Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Měření rychlosti na chorvatských mýtnicích

Autor Jakon 
Měření rychlosti na chorvatských mýtnicích
15. 05. 2008 20:57
Mám dojem, že loni se tu řešila otázka, zda chorvaté měří rychlost na dálnici pomocí času průjezdu mýtnicemi (ale nemohu to najít). Vypadá to, že se chorvati tuto rychlost budou snažit zjišťovat - viz [dnevnik.hr] Zatím si myslím že se jedná pouze o snahu, ale kdo ví? ......
Toto téma jako upozornění jsem nanesl na tomto vláknu já.Viděl jsem to na mýtnici před Zagrebem a protože jsem neměl v ruce žádné corpus-delicty byl jsem slušně řečeno zneuctěn.Takže -že by důkaz?
Re: Měření rychlosti na chorvatských mýtnicích
15. 05. 2008 22:21
Technicky tomu nic nebrání. Stejně je možné měření na našich mýtných branách (monitoruje se tam kde co od značky téměř po ksichty). Spíš jde o to, jestli to pak na někoho vytáhnou.
Re: Měření rychlosti na chorvatských mýtnicích
16. 05. 2008 00:47
Jakon napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mám dojem, že loni se tu řešila otázka, zda
> chorvaté měří rychlost na dálnici pomocí času
> průjezdu mýtnicemi (ale nemohu to najít). Vypadá
> to, že se chorvati tuto rychlost budou snažit
> zjišťovat - viz
> [dnevnik.hr]
> ci-kazne-na-temelju-mjerenja-vremena-od-jedne-napl
> atne-kucice-do-druge.html Zatím si myslím že se
> jedná pouze o snahu, ale kdo ví? ......


Tvůj dojem je správný - nechápu proč zakládáš nové vlákno!!!!!!!!!!!!!hot smiley
Re: Měření rychlosti na chorvatských mýtnicích
16. 05. 2008 07:33
Na túto tému je vlákno "maléry s rychlostí na mítnicích ?" - doprava - tretia strana. Vzhľadom k tomu, že tu ešte nie je tak veľa príspevkov, mohol by prosím Admin zlúčiť toto vlákno do pôvodného ? Myslím, že táto téma má vyššiu informačnú hodnotu pre každého z nás, tak aby sme to nemuseli hľadať na viacerých vláknach. smiling smiley Ďakujem.
Re: Měření rychlosti na chorvatských mýtnicích
16. 05. 2008 08:17
Myslím si, že ten kdo dodržuje rychlosti s tím nebude mít problém
Re: Měření rychlosti na chorvatských mýtnicích
16. 05. 2008 08:29
Už je mi to jasné Sylvio proč jsem to nenašel - já hledal mýtnice a oni to byly mítnice (ach ta gramatika) ale nenapadlo mě, že to bylo napsáno s chybou. Omlouvám se všem.
pozor pozor pozor /jen pro normální řidiče/thumbs up smileypokud někdo bude delší dobu na odpočívadle aby nedostal na mýtnici pokutu za zdržování provozu!!!
Re: Měření rychlosti na chorvatských mýtnicích
16. 05. 2008 08:39
Když jedu na dovolenou tak se kochám přírodou. Při vysoké rychlosti to není možné.
rudla napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Když jedu na dovolenou tak se kochám přírodou. Při
> vysoké rychlosti to není možné.

hlavně v noci, když nesvítí měsíčeksmoking smiley
Re: Měření rychlosti na chorvatských mýtnicích
16. 05. 2008 11:43
Musíš vyrážet, když je jasno. To není smysl honit se na dovolenou. A když pak někoho chytne chorvatská policie za nedodržení rychlosti tak to není příjemné. A ti , kteří dodržovali rychlost jsou najednou před námi a dřív u moře. A o to tady jde.
avatar Re: Měření rychlosti na chorvatských mýtnicích
16. 05. 2008 15:22
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Toto téma jako upozornění jsem nanesl na tomto
> vláknu já.Viděl jsem to na mýtnici před Zagrebem a
> protože jsem neměl v ruce žádné corpus-delicty byl
> jsem slušně řečeno zneuctěn.Takže -že by důkaz?

Vášo, domněnka není otcem skutečnosti a nic nedokazuj...
Jakon sem dal zásadní novou informaci [dnevnik.hr]
existuje vyhledávač Google....
v Googlu existuje rozšíření "Jazykové nástroje"
tam si zadej překlad Chorvatština -Čeština a okopíruj tam Jakonovu stránku...

kdo umí číst, tak se dozví, že dosud to nedělali a nedělají....
ale asi v budoucnu ano, až jim jejich měřický úřad certifikuje měřičské brány , tak snad...yawning smiley
Re: Měření rychlosti na chorvatských mýtnicích
16. 05. 2008 16:18
Ahoj Jelimane,

Googla znám, ale ten překlad není až takový "super" tak jsem to nechtěl překládat amatérsky - jistě se najdou rodilí lingvisti, kteří to uvedou na pravou míru. Na you.tube.com je také dost záběrů z kamer v tunelech i s údaji o rychlostech, takže technicky je možné vysledovat auto jedoucí po dálnici i s časy (když to přeženu) od nás z republiky až k moři. Na měření rychlosti (a dokazování) je důležitá legislativní podpora - ta zatím není. en doufám že se tu nenajdou jedinci, co pojedou se stopkami v rukách a pak budou 14,5 minut čůrat na odpočivadle a podobně. Jak jsem psal výše při čtení toho článku jsem si vzpoměl, že se tu o tom vedla diskuze a tak jsem chtěl trochu "oživit" fádní téma objetí slovinska a jak přejmenovat děti, aby mi je pustili k moři.

PS: Mohli by jsme zavést téma na -

Hledám pani, která se jmenuje příjmením stejně jako můj syn z druhého manželství a jede dne xy v 23:00 hodin přes Goričan - můžeme v tuto dobu nabídnout příjmení Novák Pospíchal a Blekota. Výměna dětí na odpočivadle před přechodem po krátké svačině.

Tak chorvati a máte to! Na nás si nepřijdete!!!

smiling smiley
sta
Re: Měření rychlosti na chorvatských mýtnicích
20. 05. 2008 18:23
Opravdu se uvažuje o této možnosti měření rychlosti,s tím že pokuty se budou přirážet rovnou k mýtnému automaticky při výjezdu,nezaplatíš nejedeš dál ale naštěstí se zatím nic neděje.V Chorvatském tisku se o tom již psalo mockrát ale zatím to nezvládají technicky.
avatar Re: Měření rychlosti na chorvatských mýtnicích
21. 05. 2008 09:32
To je vopruz za vopruzem asi začnu jezdit do Rumunskaspinning smiley sticking its tongue out
Slovinská známka,měření rychlosti mezi mýtnicema povolení na 16letou milenkuyawning smiley
avatar Re: Měření rychlosti na chorvatských mýtnicích
18. 06. 2008 08:43
- článok k problematike úsekového merania rýchlosti na Slopvensku:

[autoviny.zoznam.sk]
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 269
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.