Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 07. 2019 13:12
dj_Paul: Pokud to bylo na me. Opravdu jsem se snazil poptavanou informaci dohledat nejen tady na foru. Vsude se pise o kancelari na Lucku nebo jinem z prodejnich mist. O tech prirozene vim, ale me prave zajima, zda koupim krabicku na kterekoli brane - tj. idealne na prvni co mam pri ceste. A pokud ano jak se mam zaradit. Pripadne na nejake pumpe.
Pokud se tento dotaz opakuje casto, tak se omlouvam, ze jsem nenasel uspokojivou odpoved.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 07. 2019 13:18
Pravě, že nekoupíš. Možná, proto to někoho rozohnilo. Neboť ten dotaz je častý. Na webu jejich si to dočteš. Goričan, Lučko..atd.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 07. 2019 13:41
mdr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ENC nebylo zaregistrováno na vstupu, řidič musel
> zaplatit nejvyšší možnou sazbu:
>
> [www.24sata.hr]
> er-ga-enc-nije-vidio-na-ulazu-autoceste-379259
>
> Sranda ale je, že asi nepochybil trestaný řidič,
> ale ten za ním, který nedodržel odstup a tak mu
> otevřel.

Toto je pěkné svinstvo! Přenáší se zodpovědnost na nevinného. Něco jak když vás nabourají a pojišťovna chce krátit plnění.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 07. 2019 13:51
Tak jsem se zamyslel, co dělat v takovém případě, jestli si to vůbec všimneš? Já si obvykle pamatuji, jaký mám zůstatek, a tak by ch si asi všimnul, že nesedí (pokud by ten za mnou neměl zůstatek stejný), ale co teď? Mohl bych stisknout tlačítko a vzít si lístek, ale dostanu ho, když je závora otevřená přes ENC? Nebo zastavit za mýtnici a vrátit se pro lístek? Volat obsluhu a snažit se vysvětlit problém?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 07. 2019 13:56
Když krabička nepípne, zkusil bych si vzít lístek, když by to nešlo, tak obsluha.
Píší tam ale, že se to dá dodatečně řešit e-mailem.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 07. 2019 14:15
Ano, dá se to dořešit, ale řešit bych to musel já jako neviník, prostě systém je debilní a oni to ví...naštěstí už jen "pár" let.

Pokud nepípne, brát karticu!!!
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 07. 2019 14:16
Já krabičku obvykle neslyším, když ji vystrčím z okna ;-) ale jak jsem napsal, všímám si zobrazený zůstatek.

Tady jde ale o to, že závoru otevřel ten za ním a on si to nevšimnul.

Dodatečně se to řešit dá, ale je otázka, jestli bude reklamace uznána, alespoň tak jsem pochopil ten článek.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 07. 2019 14:18
mdr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...že asi nepochybil trestaný řidič...

Nemusí to být tak jednoznačné, za správnou funkci krabičky zodpovídá majitel a i nevhodné umístění krabičky je chyba...

Jinak ten článek beru jen jako takové reklamní sdělení, že když se vám něco podobného stane, pošlete reklamaci (kontakty v článku uvedeny tučně) a my to vyřešíme.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 07. 2019 14:25
Je to ochrana proti podvodníkům. Určitě už to někdo zkoušel ošidit. Jako vždy to pak odnese někdo nevinný.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 07. 2019 21:14
Hele tk je divny ze mu otevrel nekdo jiny ja mel problem branu otevrit stal jsem od ni dal nakonec jsem to podal brigadnici co tam byla a ty to uz slo ... dalsi uz me sli ale jako plynuly prujezd se me podarilo jen 1x ... musim totiz vyndat z okna .. mel jsem puceny kodiaq a pres sklo to neslo vubec
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 07. 2019 21:23
V loňském roce jsem se s krabičkou také pral. Koupil jsem jí v květnu při první cestě do Chorvatska, pak jsem jí použil v červnu a v polovině průjezdů problém s načtením.
Letos v květnu a teď naprosto bez problémů. Udělal jsem dvě věci:
1. Nalepil jsem džák na sklo a krabičku mám umístěnou přesně podle návodu.
2. Do brány najížním opravdu pomalu. Jen se sunu dopředu, ale úplně nezastavuju.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 07. 2019 09:48
To by mě teda zajímalo, jestli je problém, když krabičku nemám nalepenou ale držím ji v poloze vedle zrcátka přesně podle návodu. Že by to ovlivňovala i ta ruka?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 07. 2019 14:08
Držení ve stejné pozici, jako by byla nalepená, by mělo normálně fungovat. Problém je, když s ní člověk mává nějak náhodně nebo ji má položenou na palubní desce rámečkem dolů. Jinak já tedy pípnutí slyším i u vystrčené z okna, vždyť ji mám přitom kousek od ucha.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 07. 2019 14:17
Je v tom anténa a vysokofrekvenční obvody a ruka to určitě ovlivnit může.
MJ
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 07. 2019 16:02
Ahoj, dnes jsem použil ENC od HAC koupenou v roce 2013 a vše funguje jak má. Pípla docela hlasitě.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 07. 2019 18:10
Taky si myslím, že by to ruka snad mohla ovlivnit, ale přesto mi na FAST ENC vždy fungovala držená rukou u zpětného zrcátka, jinde bylo potřeba vystrčit ruku z okna. Takže si myslím, že to víc ovlivňuje kvalita zařízení (antény) na bráně, přece jen FAST ENC je asi mnohem novější.

