Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Pres Slovinsko

Autor libe 
Pres Slovinsko
06. 06. 2008 09:15
Nevite, jaka je cesta po dalnici pres slovinsko? Chceme jet nekam na Istrii, tak uvazujem, ze koupime slovinskou dal. znamku a projedeme cele slovinsko az treba po Koper a pak sjedem do chorvatska.
Luko
Re: Pres Slovinsko
06. 06. 2008 09:28
Slovinské dálnice jsou super. Určitě se vám to vyplatí.
NaIstrii
Re: Pres Slovinsko
06. 06. 2008 12:12
No já to chci zkusit přes Itálii- z Klagenfurtu na Villach,Udine do Terstu a tam ten kousek přes Koper projet nějakou boční cestou. Dle mapy(geopedia.si i maps.google.com - i satelitní foto) je silnice hned vedle dálnice.
Re: Pres Slovinsko
06. 06. 2008 13:21
Zdravím,

slovinská dálnice je hezká a vpohodě. Nejhorší úsek celé cesty je obvykle Šentilj - Maribor spinning smiley sticking its tongue out
Potom je to v klidu a jedete nádhernou krajinou, kde se mísí stará města (Ljublana) a "horskou" scenerií.
Zejména tunely a velké mosty na konci cesty u Koperu jsou překrásné.

Občas omezení na 100, resp. 80 km, ale ten dojezd do Koperu s vyhlídkou na moře .....

"Odmoriste" jsou čistá, mám své oblíbené jak na pokec s ostatními, tak i na relaxační samotu.

Loni stále cesta přes celé Slovinsko cca 12 EUR, tj. 24 EUR tam i zpět - platba na mýtné bráně.
Nyní jsou známky za 35 EUR, takže to je asi nastejno.
U nás zatím nejsou v předprodeji (www.uamk.cz), ale jsou dostání i ve Vídni na pumpě.

Bane, kolega ze slovinské pobočky našeho zaměstnavatele, mě varovat před jednou věcí.
Nechci být samozřejmě tím, kdo šíří poplašné a nepravdivé zprávy nebo chce záměrně šířit polopravdy, ale :

Slovinci vědí, že jsou "jen" tranzitní zemí".
Vědí také, že se motoristé budou snažit dálnice objíždět a vyhnout se platbě.
Na takových to místech, tj. na starých silnicích budou stát a hlídkovat a převážně zde bude probíhat jejich kontrola.

