Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Placené tunely v Rakousku

Autor Inka 
Placené tunely v Rakousku
08. 06. 2008 17:18
Ahojky, předem se omlouvám všem co by mě chtěli kamenovat za to že zakládám nové vlákno. Prohledata jsem fórum i net, ale na co se chci zeptat jsem nenašla, proto prosím někoho kdo ví ať poradí. Jezdili jsme celá léta pžes Maďary a protože jedeme letos na Istrii tak hold musíme změnit a jet přes Rak. + Slo. Našla jsem že jsou v Rakousku na trase dva placené tunely: Bosrucký, popl. 4,50 Euro, Gleinalmský 7,50 Euro. Jak probíhá placení? Je tam před každým tunelem nebo až za ním nějaká mýtnice tak jako třeba v Chorvatsku? Bere se lístek a pak se to někde dál platí, nebo jak? Můžu platit kartou nebo musím mít drobný? Jako jestli je tam nějaká obsluha. Četla jsem dokonce něco na německém webu že lze někde koupit nějaké karty na všechny tunely, ale moc jsem z toho moudrá nebyla. Prosím o radu ty co tudy jezdí a je to pro ně brnkačka a můj dotaz jim bude třeba připadat naprosto stupidní. Ale raději ze sebe udělám blbce tady a zeptám se, než abych někdy za úsvitu byla za blbce u tunelu eye popping smiley stála tam a nevěděla jak za něj zaplatit.
Díky eye rolling smiley
avatar Re: Placené tunely v Rakousku
08. 06. 2008 17:44
jsou tam samozřejmě nájezdy do budek, jako všude....
až to budeš valit, tak už v dáli uvidíš zelené šipky na vjezdu s logem os. auta, tam se zařaď..
skoro nikdy fronty...
jednoznačně kartou, doporučuji...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jeliman (08. 06. 2008 17:58).
Re: Placené tunely v Rakousku
08. 06. 2008 19:32
pro Inka: Zdeny napsal:

[www.ihvar.cz]

Já ale jezdím přes den a tunely objíždím. Přes Liezen a Bruck an der Mur. Ztráta asi deset minut a cca 35 minut.
Zato pěkná krajina. Taky už to tu bylo popsané. Letos jedu se zastávkou ve Vídni, ale zpět jedu tudy.
Re: Placené tunely v Rakousku
08. 06. 2008 21:53
Odkud kam jedeš?
Re: Placené tunely v Rakousku
09. 06. 2008 07:35
Ahojky
TO: deda a jeliman - děkuji moc za info
a pro dj.DEKL jsme z "menšíkových" Ivančic, to znamená kousek od Brna.
Chceme jet Znojmo - Vídeň - Graz - Maribor - Ljubljana - Koper - Novigrad. Alespoň tak nás vede navigace a protože pojedeme tudy poprvé tak asi nebudeme nijak experimentovat a vyrazíme po určené trase.
Myslím, že i tak si ji při své téměř fóbii z tunelů pěkně užiju, co? Kolik jich na mě na té trase asi čeká? sad smiley Někde na fóru jsem četla že snad skoro 50, ale to se týkalo cesty tuším přes Linz.
Chorvatsko už bylo nesčíslněkrát přes Maďary, ale přes Rakousi budem v sobotu frčet poprvé, tak budu ráda za každou info co by nás mohlo na cestě nepříjemně překvapit. Pročítávám staré přípěvky a snažím se "nasát" co nejvíc zkušeností Vás co tudy jezdíte. Je přece zbytečné udělat nějakou chybu ze které se už poučil někdo před námi.
Takže díky všem kdo připojí nějakou užitečnou radu. eye rolling smiley
Re: Placené tunely v Rakousku
09. 06. 2008 08:30
Inko, pokud pojedeš trasu přes Vídeň na Graz, nebudeš projíždět ani jedním z placených tunelů, o kterých se zmiňuješ v prvním příspěvku.
Na tuhle trasu tě stačí pouze rakouská známka a tunelů tam taky moc není, snad jen ve Vídni a Grazu.
Re: Placené tunely v Rakousku
09. 06. 2008 08:58
To Kudu:
až díky Tvému příspěvku jsem zjistila jsem se "překoukla". Když jsem na netu našla informaci o placených tunelech na trase A 9 Graz-Wels tak jsem si ji blbě zapsala (písmenka se pomíchala) a když jsem pak na trase kudy máme jet našla Graz- West bylo vymalováno! Takže jsem teď před národem za blbce sad smiley Ale vždy se raději zeptám než dělám chytrou, ono tak přece jen člověk nadělá míň škod
Takže díky eye rolling smiley
Re: Placené tunely v Rakousku
09. 06. 2008 09:25
Inko nevadí, tak ať šťastně dojedete.
Re: Placené tunely v Rakousku
09. 06. 2008 09:35
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 21:50).
Re: Placené tunely v Rakousku
09. 06. 2008 18:49
Tak už bylo odpovězeno thumbs up
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 191
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.