Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

čr-pula

Autor jojo2003 
čr-pula
02. 07. 2007 20:47
Ahojky,
13.7.vyjizdime do Chorvatska (Pula) a chtěla jsem se zeptat kudy bude nejlepsi cesta???spinning smiley sticking its tongue out,jake nas cekaji mýtnice atd-ceny atd. Pokud by nekdo poradil i podrobnym popisem,budeme vděcni. CHceme vyjet cca v 20:00 z Olomoucka.
Předem všem dikythumbs up smiley
Re: čr-pula
02. 07. 2007 21:22
/říjezdové trasy jsou popsány na [www.chorvatsko.cz] a dálniční poplatky na [www.chorvatsko.cz] tak snad ti to k něčemu bude. Ale praktické info z cest nemám. Je to už pár let co jsem tam byla, ale jeli jsme přes Lublaň a Rijeku.
Re: čr-pula
02. 07. 2007 23:20
Konec srpna 2006,patecni odjezd. Praha-Jihlava-Znojmo-Viden-Graz-Maribor-Ljubljana-Koper-najezd na Istrijske Y (rychlostni silnice-magistrala)Pred Pulou sjezd na puvodni silnici (cca 15km ?) dnes myslim az do Puly-Pula-Banjole.Cesta bez kolon,v rakousku vetsi provoz,ve slovinsku volno-pohoda,Istrijske Y-prijemne prekvapeni (jel jsem jeste v 98 po pobrezi).
Re: čr-pula
03. 07. 2007 22:31
Zdravím,
chci se dotázat těch co se letos vrátili z Puly, zda se platí poplatek na Istrijském Y. Zajímá mě západní část od Buje po Pulu. Podle iformací na webu je otevřen jen jeden pruh dálnice. Jedu v pátek 6.7. z východní Moravy přes Vídeň,Graz,Klagenfurt,Ljubljanu a Koper. Jeli jste tudy letos někdo?
Re: čr-pula
04. 07. 2007 10:16
Sorry,ze ti pisu i kdyz jsem tudy letos nejel,ale minuly rok co jsem jel,tak se NEPLATILO a kazdopadne nikde nebyly mytne brany,ze by se nekdy vybiralo. Ono se totiz neda ani hovorit o dalnici.Silnice nema mezi smery delici pruh a jedna se v podstate o sirsi silnici s vetsim polomerem zatacek a umirnenym klesanim a stoupanim.

Jedine misto,ktere je zpoplatneno,je most pres "nejake" (sorry znalcum mistni krajiny) udoli a potok v nem. Kazdopadne to neni most pres Limsky kanal. Poplatek byl myslim 14kn v jednom smeru.
Re: čr-pula
04. 07. 2007 10:17
To Dalis:

Jeste se jenom zeptam. Proc pres Klagenfurt?
avatar Re: čr-pula
04. 07. 2007 11:20
ty bis69 a nebyl to náhodou tunel, který se jmenuje Učka??? Já tam žádný potok ani most neviděl.
D33
Re: čr-pula
04. 07. 2007 11:43
Učka to není to je tunel kam neznalé naženou i když jedou jen třeba do Rabacu od Rijeky jen aby se platilo.Tohle je potok (i když tam jezdím už mnoho let tak si nevzpomenu na jméno) kterej se vlévá do moře pár km za Novigradem (my co jezdíme po staré za Kaštelem vlevo Buje Novigrad Poreč) to znají takovej divnej most a hráz asi 500 metrů kam když není zrovna ideální počasí a fouká Jugo (jihozápadní vitr) tak mořská voda stříká až na silnici a u mostu každoročně stojí Policija, protože tam je snížená rychlost.Kdo jede dál než do Vrsáru doporučuji Y jinak Poreč Funtana Vrsár v pohodě po staré.Jinak pro mě je ten most od války v Y co jezdím na Istrii místo kde cestou tam křičím nazdar Jadrane (pohled z dálky v Koperu neberu) a cestou zpět se loučím bylo to supr za rok snad nazdar.
Re: čr-pula
04. 07. 2007 12:30
už se těším jak mě tu budou někteří bombardovat ale nerozumím přesně poslednímu příspěvku od D33 a zkusím se zeptat: pokud sjedu v Rijece nebo nevím kde přesně z dálnice /Zágreb-Rijeka/, tak abych se dostala do Poreče nemusím projet tunelem Učka? Pochopila jsem to dobře že se tomu dá vyhnout někde po staré cestě? Děkuji za odpověď.
D33
Re: čr-pula
04. 07. 2007 12:41
No já zase trošku nechápu proč jet do Poreče po dalnici ZG - RI. Pojedu trasu v mém případě Videň Maribor LJ Koper Kaštel Poreč. Ano jinak od Rijeky je samozrejmě nejlepší Učka a Y já jsem psal o cestě od Koperu.
D33
Re: čr-pula
04. 07. 2007 12:47
Pokud si Tino dobre pamatuji jededte do BU ja taky a trasa Nymnburk BU pres Koper ma 795 km.
D33
Re: čr-pula
04. 07. 2007 12:50
Trosku žasnu kolikrát jsem se uťuknul v jedne větě takže jedete do BU (Bijela Uvala) a nejededu z Nymnburk (ale Nymburk).
D33
Re: čr-pula
04. 07. 2007 13:03
Jedině snad, že jedete přes H což se mě na Istrii nezdá jako to pravé ořechové protože je to vždy dál něž přes A nutný návrat na sever.
to bis69
06. 07. 2007 10:24
Přes Klagenfurt proto,že Karavanke je spoplatněno 6,5 Eury.Jedeme dvě auta a proč platit tam i zpět 26 Euro navíc,když nemusíš???
Re: čr-pula
06. 07. 2007 19:39
Tak ten most (viadukt) je přes řeku (v některých místech spíš kanál, kdo jste někdy viděli zezhora z Motovunu víte o čem mluvím) která se zove Mirna (italsky Quieto nebo tak nějak). Každopádně zase zdržovačka :-) ikdyž sjíždět dolů těma serpentinama do toho mlžného údolí a pak jet zpátky jako kdysi asi nemá moc cenu.
Re: čr-pula
07. 07. 2007 11:15
Praha-Pula (Brno - Víden - Graz - Maribor - Ljublana - Postojna - Koper - Pula)