..... a dálnice bude "pro mě" prázdná thumbs up

Hezký den

JIK
D33
Re: Pres Slovinsko
06. 06. 2008 14:46
Jak píše Jiky přes SLO bych to neřešil já tedy jedu s vlekem teď dám 32 Éček tam a zpět s vinětou 35 a rád protože nebudu muset v noci zastavovat a hledat drobný když žena chrní i těch 11 navíc pro sólo auto není asi problém, když jsem za války v Jugo začal jezdit na Istrii tak jsem to zkoušel objíždět, ale po pár vesnicích jsem se pokorně vrátil na dálnici a to v dobách kdy mezi Šentilj - Maribor a Koperem byla dálnice tak z 70 procent teď už asi 3 roky je až do Koperu takže se není nutno motat přes Crny Kal.Na Istrii záleží kam jedete, když někam Savudrie Umag Novigrad nezaplatíte už nic, když Poreč Funtana Vrsár Rovinj Pula a chcete jet po Ypsilonu tak dáte 14 Kn za sólo auto nebo 20 s vlekem na mostě přes Mirnu u Novigradu já to tedy do Pořeče beru za Kaštelem vlevo a jedu přes Buje na Novigrad a pak přes Antenal (tam už 16 let mavám Jadranu cestou tam i zpět) na Poreč jestli pojedete domů třeba So-Ne doporučuji protože vyjedete cca. 100 před Kaštelem a vždy se najde dobrá duše co vás pustí do té šilené kolony z Y pak je občas v SO večer problém se dostat do Koperu, protože tam nechají zapnutý světla a už jsem těch pár km jel i hodinu, ale pořád lepší než když jsem jel loni poprvé Po-Út a múžou jezdit kamiony s vlekem a 3 kolama na střeše očistec protože furt kličkujete neb s tím nemůžu jet 140 jako ti sólo přišlo mě to horší než když jsem jel jednou tam Ne-PO na noc takže kolem Widně a Wienr Neustadtem se jich tam taky nahrnulo hafo, ale v těch 3 proudech to šlo lépe ustát.Když pojede třeba do Rabacu a zapomente uhnout z Y dáte 28 nebo 40 Kun za Učku a pak se budete vracet když jsem jezdil do Rabaku odbočoval na Postojne na Bistricu a Rupu a pak do Opatie, ale to ještě nefungoval Y.Jinak cca. 100 km od Poreče je ve SLO na dálnici pěkné parkoviště v lese Studenac tam už mnoho let po odjezdu v 19 hodin od moře umírám , protože jedem domů :-).
Re: Pres Slovinsko
06. 06. 2008 23:31
Diky za info, samozrejme znamku koupime a vezmem to teda pres slovinsko, uvazujeme o rabacu, mame tam nejaky kontakt na ubytovani, tak uvidime. A pokud to nevyjde, tak pojedem do koperu a pak podel pobrezi, az neco najdem.
NaIstrii
Re: Pres Slovinsko
09. 06. 2008 07:27
Začal jsem kalkulovat a zřejmě změním plány. Chtěl jsem přes Itálii -Klagenfurt,Villach,Tarvisio do Terstu (viz někde Mila_N), ale uvažuji o Klagenfurt,Podljubel,Ljubljana,Koper - tam nyní vyjde polplatek 12 Euro (2x6). No a přes tu Itálii to je 16,8Eur (2x8,4)+navíc 150 km(2x75km) t.j. 10litru BA (cca 13Euro) a jsem na 30ti Euro, takže ta známka 35Euro není až tak moc. Rozdíl by byl, kdyby se ta Itálie jela mimo dálnici-je tam víceméně souběžně silnice. Takje třeba zvážit "pohodlí a rychlost" dálnice, nebo delší jízdu mimo. Ale to už musí každý sám
TakyIstrie
Re: Pres Slovinsko
13. 06. 2008 08:35
Jsou tu nějací "znalci / rádci / zkušení", kteří poradí jak nejlépe /výhodně na Poreč/Rovinj atd.?
avatar Re: Pres Slovinsko
14. 06. 2008 19:20
Záleží odkud jedeš, já mám najeté 2 cesty:
1. Jihlava, Znojmo, Vídeň, Graz, Maribor, Lublaň, Koper, hr.př. Kaštel, Poreč nejhorší úsek Jihlava-Znojmo-Vídeň
popl. Rakouská známka cca 8 euro, Slovinská známka 35 euro
2. Č.B. Linz, Salzburg, Villach, Udine, Terst, Koper, hr.př. Kaštel, Poreč. nejhorší úsek Benešov-Č.B.-Linz. popl. Rakouská známka cca 8 euro, tunel Tauern 9,5 euro, Itálie cca 8 euro, Slovinsko nevím jak to bude ??

