Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cesta na RAB

Autor groal 
Cesta na RAB
15. 06. 2008 22:53
Ahoj potřeboval bych poradit.. během července se chystám na ostrov RAB. Řikam si, že když už budu kupovat tu znamku ve Slovinsku, tak ho taky projedua úplně vynechám dálnice v Chorvatsku..... dojedu až na krk ( platí se něco za most )? Co ale nemůžu najít je, jak se dostat z krku na RAB... našel jsem jeden trajekt, ale podle všeho to tam jezdí 2x denně a stoji to asi 180 kn ( je to tak možný? ta cena? ) může mi někdo poradit, jak se nejlépe na ten ostrov dostat, popřípadě i odjezky trajektů a cen? Díky
Re: Cesta na RAB
15. 06. 2008 23:10
Také jedeme na Rab již po 2 . Trajekt z Krku na Rab opravdu jezdí jen 2 x deně a ta cena bude podle mého ještě vyší než uvádíte, navíc most na Krk se myslím platí a trajekt jede určitě déle než hodinu. My jezdíme v Chorvatsku po dálnici směr Zagreb - Karlovac exit Senj a po pobřeží až na trajekt- Jablanac- Mišnjak . Tam stojí trajekt 89HRK auto se 2 dosp. + další osoba 14HRK. Takové máme letos pokyny z cestovky . Cesta trajektem trvá přibližně 15 minut.
Re: Cesta na RAB
15. 06. 2008 23:12
Moc děkuji, akorat se mi to podařilo taky vyhledat, je ne s cenama, moc mi to pomohlo, navic tam jezdi podstatne vice trajektu a kdyz si odectu, ze bych cestou po Krku taky neco najel, tak je to kazdopadne levnejsi a rychlejsi...
Re: Cesta na RAB
16. 06. 2008 15:07
Pokud ti nevadí SLO známka, tak je´d Slovinskem až do Postojné a potom dolů na Rijeku a po staré jadranské magistrále. Dojedeš pohodlně v klidu do Jablanac na trajekt a neplatíš chorvatské dálnice. Asi o hodinu delší a bez kolon a mýtnic.
Re: Cesta na RAB
16. 06. 2008 15:11
smiling smiley přesně tak to mám naplánovaný.... je to delší asi o 50 km ale to zanetbatelný. Sice zaplatím 5 kun za mýto v chorvatsku než dojedu do Rijeky, ale to nevadí.....
Re: Cesta na RAB
16. 06. 2008 15:14
No jo 50km delsi je hezky ale kdyz ta silnice kopiruje to pobrezi je to nekonecny..uz jsme toho meli plny zuby. Pred 3mi lety jsme jeli tam po dalnici (exit Sinj) a zpet na Rijeku ..rikali jsme ze je lepsi po dalnici a frcet.
Re: Cesta na RAB
16. 06. 2008 15:29
No jo, jenže já jsem v těch místech nikdy nebyl a rád se podívám...... navíc, když jsme se loni vraceli, tak jsme jeli po pobřeží až po Sejn, prostě jsem si to chtěl projet. Jeli jsme sami smiling smiley a byla to krásná cesta.... já na dovolené nespěchám, už cestu tak beru, to už jsem na dovolené....
Re: Cesta na RAB
16. 06. 2008 16:38
Několikrát jsem byl v Bašce na Krku a vím, že trajekt na Rab jezdí v sezoně několikrát denně. Most na Krk se platí jestli se nepletu 30 Kn - je to "zpáteční" mýtné.
Re: Cesta na RAB
16. 06. 2008 17:35
K tomu zda jet po dálnici a potom ze Senje k trajektu podél moře anebo podél moře až z Rijeky jsem zastáncem dálniční varianty. Jel jsem cca těch 50 km ze Senje na Jablanac několikrát a to jak po noční jízdě tak i po denní jízdě. Po noční jízdě ve špatném a děštivém počasí až na Vrátnik jsem potom těch posleních 50 km ze Senje měl plné zuby a protože se jede na straně silnice k moři, tak jsem hypnotizoval středovou čáru. A z Rijeky je to jednou tak dál. Ale to záleží na zkušenosti každého řidiče.
Re: Cesta na RAB
16. 06. 2008 17:37
Asi před 4 lety jsme byli na Rabu a jeli jsme na výlet trajektem na Krk a zpět i s autem. Tam to bylo v pohodě, ale zpět jsme v Bašce čekali ohromnou frontu. Trajekt jel sice několikrát denně (myslím, že asi tak co 3 hodiny), ale hrozilo, že na nás už ten den nevyjde řada a budeme muset objet celé pobřeží až do Jablanace na trajekt z pevniny. Samozřejmě jsme se vyhli dnům jako je pátek či sobota, ale i tak to byl děs. Nikomu to nedoporučuji.
Re: Cesta na RAB
16. 06. 2008 18:00
groal napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No jo, jenže já jsem v těch místech nikdy nebyl a
> rád se podívám...... navíc, když jsme se loni
> vraceli, tak jsme jeli po pobřeží až po Sejn,
> prostě jsem si to chtěl projet. Jeli jsme sami smiling smiley
> a byla to krásná cesta.... já na dovolené
> nespěchám, už cestu tak beru, to už jsem na
> dovolené....

