Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Shengenský prostor -zkušenosti na cestu do chorvatska

Autor prt 
prt
Shengenský prostor -zkušenosti na cestu do chorvatska
14. 02. 2008 12:03
Tak konečně nám už odpadnou ti trapní celníci v Mikulově kde se zbytečně tvořili fronty jednou jsem tam stál při návratu domů z hr zbytečně asi půl hodiny, možná zrovna střídali směny.
sám jsem ho už dvakrát vyzkoušel, ale jenom do madarska a fungovalo to krásně hned dva dny po otevření hranic.
pište zkušenosti.
Re: Shengenský prostor -zkušenosti na cestu do chorvatska
14. 02. 2008 12:49
Poslední dva roky jsme prakticky na žádných hranicích ani nezastavili !! Pouze vystrčené pasy z okna a pokynutí placaté čepice aby jsme pokračovali v jízdě.Tudíž je možné,že na SLO-HR přechodech dojde ke zhoršení ,páč Slovinci budou hrozně důležity a ostražití strážci hranic Šengénu.





Upraveno 2krát. Naposledy upravil Luboš (14. 02. 2008 23:42).
jo co nám to pomůže když si slovinci budou hrát na důležité a budu dělat fronty na hranicích s chorvatskem??
avatar Re: Shengenský prostor -zkušenosti na cestu do chorvatska
14. 02. 2008 16:12
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> jo co nám to pomůže když si slovinci budou hrát na
> důležité a budu dělat fronty na hranicích s
> chorvatskem??

jak to víš?? a i kdyby, vždyť už jsou to koneckonců i tvoje hranice...
typická ukázka české malosti, kverulanství a stěžovatelství....
pojem Shengenský prostor se u někoho zcvrkává na pláč, že jednou za rok holt ho na hranicích do HR mohou jednou kontrolovat ( a ani nemusí) angry smiley
avatar Re: Shengenský prostor -zkušenosti na cestu do chorvatska
14. 02. 2008 16:43
Viete ľudia, tak mi napadlo že jeliman má pravdu. ČR má valstne "šťastie" v tom, že nemá hranicu so žiadnou krajinou mimo Shengenu. Pre Slovinsko je to aj veľká zodpovednosť. Skúste teraz cestovať na Ukrajinu. Môže na to niekto reagovať aj tým spôsobom "Samozrejme, ale koľko colníkov v ČR nemá prácu" a pod. Musíme to brať ako fakt. A prispôsobiť sa.
avatar Re: Shengenský prostor -zkušenosti na cestu do chorvatska
14. 02. 2008 16:50
Počítám tak trochu s tím, že budou na hranicích minimálně dva pruhy a to jeden pro občany EU a druhý pro ostatní země. smiling smiley Bohužel se hranice Slovinska změnily na hranici Schengenského prostoru , takže to asi půjde ztuha, protože závazky vůči Schengenu budou muset Slovinci a také i Maďaři (Goričan) dodržovat. angry smiley
Re: Shengenský prostor -zkušenosti na cestu do chorvatska
14. 02. 2008 20:16
A hlavně Slovinci se nemaji rádi s Chorvaty ,tak jako všechny státy bývalé Yugošky. Tudíž proč by se na nás měli usmívat a mávat nám,kteří jedou utratit svoje prachy do Chorvatska ??



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luboš (14. 02. 2008 23:41).
avatar Re: Shengenský prostor -zkušenosti na cestu do chorvatska
14. 02. 2008 20:54
to Luboš
myslím, že budou mít také dost starostí třeba s Turky a jinými národy mířícími z jihu přes Slovinsko do západní Evropy....dřív to filtrovali Rakušáci....
jinak, jak správně napsal Sk@nes, píše se Schengenský prostor... ne Shengen, jak jsem napsal já ...útěchou budiž, že na gůglu je
141 000 odkazů také blběthumbs down...
prt
Re: Shengenský prostor -zkušenosti na cestu do chorvatska
14. 02. 2008 21:06
to jsme pěkně blbě začali co? špatnej název celého tématu zkusím to spravit. výcházel jsem ze servru českého rozhlasu.
Re: Shengenský prostor -zkušenosti na cestu do chorvatska
14. 02. 2008 23:43
jeliman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to Luboš
> myslím, že budou mít také dost starostí třeba s
> Turky a jinými národy mířícími z jihu přes
> Slovinsko do západní Evropy....dřív to filtrovali
> Rakušáci....
> jinak, jak správně napsal Sk@nes, píše se
> Schengenský prostor... ne Shengen, jak jsem napsal
> já ...útěchou budiž, že na gůglu je
> 141 000 odkazů také blběthumbs down...


Ježiši co řešíš Schengen nebo Šengén !! Hlavně že víme která bije grinning smiley
Re: Shengenský prostor -zkušenosti na cestu do chorvatska
14. 02. 2008 23:51
Eifel napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Viete ľudia, tak mi napadlo že jeliman má pravdu.
> ČR má valstne "šťastie" v tom, že nemá hranicu so
> žiadnou krajinou mimo Shengenu. Pre Slovinsko je
> to aj veľká zodpovednosť. Skúste teraz cestovať na
> Ukrajinu. Môže na to niekto reagovať aj tým
> spôsobom "Samozrejme, ale koľko colníkov v ČR nemá
> prácu" a pod. Musíme to brať ako fakt. A
> prispôsobiť sa.

