Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley

Autor Đonny 
Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
13. 05. 2008 19:51
Už se to tady celkem diskutovalo, ale to vlákno začíná být nepřehledné...
S pomocí Michelinu jsem spočítal délky několika tras. Tady jsou výsledky mého snažení. Nikdy jsem nejel jinudy než "normálně" takže nemám zkušenosti s tím jak jsou cesty značené nebo kvalitní.
Stručně by se to dalo shrnout takto:
* Kopírování dálnice je nejspíše možné, ale od kruháče asi pěkná kozí stezka. Otázka je jestli v těsné blízkosti dálnice nebudou Slovinci pořádat nějaké manévry, aby na ní všechny udrželi.
* Západní cesta - nic takového (v rozumné délce) neexistuje. Maribor je potřeba objíždět z východu.
* Přes Ptuj: Pesnica - Lenart - Ptuj / Mureck - Lenart - Ptuj. Tak si říkám, když už dělat změnu v trase, tak ať je to k lepšímu - asi by bylo vhodné vyhnout se věčně ucpanému úseku Ptuj - Macelj.
* Východní cesta: Je možné snažit se propařit Slovinsko někde na východě a dostat se na dálnici A4 Goričan - Zagreb (Mureck - Lenart - Ormož - Čakovec/Varaždin; Ilz - Feldbach - Bad Radkersburg - Ljutomer - Čakovec/Varaždin; Fürstenfeld - Jennersdorf - Ljutomer - Čakovec/Varaždin). Řekl bych, že to bude poměrně klikatá cesta.
* Maďarská cesta Fürstenfeld - Körmed - Lenti - Letenye nebo Fürstenfeld - Körmed - Lendava - Čakovec/Varaždin. Akorát by to chtělo nějakou autoritativní informaci, za co, případně kolik a jak se v Maďarsku platí (snad v těhdle místech za nic). Jet až do Körmedu se mi zdá trochu jako zajížďka, ale propařit ten zelený flek na mapě po kozích stezkách by byl asi oříšek (kdoví jestli se to smí a co to je Őrségi Nemzeti Park?).
Na kilometry vycházejí objízdné trasy maximálně o 20km delší než "normální", časově se pak podle počítače nechá ztratit až hodina, ale počítač nepočítá s tím, že hodinu by jste stejně strávili v koloně před přechodem Gruškovje/Macelj.

Přemýšlejte, kritizujte, doporučujte, ...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Đonny (13. 05. 2008 19:54).
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
13. 05. 2008 21:44
nepodařilo se ti náhodou vypátrat jakých úseků se dálniční známka týká? Protože to není jen kousek dálnice u Mariboru ale i jeho obchvat, dále obchvat Lublaně a pak se píše o několika úsecích lepších silnic, ale jakých už jsem nevypátral.
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
13. 05. 2008 22:24
je zapotřebí stále otvírat ta samá témata a sdělovat neověřené

Cesta z Bratislavy přes Maďarsko je jasná a několikráte zde na foru popsaná (Přes Maďarsko). Dokonce i od Bessyho přes Rakousko.Záleží zda se cestující na konci HU rozhodnou jet přes krátký 11 km dlouhý úsek Slovinskem nebo odbočí na Letenye a tím se úplně vyhnou Slovinsku.
Vůbec se pak nedivím nově příchozím na toto fórum, že v tom mají zmatek.

