Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Nejlepší cesta do Rabacu (Istrie)

Autor astrid 
Nejlepší cesta do Rabacu (Istrie)
22. 08. 2007 10:57
Chtěl jsem se zeptat, kdo jste jel tuto trasu, jestli je lepší jet do Rabacu podél pobřeží přes Opatiji, Lovran, Brestovac, Labin nebo po dálnici přes tunel Učka,sjezd Vranja, Kršan a Labin?

Jedu tuto trasu poprvé a docela by mě zajímalo, která cesta je lepší po všech stránkách.

Díky.

Za 9. spinning smiley sticking its tongue out
Re: Nejlepší cesta do Rabacu (Istrie)
22. 08. 2007 12:19
Na Rabac jezdí známí (letošní zkušenost), po dálnici přes Maribor, Lublaň, Postojnou a před Koperem sjedou na (přechod Požane) Buzet, Lupoglav, Vranja, Labin, Rabac. Tím se Učce i pobřeží vyhnete. Před cca 5-ti lety jsem jel z Postojne na Pivku, přechod Rupa, před Rijekou byl totální kolaps (byla sobota ráno), Učku jsem přejížděl horem přes kopec (doporučuju, nádherné hory), před tunelem byly nehorázné fronty, proto bych tuto oblast v pátek a sobotu nedoporučoval a Istrii projel zhora. Na druhou stranu, výhledu na moře ze sjezdu na Riekou se hned tak něco nevyrovná. Hezkou dovolenou.
Re: Nejlepší cesta do Rabacu (Istrie)
22. 08. 2007 12:30
Díky moc za info.u Rijeky bych měl být v sobotu kolem sedmé ráno,tak snad to nebude taková katastrofa. Zajíždět až do Koperu se mi zrovna nechce. Dálnice budu mít po cestě plné zuby, takže to asi vyhraje pobřeží a pokud je tam krásný výhled, tak neni o čem špekulovat. Snad ta cesta nebude zničená a nahoru a dolů. To že budu přejíždět přes letoviska mě nějak netrápí. Sem na dovolené, nepospíchám.
Re: Nejlepší cesta do Rabacu (Istrie)
24. 08. 2007 18:01
Nesjížděj v Postojně, ale až v Kozině, Opatia a podél pobřeží... a nebo z Koziny na Buzet a Kršan.

PS: nebyls už jednou v Rabcu v Girandelle?
Re: Nejlepší cesta do Rabacu (Istrie)
27. 08. 2007 07:15
Koukal jsem na mapu. Ta cesta z té Koziny je lepší? Lepší, myslim jako technicky a rychlejší? Vůbec mě nenapadlo sjíždět až tam.

Jasně, v Rabacu, v Girandelle jsem byl v září 2005.
Re: Nejlepší cesta do Rabacu (Istrie)
28. 08. 2007 19:24
Cestu z Postojny k HR využívá většina lidí tudíž se jede dost pomalu a nedá se moc předjíždět... variantu přes Kozinu tu doporučoval JIRKA z RIjeky a zdá se že je rychlejší (potvrdil i kamarád - já sám jsem tudy zatím nejel)
Re: Nejlepší cesta do Rabacu (Istrie)
29. 08. 2007 06:43
tak já jí prubnu a dám pak vědět. Díkyspinning smiley sticking its tongue out

Za 2.
Re: Nejlepší cesta do Rabacu (Istrie)
29. 08. 2007 18:13
Závidím yawning smiley Loni sem byl v Řecku, letos nikde, takže přístí rok snad už vyjde (i s mrňousem)

Kde budeš bydlet?
Čau, kdy jedeš do Rabacu? Já jedu v pátek 7.9.2007, mohli bychom jet spolu.Momentálně řeším stejné problémy jako ty. Čau
Re: Nejlepší cesta do Rabacu (Istrie)
11. 09. 2007 09:28
omlouvám se, že jsem nenapsal dřív, ale už jsem byl pryč.

