Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Platební karta od Mbanky

Autor bomber666 
Platební karta od Mbanky
23. 06. 2008 08:20
použiva někdo tuhle kartu v zahraniči konretně Slovinsko-chorvatsko ? jsou s ni někde nějake trable pač na inetu v Mbance pišou že je neembosova nějak mi unika vyznam tohoto slovička..-))
Re: Platební karta od Mbanky
23. 06. 2008 08:33
Tzn. že nemáš vystouplý písmenka a můžeš platit jen kde jsou napojeni na sít. Nemůžeš platit např. u pouličních prodejců co mají jen "žehličku". Tu kartu budu mít, ale až cca 14 dnů, výhoda té karty je že výběry venku máš zdarma v Eurozoně (3výběry), mimo až 2% poplatek.
Re: Platební karta od Mbanky
23. 06. 2008 08:35
tady to máš přesně :

Embosovaná platební karta

Platební karta, která je kromě elektromagnetického proužku (případně čipu) sloužícího k výběru v bankomatech a k placení u obchodníků pomocí elektronického terminálu, vybavena tzv. embossingem, tedy reliéfním písmem, jež umožňuje platbu u obchodníků pomocí mechanické čtečky (tzv. imprinter neboli žehlička). Lze s ní tedy platit v obchodech, které nejsou vybaveny elektronickým terminálem pro platby pomocí platebních karet či v případech, kdy z nějakého důvodu selže elektronická komunikace prostřednictvím takového terminálu.
Re: Platební karta od Mbanky
23. 06. 2008 08:38
Ctirad napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tzn. že nemáš vystouplý písmenka a můžeš platit
> jen kde jsou napojeni na sít. Nemůžeš platit např.
> u pouličních prodejců co mají jen "žehličku". Tu
> kartu budu mít, ale až cca 14 dnů, výhoda té karty
> je že výběry venku máš zdarma v Eurozoně
> (3výběry), mimo až 2% poplatek.


no ja nevim ale mně bylo sděleno že v republice jsou 3 vyběry zdarma a v zahraniči jsou všechny vyběry zdarma...-))) tedap okud plati ten jjich cennik poplatku co maji na inetu...
Re: Platební karta od Mbanky
23. 06. 2008 09:33
Já sem ceník ještě moc nezkoumal, ale je to možné-já se na to ptal v jejich kiosku-tak bud kecela nebo mě nepochopila. Ale zase určitě nebudeš přece vybírat vícekrát než 3x, že.
Máš pravdu ted sem se díval na sazebník výběr hotovosti v zahraničí je zdarma-není omezen počtem



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ctirad (23. 06. 2008 10:08).
Re: Platební karta od Mbanky
23. 06. 2008 14:04
Ano, výběr v zahraničí je zdarma v neomezeném množství, ale pokud budete vybírat v jiné měně, než EUR, tak je dost nevýhodný kurz + poplatek 2% o kterém se moc nemluví... A to i při platbě kartou v jiné měně, než EUR, což už je celkem nepříjemné...
Re: Platební karta od Mbanky
23. 06. 2008 16:35
a co třeba zaplatit mýto v chorvatsku přes kartu ? Bude to brano jako platba eur nebo to převedou Eur na Kuny ?
Re: Platební karta od Mbanky
23. 06. 2008 17:39
V cizině se bere, že platíš místní měnou (tedy v kunách) a pak se to přepočítává na eura a poté na koruny., ale co berou to nevím, ale normálně by platba kartou měla být výhodná, ale jak to má mBank netuším. A jak píše Tomáš, že i platba kartou + 2% tak to nevím.
avatar Re: Platební karta od Mbanky
23. 06. 2008 18:07
U karet,které mám je pak na výpisu vždy platba v měně,kterou platím a přepočtena momentálním kurzem deviza střed na koruny.Myslím,že podle společnosti je i přepočet EURO,LIBRA,DOLAR/VISA,MAESTRO Platba kartou je vždy levnější než platba v hotovosti a bez poplatků ?? Stejné jako u nás v obchodech,čerpaček atd. Není se čeho bát.Karty používám v zahraničí od roku 2000 a vždy bez problémů.

MirekŠi
Re: Platební karta od Mbanky
23. 06. 2008 21:33
Já také platím poplatky a naftu kartou, ale eBanky, jelikož mBank má sice "zadarmo" výběry v zahraničí, ale zato se platí i za platbu kartou, což je v dnešní době celkem jedinečná "feature". :-) Prostě jakmile se platí kdekoliv mimo země, kde je měna EUR, tak se přepočítává z tamní měny na EUR a pak na koruny + veselá 2 procenta a ne zrovna výhodný kurz... Ale sám ji mám, jen s ní nebudu v Chorvatsku platit, maximálně vybírat, tam ty 2 procenta u určitých částek vyjdou výhodně.