jen tak dále ti kterých se to týká.
avatar Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
13. 05. 2008 22:47
Chválim snahu o jiné varianty díky lepší když je to pohromadě než to hledatspinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
13. 05. 2008 23:21
Rohal napsal(a):
-------------------------------------------------------
> je zapotřebí stále otvírat ta samá témata a
> sdělovat neověřené
>
> Cesta z Bratislavy přes Maďarsko je jasná a
> několikráte zde na foru popsaná (Přes Maďarsko).
> Dokonce i od Bessyho přes Rakousko.Záleží zda se
> cestující na konci HU rozhodnou jet přes krátký 11
> km dlouhý úsek Slovinskem nebo odbočí na Letenye a
> tím se úplně vyhnou Slovinsku.
> Vůbec se pak nedivím nově příchozím na toto fórum,
> že v tom mají zmatek.
>
> jen tak dále ti kterých se to týká.
Přesně to můžu potvrdit.Jsem tu na tom fóru skoro dva měsíce, v poslední době dost často a pořád mně něco překvapuje.
Jednou hledám něco na vlákně a najdu tam informaci o něčem jiném.Nechci toto vlákno hanit,je to asi to nejlepší co na internetu o Jadranu najdeš a taky jsem tu našel hodně užitečných věcí.I když je tu v tom někdy chaos zůstanu tomuto fóru věrný a až tu budu brouzdat delší dobu určitě budu mít větší přehled kde co je.Tak všem novým příchozím hodně zdaru.thumbs upA zakládejte nové témata po zralé úvaze,ať tu není o jednom tématu několik vláken.smileys with beer
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
13. 05. 2008 23:50
No to bohužel už je (těch několik vláken k jednomu tématu). Jen houšťangry smiley. Prý to už je nepřehledné. A teď to bude přehlednější? To už je třetí vlákno na téma jak objet Slovinsko. Na téma cestování nezletilých dětí jsou už taky 2 vlákna - dokonce v různých sekcích. A tak by se dalo pokračovat. Já už jsem si na to zvykl. Ale když přijde někdo novej, musí z toho být zákonitě magor - což vede k zakládání dalších duplicitních vláken a tak to jde pořád dokola. Donny, nic proti Tobě, je jen dobře, že jsi to takhle zpracoval. Ale proč proboha nové vlákno?sad smileysad smileysad smiley
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
14. 05. 2008 06:39
Őrségi Nemzeti Park = Národní park Őrség. Platí zde pravidla jak u nás v NP a CHKO
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
14. 05. 2008 08:33
Nijak ,prostě zaplatíme 35 éček a hotovo!!!!!Přeci si nenechám zkazit dovolenou tím že budu vymýšlet kudy to objíždět.A ještě přes maďary, to určitě!!!Jedu jako vždycky .Hezkou dovču!!
avatar Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
14. 05. 2008 08:33
Petře,já jich napočítal už 8!!!A to jsou jen ty ve fóru doprava a co se do nich přispívalo letos.
A tady je seznam:
- Přes Maďarsko,bez průjezdu Slovinskem
- Jak se vyhnout Slovinským dálnicím
- Přes Maďarsko
- Jak jet do Chorvatska-Prosím pomóc!
- Kolik se platí za průjezd Slovinskem
- Slovinská dálniční známka 35 euro
- Přes Maďarsko,bez průjezdu Slovinska
- Cesta do Chorvatska přes Maďarsko

Snad to někomu pomůže v lepší orientaci!!!!!!smileys with beer
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
14. 05. 2008 09:16
pavkakral napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nijak ,prostě zaplatíme 35 éček a hotovo!!!!!Přeci
> si nenechám zkazit dovolenou tím že budu vymýšlet
> kudy to objíždět.A ještě přes maďary, to
> určitě!!!Jedu jako vždycky .Hezkou dovču!!

Naprosto souhlasím. Vymýšlet krkolomné varianty "úspor" se vám může pekelně prodražit. Platí se za všechno, tak proč panikařit kvůli jedné tisícovce navíc.
Ahoj všem, dálnici ve Slovinsku kopíruje ještě nějaká silnice, která by neměla být zpoplatněna. Mělo by to být ze Spielfeld přeš Pesnica do Mariboru. Nevíte někdo jestli je to skutečně tak?
avatar Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
14. 05. 2008 10:24
To si snad děláš srandu. Milá Jano* prosím, HLEDEJ. Opravdu už mě to s... .
avatar Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
14. 05. 2008 10:42
No přesně, myslím, že tohle téma je tady probráno už ve všech možných variantách a už nepřináší nic nového. Teď počkáme do léta, až sem někdo napíše, jak to tam skutečně vypadá. Jinak taky souhlasím s pavkoukrálem a Sašou.
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
14. 05. 2008 11:13
tongue sticking out smiley Lidé čtěte,hledejte,používejte hlavu,než něco napíšete a hlavně nezakládejte další vlákna!!!! eye popping smiley
Tomáš_xxl
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
14. 05. 2008 16:51
Nevím proč se hádáte -

letos zůstaňte všichni doma a ono je to do příštího roku přejde!!!
avatar Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
14. 05. 2008 17:45
To SAŠA :

