Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

autokarem se psem

Autor evola 
autokarem se psem
29. 12. 2007 21:15
Do Chorvatska jezdíme vždy s cestovkou autokarem. Máme auto, bohužel je staré a na rozdíl od nás(jsme mnohem starší) by cestu nevydrželo. Letos máme problém. Nemáme hlídání menší fenky. Po marném poptávání se u různých CK a hledání na internetu se obracím na Vás, milí přátelé, zda by někdo z Vás mi mohl poskytnout informaci, která by pomohla vyřešit přepravu chlupaté členky rodiny.
Linda2
Re: autokarem se psem
19. 01. 2008 14:35
No, my jezdíme se psem každoročně, převážně do kempu, taky jsme byli už i v hotelu a apartmánu, lepší je to ale do kempu, je tam příroda, za plotem příroda divoká. Není nic horšího, než ráno po probuzení v městě jít hledat vhodné místo, kde by se náš miláček vyprázdnil. V Itálii psy moc rádi nemají, na pláž s nimi jít můžeme, ale jen na pláž divokou. Pes musí mít čip a modrou knížečku, tzv. pas pro malá zvířata do evropské unie. Před odjezdem potvrdí veterinář, že je zdravý. Nikdy za celou dobu, co jezdíme, ho nikdo na hranicích nekontroloval. Záleží také, jak snáší jízdu. Samozřejmě musíme mít pro něho vždycky láhev s vodou a něco k jídlu, ne vždy má na jídlo během jízdy chuť. Ten náš pejsek cestoval hrozně rád. Bohužel je už v nebíčku. Teď máme nového, tak jsem zvědavá, jaké to bude letos, ale už se těším. Pojedeme do chatky, tam, kde jsme byli loni.
Re: autokarem se psem
19. 01. 2008 15:16
Lindo2,
moc děkuji za užitečné rady. Ale hlavně potřebuji pomoci, zda by mně někdo poradil cestovku nebo autokarovou přepravní firmu, která nejen zprostředkuje ubytování se psem (NENÍ NUTNÉ nabídky Penzionů máme) ALE HLAVNĚ JEHO PŘEPRAVU DO DALMÁCIE SPOLU S NÁMI!
Přeji Ti aby čekání na dovolenou rychle uteklo a aby se Tobě i Tvému pejskovi krásný pobyt u moře vydařil.
Linda2
Re: autokarem se psem
19. 01. 2008 15:39
Evolo,
s cestováním autokarem nemám bohužel zkušenosti, ale po domluvě s cestovkou by se to asi dalo. Malý pejsek nebude asi nikomu na obtíž. Taky přeju hodně štěstí.
Re: autokarem se psem
22. 01. 2008 16:33
evola: a kde v ČR bydlíte? Nezkoušeli jste nějaký psí hotel?
Naše psice by teda z dovolené v HR radost neměla eye rolling smiley. Ale určitě jsou pejsci, co cestují rádi a horko jim nevadí.
Re: autokarem se psem
22. 01. 2008 23:25
Bydlíme na Šumavě v městečku nad řekou Otavou, kterému se také říká Brána Šumavy.
Díky za radu s psím hotelem. Víš, nechci tady vařit nějakou bramboračku ale naše mladá fenka plemene Kavalír KCHS je na nás velice citově vázaná. Není to typ psa, který by odloučení v cizím prostředí v pohodě snesl.
Koupání v mořské vodě by jí prospělo, horko jí nevadí.
Třeba vyhrajeme nové auto a bude po problému. Držte palce!!
Re: autokarem se psem
23. 01. 2008 10:32
King Charlové jsou nádherní! Žena kdysi jednoho měla, ale přejela jí ho Avie angry smiley.
Naše fenka je naštěstí zvyklá i na chalupě u tchánů - letos už potřetí uděláme výměnný obchod - tchán nám pohlídá psa (sám má taky jednoho, takže si aspoň holky pokecají) a my vezmeme tchyni na dovolenou smiling smiley.
Že je na vás citově vázaná, chápu, my bychom ji taky do hotelu nedali - zvláště, když uvážím, že jsme si ji vzali z útulku. To teda nevím, co by si asi myslela eye popping smiley.
A co třeba půjčení auta? Z půjčovny to asi vyjde draho, ale třeba někdo z rodiny?


