Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Šikovná novinka platobná karta

Autor Jirina 
Šikovná novinka platobná karta
11. 06. 2008 21:06
Šikovná novinka
V čase hlavnej dovolenkovej špičky sa v Chorvátsku sotva vyhnete zaplnenej diaľnici. No ak sa vybavíte platobnou kartou, môžete obísť aspoň zdĺhavé kolóny pri platení mýta.


Poznáte to. Nachystať si drobné kuny alebo aj eurá niekedy nestačí. Zaradíte sa do radu automobilov a čakáte, kedy sa aj vy krokom dopracujete k okienku. A smutným okom sledujete poslednú rampu, kadiaľ prechádzajú bez zastavenia domáci motoristi s predplatenou čipovou kartou.
Takýto plynulý prejazd môžete využiť aj vy. V expresnom pruhu totiž zriadili akýsi bankomat, kde aj vy veľmi pohodlne, jednoducho a najmä rýchlo zaplatíte za použitie diaľnice. Stačí, ak si pripravíte platobnú kartu a budete vedieť jej bezpečnostný PIN kód. Návod na obsluhu je aj v českom jazyku, takže sa nemusíte obávať ani problematickej manipulácie v neznámej reči. Vysmejte sa tak čakajúcim v rade a pokračujte k moru alebo aj na ceste domov plynulo a bez zbytočného čakania.

Má niekto s ňos skúsenosti,alebo ste o nej počuli???
Re: Šikovná novinka platobná karta
11. 06. 2008 21:35
No já si raději počkám. A v té frontě se sousedním čekatelem hodíme pár slov. Někdy je to fajn. A je to jen pár okamžiků a přesto je to změna ve stereotypu držení dálniční stopy. Prostě se nikomu nevysměju ale raději se s někým zasměju...tak nevímsmoking smiley
Re: Šikovná novinka platobná karta
11. 06. 2008 23:34
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 21:43).
Re: Šikovná novinka platobná karta
11. 06. 2008 23:42
Ba už i předloni... :-)
I když to byl asi nějaký jiný. Návod byl u něj obrázkový a PIN nechtěl.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ifča (11. 06. 2008 23:43).
Re: Šikovná novinka platobná karta
12. 06. 2008 04:56
Jirina napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Šikovná novinka
> V čase hlavnej dovolenkovej špičky sa v Chorvátsku
> sotva vyhnete zaplnenej diaľnici. No ak sa
> vybavíte platobnou kartou, môžete obísť aspoň
> zdĺhavé kolóny pri platení mýta.
>
>
> Poznáte to. Nachystať si drobné kuny alebo aj
> eurá niekedy nestačí. Zaradíte sa do radu
> automobilov a čakáte, kedy sa aj vy krokom
> dopracujete k okienku. A smutným okom sledujete
> poslednú rampu, kadiaľ prechádzajú bez zastavenia
> domáci motoristi s predplatenou čipovou kartou.
> Takýto plynulý prejazd môžete využiť aj vy. V
> expresnom pruhu totiž zriadili akýsi bankomat, kde
> aj vy veľmi pohodlne, jednoducho a najmä rýchlo
> zaplatíte za použitie diaľnice. Stačí, ak si
> pripravíte platobnú kartu a budete vedieť jej
> bezpečnostný PIN kód. Návod na obsluhu je aj v
> českom jazyku, takže sa nemusíte obávať ani
> problematickej manipulácie v neznámej reči.
> Vysmejte sa tak čakajúcim v rade a pokračujte k
> moru alebo aj na ceste domov plynulo a bez
> zbytočného čakania.
>
> Má niekto s ňos skúsenosti,alebo ste o nej
> počuli???

Oběvilas Ameriku?
Re: Šikovná novinka platobná karta
12. 06. 2008 06:29
Není oběv jako objev, já myslím že chtěla pomoci těm kteří o této možnosti nemají ponětí. Taky ale patřím k těm kdo raději počkají. Jednou jsem zaexperimentoval a na nájezdu zajel k volné výdejně, jenže byla pouze pro náklaďáky nebo ten dolní vyplivovač nefungoval, nevím. Musel jsem couvnout a znovu najet, abych vystoupil a sebral lupen shora, takže komik pro všechny čekající. Žádné novoty, jdu do fronty grinning smiley
avatar Re: Šikovná novinka platobná karta
12. 06. 2008 09:38
taby je návod včetně symbolů
kdo má google tak dej stránku do překladače HR-CZ
Re: Šikovná novinka platobná karta
12. 06. 2008 10:35
Nebo si tu stránku přepnout do angličtiny ....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirka-s (12. 06. 2008 10:36).
Ale tam je návod na ty jejich předplatné bezkontaktní karty, ne na platební karty. Jsou určitě všude i "bankomaty" na platební karty?
avatar Re: Šikovná novinka platobná karta
12. 06. 2008 21:04
když je tam nalepeno toto, jak píší, tak josmiling smiley


ale jestli je to všude na mýtech to nevím....
já platil tam, kde před vjezdem tento symbol:




