Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Na Vídeň přes Bratislavu?!?

Autor Saša 
Na Vídeň přes Bratislavu?!?
18. 06. 2008 16:12
Plánovač tras mi doporučuje, abych z jižní Moravy NEJEZDIL na Mikulov ani Břeclav, ale po dálnici na BRATISLAVU a z Bratislavy na rakouskou dálnici, která mě povede na JIH od VÍDNĚ. Měl bych se tím vyhnout zdlouhavému kodrcání po rakouských vesnicích i kruhovému objíždění Vídně. Jezdíte tak někdo? Jakou s tím máte zkušenost?
Re: Na Vídeň přes Bratislavu?!?
18. 06. 2008 16:27
My tak jezdíme vždy, jenomže jedeme už od Žiliny.
Dotaz pro admina, vlastně dva: 1. kam psát dotazy pro admina? 2. Měl jsem napsaný příspěvek do tohoto fóra a zapoměl
jsem na Prevenci SPAMU, takže se samozřejmě na fóru neobjevil. Protože by poněkud delší tak se mi nechtělo to psát
znova, takže otázka - nejde to udělat tak, aby mě to před odesláním příspěvku vyzvalo k zapsán výsledku té prevence.
Díky Jirka
Re: Na Vídeň přes Bratislavu?!?
18. 06. 2008 18:08
pak333 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> My tak jezdíme vždy, jenomže jedeme už od Žiliny.

A je to dobrá cesta? Bez problémů?
Jezdím přes Bratislavu už půl roku, nemá to chybu - na jihu Vídně jseš do dvou hodin pohodové jízdy.... Nevýhody: delší trasa a nutnost slovenské dálniční známky..... Jo a na Slovensku jezdí po dálnici pravidelně civilní policejní Audi S4 tmavě modré barvy, pokud pojedeš do 140 km/h tak v pohodě... A stávají také na výjezdech z odpočívadel :-)
Re: Na Vídeň přes Bratislavu?!?
18. 06. 2008 21:13
Souhlasím s Milanem - po zprovoznění tunelu Sitina si ani "nevšimnete" že projíždíte Bratislavou - vše 4 proudá silnice a dálnice vede už až do Vídně, tam to vezmete po jižním obchvatu - neni kde zabloudit a je to i celkem plynulé. Nevýhoda je ta dálniční známka SK a najetí více KM. Časově asi nastejno.
Re: Na Vídeň přes Bratislavu?!?
19. 06. 2008 11:10
Za kvalitní jízdu si rád připlatím! smiling smiley Díky za informace.
Re: Na Vídeň přes Bratislavu?!?
19. 06. 2008 11:22
A dá se tam někde pak koupit dál. známka v Rakou, resp. SVK. Vždy v dané zemi-na hranicích????thumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ctirad (19. 06. 2008 12:42).
Re: Na Vídeň přes Bratislavu?!?
19. 06. 2008 12:40
ahoj,

tak jsem se dival trasa Beskydy přes Makov a Bratislavu do Vídně jen o 19 km delší než Brno a Videň a o 25 minut rychlejší, takže to letos zkusíme přes Slovensko a Vídeň, naštěstí v létě kupujem většinou aspon měsíční slovenskou známku, takže navýšení nebude.

Díky ostatním za nápovědu, potom co jsem si přečetl na diskuzi o trase Mikulov Vídeň vyhrála Bratislava.
Re: Na Vídeň přes Bratislavu?!?
19. 06. 2008 19:19
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jezdím přes Bratislavu už půl roku, nemá to chybu
> - na jihu Vídně jseš do dvou hodin pohodové
> jízdy.... Nevýhody: delší trasa a nutnost
> slovenské dálniční známky..... Jo a na Slovensku
> jezdí po dálnici pravidelně civilní policejní Audi
> S4 tmavě modré barvy, pokud pojedeš do 140 km/h
> tak v pohodě... A stávají také na výjezdech z
> odpočívadel :-)


Audi A4.... mimoiného aj Passat , Fabka - všetko tmavé fólie (Sitina max. 80 km/hod - bacha na kamery v cca 20m úsekoch - inak pošlú " milé" foto)....thumbs up smiley Odporúčam pred hranicami si naladiť rádio expres - majú vždy najaktuálnejší dopravný servis.
čaf a pohodovú cestu prajem.
Re: Na Vídeň přes Bratislavu?!?
20. 06. 2008 08:41
to maros:
píšeš "naladiť rádio expres "

