Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 08. 2016 16:16
ARZ to počítá jinak - slevy, teda pokud jsem se tu někde mohl dočíst... Můžeš to Michale prosím zrekapitulovat, abych v tom měl jasno. Nebo uvést odkaz kde se o tom jasně píše?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 08. 2016 16:45
[hac-onc.hr] druhý řádek odspoda.Potom si vybereš jestli odpověď ARZ nebo HAC.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 08. 2016 16:58
Dík! Takže je putna od koho ten krám koupíš... Výsledek je vždy stejný...
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 08. 2016 17:01
Ve výsledku se společnosti neliší Tj: průjezd dálnice je za stejné peníze.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 08. 2016 09:24
Jen mě připadá systém ARZ takový logičtější. Nabiju 100, přičte mi to 100. Projedu dálnici a odečte mi to cenu po slevě.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 08. 2016 13:47
Mám stejný názor...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 08. 2016 14:09
Jen mě připadá, že sleva ze slevy, tj.průjezd tunelem do Bašky, kdy majitelé ENC platí půlku, tj.místo 20 jen 10KN a z toho mi to ještě odečte slevu, takže ve finále platím jen nějakých 7,80KN, nelogické. Nevím, jak to účtuje HAC. Ale je to příjemné....
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 08. 2016 15:03
HAC odečte z kreditu 10KN. Ale jak víme, dobití těch 10KN na krabičku stojí vlastně pouze 7,826KN.