Upraveno 1krát. Naposledy upravil jeliman (12. 06. 2008 21:13).
Re: Šikovná novinka platobná karta
12. 06. 2008 23:14
no neviem ,neviem ale ak mam dať platobnú kartu na elek. mítnici tak to musia byť dobre poplatky ved sa vám vlastne sťahujú peniažky. A viem že niekedy za vyber alebo pladbu v zahraničí človek zaplatí aj 150 sk.sad smiley tak sa mi to nezdá nejako skvelý nápad.Ale možno sa mýlim
avatar
mdr
Re: Šikovná novinka platobná karta
12. 06. 2008 23:28
Fifina, veľké poplatky sú len pri výbere hotovosti z bankomatu, pri bezhotovostnej platbe buď nie sú žiadne alebo len minimálne a aj kurz je o niečo lepší, než pri výbere hotovosti!
avatar Re: Šikovná novinka platobná karta
12. 06. 2008 23:37
ale vůbec ne, to vůbec není bankomat, účtenka ti vyjede z mašiny ve stejné výši jako když platíš slečně v budce, která bere v hotovosti kuny, Eura a samozřejmě také karty. Prostě totéž, jako když zaplatíš u benzinky hotově nebo kartou.
Akorát je to rychlé a u těch průjezdů bývá méně aut a menší fronty.
Ale pozor, nemotat to s rychlými pruhy oddělenými oranžovou plnou čárou, to je tro Chorvaty co mají roční paušální karty.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jeliman (12. 06. 2008 23:41).
avatar
mdr
Re: Šikovná novinka platobná karta
12. 06. 2008 23:41
Aha, takže slečně v budce se dá taky platit kartou?
avatar Re: Šikovná novinka platobná karta
12. 06. 2008 23:50
mdr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Aha, takže slečně v budce se dá taky platit
> kartou?
nevím zda si neděláš legraci eye rolling smiley
no samozřejmě a v Rakousku třeba tunely, v Chorvatsku na všech mýtnicích, ve Slovinsku do 1.7.2008 také, v Itálii....
Re: Šikovná novinka platobná karta
13. 06. 2008 22:27
Aha tak som mala mylnú predstavu ospraveedlňujem sayawning smiley
Josefaaa
Re: Šikovná novinka platobná karta
17. 06. 2008 06:48
To Jeliman,

myslím, že tato novinka funguje jen na části dálnice - a to Zagreb - Macejl. Alespoň to na všech stránkách zdůrazňují.

Josef
avatar Re: Šikovná novinka platobná karta
17. 06. 2008 09:28
Máš pravdu, Josefooo,
já to opravdu vždy platit takto jenom na A2 (Zagreb-Macelj), tak sorry za zobecnění....

pro info :
znalec david tady kdysi napsal: Jsou čtyři splečnosti, které vybírají mýtné a každá to má jinak : ARZ Zagreb - Rijeka , HAC Zagreb - Split - Ploče, AZM Macelj - Zagreb a Bina Istra Istarské ypsilon s tunelem Učka.

