy moc nezevšeobecňoval. Letos jsme chtěli rezervovat ubytování v Pisaku pro dvě rodiny (dva stejné apartmány, příp. jeden velký) a už na začátku ledna byly ty nejzajímavější obsazené. Takže pokud mám určitou představu o období, místě, velikosti, tak to zase taková sranda není. Nakonec také nezbylo, než vzít jediný volný termín - v sobotu.
Re: VYHNĚTE SE TUNELŮM!!!!!
03. 07. 2008 15:35
Takze ohledne tunelu, turnusove je zajiste problem, tak jako hranicni prechody. Mimo turnusy bych nevidel zasadni problem, navic skutecne cesty jsou prefektni a i male zdrzeni se vyplati. Co jsou tunely, tak tudy projizdim pokazde, turnusove odjezd-kolona cca 2,5hod, v tydnu bez cekani. Vybirani terminu-kdo vybere driv, ten to ma, pokud na Vas bohuzel neco zbyde a ke vsi smule jediny tyden a jeste sobota-sobota, tak s tim asi nic nevymyslite, ale jinak jsem taky nemel problem s nastupama. Bylo mozne posunout vetsinou o den dele a onen den se neplatil a stejne i u odjezdu. . Ja letos HR pouze projizdim, jedu do Cerne Hory. Vsem preji prijemnou dovolenou
steeve
Re: VYHNĚTE SE TUNELŮM!!!!!
06. 07. 2008 15:18
jel jsem včera- t.j. sobota 5.7.2008 v 17 hod ze Šibeniku, a v tunelech Sveti rok ( cca 18 hod) , ani Mala kapela ( cca 19:30 hod) jsme nečekali ani minutu, provoz plynulý, pouze proti nám směr k moři před Malou kapelou kolona asi 4 km, později i mýtnice na Lučku bez čekání, přede mnou stály 3 auta, takže i sobotu v sezoně , když se vychytá správný čas se to dá slušně projet, jinak taky pro sichr raději jezdím v týdnu, ale tentokrát se jinak nedalo než v sobotu a náhodou to vyšlo dobře.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 193
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.