Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley

Autor Đonny 
avatar Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
15. 05. 2008 14:44
To petr164: Praha - Bratislava - Zagreb 698km
Praha - Wien - Zagreb 660km

Kilometricky to není takový rozdíl,ale ostatní výhody a nevýhody musí napsat někdo,kdo to už zkusil.
pisou dalnice a rychlostni silnice a to je dle meho nazoru E59 a na slovinske mapce je to i zvyraznene ktere sou placene smiling smiley
avatar Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
15. 05. 2008 22:35
To TOMM :

Mám pocit že Saša neřeší jak se vyhnout slovinské dálnici , toť vše thumbs down
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
16. 05. 2008 16:14
Aleš1 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To TOMM :
>
> Mám pocit že Saša neřeší jak se vyhnout slovinské
> dálnici , toť vše thumbs down

Já mám pocit, Aleši, že špatně čteš: Já ve svém příspěvku řeším, jak se vyhnout slovinské dálnici. Zcela upřímně radím: NIJAK! Krkolomné varianty cest bez poplatku Ti můžou přivodit tolik problémů, že se nebudeš stačit divit. Jestli máš na dovolenou v Chorvatsku, jedna tisícovka navíc je sice nepříjemná, ale určitě Tě nezruinuje. Proč probůh pořád vymýšlet způsoby, jak na všechno vyzrát??? Mně to připadá hloupé.
avatar Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
16. 05. 2008 16:29
To SAŠA :

Já si nemyslím že bychom zde měli vymýšlet jak na něco vyzrát, v podstatě jde o to že když už to není za 0,75 Euro, ale mnohonásobně víc tak proč nejet jinak. Kilometrově to vychází šul nul, a v mém případě jedu v pondělí na noc, takže nepředpokládám silnější provoz. V případě víkendu to problém může být to uznávám. Jinak se nesmyslně dohadovat kudy a jak jezdit a co je lepší a není lepší mě připadá malicherné , stejně každý pojede podle svého. Příjemnou cestu a odpočinkovou dovolenou tobě thumbs up
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
16. 05. 2008 21:07
tak co dostal s odpověď taky by semi ta trasa hodila mureck , lenárt, ptuj ,až na krapinu už sto zjistil jestli se tam platí
avatar Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
16. 05. 2008 22:06
revis napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Taky dělám na 35 EUR celý den a taky si říkám, že cena
> dovolené o 35 EUR vyšší mě nepoloží.Ale už jenom
> pro ten pocit,že jsem byl okraden,vážně uvažuji o
> jiné variantě........

Mám stejný názor, suma 35 EUR za ten kousek dálnice se mě nechce dát už z principu takže kdybych jezdil přes Vídeň jako v minulosti tak bych na 138km dálnice A2 určitě odbočil přes Maďary a nic bych neřešil, jednou jsem tak už jel.

Protože jsem se ale přestěhoval tak do budoucna budu jezdit ze západu Čech, tedy přes Německo a v Rakousku do Grazu po A9 a to už by přes HU byla zajížďka která se asi moc nevyplatí a jiná varianta mě nenapadá. Takže v tomto případě pak souhlasím i se Sašou že než bych vymýšlel krkolomné varianty po jejich okreskách tak to radši zaplatím. Cesta ze západu Čech ale pro mě tím pádem (oproti minulosti kdy jsem jezdil ze severu) znamená už zdražení o 57 EUR protože na A9 jsou dva placené tunely (tam i zpět 22 EUR) + nyní ta Slovinská dálnice 35 EUR, pokud si nebudu chtít někudy nesmyslně a zdlouhavě zajíždět.

No nic, letos jedu v červnu takže se mě to netýká a v dalších letech uvidíme. Ceny nafty taky nepřetržitě rostou takže kdo ví jestli v dalších letech nebude ta "srdeční záležitost" jakou Chorvatsko zatím je natolik předražená že člověk dá 3x víc za cestu než za samotný pobyt. Pak už to asi bude na zvážení zda to skutečně za to opravdu stojí, případně bude člověk stále ukecávat třeba nějaké známé kteří by jeli taky aby se ta cesta vůbec trochu vyplatila. Dnes si říkáme že nás přece ta jedna tisícovka navíc nepoloží, ovšem on je to tuhle tisíc a támhle tisíc a když se to celé postupné zvyšování nákladů sečte není to už zanedbatelná suma.

