Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Odjezd do HR na konci srpna

Autor misan007 
Odjezd do HR na konci srpna
23. 06. 2008 10:14
Zdarvíčko.
Rád bych se zeptal čitatelů tohoto fora a i jiných cestovatelů do Chorvatska zda je lepší zvolit odjezd 22.8.08 (pátek) a vracet se za týden v pátek a nebo radčo jet 21.8.08 (čtvrtek) a vracet se za týden ve čtvrtek zpět. Jde mi o to abych se vyhnul kolonám co tady na foru pisete u tunelu a na mýtnicích. Cíl cesty je Biograd na Moru a čas výjezdu bych zvolil asi 03:00 ráno. Cesta by mohla trvat cca 12 hod + přestávky. To jest, že u tunelů bych mohl být někde po poledni. Který tunel je na to horší s kolonami ?? Sveti Rok nebo Mala Kapela ??

Děkuji všem za příspěvky
Jezdím již několik let buď na konci srpna nebo to je někdy začátek září,letos pojedu 30.8. , jezdím v sobotu brzy ráno z Hradce Králové, (kolem 3.hod.,)je to většinou bez problémů, proti jsou všeak velkékolony vracejících se na konci prázdnin domů.
Re: Odjezd do HR na konci srpna
23. 06. 2008 11:17
Letos opět jedu do Biogradu. Odjíždím v neděli 6.7.ve 20, 00 hod. Jel jsem takto vloni o půlnoci ve Vídni prázdno dálnice v Rakousku volná, Slovinsko bez problému a Chorvatsko vč. tunelů také. Domů se vracím ve všední den letos v úterý , vloni také opět bez problémů. Záleží co ti vyhovuje. Mě noc.
Re: Odjezd do HR na konci srpna
23. 06. 2008 11:24
Ještě jeden dotaz. Jak je to s informováním motoristů, jaké jsou kolony před vámi?? Je nutné si naladit některé rádio (které nejlépe) a nebo je to psáno na dálničních informačních panelech a jak jsou tyto informace pravdivé.
Re: Odjezd do HR na konci srpna
23. 06. 2008 11:35
to misan007
já bych ti radila jet v ten čtvrtek. Je to i náš oblíbenený termín. Letos odjezd v neděli 6.7.úholt to ve čtvrtek nešlo.
Se sledováním kolon ti neporadím.
Vali
Re: Odjezd do HR na konci srpna
23. 06. 2008 13:13
Vyrážím v sobotu večer 23.8.
Re: Odjezd do HR na konci srpna
23. 06. 2008 17:07
Myslím si že by pro tebe bylo lepší vyjed v ten čtvrtek.Jinak my jezdíme do Biogradu tak za 11-12 hod i s přestávkami. Vyjíždíme z Hranic na Moravě. Přeju ti ať dojedeš bez kolon.
Re: Odjezd do HR na konci srpna
23. 06. 2008 20:37
Ahoj, moc sem nepíšu,ale jestli ti to pomůže v rozhodnutí. Já bych raději jel ve čtvrtek(ty pátky a soboty jsou krizové).Lidé, co mají zaplaceno až do soboty, tak vyrážejí(někteří už v pátek,ráno v sobotu je kolem 10:00 vypakují z apartmánu, takže jedou raději už v pátek večer). Já jezdím do Seline(Paklenica) posledních 14 dní v srpnu v neděli v 19:00 z Olomouce a na místě jsem v 7:00 v pondělí(dělám více zastávek-nespěchám).Ubytování platím až za noc z pondělí na úterý(ušetřím den) a odjíždím následující týden ve čtvrtek v 18:00(doma jsem v 6:00pátek).Samozřejmě, že platím jen tu noc na čtvrtek(ale mohu zůstat až do těch 18:00).Samozřejmě, že je to o domluvě a přátelství s domácím(jezdíme tam už 6 let). Takže bych ti doporučoval(konec prázdnin-jet čtvrtek-čtvrtek.
Doufám,že ti to pomůže v rozhodování.Přeji hezkou dovolenou.Papin
Re: Odjezd do HR na konci srpna
23. 06. 2008 23:11
Ja som chodil v nedelu vecer a parada
Pedro
Re: Odjezd do HR na konci srpna
24. 06. 2008 02:00
Jezdím poslední týdny v srpnu už asi 15 let a konec srpna je už ta úplně nejhlavnější sezona pryč a kolony už nejsou... jezdím i v soboty a nikdy jsem nějak dramaticky nestál... spíš ve Slovinsku tak do 15min...

