Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Roudnice nad Labem-ostrov Krk

Autor Stenly 
Roudnice nad Labem-ostrov Krk
01. 02. 2008 18:55
Ahoj jedem v červenci 2008 poprvé autem na ostrov Krk(Škrila) může mi někdo poradit cestu,asi přes Č.Budějovice, ale pokud možno vyhnout se placeným tunelům.Dík moc.smiling smileyconfused smiley
avatar Re: Roudnice nad Labem-ostrov Krk
01. 02. 2008 19:44
a neplacené ti nevadí ? pokud i ty, tak nejlépe přes Vídeň, a kdo ti řekne, když jsi z Roudnice o možnosti přes Maďary, tak mu dej přes držkuyawning smiley
avatar Re: Roudnice nad Labem-ostrov Krk
01. 02. 2008 20:08
přes Maďary jsem jel z Prahy. Pokud se jede na nástup v sobotu, jedná se o zajímavou alternativu. I když souhlasím, že na Krk bych asi tak nejel zrovna tak jako přes Vídeň, a placeným tunelům bych se nevyhýbal. spinning smiley sticking its tongue out
Re: Roudnice nad Labem-ostrov Krk
01. 02. 2008 20:15
Já jezdím ze Štětí, už jsem to jel skoro všema směrama. Na Krk to budeš mít asi opravdu nejlepší přes Budějovice-Linz-Salzburk-Villach-Lublaň-Rijeka. Tunely se dají objet, přečti si tohle:

[www.chorvatsko.cz]

