Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley

Autor Đonny 
Odkud pokud je placená dálnice Bratislava-Rajka,nebo starý přechod Rajka?
Při vjezdu do BA vloni se dalo jet s upozorněním,že tunel je neplacený,ale asi jsem přehledl konec a tak jsem nakonec odbočil na starý přechod.
Dále bez problému.
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
15. 06. 2008 23:14
od Brna je neplatená dialnica od Lamač, ideš smerom na Wien/Gyor, tunel nie je spoplatnený. prejdeš za Dunaj, kde je 2x exit Pečňa1, Pečňa2 a za nimi je už dialnica spoplatnená

Pozri si vlákno Pres Madarsko str. 11
príp. www.ndsas.sk
Právě na dovolenou, spojit příjemné s užitečným, změna trasy poznat nové a nepodporovat nehoráznost 1. stupně. Krátký úsek dálnice a zácpy ve Slovinsku za dost dobrý peníze.Pojedeme jinou trasu no ne?
Ahoj, jedeš na dovolenou, nebo pospícháš do práce.
Pedro
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
25. 06. 2008 23:00
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj, jedeš na dovolenou, nebo pospícháš do práce.

Pospíchám na dovolenou, v práci pospíchají jen neúspěšní...smiling smiley
stivo
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
26. 06. 2008 12:29
Ahojte

s tou subeznou trasou v Slovinsku si nepomozete , je spoplatnena ..... tu mate mapu za co sa v Slovinsku plati
[www.cestnina.si]

Trasa cez madarsko je podla mna vhodna tato je to rychlejsie ako cez rakuske dialnice... tento usek v Slovinsku nespada pod dialnicnu znamku
1.) cez Maďarsko: Rajka - Mosonmagyaróvár - Csorna - Szombathely - Körmend - Zalalövő - Rédics (hraničný prechod Maďarsko-Slovinsko)
2.) cez Slovinsko (úsek dlhý len 16 km): Lendava - Mursko Središće (hraničný prechod Slovinsko-Chorvátsko)
3.) v Chorvátsku: Mursko Središće - Čakovec

Ak je lepsie pre vas ist cez Rakusko tak pred Grazom treba odbocit na Furstenfeld smer Kormend a potom odbocit na Redics tato cesta je uplne v pohodicke...
avatar Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
26. 06. 2008 14:47
to stivo: si si istý, že ten usek "Redics-Dolga Vas-Lendava-Mursko Središče bez poplatku" je naozaj bez poplatku??? Nikde sa o tom ako o 100% istote nepíše, maš nejake info ???? Diky

Potvrdene z Slovinskej ambasady v Bratislave:
Daný usek nie je spoplatnený !!!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil maros30 (26. 06. 2008 17:23).
avatar Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
26. 06. 2008 16:23
Tisíckrát probírané,tisíckrát vyvracené.Vyšla trasa přes Slovinsko bez poplatků a to jak u nás,tak na Slovensku a i v Chorvatsku a podrobně popsána v četně map,kde a jak jet,je na jiných vláknech.Ten výše uvedený odkaz na mapu placených cest,zobrazuje to co bude zpoplatněno a to od 1.7.2008 a pak do konce roku 2008.Od 1.7. je zpoplatněna dálnice a pak H2 směr na Maribor.To vše.

MirekŠi
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
27. 06. 2008 08:26
tvsat napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tisíckrát probírané,tisíckrát vyvracené.Vyšla
> trasa přes Slovinsko bez poplatků a to jak u
> nás,tak na Slovensku a i v Chorvatsku a podrobně
> popsána v četně map,kde a jak jet,je na jiných
> vláknech.Ten výše uvedený odkaz na mapu placených
> cest,zobrazuje to co bude zpoplatněno a to od
> 1.7.2008 a pak do konce roku 2008.Od 1.7. je
> zpoplatněna dálnice a pak H2 směr na Maribor.To
> vše.

ja moc slovinsky neumím tak se zeptám polopaticky...ten usek co je na mapě ktera je viz výše a je červeny(kolem Lendava ) je spoplatněný od 1.7 ? nebo až koncem roku 2008 ?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil bomber666 (27. 06. 2008 08:27).
avatar Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
27. 06. 2008 10:48
Silně zelené-poplatek od 1.7.2008,silně červené po létu 2008 a slabší zelené po roce 2008.