Já jedu z Ústí n/L takže vzdálenost stejná... cca 900 km

Rakouská dálnice nic moc, ale lepší než D1a D11 :-) , Slovinská a Italská super, tankuji jen ve Slovinsku, na kartu, šťastnou cestu, Tom
avatar Re: Pres Slovinsko
14. 06. 2008 21:12
Ahoj, loni jsem jel tu trasu č.1 nejhorší je fakt ten úsek Jihlava-Vídeň. Jinak Rakouská dálnice je v poho. Slovinská je fakt supr. Letos jedu na jih HR tak to objedu ale kdybych jel na istrii tak jim těch 35E dám.
Stenly
NaIstrii
Re: Pres Slovinsko
18. 06. 2008 18:32
Poslal jsem na DARS.SI mapku s vyznačeným průjezdem z Terstu přes Koper mimo placený úsek, a odpověděli, že tam známku nepotřebuji. Akorát tu mapku sem neumím vložit, kdo umí a dá e-mail pošlu mu ten soubor s mapkou
originál odpovědi
Dear! As I can see you have marked the public road, which pass near motorway. For the public roads you don't need the vignettes.
Lepo pozdravljeni!
Romana Duša Služba za komuniciranje
DARS, Družba za avtoceste v Republiki Sloveniji d.d.
sedež: Celje, Ulica XIV. divizije 4 izpostava: Ljubljana, Dunajska 7
tel.: 01/300-99-18, faks: 01/300-99-33
avatar Re: Pres Slovinsko
18. 06. 2008 18:39
Nalstrii - mám email v osobních zprávách,můžeš to poslat.Sorry v uživatelském profilu - klikni na nick.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vojto62 (18. 06. 2008 18:42).
avatar Re: Pres Slovinsko
18. 06. 2008 21:27
Tady je ta mapa od Nalstrii(ve větším měřítku na galerii jadran):


A original odpověd:

Dear!
As I can see you have marked the public road, which pass near motorway. For the
public roads you don't need the vignettes.
Lepo pozdravljeni!
Romana Duša Služba za komuniciranje
DARS, Družba za avtoceste v Republiki Sloveniji d.d.
sedež: Celje, Ulica XIV. divizije 4 izpostava: Ljubljana, Dunajska 7
tel.: 01/300-99-18, faks: 01/300-99-33



Upraveno 2krát. Naposledy upravil vojto62 (18. 06. 2008 21:28).
Re: Pres Slovinsko
18. 06. 2008 23:21
jede tu někdo na Istrii konkértně Rabac v termínu 23.6-1.7? rád bych se tam s někým třeba potkal
Re: Pres Slovinsko
19. 06. 2008 07:59
Mrkni na výjezdový kalendář !!!
Re: Pres Slovinsko
19. 06. 2008 09:00
zdravím,

jedeme podruhe do mesta Rabac (Loc: 45°4'47.972"N, 14°9'57.051"E) . Diky Slovinske znamce chceme nejvice vyuzit zdejsi dalnice.

Chceme jet pres:

Wien - Graz - Maribor - Ljubljana (A1) a sjet na EXITu Kozina (Loc: 45°36'30.425"N, 13°55'41.118"E) a dale po silnici na Petrinje, Črni Kal. Dale po silnici 208 na Sočerga na hranicni přechod. Dale v chorvatsku pres Buzet - Roc - Lupoglav a kousek na dalnici na Vranja.

Doporucujete tuto cestu? Jak vypada silnice u Exitu Kozina a cesta na prechod? Jezdite nekdo tudy?
Re: Pres Slovinsko
21. 06. 2008 08:00
kamca:kdy jedete na Rabac?My tam jedem 22.června
Re: Pres Slovinsko
21. 06. 2008 20:48
My jedeme až v září sad smiley Do jakého hotelu jedeš?

Nevíš kde je v Rabacu bankomat Erste (Ceské spořitelny)? Vloni jsme našli jedině bankomat u pošty (vedle místní jednoty), ale ten Erste nepatri. Na pošte je znak Erste,ale bankomat Erste není nikde videt. Podle našich informací by měl být tento bankomat v Girandelle a na dalších dvou místech.