Víš co SAŠO? Jdi do pr.... !
Ja si myslim že by se mohla dálniční zn. slovincu použít několikrát.Protože jak mám info tak má být stejná jako maji Rakušáci
avatar Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
14. 05. 2008 21:44
Markusi,ty máš postřeh Indiánského špeha. viz:fórum Ostatní - Prodej a výměna Slovinských dál.známek!!!eye popping smiley
ahoj muj nazor je jet pres mureck - lenart - ptuj -jet smer na slovenska bistrica po silnici cislo 2 a tam za ptujem je osada Spodnja hajdina a tam se da E59 podjet a hned za tim kruhacem dolu na silnic č.432 na Rogatec to už je u chorvatskych hranic pak si najet na silniic č.207 a jet do Dumance a tam už pak na chorvatskou dalnici smiling smiley jinak sry za spamsmiling smiley
Anonymní uživatel
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
15. 05. 2008 07:34
To Aleš 1

jenže on má Saša pravdu. Přemýšlí se tu, jak to ošidit, opbejít. Pokud to někdo chce objet, objede to. Ale za dlouhodobý pobyt na ucpanýách silnicích mi to nestojí. A těch 35 E mi je vcelku fuk, možná si dám o několik piv a panáků míň. To je vše.
avatar Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
15. 05. 2008 08:20
Tomme,každý tu má kus svoji pravdy,někomu nedělá problém vyfásnout 35 eur za kousek dálnice,ale druhému jo,protože na to dělá v praci celej den a pak si rozmyslí jestli ty prachy dá za to nebo to a jak vydíš je tu dost i těch co 35eur nedají a ja jsem
mezi nimi.To si dám raději to pivo z panákem a pojedu o půl hoďky víc a taky tam dojedu v pohodě.

A vo tom to tady je!smileys with beer
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
15. 05. 2008 08:24
Ale co když nepojedeš o půl hoďky dýl ale o 4 hoďky páč se všici zblázní a pojedou okolo.
Já taky dělám na 35 éček celej den.Ale jak jsem už psal radši je dám než se zatěžovat tím kudy jinudy jet atp.smoking smiley
avatar Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
15. 05. 2008 08:59
Jezdím ve čtvrtek v noci takže taky radši ušetřím 35E a ta půl hodka by mohla stačitspinning smiley sticking its tongue out Sice na ně nedělám celej den ale jenom půlgrinning smiley
Ale stejně se mě to dávat nechce.
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
15. 05. 2008 09:17
Jezdím každý rok samozřejmě přes Slovinsko.Sice se odkláníme od tématu,ale průjezd Slovinskem je čím dál větší katastrofa,počínaje frontami na přechodech a konče vlastím průjezdem.Kdyby si nechali zahraničními firmami postavit takovou dálnici jako chorvati a pak si to nechali patřičně zaplatit turisty na mýtném,budiž...Toto je ale prachsprostá ničím neomluvitelná zlodějna a výkřiky do tmy v jiném vláknu na téma"oni jsou tranzitní zemí a kdo má čuchat ten smrad zadarmo" jsou naprosto nesmyslné.EU s tím nic neudělá,je to podobné jako s mýtným u nás pro kamiony.Kdyby bylo nařízeno všude stejně vysoké mýto,pak by všichni jezdili nejkratší trasou.Ale protože naše zk....á vláda v zastoupení soukromé firmy Kapsch chce co nejvíc vydělat/ a tím co nejvíc nakrást/,tak stanoví nižší mýto,než třeba v Rakousku.Jednou jsem jel přes Maďarsko,nebylo to nic moc.Taky dělám na 35 EUR celý den a taky si říkám, že cena dovolené o 35 EUR vyšší mě nepoloží.Ale už jenom pro ten pocit,že jsem byl okraden,vážně uvažuji o jiné variantě a bedlivě sleduji tyto diskuze.Musím ale podotknout ,že zcela zásadní je mít domluvenou dovolenou příjezd i odjezd pondělí až čtvrtek,což v plné sezóně není jednoduché.Zajímavá varianta je objet Slovinsko odbočkou u Gratzu,má to někdo vyzkoušené?confused smiley
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
15. 05. 2008 10:00
revis - Moc bedlivě tyto diskuze asi nesleduješ, protože návod, jak objet Slovinsko odbočením před Grazem už tady několikrát a velmi podrobně popisoval Bessy a má to vyzkoušené. hot smileyhot smileyhot smiley (ten popis je v jiném vlákně - a jsme u toho, existuje několik vláken na jedno témaangry smiley a pak, aby se z toho jeden ....)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hulča (15. 05. 2008 10:03).
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
15. 05. 2008 10:49
Ale sleduju,měl jsem na mysli hustotu provozu,kvalitu silnic a tak.....hot smileyhot smileyhot smileyhot smiley