Neboj,že celníci nemaji práci !! Ty teď lítaj po dálnicích a kontrolujou známky a mýto,nebo vybíraji rákosnický tržnice smiling smiley
avatar Re: Shengenský prostor -zkušenosti na cestu do chorvatska
15. 02. 2008 13:23
Už aby byli v EU i Chorvati hot smiley - to můžu usnout u nás a manžel by mě zlehýnka mohl druhý den budit slovy: Miláčku, už jsme u moře. A ne, jako vždycky - Jsme na hranicích! Kam jsi zase dala ty pasy? spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Shengenský prostor -zkušenosti na cestu do chorvatska
15. 02. 2008 13:39
snad budou slovinci(i madari) tak rozumni ze kdyz pojedem ven ze schengenu tak nas nechaji projet bez problemu a zpatky uz me tak moc netrapi ze se mi protahne cesta treba o hodku.
Re: Shengenský prostor -zkušenosti na cestu do chorvatska
15. 02. 2008 14:07
Z minulých cest dělali největší problémy slovenští celníci. Ať už to bylo při cestě tam či zpět.( Sudoměřice a pak Bratislava - nechtěli pouštět přes starý přechod a tlačili nás na dálniční, určitě víme proč, no abychom platili dálniční známku). Myslím si, že Slovinci budou bez problému a HR pojedou po proviantu. No ale také si myslím, že do 3 let se tomu jen zasmějeme.
Je pravdou, že pokud státní zaměstnanec Slovinského státu je jedno jestli policista nebo celník dostane žížu na České chmelové tak Schengen ne Schengen on je na hranicích pán a my všichni kmán, zažil jsem to v loni při přejezdu z Terstiny do Koperu. Slovinec dostal chuť na kafe z Busu a žížu na české chmelové a jen tak prohlásil o půl čtvrté ráno vystupte si kontrola zavazadel.
Na chudáka Chorvata zbylo jen 20 éček ale i tak byl spokojený a my byli o 2 hoďky v průměru dřív u vody než kdy jindy.
Re: Shengenský prostor -zkušenosti na cestu do chorvatska
18. 02. 2008 18:13
Pravda. Do Rakouska teď projedeme hranice bez kontroly, ale hned za hranicemi prý budou rakušáci provádět důkladné kontroly našich aut a autobusů: Budou se zaměřovat na Čechy, Slováky a Poláky. Takže, aby to nakonec pro našince nebylo horší než před našim vstupem do Schengenu. Jednu takovou noční kontrolu jsem zažil před třemi roky, v noci rakouský policista, nebo kdo to byl, mi prolézal s baterkou pod autem.
Anonymní návštěvník
Re: Shengenský prostor -zkušenosti na cestu do chorvatska
18. 02. 2008 21:08
Nevím jak kdo ale mám zkušenosti,že vždy byli důležití Slovinci víc než Chorvati ale myslím že je dobrý názor,že jednou za rok se to dá přežít a těšit se na dovču.A myslím,že ten kdo pojede první do Chorvatska tak by mohl dát po návratu k dobru na toto vlákno své zkušenosti.
Re: Shengenský prostor -zkušenosti na cestu do chorvatska
19. 02. 2008 12:06
to je přece jasný, nejet kousek před a kousek za hranicemi první a ani poslední.
Zdravičko chtěl bych se zeptat jakou máme procentualní možnost propašovat přes SLO-HR hranice dva soudky kozla??Jedeme s hasičema na dovoleno a po zkušenosti z minulého roku (karlovačko 14kun) což je hodně když jich každej večer dáte 6
Předem děkuji za odpověd kubajsz
avatar Re: Shengenský prostor -zkušenosti na cestu do chorvatska
24. 02. 2008 12:32
To Kubajsz :
Jde o to kde je budeš mít smiling smiley. Jestli budou třeba na střeše, nebo jen tak na vozíku tak asi těžko. Pokud nebudou na první pohled vidět a dotyčné auto nebude courat zástěrky po zemi, tak se stoprocentní jistotou provezete co chcete. Známí takhle jezdí už roky. Je to taková sací partička, která veze několik sudů plzně. Koupání je moc nezajímá. Týden nasávají a pak tam ještě týden nechají svoje managelky s dětmi a chlapi jedou sami domů na "pravé" točené.
Pro odlehčení-mě ty hranice budou chybět,vždyť to bylo jedinné místo,kde jsem musel vypnout autopilota-tadysundat nohu z plynu a řadit.Kdo to znáte tak už ve Vídni pětka ,nebo někdo i víc a při troše štěstí i u Gratzu bez řazení až na Spiefild.Vždyť to je více méně místo,kde spousty lidí se hlavně v noci protahovalo a venčilo i když v noci nebylo kde.Lépe vyhovuje pumpa v Mariboru.Jen dodávám,že někdy od roku 96 nemám v pasu jedinné razítko z přechodu a nevzpomínám si,že by mi kontrolovali-otevírali pas,natož chtěli abych otevřel kufr.A poslední dva roky jsem i SLO-HR
ukazoval jen OP bez problémů.Jezdím každý rok.Takže ať se daří a bez problémů.Vašek
Anonymní uživatel
Re: Shengenský prostor -zkušenosti na cestu do chorvatska
25. 02. 2008 13:45
,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prochy (14. 01. 2015 16:03).
avatar Re: Shengenský prostor -zkušenosti na cestu do chorvatska
25. 02. 2008 18:49
prochy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jó, jó, hranice byly jedny z mála míst, kde jsem
> cestou budil manželku. Se slovy mámo - pasy,
> hranice, se manželka na chvíli probrala, na
> hranicích se tvářila, jako že vůbec nespala no a
> za pár minut už zase nevěděla o světě. Teď ani
> chudáček nebude vědět, jestli jsme ještě v
> Maďarsku, Slovinsku a nebo už v HR. grinning smiley


Jako kdybych slyšela svého manžela..... thumbs up smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 230
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.