Co se týče cesty, tak Německo A93,A9,A99,A8 bylo super, Rakousko A10 katastrofa, Slovinsko A2 v pohodě, jel jsem podle rady až do Kozina a fajn a v Chrovatsku cesta z Opatije do Labinu byla všelijaká. Mě se líbila (výhled, nahoru, dolů,doprava,doleva mě vyhovuje. sice furt 3 a 4 ale nic proti, ovšem těm co se dělá špatně, jako mé drahé polovičce, nedoporučuji.) Nazpět jsme jeli podle rady přes Lupoglav, Buzet a směr na Koper a to byla katastrofa nikdy více a ještě jedna perfektní věc 12km jsem jel 3 hodiny v Lublani, bomba že jim vede dálnice přes město kde je asi 68 semaforů.

Počasí stálo za h...o, takže se Rakije vypili litry grinning smiley Příště radši ať mi v Řecku hoří p...l než mrzne nos v Chorvatsku.
Ucho
Re: Nejlepší cesta do Rabacu (Istrie)
13. 09. 2007 18:49
Snad po mých zkušenostek buď odbočit za Vilachem na K. Goru sice stoupání ale úspora času va frontě a nebo do Udine a Koper zatí myvužívám tyto spoje a zatím nezklamali
avatar Re: Nejlepší cesta do Rabacu (Istrie)
29. 12. 2007 13:46
...chystám se do Rabacu v červnu 08...cestu zatím naplánovanou nemám, ale asi po dálnici od Letenye do Rijeky a potom uvidím...hodně zdraví všem v novém roce...smiling smiley
Re: Nejlepší cesta do Rabacu (Istrie)
13. 01. 2008 18:04
pro bessy
zkus tuto cestu, pokud jsi jí už jel, ber to jako bezpředmětné. Brno ,Vídeň, Graz, a teď ne na Maribor, ale po dálnici na Klagenfurt, před ním obchvat (dá se jet i přes něj, ale je to pomalejší) směr Ferlach, serpentýny a tunelem na už bývalý hr. přechod A - SLO, podjíždíš Savinské Alpy, a hned za tunelem si hoď pauzu, a kochej se krásnýma horama, sjezd dolů do SLO, krásná příroda, přes Tržič na dálnici (platí se na mýtnicích), Ljublaň, Postojna, Ilirska Bystrica přechod Rupa (SLO - HR) do Rjieky. A pak už do Rabacu nezabloudíš
JIRKA Z R
Re: Nejlepší cesta do Rabacu (Istrie)
17. 01. 2008 13:37
KDO JEDE PRES LUBLAN...MOHL BY TO SJET Z LUBLANE AŽ DO KOPRU - TAM PRES PRECHOD 12 KM DO CHORVATSKA A PAK PO HR "POLODALNICI" CESTOU NA RIJEKU (ALE VNITRKEM POLOOSTROVA ISTRIE) A PAK TESNE U VJEZDU DO TUNELA UČKA (NA DRUHE STRANE TUNELU JE OPATIE) ZTOČIT NA RABAC...PODEL POHORI, ALE BEZ POHLEDU NA MORE...JAKO NEJKRATŠI CESTOU...VIZ: www.binaistra.hr
JIRAK Z R
Re: Nejlepší cesta do Rabacu (Istrie)
17. 01. 2008 13:39
...OPRAVUJI...www.bina-istra.hr
Re: Nejlepší cesta do Rabacu (Istrie)
18. 06. 2008 12:04
zdravím,

jedeme podruhe do mesta Rabac (Loc: 45°4'47.972"N, 14°9'57.051"E) . Diky Slovinske znamce chceme nejvice vyuzit zdejsi dalnice.

Chceme jet pres:

Wien - Graz - Maribor - Ljubljana (A1) a sjet na EXITu Kozina (Loc: 45°36'30.425"N, 13°55'41.118"E) a dale po silnici na Petrinje, Črni Kal. Dale po silnici 208 na Sočerga na hranicni přechod. Dale v chorvatsku pres Buzet - Roc - Lupoglav a kousek na dalnici na Vranja.