Re: autokarem se psem
23. 01. 2008 18:25
Pěkné fotky.
Re: autokarem se psem
23. 01. 2008 19:49
Díky za hezké příspěvky. Kavalírky máme dvě. Jedna je veteránka z povahou velice milou a hlavně přizpůsobivou a tak není problém ji dát na hlídání lidem, které zná. Ona ví, že se jí vždy vrátíme a v misce se pak za to objeví něco moc dobrého.
Určitě letos napíši, jestli jsme se všichni v krásných zátokách za Brelou Jakirušou koupali.
www.branasumavy.websnadno.cz
Re: autokarem se psem
23. 01. 2008 19:55
No nevím,ale s ohledem na našeho chlupáče bych jeho vláčení k Jadranu min.10 hodin autobusem do teplot kolem +30,kde je pro něj cizí prostředí a ještě nevím,co by mu udělala slaná voda bych to pomalu hodnotil jako týrání.
Náš pejsánek totiž nemá rád změnu prostředí.Určitě by se mu to nezamlouvalo.
Ale jasně,když máme psa kde nechat tak se mě to kecá tongue sticking out smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luboš (23. 01. 2008 19:57).
Re: autokarem se psem
23. 01. 2008 21:05
Minulý rok jsme byli s naší Yorkšírkou na Mljetu a bylo to bez problémů. Letos zřejmě pojede s námi znovu.
avatar Re: autokarem se psem
24. 01. 2008 17:58
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (07. 03. 2008 23:52).
Re: autokarem se psem
25. 01. 2008 08:07
Bessy: mám štěstí, tchyně je moc hodná. Ono se na to musí hledět už při výběru manželky, páč za pár let bude mít člověk doma víceméně tchyninu kopii grinning smiley. V Chorvatsku už s náma byla dvakrát - tchánovi se totiž nikam nechce jezdit. Když jí umřela kamarádka, se kterou občas jezdívala, tak nám jí bylo líto a začali jsme ji brát s sebou.
Vždycky ráno si dá panáka (a přes den ještě několik smiling smiley) a nejradši je celý den na pláži. Má teda jen jednu vadu - je hrozně šetřivá a vzhledem k tomu, že v dětství vyrůstala v hospodě, tak hospody nesnáší. Dovolená s námi ji vyjde velmi levně, respektive zadarmo, páč po ní nic nechcem a všechno platíme. Ale dostat ji do hospody je trochu problém. Posledně jsem ji musel před odjezdem trochu prošacovat a přinutit ji, aby doma nechala většinu konzerv - stejně jsme i ty ostatní vesměs vezli zpátky domů.
Dvakrát se však už svou šetřivostí vytrestala - jednou (myslím, že to bylo v Mlinicích nad Omišem), když si dala játra a ženě pak záviděla telecí steak. Podruhé, když opět chtěla šetřit a objednala si jídlo, u kterého bylo napsáno 35 (my jsme si dali něco za 50 nebo 60, už nevím). Jenže se bohužel spletla a nebylo to 35 kun, ale 35 dkg masa a bylo to takové to mješano meso. Nemohla to sníst! smiling smiley A to jí vždycky říkáme, ať na pravou stranu jídeláku nehledí!
Ale jinak si tchyni nemůžu vynachválit!
avatar Re: autokarem se psem
25. 01. 2008 13:34
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (07. 03. 2008 23:51).
avatar Re: autokarem se psem
27. 01. 2008 10:43
...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (07. 03. 2008 23:51).
Re: autokarem se psem
27. 01. 2008 11:13
Ono možná záleží na tom, jakou má pes tělesnou teplotu. Před mnoha lety mi vyprávěl jeden chlap, který byl dlouhodobě v Afghánistánu, že se tam chlapi při 40 stupních hodně oblékají, aby k nim to teplo nemohlo. Ono to má svoji logiku, izoluješ se od těch 40 stupň, když máš sám jen 37, ale je otázka, zda to takto funguje a co tomu říká tělo, když se kvůli tomu oblečení hůř potí.
avatar Re: autokarem se psem
27. 01. 2008 11:23
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (07. 03. 2008 23:50).
Re: autokarem se psem
27. 01. 2008 20:11
Hodně dělá barva srsti a v jaké je pes kondici, tím myslím tloušku. Dobře je to vidět na německých ovčácích, když je jeden černý a druhý vlkošedý, tak za příznivých podmínek jsou obas stejně pohyblivý a padnou vedra a černý jen zalézá do stínu a hrabe díry, aby se ochladil.
Re: autokarem se psem
28. 01. 2008 10:53
Minulý rok na Mljetu :
[www.galerie-jadran.net]
avatar Re: autokarem se psem
28. 01. 2008 17:20
To Cloudyman
dal jsme tvého irského vlkodava do tagů , aby byl lépe vidět smiling smiley