3) já už to ale jezdím přes Syering jak radili fóristé...tzn. jedeš od Mikulova ...na Vídeň...cca 5 km za Wolkersdorfem to střihneš do leva asi 3 km do dědiny Seyring pak asi 4 km Gerasgorf a musíš se dostat na A23 ta už je ve Vídni ...a ta Tě protáhne Vídní ...musíš hlídat směr GRAZ..a najedeš na A2...tak rychle Vídní nejsi schopen jinak projet...jen se nesmí zazmatkovat, jestli máš navigaci tak Ti tady pomůže... taky tama jezdím opatrně...abych neodbočil blbě...
..no a jak jsi na A2...tak frčíš na jih ...na 138 km je odbočka HU...z dálnice do prava nadjezd nad dálnicí a za chvíli na křižovatce do leva na 65ku do Maďar (HU) z A2 na hranice 29 km, z hranic v Maďarsku stále po 65tce 29 km do Kórmendu...ten celý projedeš a na konci je kruháč a v pravo obchodní centrum, tak za kruháčem do prava směr SLO, HR...přes Zalalóvo po 86tce...Kálocfa...Zalabaksa...za ní asi 4 km odbočka do leva na Lenti...sjedeš z 86tky...(musíš odbočit,!!! jinak přijedeš až do Rédicse a jsi ve Slovinsku ...a to nechceme )..takže ...z Kórmendu (stejne Zalalóvo s přehlasovaným ó) ...do Lenti je cca 50 kmz ...z Lenti stále rovně dolů na Tórnyiszentmiklos...tj. cca 15 km za ním je kruháč a z něj najedeš na polodálnici bez poplatku směr Letenye, HR po ní asi 15 km hraniční přechod HU Letenye /HR Goričan.....jsi na chorvatské dálnici a směr Zagreb atd....thumbs up smiley
seny
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
15. 05. 2008 11:55
To Jura:
taky chci jet na Mureck - Lenart - Ptuj, ale myslel jsem že hned za Ptujem pojedu po E59 až do HR. Jak to tedy bude? Bude celá E59 zpoplatněná až k HR hranicím, nebo ne? Díky moc za odpověď.
avatar Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
15. 05. 2008 12:28
Podle mě,vzhledem ke Slovinské známce a délce pobytu nad 10 dní,není lepší již cesta přes Slovensko a Maďarsko.Slovenská měsíční známka stojí 270 Kč,naši většinou člověk má a pokud to tady čtu tak Maďarsko je bez poplatku.Dálnice až do Maďar a pak po trase která tady již byla vícekrát popsána.Pak již dálnice HR až k moři.Tím pádem člověk ušetří ještě poplatek za jednu rakouskou známku.Žádné problémy se Slovinci a pouze jeden přechod HU-HR.

MirekŠi
avatar Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
15. 05. 2008 14:23
To tvsat - už se to tu jednou řešilo,taky jsem se ptal proč ne tato trasa a všichni jen ne po D1(ono to v pátek odpoledne nebude nic moc,ale kde jo?)a potom to Maďarsko(a to nevím proč?).Já jezdím přes HU a bez větších problémů a zadara.(forinty nepotřebuju(benzin beru na SK a pak až v CH.)a kdyby náhodou něco tak jsou plat.karty.
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
15. 05. 2008 14:29
tvsat napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Podle mě,vzhledem ke Slovinské známce a délce
> pobytu nad 10 dní,není lepší již cesta přes
> Slovensko a Maďarsko.Slovenská měsíční známka
> stojí 270 Kč,naši většinou člověk má a pokud to
> tady čtu tak Maďarsko je bez poplatku.Dálnice až
> do Maďar a pak po trase která tady již byla
> vícekrát popsána.Pak již dálnice HR až k moři.Tím
> pádem člověk ušetří ještě poplatek za jednu
> rakouskou známku.Žádné problémy se Slovinci a
> pouze jeden přechod HU-HR.


Těch 430 Kč za rakouskou známku (2x 10 dní) je méně než cena za palivo (+ slovenskou měsíční známku) pro všechny co vyjíždějí na západ od Jihlavy. Jet přes Bratislavu a HU se vyplatí opravdu jen tomu, kdo jede z Moravy.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 112
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.