Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley

Autor Đonny 
Racetiger
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
05. 06. 2008 19:49
Jde o princip, proč bych měl dobrovolně platit takovej ranec za cestu která stála O,75 € ????? To za chvíli vyjde letadlo levnějc ne??? Nebuď osel a nenech na sobě parazitovat nějaký Slovince pak Chorvaty, doma Topola nebo Paroše. Život se sklopenou hlavou si žij sám a plať jak mourek!!!!
Luko
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
06. 06. 2008 09:26
Někde na jiném vláknu se objevil jento odkaz: [www.cz.map24.com] . Dálnice a části silnic za které se platí jsou zelené. Za ty, který se neplatí jsou oranžové.
rteP
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
06. 06. 2008 11:51
Což o to, vyhnout se dálnici není problém pokud se jedná o úsek mezi Šentilj a Maribor . Já jsem tak jezdil leta ( důvod byl malicherný - proč potom skladovat jakési nepotřebné lípy ) naprosto bez problémů. Ale ona je zpoplatněná taky H2 (alespoň to tak vypadá) a courat se po Mariboru po místních cestách (určitě v tu dobu budou potřebovat děti čůrat) nevidím jako terno. Já v tom nehledám žádné "spiknutí" Slovinců, oni si prostě řeší své záležitosti a co je jim po nás, že ? Stejně s tím zatím nic nenaděláme. Až bude dálnice přes celé Slovinsko ( směrem na Macelj ), tak to bude jiná, to těch 35Euro zaplatím s menším odporem.
Prosím nepište tu kdo zaplatí a je pod jeho úroveň něco objíždět a podobné naduté blbosti pod které by se mohl podepsat tak Bohůš Stejskal. Prosím o zkušenosti těch, kteří cestu znají a ještě lépe bude, když zde bude příspěvek psát ten, kdo již letos dálnici objeli. Takže prsit se že 35 € za 15 km je nic je na založení vlákna pro nadutce, ale já se nenechám oholit jen protože SLO chce vybrat 200 000 000€ na mýtném. Předem děkuji, že příští příspěvěk bude realita o jiné cestě, než po dálnici nebo H2 přes Maribor[/b](hot smileyhot smileyhot smiley.
Upřímně se poplatku ve Slovinsku usmívám. Jsem ortodoxní maďarocestovatel a je mi úplně šumafuk, kolik se platí ve Slovinsku. Do dneška děkuji kamarádovi, že mne před 10 roky ukázal tuto cestu. Mohu všem doporučit. Bezproblémové až do Zagrebu. smileys with beer
avatar Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
08. 06. 2008 16:40
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Upřímně se poplatku ve Slovinsku usmívám. Jsem
> ortodoxní maďarocestovatel a je mi úplně šumafuk,
> kolik se platí ve Slovinsku. Do dneška děkuji
> kamarádovi, že mne před 10 roky ukázal tuto cestu.
> Mohu všem doporučit. Bezproblémové až do Zagrebu.
> smileys with beer
další blb. který neumí číst..
znovu...
jak se vyhnout slovinské dálnici ...myšleno ve Slovinsku ...angry smiley
Rozhodl jsem se, že také přispěji:
1) nikdy nejezdím do HR s termínem dovolené od soboty do soboty - už tímto samotným termínem si zaděláváte na problémy s dopravou !!! Tomu kdo už v Hrvatska byl, nemusím popisovat proč :-)
2) zásadně jezdím asi jako 80% českých turistů do apartmánu.Pokud Hrvatsky pronajímatel není ochotný respektovat můj požadavek na termín dovolené (nejčastěji 10 dní, 7 je málo a 14 zase moc), vyhledám jiného, ale většinou uspěji
3) jak jsem nazačil v bodě 2. - zásadně jezdíme s termínem od středy do soboty následujícího týdne, tedy 10 dní
4) vyrážíme v úterý +/- okolo 23.00 a na místě (ostrov Pašman, Biograd na Moru) jsem i s trajektem okolo 15.00.
5) O půlnoci z úterý na středu je CZ D1 naprosto v pohodě :-), dále přez Brno do Mikulova.Na hraničním přechodě očekávám mírné zdržení (případné zdržení sedláckou Rakouskou policií díky aktuálnímu mistrovství Evropy ve fotbale).
6) Naprosto v klidu a pohodě projedeme probouzející se Vídní - očekávám okolo 04-05 hod. ráno
7) Na A1 Vídeň směr Graz už očekávám zhuštění dopravy vzhledem k tomu, že se jedná o všední den "středa", potkáme jen sedláky Rakušáky, kteří směřují do práce a pár "vyčůránků", kteří si trajdají do Hrvatska během týdny
8) Slovinsko: vzhledem k tomu, že jedu 11.6.2008 budu platit jen to 1 EU, ale i kdybych jel po 1.7.2008 - poslušně zaplatím a nebudu řešit: kudy, jak a jak dlouho mi to bude trvat - ono objíždění placeného "dálničního úseku" !!!.Toto je daň za komfort!!!Za to, že nemusím myslet, jestli jsem tu odbočku minul či ne, zda mám stále na tachometru 50km/h, neboť většinou bych projížděl po vesnických "kozích" cestách, kde na mne budou číhat slovinští policisté s otevřenou šrajtoflí - TOTO MI OPRAVDU ZA 35EU NESTOJÍ - buď na dovolenou mám a nějakých 35EU mne nerozhodí a nebo to řeším, nemám na to, chci ušetřit - tak v tomto případě nikam nejezděte, seďte doma na zahradě a nebo jeďte maximálně na Máchovo jezero, kde můžete přemýšlet o tom zdali ten Gambrinus je levnější v onom či jiném stánku a když na Vás přijde hlad, tak si vezmete k baště chleba s řízkem, který byste si stějně do Hrvatska vzít nemohli.
9) Nic není zadarmo !!! i komfort se platí, takže plaťte .... plaťte (komfortem už nemyslím katastrofální "tranzitní cestu z Mariboru na hranice Hrvatska - to je kapitola sama o sobě)
10) Dále cestu nepopisuji, neboť již není tématem této větve fóra
Ante Gotovina, takže zaplatíš, i kdyby po tobě chtěli třeba 350 euro? Nebo jinak, jakou máš hranici, nad kterou bys nešel? Toto mě vážně zajímá.
avatar Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
08. 06. 2008 17:19
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> 8) Slovinsko: vzhledem k tomu, že jedu 11.6.2008
> budu platit jen to 1 EU, ale i kdybych jel po
> 1.7.2008 - poslušně zaplatím a nebudu řešit: kudy,
> jak a jak dlouho mi to bude trvat - ono objíždění
> placeného "dálničního úseku"