Až se vrátíte tak můžeš napsat jak to tam letos vypadá, jaké je moře, jestli zmrzlina stojí pořád 4 Kuny nebo jestli zdražovali atd... smiling smiley).
Pedro
Re: Pres Slovinsko
22. 06. 2008 12:47
Kamca napsal(a):
-------------------------------------------------------
> My jedeme až v září sad smiley Do jakého hotelu jedeš?
>
> Nevíš kde je v Rabacu bankomat Erste (Ceské
> spořitelny)? Vloni jsme našli jedině bankomat u
> pošty (vedle místní jednoty), ale ten Erste
> nepatri. Na pošte je znak Erste,ale bankomat Erste
> není nikde videt. Podle našich informací by měl
> být tento bankomat v Girandelle a na dalších dvou
> místech.
>
> Až se vrátíte tak můžeš napsat jak to tam letos
> vypadá, jaké je moře, jestli zmrzlina stojí pořád
> 4 Kuny nebo jestli zdražovali atd... smiling smiley).



Zde:

[www.erstebank.hr]
Re: Pres Slovinsko
22. 06. 2008 15:02
Ano...

Kde to ale presne je?

Obala M. Tita bb Trgovina Istracommerce
Rabac bb Turističko naselje Girandella
Re: Pres Slovinsko
22. 06. 2008 20:33
Kamča: kdy jedete přesně? My 24.8. na 10-14 dní yawning smiley
Re: Pres Slovinsko
22. 06. 2008 22:04
Jedeme až v půlce v září.
Re: Pres Slovinsko
27. 06. 2008 14:18
Dobry den,
zda se mi ze ta Vase kalkulace je spatne. Pres Slovinsko nebudete platit jen poplatek 35euro ale tak poplatek za tunel pod Karavankami a to tam i zpet, coz je nejakych 35+13euro. Za cestu pres Italii pak dejme tomu tech 30euro. Usetrite 20euro, tedy 500,- na auto. Pisu to proto ze vaham mezi temito variantami.
Re: Pres Slovinsko
27. 06. 2008 15:43
Zase jste mě zviklalieye rolling smiley, už jsem byl rozhodnutej jet přes Graz, Maribor , Koper a zaplatit známku, protože přes Salzburg a Terst zaplatím stejně 34 eur a pak bych se někde motal kolem Koperu, ale vaše příspěvky mě už zase trochu rozkolísaly. Ještě o tom budu uvažovat, cesta přes tunely je přece jenom rychlejší yawning smiley
perle
Re: Pres Slovinsko
27. 06. 2008 20:04
Ode dneška za týden odjezd směr Rabac. Už aby to bylohot smiley
Pojedeme zřejmě směr Vídeň, Graz, Maribor,Ljubljana,Rupa, Rijeka, Labin,Rabac. Jedeme tak již po třetí. Tak uvidíme jak to bude letos. Písnu až se vrátíme.smileys with beer
avatar Re: Pres Slovinsko
30. 06. 2008 13:33
Tom 99
pokud máš na mysli tu mojí variantu, tak já tunelem karavanky nejezdím, je to Graz-Maribor Dálnice A9
Tom
Re: Pres Slovinsko
02. 07. 2008 08:26
Taky pojedeme přes Graz-Maribor až do Ljubljany a dále na sjezd Kozina. Tunelem Karavenky nepojedeme
Re: Pres Slovinsko
02. 07. 2008 16:35
Jel už někdo zpět z Chorvatska přes Slovinsko do Maďarska přes Redics ???? Ať víme,co se tam chystáme z opačného směru, jestli chtějí dálniční známku, či raděj přes Goričan !! Díky !!! Za týden doufám už budu po chorvatské dálnici upalovat na Split !!!
Re: Pres Slovinsko
03. 07. 2008 08:57
Ahoj, poradí mi někdo jak se dostat z Koperu do Terstu aniž bych musela platit za dálnici? Na mapě to vypadá, že podél dálnice vede silnice na které by se nemuselo platit, ale abych se nemusela motat Koperem uličkami, potřebuju až na konec po dálnici. Nevíte jestli se tam platí? díky
Re: Pres Slovinsko
04. 07. 2008 00:15
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 244
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.