PS: Stačí se podívat na forum na stránkách mbank, dost se tam nad tímto rozčilují...
Re: Platební karta od Mbanky
23. 06. 2008 22:11
Koho to zajímá tak tady je odkaz na ty lumpythumbs down z mBank-skutečně i za platbu kartou mimo Eurozonu se platí 2%thumbs downthumbs down:
[mbank.cz]
Re: Platební karta od Mbanky
24. 06. 2008 09:45
Nenapsal bych lumpy. Četl a sledoval jsem ta vlákna pozorně a pokud si vybavuji, je z nich po různých srovnáních patrné, že každý jednotlivý výběr v přepočtu do tuším 6 tis. Kč se u mBank vyplatí provést. Pokud se totiž vezmou poplatky za výběr a procenta z nich u jiných bank, mBank nijak neprohrává.
Re: Platební karta od Mbanky
24. 06. 2008 09:55
Tím sem myslel, že i za platbu kartou se platí mimo Eurozonu. Což nemá žádná banka-nebo nevím o ní.
Re: Platební karta od Mbanky
24. 06. 2008 20:13
Ctirade, rozumím vzteku nad 2% přirážky mimo Euro zónu (EZ), mě vadí z principu také, ale jak říkám i při nich to při porovnáních s ostatními bankami to do oněch 6 tis. vycházelo více než slušně. Patrně se není čeho bát. Vlastní zkušenost a porovnání ale nemám neboť jsem jinde než v EZ neplatil a nevybíral.
Re: Platební karta od Mbanky
25. 06. 2008 10:21
mužu teda platit u benzinky v SLovinsku ok ? Na kartě je napsano jen VISTA:...at neni problem jsem nikdy kartou naftu ani benzin nebral....
avatar Re: Platební karta od Mbanky
25. 06. 2008 10:26
Samozřejmě,platby kartou ne jenom ve Slovinsku,ale i jinde je bez problémů.Jen je pro jistotu lepší vzít kartu a před tankováním se zeptat zda jim funguje terminál.To je vše.

MirekŠi
Re: Platební karta od Mbanky
25. 06. 2008 13:58
tvsat napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Samozřejmě,platby kartou ne jenom ve Slovinsku,ale
> i jinde je bez problémů.Jen je pro jistotu lepší
> vzít kartu a před tankováním se zeptat zda jim
> funguje terminál.To je vše.

ok jo jo jasně diky moc za cenne rady..-)))
avatar Re: Platební karta od Mbanky
25. 06. 2008 19:30
Kartou /embasovanou/platíme benzín už asi 7 let a v pohodě.Od m-bank kartu nemám,je v tom jakási vypečenost polských přátel-vše zdarma-eye popping smiley pouze mag.kartu bych nechtěl ani zdarma.Jinak si překontrolujte zboží a sumu kterou vám pumpař napočítá-už se nám párkrát stalo,že se na účtu " náhodou "objevilo zboží,které jsme nekupovali-prostě to zkouší!!
Platba alebo vyber kartou od mBank je vyhodna iba v Eurozone. MBank vedie ucty v EURO a koruny najskor prepocita na EUR a nasledne na inu menu, napr. HRK. HRK hotovost je najlepsie vymenit doma, bezhotovostny styk - cize platba kartou je najvyhodnejsi, okrem mBank z uvedenych dovodov. Platba kartou je kurz devizy predaj, ktory je podstatne nizsi ako kurz valuty, cize hotovost.
devizy prodej
27. 06. 2008 16:27
Na přímý dotaz mám z mBanky sdělení, že pro všechny transkace provedené v zahraničí jakoukoli jejich kartou je použit kurz devizy prodej. Devizy střed už používá snad jen Spořka...
SILVAS
Re: Platební karta od Mbanky
03. 07. 2008 14:29
Ctirad napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Koho to zajímá tak tady je odkaz na ty lumpythumbs down z
> mBank-skutečně i za platbu kartou mimo Eurozonu se
> platí 2%thumbs downthumbs down:
> [mbank.cz]
> 3&sr=e22&pn=

Dnes mi nabídla M bank novou platební kartu pro platby v zahraničí bez poplatku.
Re: Platební karta od Mbanky
03. 07. 2008 17:46
Poplatky se neplatí u mBanky, ale když budeš platit kartou mimo Eurozonu, např. Chorvatsko tak se to přepočte na kurs podle kurz. lístku na eura-pak na koruny a z té platby si bere Visa až 2%.-Tak pozor na to. A myslím, že zatím nabízí pouze 1 kartu a to s tím delfínem.
Re: Platební karta od Mbanky
05. 07. 2008 20:49
Za výběr z bankomatu v HR kartou M-bank poplatek 16 kč !
M.
Re: Platební karta od Mbanky
06. 07. 2008 10:30
Luboš napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Za výběr z bankomatu v HR kartou M-bank poplatek
> 16 kč !


To je nějaká blbost, protože mBank si žádné poplatky v zahraničí neúčtuje.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 109
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.