Tunely - oba jsou nastejno... to je náhoda, ale jak říkám - nestál jsem tam. Spíš tak 10min na Lučku...

Kde jsou kolony hlásí HR2 a melou to AJ, N, HR, ale mám zkušenost že jsou to informace dost s křížkem po funuse...
Re: Odjezd do HR na konci srpna
24. 06. 2008 21:30
Díkes za všechny informace. Po přečtení odpovědí jsem požádal domácího a přesunul rezervaci na čtvrtek. Vyrazím asi ve čtvrtek v 03:00 a počítám, že okolo čtvrté odpoledne bych mohl být na místě. Jedu z severovýchodních čech okr. Náchod. Ještě uvidím zda přes Slovinsko nebo Maďarsko.
Re: Odjezd do HR na konci srpna
24. 06. 2008 22:26
misan007 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ještě jeden dotaz. Jak je to s informováním
> motoristů, jaké jsou kolony před vámi?? Je nutné
> si naladit některé rádio (které nejlépe) a nebo je
> to psáno na dálničních informačních panelech a jak
> jsou tyto informace pravdivé.


V Chorvatsku je nejlepší HR2. Jsou tam i zprávy v češtině. Tabule na HR dálnicích jsou celkem "pravdomluvné". Jakmile je tam nápis oprez, tak je zle. Záleží tedy ještě na vzdálenosti v km. Já jsem chytnul v roce 2006 při návratu před tunelem Dveti Rok oprez 14 km. Stálo to už před tou benzinkou ce je dole pod těma tunelama. Pěknej hnus.
avatar Re: Odjezd do HR na konci srpna
24. 06. 2008 22:35
Čtvrtek je určitě lepší. Já ale stejně jako každý rok pojedu v pátek (22.8.) okolo 6 hodiny ráno a po 15. hodině jsem za Sveti Rokem. To je poslední úzké hrdlo, pokud není bura nebo jiná nepředvídatelná událost. Zatím šla cesta vždy hladce.

Michal
Re: Odjezd do HR na konci srpna
25. 06. 2008 06:35
Jezdíme do Chorvatska - střední Dalmácie - ve čtvrtek v noci odjezd z Brna a od moře odjíždíme v pátek okolo poledne. Neznáme kolony.
Předtím jsme jezdili klasicky v pátek na noc a odjezd v sobotu a mátořili jsme se v kolonách. Teď máme klid.
Re: Odjezd do HR na konci srpna
25. 06. 2008 11:08
Misan007
nerob paniku yawning smiley my už niekoľko rokov chodíme práve v tomto termíne a nikdy sme nemali problém s nejakými kolónami cool smiley vyhýbame sa iba piatkovému odchodu. Malé zdržanie sme mali iba pri prejazde cez Omiš, ale minulý rok sme schádzali z diaľnice až za Omišom takže thumbs up smiley
Gebi
Re: Odjezd do HR na konci srpna
26. 06. 2008 18:31
Ahooj my jsme odjížděli vloni tuším že 17.8. v pátek kolem 18:00 z HK a byl to fakt masakr..už bych nikdy v pátek nejela..na místě (v Pakoštane) jsme byli druhý den v 17:00..všude samá kolona před tunelem Sveti rok jsme stály 3 hodiny tím dlouhatánským tunelem jsme jeli asi 20 km/hodinu v koloně v tom pařáku fak paráda..přes Vídeň byla nějaká odjížďka tam nás táhly starým městem další 3 hodiny...další týden přijeli do kempu mlaďáci vyjeli ve čtvrtek a v pakoštane byli za 10,5 hodiny i s přestávkama říkali je jeli sami..letos jedeme znovu na stejný místo ale už za 14 dní a ve čtvrtek tak jsem zvědavá jak to dopadne...ale z vlastní zkušenosti bych už v pátek fakt nejela...
Re: Odjezd do HR na konci srpna
26. 06. 2008 23:25
Je to fakt názor od názoru. Co jsem se ptal po známých tak většina v pátek nebo sobutu nejezdí. Buď v neděli nebo v týdnu a jedou tam třeba na deset dní. Zkusím jet ve čtvrtek a pak napíšu.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 190
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.