MirekŠi
radarus
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
27. 06. 2008 11:24
Takže nejlépe bude z rakouské A9 sjet před Šentiljem na 69, vzít to přes starý přechod ve Spielfeldu, jet po slovinské 437 souběžně s A1 přes Pesnicu až na kruháč, potom po 3 do Lenartu a po 229 do Ptuje. To už je kousek do Hajdiny na starou dobrou 1 (E59).
Tak už se jenom modlit, aby na starých cestách nestáli slovinští policisté a schválně nebuzerovali za lékárničky a podobné drobnosti.
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
27. 06. 2008 11:34
Nechapu jednu vec: proc z velkeho kruhace pod Mariborem, na ktery prijedu z Pesnice, musim jet na Lenart? Kolega z prace mi rikal, ze tim kruhacem by mel placeny usek dalnice koncit,protoze tam uz jsme defakto na predmesti Mariboru. Mam dojem ze se ta velka 4-proudova ulice, co vede pres Dravu a nahoru do kopce na Ptujskou cestu, jmenuje Hitra cesta. Ve svech mapach co jsem nasel koncila dalnice kruhacem. Tak proc se kodrcat pres Lenart do Ptuje?

dik za info

PS: nemam celou tuto nit prectenou,omluvte me, jestli uz to tu bylo propirane
radarus
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
27. 06. 2008 11:55
Ježour: Protože podle www.cestnina.si je Hitra cesta (H2) zpoplatněna také
radarus
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
27. 06. 2008 12:13
Tak jsem to změřil podle navigace iGO. Po zpoplatněných cestách (klasika) je to od Exitu 228 za Spiefeldem , přes Šentilj, Maribor až do Hajdiny na č.1 41km a 40 minut.
Po nezpoplatněných cestách je to od Exit 228 přes Spiefeld, kruháč, Lenart, Ptuj do Hajdiny na č.1 55km a 57 minut. Pokud tam ovšem nebudou kolony a časté kontroly policie.
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
27. 06. 2008 12:41
radarus:

THX !!! thumbs up
přes Radkersburg nejkratší
27. 06. 2008 16:01
Zdravím, pro spořílky kilometrů jen připomínám, že nejkratší je v případě cesty po rakouské A2 uhnout u Ilzu na Bad Radkersburg, Lenart atd., což je kratší než po A2 až do Grazu a pak po A9 na hranici. Pro ty co přijedou od Linze je to jakkoli jinak než klasicky delší...
radarus
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
27. 06. 2008 17:12
Petr164: Pár kilometrů asi ušetříš, ale přes Bad Radkersburg jsem nikdy nejel. Není to náhodou samá vesnice nebo serpentina? Dálnice je přeci jen dálnice. A když už ji mám zaplacenou... grinning smiley