[www.chorvatsko.cz]
Re: Roudnice nad Labem-ostrov Krk
01. 02. 2008 21:23
pro Stenly- , asi je nejlepší trasa jak Ti radí Smejkali, ale mohu Ti poradit i trasu Praha- Brno - dálnice, pak přechod Mikulov - Vídeň po dálnici na Graz, dále Klagenfurt, obchvat před Klagenfurtem směr Ferlach,serpentiny do Alp, tunel cca 3 km dlouhý mezi A a SLO, (bez platby) za tunelem pauza s krásným kocháním se na Savinjské Alpy, sjezd na dálnici do Ljublaně, Postojna, odbočka Ilrska Bystrica, přechod SLO- HR- Ripa, po dálnici Rijeka,pak směr Krajevica, přes Krčský most (15Kn) na Krk atd...
avatar Re: Roudnice nad Labem-ostrov Krk
01. 02. 2008 21:40
smejkali napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já jezdím ze Štětí, už jsem to jel skoro všema
> směrama. Na Krk to budeš mít asi opravdu nejlepší
> přes
> Budějovice-Linz-Salzburk-Villach-Lublaň-Rijeka.
> Tunely se dají objet, přečti si tohle:
-------------------------
ano, přesně tuto trasu jsem měl na mysli. Placené 2 tunely mezi Salzburkem a Villachem jdou opravdu objet. Jedná se však o cca 1 hodinové zdržení (pokud není před tunely nějaká výrazná kolona) a s naloženým auťákem to taky není to pravý ořechový. I když souhlasím, že brzdy potřebují občas prohřát, ale dostanou naloženo až moc… spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Roudnice nad Labem-ostrov Krk
01. 02. 2008 21:43
smejkaliho trasa je asi nejkratší a nejlepší... uvádí možnost tunely Tauern a Katschberg vzít objížďkou ....prohlížel jsem mapu....jede se přes průsmyk Tauernpass (1739 m) a pak přes průsmyk Katschbergpass (1641 m a 20% stoupání)....to raději projedu placené tunely na pětku než supět s naloženým autem na trojku do stoupáků, nehledě na spotřebu....ale každému se líbí něco jiného a tak to má byť smiling smiley
Re: Roudnice nad Labem-ostrov Krk
01. 02. 2008 21:58
Jeď přes Maďary. Tam žádný tunel není páč je to samá rovinka a je to 200 km bez poplatků.
Teť mě Jeliman oběsí,zastřelí a pro jistotu utopí. Stenly neber mě vážně já být z Čech také jezdím jak smejkali.
Jo Ivane to Borje mám domluveno. Vše klaplo včetně velice solidní ceny.
Verčo také dík za spolupráci.
avatar Re: Roudnice nad Labem-ostrov Krk
01. 02. 2008 21:59
to jeliman:
já jsem to objížděl pro 30-ti km kolonu u tunelů. Díváš se na věc poměrně správně, jenom do kopce tu trojku skoro nedáš, ale nejhorší to je dolů, to brzdíš i očima spinning smiley sticking its tongue out
Re: Roudnice nad Labem-ostrov Krk
01. 02. 2008 22:36
Jezdíme Salzburg,Vilach,Ljubjana taky a tunely objíždíme.Dálnice A10.... Exit 60 nebo 63 na Radstadt po silnici č.99 do Renweg a zpět na dálnici A 10 do Vilachu.Tímtose objedou oba tunely v Alpách.
Vilach Exit č.172 West Vilach a jet na Warmebad směr IT. Tarvisio.V Radendorfu odbočit na hraniční přechod se Slovinskem Wurzenpass - Podkoren.Tímhle se vyhnete placenému tunelu Karavanka ve Slovinsku.V Podkorenu najedete na hlavní do Ljubljany.
Průsmyk Wurzenpass je dost náročný na stoupání,zákaz vjezdu s přívěsy a obytnými přívěsy.
Re: Roudnice nad Labem-ostrov Krk
02. 02. 2008 09:08
Jel bych přes Znojmo, Vídeň, Graz, Maribor, Lublaň, Rijeku. Jezdím tudy z Prahy do Rabacu - 850km 9-10hod jízdy. thumbs up
Re: Roudnice nad Labem-ostrov Krk
02. 02. 2008 11:20
Tu trasu přes Znojmo jsem si poprvé vyzkoušel, když jsem jel v prosinci do Vídně, a málem jsem tam umřel nudou ... Pěkná silnice, ale pořád nějaká vesnice, bylo to nekonečný. Jak nemám rád udrncanou D1, tak přes Znojmo už nepojedu, ale je to samozřejmě každého věc, je to zase asi o 30 km kratší.
Re: Roudnice nad Labem-ostrov Krk
03. 02. 2008 16:51
Díky moc za tolik příspěvků,teď mám co študovat,zatím se mi nejvíc líbí cesta od Smejkaliho,ale proštuduju všechny,jak to tak vidím tak je to na zakoupení navigace.thumbs upthumbs up smiley
Re: Roudnice nad Labem-ostrov Krk
03. 02. 2008 18:49
Pokud bych jel trasu přes Brno na Klagenfurt,nejezdili jsme až do Klagenfurtu ,objížděli jsme tunely odbočením v V"olkermarktu na Eberndorf a přechod Bad Vellach.Přechod býval pouze pro osobáky,nádherná příroda ,soutěskou přes Kamniške Alpe sjedete dolů a za Krajnem opět najedete na dálnici na Ljublanu.V"olkenmarkt -Krajn -75 km vyhnete se tunelům( v sezoně možná i zácpám.)Projížděli jsme tam 4x a úplně bez problémů ,tam i zpět.Byla to taková odpočinková část cesty z dálničního frmolu.Ale stejně si každý musí tu svoji cestu vybrat sám.Takže dobře dojeďte.
Re: Roudnice nad Labem-ostrov Krk
04. 02. 2008 15:56
Tauern jsem objizdel v roce 98 a byla to sila. Jak nekdo psal,ze radeji pojede na 5ku tunelem nez na 3ku stoupani 20%,tak to stoupani jsem musel dokonce za 2 :-) A obracene se brzdy pekne prohraly :-)
Re: Roudnice nad Labem-ostrov Krk
04. 02. 2008 21:51
Re: Roudnice nad Labem-ostrov Krk
05. 02. 2008 20:19