holt jistota platit kartou v budce
Radekk
Re: Šikovná novinka platobná karta
17. 06. 2008 09:44
Tak teda nevím, chci sjíždět z dálnice v Šestanovac(u Omiše) a myslel jsem, že zaplatím kartou.Tak jak to vlastně je mohu platit kartou nebo ne???
avatar Re: Šikovná novinka platobná karta
17. 06. 2008 09:52
už v minulém roce jsem tam platil kartou VISA a naprosto bez problémů. Na cestě CZ - Pelješac naprosto všechny poplatky (tunely v A, dálnice SLO i HR, PHM) lze platit kartou. Jediné kdy používám kuny je při návratu, abych mne nezbyly.
Re: Šikovná novinka platobná karta
17. 06. 2008 14:53
Nevím, jak je to letos, ale předloni byla první část dálnice (asi ta A2, už teď nevím jistě) řešena jak popsáno. Tj. extra turnikety bez obsluhy na platbu kartou a jiné s obsluhou na platbu hotově - a v nich kartu nebrali. V druhé části byly všechny budky s obsluhou a dalo se platit u každé jak hotově, tak kartou. Piktogramy celkem zřetelné a srozumitelné, splést se to při troše pozornosti nedalo.
Veronika
Re: Šikovná novinka platobná karta
17. 06. 2008 15:05
Platba PK je samozřejmě výhodnější co do kurzu a při placení výše popsané dálnice taky výhoda rychlosti - předjedu pár "blbečků" co stojí ve frontě. Ale taky vím, že se sem tam stane, že se PK jaksi nevrátí majiteli do rukou (ať už chybně zadaný PIN, zapomnětlivost řidiče vzít si PK zpátky, poruchovost ATM nebo turniketu) a pak je pokažená celá dovolená. Takže my raději klasicky - frontu jsme u mýtnice ale ještě nikdy nestáli.
Re: Šikovná novinka platobná karta
17. 06. 2008 15:40
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 21:41).
Veronika
Re: Šikovná novinka platobná karta
17. 06. 2008 16:23
Vypsala jsem přednosti placení PK, ale také její nevýhody. Napsala jsem, co si myslí někteří z těch, co jedou v automatickém pruhu mýtnice o těch, kteří platí v hotovosti a někdy při tom musí vystát frontu. Sama jsem byla svědkem, kdy si posádka takového auta klepala na čelo a smála se na celé kolo, jak jsou chytří a ostatní hold ne. Z jejich gestikulace bylo patrné, že oni jsou kapánek chytřejší a my při zdržení asi 1 min. jsme hold méně chytří, tedy "blbečci" . Bylo to jen přirovnání, nic jiného. I dál budu platit hotově, pracuji v bance, takže vím, kolik klientů volá kvůli blokaci své karty z důvodu nevrácení z bankomatu a turniketů v zahraničí.
Re: Šikovná novinka platobná karta
17. 06. 2008 16:43
Eh, pardon, dal jsem Verče červenou, protože jsem dočetl jen "k blbečkům" a hnulo mi to žlučí, ale smysl příspěvku byl jiný, takže ještě jednou sorryeye rolling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alda (18. 06. 2008 05:39).
Re: Šikovná novinka platobná karta
20. 06. 2008 10:13
Zdravím všechny......jsem zde nováček, jako budu letos i v Chorvatsku....
Pročítám toto fórum už nějaký ten pátek...jednou mě uklidní a podruhé jsem zase totálně rozhozená (a to se jedná o stejnou věc),nevím, co si vybrat.....prosím napíše mi někdo skutečnou zkušenost z platební kartou Visa Elektron s vystouplým písmem (takže prý embosovanou) a s čipem.....i zde na vláknu je uvedená pouze Visa.....tak nevím, zda i tu mou můžu k platbě použít.......a to nejen placení mýtného, ale i benzínu, větších nákupů....
Mnohokrát děkuji....opravdu jsem zde hledala odpověď, ale vždy byly něčím nejasné.....
Doufám, že nikoho nerozčílím...jako že pitomý dotaz, patří jinam.....atd.cool smiley
Re: Šikovná novinka platobná karta
20. 06. 2008 10:43
Jestli je napsáno, že prodejce bere VISU, tak ti kartu vezme, že je elektron-tzn. že při každém nákupu musíš dávat PIN a embosovaná-že můžeš nakupovat i u prodejců kde mají jen žehličku-tzn. nejsou napojení na inprinter(snad se tak jmenuje).
Snad to bude stačit. Pěkný denspinning smiley sticking its tongue out
Re: Šikovná novinka platobná karta
20. 06. 2008 11:16
Ctirade .... Nesnaž se být odborník, když tomu ne zcela rozumíš, tedy co se týka pojmů ... "kde mají jen žehličku-tzn. nejsou napojení na inprinter" ... už při základech angličtiny bys měl odvodit, že imprinter je ta "žehlička" či mechanický snímač a tudíž nemůže být na ní cokoli elektronického napojeno. Pro upřesnění - elektronický platební terminál je napojen nejčastěji přes telefonní linku, případně přes IP terminál.
Ale neva, snaha se cenníspinning smiley sticking its tongue out
Re: Šikovná novinka platobná karta
20. 06. 2008 11:26
Hlavně, že si odpověděl Marki co chtěla, že. Ono je asi vždy lepší zaobírat se nesmyslama než jít k meritu věci, že. Tak si vysvětlil, žehličku a ted odpověz na kladenou otázku-to bude asi těžší, že.thumbs down
Re: Šikovná novinka platobná karta
20. 06. 2008 11:44
Kartou Visa Electron platim v Chorvatsku uz patym rokem na mytnicich, benzinkach i v marketech, vzdy bez problemu. Co se tyka restauraci, tak nevim, platim vzdy hotove, neni problem smenit i v nejvetsi dire, kdyz je tam aspon posta, zmeni Vam na kuny jak z Euro tak Kč.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 222
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.