co tu tlacháš...
jdi do jiného fóra...
tady zacláníš....

znovu:
jak se vyhnout?
za 35 Euro mi stojí za to se zeptat, než poslouchat moudra...angry smiley
Peťa
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
08. 06. 2008 20:16
Úsek mezi mezi maďarským přechodem Rédics ve Slovinsku až do chorvatského Mursko Središče je také zpoplatněný? Ten krátký úsek je dálnice nebo ne? Díky za informaci od někoho, kdo má novou letošní zkušenost.
buď te realisti - 350EU po nikom chtít nebudou, maximální akceptovatelná částka neexistuje, neboť i Slovinci mají rozum a umí počítat do pěti, takže nehrozí nějaké horentní sumy.Od nějakého data stejně zavedou elektronické mýtné i pro osobní vozy a budou zpoplatněny všechny cest, takže se mýtu (v jaké koliv podobě: známky, el.mýty atd) prostě nevyhneme
Milí králi Jelimane, pokud a nejen tobě stojí za to přemýšlet nad tím jak obejít respektive objet oněch 35EU, tak budiž je to vaše volba, ale já opravdu nechci řešit kdy a kde mám zahnout, kde mám najet a kde vyjet, neustále sledovat mapu a stresovat rodinu a děti ještě více než je záhodno !!! Toto je můj názor, opačný názor ostatních respektuji jako svobodnou vůli ( přivodit si problémy navíc :-)
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
09. 06. 2008 10:35
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Milí králi Jelimane, pokud a nejen tobě stojí za
> to přemýšlet nad tím jak obejít respektive objet
> oněch 35EU, tak budiž je to vaše volba, ale já
> opravdu nechci řešit kdy a kde mám zahnout, kde
> mám najet a kde vyjet, neustále sledovat mapu