Frekvence by nebyla?
avatar Re: Na Vídeň přes Bratislavu?!?
20. 06. 2008 08:50
Rádio Expres:
Bratislava 107,6
Re: Na Vídeň přes Bratislavu?!?
20. 06. 2008 08:59
Nezkoušel už někdo jet přes Blavu do Wien z PRG, Mě to připadá jako velká zajíždka, když mohu uhnout už u Jihlavy a přestoupit ve Znojmě. Jak to trvá dllouho z Jihlavy až do Wieny. Všichni píšou, že tj. skoro nejhorší část cesty. Tudy sem nikdy nejel.eye popping smiley
Re: Na Vídeň přes Bratislavu?!?
20. 06. 2008 16:47
Počítej 2 - 2,5 hod
Re: Na Vídeň přes Bratislavu?!?thumbs upthumbs up
20. 06. 2008 18:50
Díky, tzn. že z PRG do Wieny tj. cca 3,5 hod, z PRG do Blavy 3 a pak Wien - tzn. na čas to vypadá stejně nebo +-0,5hod. Ale pohodlnější to vypadá přes Blavu. Ted jen maličkost dá se koupit někde na přechodu (už vím nejsou) známka SVK a poté známka Rakouská, ale chci až v dané zemi.thumbs up
arlinn
Re: Na Vídeň přes Bratislavu?!?
20. 06. 2008 19:21
Zkoušel už někdo cestu Bratislava-Graz přes Eisenstadt tedy zcela mimo Vídeň?
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zkoušel už někdo cestu Bratislava-Graz přes
> Eisenstadt tedy zcela mimo Vídeň?

Já tuhle trasu chci zkusit, zdá se to nejjednodušší, vracím se 6.7., dám vědět, jaké to je.
Čahoun
Maxx
Re: Na Vídeň přes Bratislavu?!?
21. 06. 2008 11:35
To arlinn:
Vždy ked idem na Graz z Bratislavy, použivam tuto trasu cez Eisenstadt/Wr. Neustadt /obe mesta obchadzate po rychlost. komunikaciach S31 a S4/, je rychlejšia a nikdy som tam nezažil problem, zacpy, ap.
Treba mat poruke kvalitnu mapu Rakuska a pozorne sledovat znacky, zabludit sa da, ale znacenie je dost dobre.
Itinerar:
1/ Slovensko prejdete cele po dialnici: za tunelom Sitina v Bratislave pokracovat rovno - za mostom cez Dunaj rovno po dialnici smer Wien- Gyor
2/ z dialnice odbocit na pripojku D4 k hr. prechodu Jarovce/ Kittsee - smer Wien
3/ za prechodom v Rakusku /ziadne kontroly = Schengen/ pokracujete po novej dialnici A6/E58 smer Wien - prejdete cca23km - tu konci dialnica A6 a napaja sa na A4 /E60 Wien - Budapest/ -
5/ idete 5km smer H - Budapest /!/ - po A4/E60
6/ exit 43- smer Eisenstadt - vpravo na cestu č.50 - po vyjazde prejst cca 2km
7/ na kruh. objazde odbočka na smer Jois - Eisenstadt - stale po ceste č.50
8/ smer Jois- Winden- Purbach- Donnerskirchen- Schutzen am G.- prejdete cca 27km -cesta klukata cez dediny, ale inak ok
9/ tesne pred Eisenstadtom /!/ odbočiť vľavo na semaforoch na rychlost. komunikaciu S31- smer Wien- A3- Mattersburg
10/ križujete A3- tu idete rovno smer A2- Graz- Wien- Wr.Neustadt
11/ pred Wiener Neustadt odbočíte na ďaľšiu rychl. komunikaciu S4 - smer A2 -Graz- Wien -Wiener Neustadt /obidete z juhu mesto Wr. Neustadt/
12/ na konci S4 odbočiť na A2 - smer Graz
Maxx
Re: Na Vídeň přes Bratislavu?!?
21. 06. 2008 12:02
Aby som nezabudol- na tych rychlost. komunikaciach S31 a S4 byvaju radary, je tam povolena len stovka! Uz ma zo trikrat merali, maju ale smolu, vidim ich skor ako ma zameraju tym laserom, mam orli zrak... hehehe...
Re: Na Vídeň přes Bratislavu?!?
26. 07. 2008 07:18
Také jsme se rozhodli pro tuto trasu - na Eisenstadt, protože bydlíme blízko slovenských hranic. Jel někdo touto trasou letos? Bylo to v pohodě? Díky.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 183
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.