Lepit ji zatím nechci.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2019 18:46
Po výměně baterie fachala jednotka jako zamlada. Mám uloženu v origoš sáčku a vytahuji pouze před mýtnicemi. Na Demerje to píplo snad 100 m dopředu a závora letěla nahoru.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 08. 2019 21:09
Tak letos nová krabička v držáku na skle funguje ok fofr . Auto Renault Grand Scenic 2009 nalepen držák do tečkované části u zrcátka

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 08. 2019 13:01
Mohl bych poprosit o nějaké srozumitelné vysvětlení, jak registrovat enc krabičku? Dnes jsem si ji pořídil na Lucku. Chtěl jsem Smart kartu, ale v budce u mýta mi řekli, že jedine enc. Na potvoru byl dnes svátek, takže v kanceláři na parkovišti bylo zavřeno. Řekli mi ať si vezmu lístek a pak ho předložím i s lístkem na výjezdu. Tam mi to zobrazilo, že mi bylo strzeno 220 kuna, ale počítám, že ta sleva se tam pak započítat, ale nevím jak si ji aktivovat, abych se na ni mohl podívat.
Díky vám za rady a omlouvám se, že jsem si odpověď nedohledal v předešlich příspěvcích, ale v tom tel se to blbě listuje.tak se na mě prosím nezlobte.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 08. 2019 13:46
Podle toho co píšeš, sis pořídil krabku ARZ. Zaregistruješ se zde, připojíš k registraci krabku. Pak už se můžeš podívat, co se na ní děje. Slevu ti to u krabky ARZ odečte dodatečně, na bráně vidíš částku před slevou a zůstatek. Na jejich stránkách pak v pregled prolaza ti to ukáže zůstatek, odkud a kam si jel, cena před slevou a strženou částku.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 08. 2019 14:53
Děkuji. Povedlo se. Ono jsem měl ty stránky v tel nějak ocesany.Pak mi syn řekl, že si mám zapnout zobrazení pro PC a už se povedlo.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 08. 2019 09:02
Půjčil jsem krabičku známemu a stalo se to, co tady už někdo psal - nebyl odečten jeden úsek.

Teď jako starý poctivec mám dilema - napsat do HAC, aby to dodatečně odečetli, nebo mlčet?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 08. 2019 09:04
Může se odečíst dodatečně, klidně i měsíc po, nebo vůbec. Neřeš to, já jel zadara již několikrát.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 08. 2019 10:34
A co se stane az pojede priste? Ma tam zrejme jen vjezd
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 08. 2019 11:10
Nestane se nic, vjezd zmizí. Takto jsem projel 2x Demerje a 2x tunel. Nedodržený minimální rozestup toho za mnou a načte to jeho krabku, on zaplatí, já jedu. On pak řeší problém, jak se dostat přes závoru. Jediná možnost, jak přijít na to, že platí někdo jiný, je koukat na zůstatek a placenou částku. Loni jsem takhle koulel očima, protože jsem měl zůstatek více jak 2000 kuna, jel za mnou kamion. Ale většinou jsem na to přišel až doma, že nemám odečteno. On se snad vjezd nuluje po 24 hodinách od vjezdu. Někdo to tu zmiňoval.
A auta, co projedou na odtahovce, taky přece neplatí. A je jedno, zda cash, či enc..
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 08. 2019 11:33
Někde jsem četl, že 24 hodin je max. povolená doba, kterou můžeš strávit na dálnici. Nevím, jaký je za to trest, kdybys vyjížděl po více než 24 hodinách?

Takže to asi po 24 hodinách mažou. Ale taky by mohli po těch 24 hodinách účtovat nějakou pokutu na krabku, která má vjezd a nemá výjezd.
Ale zřejmě to nedělají.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 08. 2019 08:12
Čo sa stane ak vbehnem na Lučku smer k moru na bránu ENC a nemám ENC? Je tam automatické vydanie lístka tlačítkom ako pri Cash pruhoch? Zoberiem lístok a na výjazde idem k búdke cash? Asi viete o čo mi ide. Pruh pre ENC bude prázdny. Neukameňujte ma.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 08. 2019 08:58
Ano lístek si tlačítkem vytiskneš ,ale myslím ,že se tu psalo ,že je možnost pokuty za zneužití ENC mýtnice když nemáš krabičku .

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 08. 2019 10:46
triplex napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pruh pre ENC bude prázdny...

To vůbec není pravidlem, ENC má stále víc lidí a nejvolnější bývá většinou ta krajní pravá brána "cash" hned vedle kancelářské budovy. Stačí se držet v levém ENC pruhu a v místě, kde krabičkáři odbočují, pokračovat rovně.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 08. 2019 10:56
Na Lučku to máš takto odskúšané? Teda ľavý pruh? Lučko smer k moru nemá náhodou vľavo cash a vpravo teda ku krajnici ENC?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.