Naco sledovat mapu v době navigace ?eye popping smiley
avatar Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
09. 06. 2008 11:23
aby se tu nemlátila prázdná sláma, tak mne napadlo toto, už jsem to sem dával...
jedu až v srpnu, tak si dovoluji požádat někoho, kdo by snad jel dříve touto objížďkou o podání krátké reference....
ze Spielfeldu do Mariboru po staré cestě je to kilometrově zhruba stejně, mine se dálnice i H2


avatar Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
09. 06. 2008 11:38
Jedu takto 10.7 a jsem přesvědčen že to bude vše Ok a bez kolon. Pochubuji, že v Marfiboru bude ve 4 ráno nějaká dopravní zácpa.
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
09. 06. 2008 12:01
Tobe to zere litr na kilometr??? Cim proboha jedes - tankem??? To se nedivim, ze slovinci zpoplatnili dalnici To je asi kvuli tobe at maji na opravy :-)

renonous [ Osobní zprávy ]
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?
04.06.2008 21:59 Datum registrace: 9 dnů nazpět
Příspěvků: 2

A když se to projede Madarskem najedeš aspon 130 km navíc x 32 kč/benzín tak to vyjde tedy aspon podle mě nastejno jako ta dálniční známka takže já jedu normálně po dálnici a nebudu se nekde plácat přes Madarsko jo a jedu kousek od Prahy



Upraveno 2krát. Naposledy upravil painther (09. 06. 2008 12:07).
avatar Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
09. 06. 2008 12:08
a jestli někdo pojede jinou objížďkou na Mureck, Lenart, Ptuj, tak ať se sem prosím také ozve...
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
09. 06. 2008 12:29
painther napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A když se to projede Madarskem najedeš aspon 130
> km navíc x 32 kč/benzín tak to vyjde tedy aspon
> podle mě nastejno jako ta dálniční známka takže
> já jedu normálně po dálnici a nebudu se nekde
> plácat přes Madarsko jo a jedu kousek od Prahy


Tak to tedy opravdu nevím kudy jedeš (130 km)? Hlavně že budeš mít na dálnici volno! Já se klidně budu plácat přes Maďary. Přeji ti hodně štěstí. Jsem zvědav, kde se bude moci dát sehnat ta Slovinská dálniční známka a jestli se to obejde bez čekání na hranicích?
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
09. 06. 2008 13:11
znamky budou v autoturistu, volal jsem tam kvuli rakouske tak jsem se hned zeptal i na sloviínske ...
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
10. 06. 2008 20:11
Pro: PetrV
$
Kdyby jsi umel trochu cist a trochu ti to palilo tak jsem reagoval na zpravu od Renonous, protoze jsem s nim nesouhlasil
Jdeme pryc Perry, je to tady samy zoufalec .... :-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil painther (10. 06. 2008 20:15).
avatar Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
10. 06. 2008 21:28
PetrV napsal(a):
-------------------------------------------------------
> painther napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > A když se to projede Madarskem najedeš aspon
> 130
> > km navíc x 32 kč/benzín tak to vyjde tedy aspon
> > podle mě nastejno jako ta dálniční známka
> takže
> > já jedu normálně po dálnici a nebudu se nekde
> > plácat přes Madarsko jo a jedu kousek od Prahy
>
>
> Tak to tedy opravdu nevím kudy jedeš (130 km)?
> Hlavně že budeš mít na dálnici volno! Já se klidně
> budu plácat přes Maďary. Přeji ti hodně štěstí.
> Jsem zvědav, kde se bude moci dát sehnat ta
> Slovinská dálniční známka a jestli se to obejde
> bez čekání na hranicích?