No, tak to jsi moje krevní skupina. Na dovolenou jezdím o tři dny dříve. Letos jedu na Rab od 01.07. kemp Padova III. Trajekt na Rab z Jablanac jezdí v podstatě nonstop - přes den. Ikdyž fronta vypadá hrozivě jde to rychle. Důležité: při koupi lístku nepočítej sebe jako řidiče. Pouze ostatní. Auto plus jeden - řidič je jedna cena. Tzn. příklad: ty, manželka a dvě děti znamená ´ = auto, jeden dospělý +2děti.
Re: Cesta na RAB
16. 06. 2008 19:08
Díky, taky vyrazime asi o den dřív a uděláme si nějaké zastávky po cestě. Ja neberu cestu start - cíl, ale užívám si ji. Taky mám v plánu jet do tohoto kempu, ale zatím nevím přesný termín, tak jsem jenom natěšenej smiling smiley
Re: Cesta na RAB
16. 08. 2008 01:58
hambakamba napsal(a):
> Důležité: při koupi
> lístku nepočítej sebe jako řidiče. Pouze ostatní.
> Auto plus jeden - řidič je jedna cena. Tzn.
> příklad: ty, manželka a dvě děti znamená ´ = auto,
> jeden dospělý +2děti.

Omlouvám se za dotaz, nesouvisející tak docela s cestou na Rab, ale - tohle pravidlo je nějakou specialitou trajektu z Jablanacu, nebo to tak funguje v Chorvatsku všude a je to ověřené? Trajektem jsem zatím vždy jel jen bez auta, takže jsem se o to doteď nezajímal. Dělám si tu předběžnou kalkulaci pro cestu s výlety po několika ostrovech, na které bych tudíž trajekt využil vícekrát a rozdíl v cenách už by se tedy projevil vcelku nezanedbatelně... Díval jsem se na stránky Jadrolinije a tam jsem nic takového nenašel, píše se tam jenom o řidičích autobusů a nákladních aut. A tady na fóru mi hledání taky moc nepomohlo...

Díky.
Re: Cesta na RAB
16. 08. 2008 08:16
3.8 sem se z Rabu vrátil cena auta+dva dospělí+dvě děti 150kn.Jenom chci napsat až budete čekat ve frontě,ať jde jeden z vás napřed koupit lístky a nečekat až se doplazíte k budce kde se prodávají.Za prvé fronta na lístky a za druhé než se dostanete na řadu tak vás všichni kdo už je má předjede a budete třeba čekat na další trajekt.Ve špičce pentlujou 4 takže zhruba 20min.čekání
avatar Re: Cesta na RAB
16. 08. 2008 08:48
Pro Case: My jsme jeli/ červenec 2008/ z Drveniku na Hvar/ Sučuraj/, a snažila jsem se uplatnit znalosti z fóra - že řidič je součást auta - ale bylo mi ukázáno na rozpisu, že tomu tak není. Nevím už teď přesně, kolik jsem platila, ale asi 2 dospělí a jedno dítě nějak 127 kun v jednu stranu, ptala jsem se na zpáteční - zda není sleva/ jeli jsme jen na výlet/ - ale není. Normálně zpět zase těch asi 127 kun.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rero (16. 08. 2008 11:42).
Re: Cesta na RAB
18. 08. 2008 14:03
My jsme byli na Rabu dvakrát (tedy už dávněji) a taky nám na trajektu počítali řidiče k autu.
Anonymní uživatel
Re: Cesta na RAB
18. 08. 2008 14:13
Ono by stačilo jen číst pozorně, a bylo by vše jasné. Na stránkách chorvatsko.cz je materiál o dopravě, a v sekci lodní dopravy je i trajektová doprava a odkazy. a stačí otevřít /www.rapska-plovidba.hr/img/cjenik300.jpg a věšš je jasné, jen číst a číst¨...
...a bylo by po planých diskuzích.
Re: Cesta na RAB
19. 08. 2008 21:27
Tomm: Což mi pravda nijak nepomůže v tom, na co jsem se původně ptal (= šlo spíš o to, zda to tak funguje na jiných linkách), ale dobře.
Anonymní uživatel
Re: Cesta na RAB
20. 08. 2008 08:12
To Case:Ono to také nebylo mířeno na Tebe, ale jaksi v plén. Přece jen je tu spoousta dotazů(obecně) plynoucích z jisté dávky lenosti popdívat se sám... Ovšem opravdu mi nešlo o to jakkoliv se do Tebe navézt. Pokud jsi to tak cítil, mrzí mne to a oomlouvám se.Opravdu jsem do Tebe nechtěl. Tomm
Re: Cesta na RAB
20. 08. 2008 12:48
OK, v pohodě. Já jen že jsem to celé vlastně teď začal, tak mi přišlo logické to vztáhnout i na sebe.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 206
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.