Tak jsem si trochu postěžoval, v podstatě jsem chtěl ale říct že každý má svou pravdu, jak ten kdo se snaží předražený slovinský úsek objet tak i ten kdo tvrdí že to radši zaplatí. Záleží taky na okolnostech kdo odkud jede, například cesta přes Slovensko a Maďarsko taky určitě není vhodná pro každého ale pouze spíše pro Moravu. A taky jak už tu bylo asi 1000x napsáno, je lépe vybrat odjezd na dovolenou ve všední den než z pátka na sobotu. Já jezdím například pouze červen nebo září a kdykoliv mimo pátku/sobotu, letos odjíždím například v úterý večer takže předpokládám cestu bez obtíží.

** Petr **
seny
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
16. 05. 2008 23:01
To: PetrK...................plně s Tebou souhlasím............................ bijou se ve mě dva pohledy................
a to jeden - jen s principu za cca 10km dálnice nedám 900kč - to je přeci ZLODĚJNA!!!
a to druhý - 900kč při celkovém rozpočtu dovolené mě přeci nezrujnuje.
Kdych čas věnovaný vymýšlením různých variant a brouzdáním po netu a zkoumání různých Vámi doporučených tras (za co mockrát děkuji) strávil prací, tak těch 900kč mám vydělaných už dávno a nemuselo by mě to trápit......................... ale princip 10km = 900kč je fakt ZLODĚJNA. Přeji Všem krásnou dovolenou a šťastnou cestu tam i zpět a to buď po SLO "dálnici", nebo mimo ňi.
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
16. 05. 2008 23:05
za tech 35 Eček jsem u moře jeden den navíc tak naco se okrádatspinning smiley sticking its tongue out
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
17. 05. 2008 09:03
Tisíc korun v rozpočtu na dovolenou není moc, ale proč je doslova vyhodit. Někdo se prostě nechce nechat okrádat.
avatar Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
17. 05. 2008 11:19
To PetrK: taky jezdíme ze západu po A9, za ty dva tunely zaplatíš dokonce 2x12EUR (4,5 a 7,5). Dřív jsme je taky objížděli, pokud jedeš přes den, je to docela pěkná vyhlídková cesta.
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
17. 05. 2008 21:51
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To Jura:
> taky chci jet na Mureck - Lenart - Ptuj, ale
> myslel jsem že hned za Ptujem pojedu po E59 až do
> HR. Jak to tedy bude? Bude celá E59 zpoplatněná až
> k HR hranicím, nebo ne? Díky moc za odpověď.

dostal s odpověď na tuhle trasu .....taky bych ji jel
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
18. 05. 2008 09:52
> Já mám pocit, Aleši, že špatně čteš: Já ve svém
> příspěvku řeším, jak se vyhnout slovinské dálnici.
> Zcela upřímně radím: NIJAK! Krkolomné varianty
> cest bez poplatku Ti můžou přivodit tolik
> problémů, že se nebudeš stačit divit.

A tím myslíš krkolomné varianty ve Slovinsku nebo kdekoliv jinde? Pokud i jinde, tak nesouhlasím.
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
18. 05. 2008 10:48
gimik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Anonymní návštěvník napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > To Jura:
> > taky chci jet na Mureck - Lenart - Ptuj, ale
> > myslel jsem že hned za Ptujem pojedu po E59 až
> do
> > HR. Jak to tedy bude? Bude celá E59 zpoplatněná
> až
> > k HR hranicím, nebo ne? Díky moc za odpověď.
>
> dostal s odpověď na tuhle trasu .....taky bych ji
> jel

Už se tu psalo, že letos E59 zpoplatněná nebude. Pokud bych ale u Ptuje zjistil, že je na E59 jakýkoli problém, pofrčím po 432ce na Rogatec, je to celkem slušná trasa, silnice doufám taky.
avatar Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
19. 05. 2008 23:09
Kudu napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To PetrK: taky jezdíme ze západu po A9, za ty dva
> tunely zaplatíš dokonce 2x12EUR (4,5 a 7,5).