Mě zase přijde logičtější systém HAC, neboť na krabičce mám nějaký kredit a z toho se mi přesně odečítá částka za projetý úsek. To, že za 78,26KN jsem získal 100KN kreditu nemusím v terénu řešit. Prostě při průjezdu mýtnou branou nemusím přemýšlet, jestli mi to odečetlo správnou částku.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dvoukvitek (25. 08. 2016 15:03).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 08. 2016 16:00
Ještě jeden technický dotaz... Na Lučku si v sobotu vyřídím kolem 22hod u ARZ ENC. Od té chvíle co ji dostanu, můžu s ní hned projet ENC branou, nebo tam ještě probíhá nějaký čas, než se nová ENC zaregistruje do systému, dá se někde zjistit, že je už zaregistrovaná? Nebo musím jet na odběr lístku a při výjezdu napochodovat k obsluze s lístkem a ENC s tím aby mi to ručně strhli?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 08. 2016 16:25
Já jsem při koupi parkoval asi 300m před branami po pravé straně u svodidel. Než jsem došel po koupi zpět k autu, nainhaloval nějaké vonné uhlovodíky, které vznikají spalováním tabáku a dojel k závoře, vše fungovalo.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 08. 2016 19:28
Proč já jenom jedu a jedu a toto neřeším,.
Přijedu, zaplatím a zaplatím a odjedu. Fakt je to, že jsem nikdy zase tak moc neřešil.
Až to jednou sečtu to bude legrace.No jo ale zase si nic nepatuji když si nic nepíšu.
Chtějí 2 kn, prosím chtějí 10 kn protože to stojí víc. Fakt beru to jako život. Zaplatím a jedu. Asi proto stále jedu a jedu.
Snad mne ten nahoře neopustí když jenom platím a platím. spinning smiley sticking its tongue out No to by byl podraz.!
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 08. 2016 20:19
Jezdím v podstatě každý rok do Chorvatska. Kdybych se na to nevybodl (ENC), tak dle skromného odhadu bych byl na tom líp o cca 2500 Kč. A tak je to se vším... Free přístup je jen o tom jak lehce či jednoduše přicházím k prostředkům.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 08. 2016 20:50
Ja si to pred cestou pocital, jak moc se mi to vyplatí. Letos prodelek, pristi rok zisk 160 kc. Az za 3 jizdy bych mohl počítat s nějakým vyraznym ziskem. A to jen díky cestě na Peljesac. Dneska jsem jel za oktavkou která to vzala pres ENC, ja pres platbu kartou na Demerje. Byl jsem překvapenej, ze za branou jsem se opět zařadil za ni. Takže časová úspora nulová, finanční tech 22%.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 08. 2016 21:37
To asi máš kliku, většinou je tam časově zisk ,používám ENC tři roky už bych neměnil, ani bez slevy! I tak bych si to pořídil.Ani nepočítám kolik ušetřím peněz,ale spíš fůru času.Myslím ,že nebudu sám.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 08. 2016 22:47
To rozhodně nejsi sám. Potvrzuji časovou úsporu. Z letošních 16 průjezdů mýtnicemi (8x nájezd na plac. úseky, 8x placení na výjezdu) jsem časově ušetřil alespoň ve 12 případech a v těch zbylých jsem rozhodně žádný čas neztratil (když nepočítám 30 min čekání při nákupu ENC pro druhé auto). Jak velká časová úspora to byla, nelze přesně říct. A to vždy jezdím v týdnu (PO-ČT), kdy není velký provoz.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 08. 2016 05:58
Jelikož krabku používáme s naším mladým tak uspora dost velká.My jezdíme až do Ploče.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 08. 2016 06:56
To ajax: Já taky využívám většinu chorvatské dálnice k přepravě za dovolenou... Letos jedu též až do Ploče. Měl jsem stejný názor jako valeri. A valeriho si pamatuju roky jakožto odpůrce ENC :-). Líbí se mi jeho názorová konzistentnost ;-). Jenže loni se mi narodil synáček a já už půl roku zvažuju ENC. A názor jsem definitivně změnil... Dokonce mám už vyplnění registrační formulář... Abych se Vám ještě svěřil, mám trochu strach jak to ten 1,5 roční kluk dá... 11,5 hod čisté jízdy... Sem si asi trošku nasr.. do vlastního hnízda.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 08. 2016 07:35
A přece! valeri taky mění názor... [forum.ihvar.cz] (Zdravím z Gradacu...... Chtěl jsem na Lucku poridit ENC, ale byl jsem lenivej něco vyřizovat, tak jsem se na to vybodnul. A to jsem mel sebou i vyplnenej formulář....) Ale zatím ENC nemá :-)
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 08. 2016 09:00
Nemám. Slabší chvilka pominula, uvědomil jsem si že to opravdu nepotřebuju na jednu dovolenou ročně. Jediný co by v budoucnu mohlo zlomit můj názor, je nějaká akce na krabku zdarma
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 08. 2016 10:56
Tak krabička zdarma určitě potěší... Holt budu letos 62,- Kč v mínusu, ale už příští rok 283,- Kč v plusu a další 345,- Kč... A tak dál a dál... A plus k tomu pohodový průjezd bez vystrkování ruky z auta spinning smiley sticking its tongue out.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 08. 2016 12:46
Řešit ztrátu 62 kč (Martin 77 to není narážka), na cestě na dovolené autem, to je myslím dost přehnané. Jak jsem psal, i když nebudu mít slevu, stále u mne bude vyhrávat ENC krabička , při pouhé jedné cestě ročně. Už jen ten pocit při průjezdu Lučkem, kde jsou cca 4-5 km fronty a na ENC jsem za minutu v trapu :-)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 08. 2016 12:55
To byla jen odpověď valerimu na to, že chce mít ještě grátis krabicu... Chtěl jsem tím říct, že poprvé to vlastně nic neřeší, žádné slevy, ± to vychází nastejno a podruhé už nezanedbatelně šetříš. A další bonus je pohodový a těměř bez zdržení projetí mýtnicí...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 08. 2016 14:17
Ja mám ENC už tretí rok a tiež by som nemenil. Presnú zľavu som nikdy nepočítal. Ale čo je dôležité je pohoda na mýtniciach. Minulý rok som ušetril za cestu zo Splitu po Demerje , lebo zblbla brána a neodčítalo mi . Ale pravdu povediac by ma to ani nerozhádzalo, keby tak nebolo.Stačí mi že nejaká zľava je.
Tento rok som podporil slov. podnikateľov. ENC som požičal svojmu "línemu" kamošovi, ktorému sa dosť ťaží niekde niečo vybavovať. Nevedel si vynachváliť, takže na budúci rok už avizoval vlastnú krabičku.
Prepáčte vy "počtari" ktorí jazdíte do Chorvátska min. 1 x za rok a to už niekoľko rokov po sebe a stále počítate , či ENC alebo bez ENC.
Kto z Vás počítal : koľko sa Vám oplatí vyfajčiť na dovolenke cigariet , vypiť piviek,či sa oplatí dať si kávičku na pláži ...?
Keby ste to spočítali , tak vám vyjde, že sa "neoplatí" vystrčiť nohu z baráku.
Ale zato vám vďaka !
My s ENC môžeme mať potom vacsiu pohodu na mýtniciach.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 08. 2016 15:08
Problém je, že já těch neřestí moc nemám, nefajčím ani cigarety a kávičku na pláži jsem ještě neměl... Teda kromě piva, který si vezu s sebou, neb mi chorvatské nechutná...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 08. 2016 08:09
Časová úspora, jak bylo několikráte uvedeno výše, s krabkou není!!! Teda pokud nesrovnávám s těmi nepochopitelnými cashaři a nepočítám rozdíly ve vteřinách. Léta jsem platil jen kartou, takže mám s čím srovnávat. Finnanční úspora je, alespoň v mém případě, vysoká. Občas mi to něco nezapočítá.
to Martin_77 - formulář je pro HAC i pro ARZ rozdílný. A s malým dítětem se neboj. My jsme jeli s naším, když mu bylo 8 měsíců.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 08. 2016 09:09
A proč by neměl být časová úspora?!!Kdo tady psal o počtu vteřin, nevím co jsi kde četl, ale opět nepřekvapuješ.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 08. 2016 12:23
ENC mám čtyři roky. Dva roky jsme na jedno ENC jezdili se švárou, nyní si pořídil své. Úspora je jak finanční tak i časová /několikrát jsem nemusel stát ve frontě, naposledy 2.7 2016 při návratu z Podgory na Lůčku/. Pro mne to je i takové pohodlí a pohoda. Kredit dobiju internetem a může se vyrazit. Mirek
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 08. 2016 12:23
Pokud se nemýlím, tak jedině Lučko/Demerje má oddělení hotově a bezhotově (karta nebo ENC). Tam tedy za normálních okolností časová úspora být výrazná nemusí. Včera já Fast ENC úplně sám a u kartových stojanů tak po pěti autech. Ale na cestarině před Goričanem já na ENC opět sám, ale na dvě obsluhy kolony min na 20 minut a tam karta nepomůže.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 08. 2016 11:57
Prosím Zahajskej a jirkatoledo bez napadání. Něco jsem vám smazal.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 08. 2016 17:05
Zdravim , tak jsem se podival po tech diskusich vyse na prehled vsech cest do HR od doby kdy jsem si krabicku poridil od sezony 2013.... K memu prekvapeni jsem za u dobu vcetne posledni dovolene projel 3050,- HRK a krabicku jsem nekupoval v zadne akci zadarmo , ale za 110 kuniku. Takze jsem usetril nejakych 550 kun i kdyz puvodne jsem si ji porizoval primarne kvuli komfortu a casove uspore , ktera je popravde s porovnanim s placenim kartou docela podobna...

Toz tak

Ludek
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 122
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.