Doporucujete tuto cestu? Jak vypada silnice u Exitu Kozina a cesta na prechod? Jezdite nekdo tudy?
Re: Nejlepší cesta do Rabacu (Istrie)
18. 06. 2008 18:19
Z Koziny bych radši jel po "7" směr Rupa, Opatia a podél pobřeží...
Pepaaaa
Re: Nejlepší cesta do Rabacu (Istrie)
20. 06. 2008 09:35
Podel pobrezi je to zbytecne daleko...

Mne by zajimalo zda prechod Sočerga je stale otevreny? Jaka je tam cesta atd...


Jinak zdravim Kamcu smileys with beer
Bára
Re: Nejlepší cesta do Rabacu (Istrie)
14. 07. 2008 19:03
Ahoj všichni, mám k vám prosbu. Jedeme letos s přítelem do Rabacu ( Girandella ) a od cestovní kanceláře jsme se dozvěděli doporučenou trasu. Ta zní : Praha - Č.Budějovice - Linz - Graz - Maribor - Zagreb - Rijeka - Rabac. Chci se zeptat jak hodnotíte úsek Graz - Maribor - Zagreb - Rijeka, jelikož se chystáme jet jinudy, a to : Graz - Maribor - Ljubljana - Ilirska Bistrica - Rijeka - Rabac. Poraďte prosím, jaká varianta je lepší a schůdnější, když jedeme do Chorvatska poprvé. Díky
Re: Nejlepší cesta do Rabacu (Istrie)
14. 07. 2008 20:43
Praha, Jihlava, Vídeň, Graz, Maribor, Lublaň, Kozina, Opatija, Rabac
avatar Re: Nejlepší cesta do Rabacu (Istrie)
14. 07. 2008 20:57
...když jedete z Prahy a na Linz...co to zkusit kolem Salzburgu...na Villach...Jesenici...Kranj...Ljubljanu...Ilirsku Bistricu...Matulji....( tedy do Rijeky nemusíte zajíždět )...a moc bych se přimlouval za cestu po pobřeží na Opatiji...Labin...(pokud pojedete přes Opatiji...ad....jsou nádherné vyhlídky...) v Girandelle jsme byli letos od 14. do 21.06....smiling smiley
perle
Re: Nejlepší cesta do Rabacu (Istrie)
15. 07. 2008 16:55
V Rabacu jsme byli letos již po třetí a vždy jezdíme Vídeň, Graz, Maribor, Ljubljana, Rijeka, Matulji, Labin a Rabac. Letos byla vyjímka, že jsme nejeli přes Matulji, ale z Rijeky přes tunel Učka. Je to rychleejší, ale dražší o 30,- kun tam a 30,- kun zpět. Vyhnete se ale dopravní zácpě podél pobřeží z Rijeky.
avatar Re: Nejlepší cesta do Rabacu (Istrie)
15. 07. 2008 18:00
...Perle...to už si musí dj.Dekl...rozhodnout sám...já jel do Rabacu dokonce přes Maďarsko a jsem v poho...
...nicméně...aspoň jednou by měl dj....vidět pobřeží...co říkáš...Jirka zRi. ...by nám to taky posvětil...no né....?smiling smiley
Re: Nejlepší cesta do Rabacu (Istrie)
15. 07. 2008 20:26
Já už byl Rabcu aspoň 3x - pobřežní cesta je super thumbs up
Re: Nejlepší cesta do Rabacu (Istrie)
15. 07. 2008 20:30
Jel jsem z Rabacu přes Opatii a poblila se mě v těch zatáčkách spolucestující, čím to mohlo být?
Re: Nejlepší cesta do Rabacu (Istrie)
15. 07. 2008 20:36
avatar Re: Nejlepší cesta do Rabacu (Istrie)
15. 07. 2008 20:58
Re: Nejlepší cesta do Rabacu (Istrie)
23. 08. 2008 13:50
Zdravím, zkoušel někdo ještě před Klagenfurtem sjet na Volkermarkt a pokračovat na jih na Ljubljanu? A pokud se jede až do Klagenfurtu a pak na Ljubljanu, kolik se platí za tunel?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 211
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.