Objížděl jsem Tauernské tunely několikrát a není to taková síla jak tady někteří píšou. Asi je to trochu o tom, že "MY" zvyklí jezdit po těch našich rovinách najednou potkáme kopec a jsme z toho mimo. Pokud je auto v pořádku tak bych se toho nebál.
Re: Roudnice nad Labem-ostrov Krk
06. 02. 2008 11:02
Máš pravdu , já jsem to tam jednou jel taky přes kopce a žádná hrůza to nebyla.thumbs up
avatar Re: Roudnice nad Labem-ostrov Krk
06. 02. 2008 12:10
ano, dá se, ale….. To ale je, že to chce, zvláště v případě plně zatíženého auta, dobrého vyježděného řidiče, který ví, co si s daným autem může dovolit (zejména s ohledem na brzdy), a co už ne a auto „se zárukou“ v dobrým stavu. Taky mě napadají takové myšlenky, že sportovní brzdy, nebo alespoň brzdové destičky se zvýšeným brzdným účinkem + děrované kotouče se nedělají jen pro klasické tunery….
Dále je třeba počítat, že objetí daných tunelů proti dálnici representuje cca 1 hodinu zpoždění. Takže já to řeším tak, že je-li fronta více jak 10 až 15 km objíždím a nečiní mě to závažný problémy. Pokud naopak není žádná, do kopců by mě nedostal nikdo…, a to doslova. spinning smiley sticking its tongue out
Re: Roudnice nad Labem-ostrov Krk
06. 02. 2008 13:11
Nikdy jsem na autě neměl nějaké speciální tuningové brzdové kotouče nebo destičky. Vždy jen originál, protože jak se říká: "Co neubrzdíš to neukecáš" a nikdy jsem při objíždění Tauernských tunelů nepociťoval nedostatek brzdného účinku. A to ani s plně naloženým autem. Myslím si, že mnohdy se jedná o zbytečné strašení ostatních řidičů.
avatar Re: Roudnice nad Labem-ostrov Krk
06. 02. 2008 17:56
Ahoj Stenly vidím,že názorů a příkladů na cestu je dost jezdím tam tak 5x do roka na Krk do Punatu. Jedu od Teplic což je skoro stejné jako ty a mne se nejlépe osvědčila cesta Praha D1, Znojmo, Vídeň, Graz, Maribor, Zagreb na Rijeku a odbočit na otok Krk. Je to tak 960km 10-12hod jízdy.
Ovšem když táhnu loď tak to jedu i dva dny.Letos určitě tam pojedu i v tvém termínu dej vědět třeba se trefíme do společného odjezdu ahoj Standa.
Vidím, že rad je tu hromada a to je dobře. Když jsem jezdil na Krk, tak z Plzně např. přes Folmavu a pak na Straubing a furt po silnici č. 20 až do Freilaissingu (je to hezká cesta, prázdná a široká, často pro motorová vozidla, takže to ubývá), pak na dálnici u Salzburgu a hurá na Vilach atd. jak je tady popisováno. Tunely jsem musel objet, když v Tauernu hořelo a žádná hrůza ta objížďka nebyla. Další varianta je obdobná, jen jsem u Straubingu najel na dálnici a pak směr Wells, přejezd na Graz (dálnice A8/A9), pak Maribor, Záhřeb, Rjeka atd.. Je to delší, ale někdy rychlejší - více dálnic. Vím, že rad tu máte dost, tak jenom další trasa k zamyšlení. Jinak krk je hezkej, byl jsem tam s přestávkami asi 5x. Letos to bude patrně Podgora.
Re: Roudnice nad Labem-ostrov Krk
17. 02. 2008 08:18
Děkuji za další rady,trochu mne vystrašili ty fotky od Smejkalihoeye popping smiley(dobrý vtip)tak to už přes Rakousko nepojedu.Je sice teprve únor,ale už mám cestovní horečku,jedu do chorvatska poprvé.Jezdil jsem sice do Francie do práce(1300km za Lyon)ale asi to bylo jednodušší.Jezdil jsem to za 12hodin,o hranicích vůbec nevíte.Tady je to samí placení-tunely,dálnice v rakousku,dálnice ve slovinsku,dálnice v chorvatsku,most na Krk asi pojedu na Slapysmiling bouncing smiley
Re: Roudnice nad Labem-ostrov Krk
17. 02. 2008 09:31
Tak jsem ještě študoval a asi mě vychází nejlépe Roudnice-Praha- Mikulov-Vídeň-Záhřeb-Rijeka je to 897km za 10.20min orientačně.
Přes Budějovice-Linz je to 878km za 10.32min,ale jsou tam ty tunely,takže objíždět.
Pro Standu*-když bys teda náhodou jel 5.7.v pátek asi na noc tak písni mira.sedlacek@seznam.czsmileys with beer
avatar Re: Roudnice nad Labem-ostrov Krk
17. 02. 2008 22:01
Stenly napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak jsem ještě študoval a asi mě vychází nejlépe
> Roudnice-Praha- Mikulov-Vídeň-Záhřeb-Rijeka je to
> 897km za 10.20min orientačně.
> Přes Budějovice-Linz je to 878km za 10.32min,ale
> jsou tam ty tunely,takže objíždět.

kde jsi vzal údaj přes ČB - Linz 878 km?
mne to zajímalo, viz plannery:
route 66 - 818 km
map.24 -824 km
Via Michelin - 821 km

a příště neházej dotaz, že chceš jet z Roudnice přes Budějovice yawning smiley
Re: Roudnice nad Labem-ostrov Krk
18. 02. 2008 11:00
Na: MAPY.CZ--746km
ale přes Klagenfurt



Upraveno 1krát. Naposledy upravil smejkali (18. 02. 2008 20:08).
Re: Roudnice nad Labem-ostrov Krk
19. 02. 2008 13:18
Pro jelimana :psal jsem že je to orientační,ty km jsou z map na ,,seznamu" a líbila se mi ta trasa přes Vídeň i když je delší ale pro začátečníka asi jednodušší,dík .
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 193
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.