JJ přesně tak jsem to myslel, jenom koukám na ten svůj příspěvek že jsem se nějak upsal a místo 24EUR jsem napsal 22EUR yawning smiley
Objíždět to nebudu protože jedu v noci, možná někdy až pojedu ve dne tak jedině kvůli té vyhlídce...

** Petr **
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
20. 05. 2008 12:24
Lenis napsal(a):
-------------------------------------------------------

> A tím myslíš krkolomné varianty ve Slovinsku nebo
> kdekoliv jinde? Pokud i jinde, tak nesouhlasím.

Tím myslím ve Slovinsku.
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
22. 05. 2008 20:34
Hodně bylo napsáno. Každý si může zvolit trasu, která mu vyhovuje anebo použít dálnici. Hlavně, ale bez nehod. To je nejdůležitější pro každého z nás.
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
23. 05. 2008 08:49
Už toho nechte, jen naivka si může myslet že nás slovinci nechají jezdit po své zemi jak mi chceme. Věřte tomu, a smiřme s 35 E, že pojedeme přes tu jejich krásnou zemi, tak jak budou oni chtít, a tak jak si vyloží domokracii v dopravní situaci oni. Objezdných tras je mnoho, leč mnoho z nás je bez újmy neprodede, smiřme se s tím, že pojedeme tak, jak oni budou pískat :-((
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
23. 05. 2008 09:08
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (19. 12. 2012 19:15).
Anonymní uživatel
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
23. 05. 2008 09:23
Přátelé, kdybychom všichni, bez výjimky, čas, který věnujeme diskuzi o tom, jak objet Slovinsko či jak TO ošidit, věnovali nějaké korunkoplodné činnosti, dávno už by každý znás to "navíc", těch 35 E vydělal.
Fido napsal:"Moje řeč. Už jsem to tady psal jednou. Těch 900,- fakt nestojí za ten stres před dovčou (vlastně už o dovolené, protože já si i tu cestu k Jadranu vychutnávám). A pokud se všichni vyhnete dálnici a ůseku pod Mariborem, tak tam alespoň bude prázdná silnice a pro mne to bude příjamné zpestření cesty a relax po Rakouské dálnici a před Chorvatskou dálnicí"
To Fido: jsem s Tebou za jedno. Nebudu se zabývat hlubokomyslnostmi na téma jak stoupá riziko nhody na okreskách a přehlcených starých silnicích, nemám chuť být mravokárcem či čímkoliv jiným Napsal jsi přesně to, co jsem chtěl vyjádřit i já.