Loni jel kámoš podle navigace trasu Č.Velenice / Gmünd, Vídeň - Zábřeb ......atd a ve Vídni blbě odbočil a hodilo ho to přes Maďary. V Záhřebu pak zjistil že najel o necelých 30km delší trasu než normálně jezdíme (Vídeň, Graz, Maribor, Záhřeb). Já letos jedu do HR ještě v červnu přes Maribor a nazpět buď Maribor objedu - Ptuj ,Lenart, Mureck nebo pojedu přes Maďary. Až si Slovinci udělají pořádnou dálnici, bez problémů jim klidně dám těch 35 E, ale nyní za 16 km dálnice dát tohleto, abych se pak klodrcal dalších 40 či 50 km nejhorším úsekem celé 1100 km dlouhé cesty, na to jim házím bobek.
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
10. 06. 2008 21:44
To jsi trefil presne Nebudu ty hovada podporovat Pokazde jsem ve slovinsku tankoval, cela rodina zasla na obed nebo veceri Ted uz jim nepustim ani floka
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
10. 06. 2008 22:23
painther napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pro: PetrV
> $
> Kdyby jsi umel trochu cist a trochu ti to palilo> tak jsem reagoval na zpravu od Renonous, protoze
> jsem s nim nesouhlasil
> Jdeme pryc Perry, je to tady samy zoufalec ....
> :-)


Omlouvám se, trochu jsem zazmatkoval ve tvém příspěvku ale nemusíš hnedle urážet já mám problém podle tebe s pálením a čtením a ty zase asi někde jinde!!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PetrV (10. 06. 2008 22:24).
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
10. 06. 2008 22:29
smoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil renonous (14. 06. 2010 22:57).
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
10. 06. 2008 22:37
smoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil renonous (14. 06. 2010 22:59).
Čulibrk
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
11. 06. 2008 13:27
painther napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To jsi trefil presne Nebudu ty hovada podporovat
> Pokazde jsem ve slovinsku tankoval, cela rodina
> zasla na obed nebo veceri Ted uz jim nepustim ani
> floka

Taky jsme tam dělali velikou přestávku. Natankovat, občerstvit (ne paštikygrinning smiley) v restauraci či u benziny - a nyní? Nebudu se jim vnucovatdrinking smiley
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
13. 06. 2008 07:19
Dnes na iDnes podrobný návod včetně fotografií odboček.
návod
Naprosto s Tebou souhlasím protože zlodějnu podporovat nehodlám.Raději ty peníze projedu v benzínu i když to není zas tak hrozné. Za 14náct dní odjíždím pod Omiš a zvolil jsem cestu CZ-SK-HUN-MOSONMAGYARÓVÁR-SZOMBATELY(E 65)-ZÁHŘEB_SPLIT a celá trasa (podle navigace) je dlouhá 1.200km,přičemž rakouské poplatky se zároveň defakto nulují s těmi slovenskými.Sice tedy najedu o něco více ale pořád neprojedu 900Kč!!!!!!No a čas?TO je jenom relativní pojem.Jestli tam strávím o dvě nebo čtyři hodiny méně tak z toho se rozhodně střílet nebudu.smoking smileysmileys with beer Čus Bus Roman Česká Lípa
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
14. 06. 2008 20:31
A Romane, tak to se tedy úplně vyhneš Rakousku!!!! Tak to tedy jedeš trasa 2 podle IDnes.
[i.idnes.cz]
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
15. 06. 2008 13:48
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 63
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.