BTW. OT: neznáme se z ARC?
Radar (tady mi ten nick neprošel)
Dnes mě při pohledu na mapu napadla cesta přes Itálii přes Udine. nezkoušel to někdo? Je pouze otázka, kolik se platí za italskou dálnici, jinak je to jen asi o 80 km delší než přes Slovinsko.
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
28. 06. 2008 23:52
Za Rakouský tunelný se platilo 9,50 a za Italský mýtný 7,50 eur, takže tam a zpět 34 eur. Dřív jsem jezdil obě cesty, ale teď pojedu asi přes Maribor, protaže platit tu jejich podělanou známku kvůli 3 kilákům dohromady s výše uvedeným se mi nechce, objíždět ten kousek (dá se) bych zkusil, ale nechci se dohadovat s jejich celníkama na čáře, kudy jsem jel, takže pro mě bude pohodlnější jet s jejich známkou za stejný prachy v klidu přes Maribor.eye rolling smiley
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
30. 06. 2008 12:42
->Radarus: V Rakousku je to silnice první třídy č 66, v Slovinsku do Lenartu taky č. 3, z Lenartu do Ptuje široká kvalitní dvojka č. 229 (Geopedia.si - ortofoto). Chci tudy jet právě proto, že jsem tudy ještě nejel a paralelní trasa bývá dost potřeba. Možná to ale vezmu se švárou přes Maďary, aby nebyl osamocen...
Jel jsem včera objížku Ptuj -Lenart-Mureck a je super a je i kratší.Doporučuji
Tak,dnes jsem se vrátil z Chorvatska.Jel jsem přes Slovinsko objížďkou Ptuj,Lenart,Šentil starý přechod a zpět v Rakousku na dálnici.Navigace mě vedla naprosto přesně.Super,měl jsem obavu jaká bude cesta,ale je to lepší než některé cesty u nás.Můžu jenom doporučit.Přece nebudeme platit Slovincům za kousek dálnice.
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
10. 07. 2008 22:04
Čauky ,takhle chci jet taky ale proč píšu ,jakou navigaci máš protože néé každá je dobrá a já na ní budu docela spolejhat já mám TOM TOM 720 .Díky zaodpov smileys with beer renonous
Nazdar lidi já se skusím přidat a hned řeknu : nevím jestli se i v Slovinské Lendavě něco neplatí, myslím že už je dostavěná nová výpadovka a jestli z toho udělali "1" nebo Rychlostku mám dojem že i tyto typy silnic Slovinci zpoplatnili. Jestli né můžu vřele doporučit, přes Maďary směr slovinská Lendava a jste v Chorvatsku. Jede se to absolutně v klidu bez zácp. Jezdím tak několik let a spokojenost. Nikdy žádný problém. Přeji hodně šťastných kilometrů.
Jardamar
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
10. 07. 2008 23:25
Saša napsal(a):
-------------------------------------------------------
> pavkakral napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Nijak ,prostě zaplatíme 35 éček a
> hotovo!!!!!Přeci
> > si nenechám zkazit dovolenou tím že budu
> vymýšlet
> > kudy to objíždět.A ještě přes maďary, to
> > určitě!!!Jedu jako vždycky .Hezkou dovču!!
>
> Naprosto souhlasím. Vymýšlet krkolomné varianty
> "úspor" se vám může pekelně prodražit. Platí se za
> všechno, tak proč panikařit kvůli jedné tisícovce
> navíc.


Ta tisícovka mě nemrzí, ale dát 28 kč za kilometr a pak stejně jet dalších 50km v koloně vlečící se 20km/h po rozbytých okreskách to se mi příčí. Mám jet po rozbitých okreskách 50km a zaplatit 850kč, nebo mám jet 70 km po rozbitých okreskách a nepletit nic?
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
10. 07. 2008 23:28
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nazdar lidi já se skusím přidat a hned řeknu :
> nevím jestli se i v Slovinské Lendavě něco
> neplatí, myslím že už je dostavěná nová výpadovka
> a jestli z toho udělali "1" nebo Rychlostku mám
> dojem že i tyto typy silnic Slovinci zpoplatnili.
> Jestli né můžu vřele doporučit, přes Maďary směr
> slovinská Lendava a jste v Chorvatsku. Jede se to
> absolutně v klidu bez zácp. Jezdím tak několik let
> a spokojenost. Nikdy žádný problém. Přeji hodně
> šťastných kilometrů.

[www.ihvar.cz]
Jet přes maďarsko nebylo tak nejhorší.Horší bylo,že jsem měl starší mapy v navigaci tak jsem jednou zakufroval u Kormedu.Jinak cesta přes

Furstenfeld na přechod Goričan bez jakéhokoli poplatku.Maďaři mají pěkné silnice(můžeme závidět i okresky)horší je to ze značením.

Zdržení o proti cestě přes Maribor bylo 30 min.
avatar Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
12. 07. 2008 00:25
Ptuj - Lenart - Mureck / vřele doporučuji, není se čeho bát. Mrkni sem: [www.ihvar.cz]
hot smileythumbs up smileyhot smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 184
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.