avatar Re: autokarem se psem
29. 01. 2008 18:52
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (07. 03. 2008 23:50).
Re: autokarem se psem
29. 01. 2008 20:13
evolo,kdyz nemate pejska kam dat,zkuste si pujcit auto v pujcovne,pokud chcte pejska sebou,urcite nebude vadit si trochu priplatit,ale za to pojedete vsichnismiling smileymyslim ze do autobusu ho vzit chtit nebudou nikdesad smiley.a v aute bude mit rozhodne vetsi pohodli,nez v autobuse.
avatar Re: autokarem se psem
29. 01. 2008 20:51
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...Jelimane....děláš šikovný kousky s foto....mně
> jsi posledně s otočením vozovky pěkně pomohl...a
> propo..jak jsi to dělal...?yawning smiley

pravým tlačítkem myši ( Uložit jako..) si dáš obrázek na svůj disk, uděláš s ním cokoli v nějakém programu na úpravu obrázků a pošleš zpět....je ale fakt, že vůči původnímu tvůrci obrázku to není moc košer...doufám, že se ty, ani cloudyman nezlobíte...já už se na ty hrátky zde vybodnu, mohl bych právem narazit....

a když už jsme off topic, tak něco na odlehčení (zavřít eskejpem):


Re: autokarem se psem
29. 01. 2008 21:01
Děkuji všem za dobré rady. Věřte, že než jsem se tady zmínila o našem problému na letošní dovolenou, jsem toho hodně obtelefonovala a také hodně počítala.
Doufala jsem, že se ozve někdo, kdo mi poradí cestovku, která přepravuje své zákazníky i s pejskem. Jednou jsme jeli do Chorvatska s cestovkou, která již neexistuje a průvodkyně nám říkala, že příští turnus s nimi pojedou dva pejsci.
Máme také možnost, pokud by fenka zhubla o půl kg, letět spolu s námi do Splitu letadlem.
Takže, přátelé, držte palce, ozvu se!
vlnka
Re: autokarem se psem
29. 01. 2008 21:38
A pak že nepocházíme z opic - nepoznává se někdo? grinning smiley
avatar Re: autokarem se psem
30. 01. 2008 20:35
...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (07. 03. 2008 23:49).
avatar Re: autokarem se psem
18. 02. 2008 17:49
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (07. 03. 2008 23:49).
avatar Re: autokarem se psem
18. 02. 2008 20:31
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (07. 03. 2008 23:48).
avatar Re: autokarem se psem
17. 03. 2008 20:22
...omlouvám se, že tato štěňátka k Jadranu ještě letos nepojedou, takže by na tomto vláknu nemusela být...nicméně moje Bessy (od ní moje přezdívka) ze 14.03. na 15.03.08 porodila 6 krásných berňáčků....třeba Vám udělají taky radost...smiling smiley


...a propo kousek výš je Jelimanův hafušák a fungoval dobře...takže...zkusíme obrázky opět rozhýbat...?



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (17. 03. 2008 20:37).
magnif
Re: autokarem se psem
12. 04. 2008 20:27
Ahojky s pejskem autobusem je to opravdu problém . Moje známá jela loni do Splitu a nesměla si sebou vzít fenku - ona má srnečku . A hledala kde se dalo a nic musela jet sama . Jediná cesta bude asi auto půjčit . Přeji vám , aby se vám povedlo si pejska vzít sebou .
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 243
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.