35 E, to je zhruma 27 litrů pohonných hmot. O kolik stupne spotřeba na těch úzkých silnicích? O kolik je to dál než po placené slovinské dálnici? Přinese ta cesta po okreskách a úzkých silnicích oběma směry reálně úsporu 35E?
Něco jiného jsou argumenty,které přednesl Bessy v souvislosti s bohulibou činností slovinských celníků.
Neračte se zlobit přátel, ale já v závěru sropna- Nový Bor-Praha-D.Dvořiště-Linz- Mondsee- Salzburg- stará silnice přes Taury- stará silnice Rennweg- Villach Warmbad- Rateče- Kranjka Gora- Ljubljana- Rijeka-Grbasštioca po jadranské magistrále. Já se rád podívám i na něco jiného než je betonová pista.
P/říjemnou cestu..
Ttom
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
23. 05. 2008 09:52
Myslim ze tohle forum Slovinci nečtou tak jim nelezte do pr*ele. smoking smiley Už to zaznělo nekolikrát jde o to že by měla být známka s kratší dobou platnosti třeba měcíční tak jak je to běžné a standartní, je třeba dát Slovincům jasně najevo co si o těch známkách myslíme..... tak jak o to usilují rakušaci a němci!yawning smiley
avatar Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
23. 05. 2008 10:06
I já si myslím,že tato debata je už úplně o ničem!Co takhle oprášit ten prodej a výměnu slov.dálničních známek?Je to zatím jediný rozumný nápad jak s těmi slovinci trochu vykývat(slušně řečeno).Když se to trochu doladí,tak by nemusel být problém se podle výjezdového kalendáře domluvit a oboustranná lepící páska je určitě levnější.A hned mne nekamenujte,že se mi to kecá když přes SLO nejedu.spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
23. 05. 2008 10:15
Pojedu Slovinskem v pátek kolem 4,30 hod ráno. A tak se nějakých kolon na Slovinských okreskách nebojím, neb domácí tou dobou spí a turisti většinou taky.smiling smiley Loni jsem v tuto raní hodinu projel Slovinskem cca za 40 minut. Letos to bude o něco pomalejší,ale ve stejné pohodě. Zvláště zláká li Bessy polovinu národa na svoji Maďarskou variantu.thumbs up smiley
Pokud bych věnoval větší pracovní nasazení na vydělání 35 E (jak píše Tomm) tak je určitě nedám Slovincům za známku. Znám tisíce lepších důvodů jak je utratit.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jarda Cimrman (23. 05. 2008 10:16).
Anonymní uživatel
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
23. 05. 2008 10:38
Jadro Zimmermane, šlo pochopitelně o nadsázku. Stejně ej tu mlácena prázdná sláma. Jsou fakta, která nezměníme. A obecně si tu houfně plácáme játrama, jak ty Slovince doběhnout. Jenže taky mi připadá, že celej národ Čechojadranskej jezdí jen přes Maribor.(tam je to krutý- za 16 či 17 km dálnice, tedy oběma směry 35, dát 35 E. Jenže ono je to i to tom, že nejsme všichni dálniční sprinteři,.Jako bychom zapoměli na to, že i cestou lze VIDĚT, i v Rakousku, že dovolená začíná už cestou, že je to vlastně chudé, přelítnout půl Evropy po pistě a vyvalit se na pláž..
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
23. 05. 2008 11:19
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (19. 12. 2012 19:15).
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
23. 05. 2008 11:20
jezdím už asi 6 let přes HU,
mám v tom jasno, ty éčka jim prostě nedám,
to raději pofrčím od Letenie přes celou HR po dálnici až dolů,
přece se nenechám okrádat
(sice zatím nevím čím pojedu, jelikož mi dcera před dvěma dny rozbila na totálku auto - hlavně, že vylezla zdravá)
avatar Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
23. 05. 2008 11:30
...Rohale....cítím s Tebou...to je šok...nicméně...jak to říkáš...dcera je zdravá....a nepochybuji o tom...že najdeš způsob, jak se na Jadran dostat...smiling smiley
Anonymní uživatel
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
23. 05. 2008 11:54
Počkej, to přece není okrádání...Někdo, Slovinci, stanovil cenu, aza kterou Tě pustí na svoje dálnice. ty máš možnost p to přijmout či nepřijmout. Máš možnost volby. Okrádání by byly nějaký neavizovaný doplatky..
avatar Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
23. 05. 2008 11:57
eye rolling smileyTak nevím ale jak vše pročítám tak asi známku koupím a budu mít klid.Věřím že po dálnici pojedu bez problémů.Na okreskách určitě Slovinští policajti těch 35€ dostanou od nás za něco jiného.Určitě budou počítat s tím že hodně lidí pojede po staré a zaměří se na ně.Cestu tam neřeším protože jedeme 28.6.A uvidíme jak to bude vypadat na zpáteční cestě.To už hodně znás bude zpět a bude informovat.Tak šťastnou cestu všem.smileys with beer
avatar Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
23. 05. 2008 13:17
Rohal, hlavně, že je dcerka zdravá.....auto nějak vyřešíš nebo na Tebe Jadran počká do příštího roku. Držím palce a zdravím.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.