V porovnání s jinými trasami, zde zmíněnými, ji používám kvůli tomu, že v Praze najedu na dálnici a až na malé vyjímky (celkem cca 55 km) jedu jen po dálnici. Je to kilometrově delší (cca 39-80 km) pode trasy, ale časově jednoznačně nejrychlejší

Rakousko - 10 denní známka 263,- Kč

TAM (uvádím to zvlášť, protože občas na víkend dají mýtné o nějaký cent výše !
a řazeno podle směru k cíli) 30.6.2007


Slovinsko - 1x 0.75 EUR, 1x 2.55 EUR, 1x 1.30 EUR, 1x 1.55 EUR, 1x 4.40 EUR
(suma 10.55 EUR )

Chorvatsko - 1x 14 KN (celkem 14 KN)

ZPĚT (6.-7.7.)

Chorvatsko - 1x 14 KN (celkem 14 KN)

Slovinsko - 1x 4.45 EUR, 1x 1.55 EUR, 1x 1.35 EUR, 1x 2.55 EUR, 1x 0.75 EUR
(suma 10.65 EUR)

Můj názor pramenící ze zkušenosti : Klagenfurt je možná dobrá volb, ušetříte na mýtných ve Slovinsku a neplatíte tunely jako u Villachu, ALE ta cesta. Klagenfurt - Graz cca 155 km, neustále omezené rychlosti (5-6/2007), jeden pruh, 80 km/h limit. Přechod OK, ale pak cesta Klagenfurt - Ljublana, navíc v Koperu při sjezdu Vám to "napočítají" o pár kilometrů více než je Maribor - Ljublana.

Ale jak jsem psal jinde, jde o to, co každému vyhovuje. Já chci dálnici, i když platím, ale jedu (v ideálním případě). Jinému vyhovuje zase něco jiného (nejkratší/nejlevnější/ekonomická). JIK
Re: čr-pula
07. 07. 2007 12:47
pro D33 - ano jedeme do BU a jedeme opravdu přes maďarsko, možná je to blbost, ale už tak jezdíme do chorvatska dlouho /jednou už i na istrii - pula/ a vychází nám to, myslím tím, že když dorazíme na místo a porovnáváme s ostatníma průběh cesty, tak žasnem, protože jsme tam zatím vždy dorazili za nejkratší dobu a uplně bez problémů, neznáme zácpy atd.a to vždy vyjíždíme bohužel v pátek! no prostě máme vcelku strach to měnit, např. brácha jel teď 30,6, do Brely přes rakousko a slovinsko a jeli to 23 hodin, nevím jestli to byla náhoda ale my přes maďary to jezdíme 12 hod., tak jen tak pro zajímavost.
JIRKA Z R
Re: čr-pula
07. 07. 2007 22:19
...ČR-ISTRIE PRES MADARSKO...- ZAHREB-RIJEKA-PO ZAPLACENI MYTNEHO,NAJEZD NA OBCHVAT RIJEKY-Z OBCHVATU ODBOČKA NA SMER "PULA" NEBO "POREČ"..-PRUJEZD TUNELEM UČKA(NEBO PO SJEZDU MISTO K TUNELU ODBOČIM VLEVO NA "OPATIJA" A PAK PODEL POBREZI DO PULY A DAL...)-NAJEZD ZA TUNELEM NA ISTRIJSKY Y (LETOS ZAČINA VYSTAVBA TZV. PLNEHO PROFILU TETO "POLODALNICE" NA PRAVOU DALNICI)- A PAK NA ROZCESTI TOHO y BUD DO PULY NEBO NA POREČ...ATD...
Re: čr-pula
07. 07. 2007 22:22
Diky všem za rady.Takze pres Viden neradite jezdit????sad smiley
Re: čr-pula
07. 07. 2007 22:29
Zdar, hele každý ti bude radit podle skušeností své nebo co slyšel od známych, a už jen zaleží na tobě jak se rozhodneš jak pojedeš :-)))) zaleži hodně na datumu a času kdy zrovna pojedeš :-)))))
JIRKA Z R
Re: čr-pula
07. 07. 2007 22:31
...JA BYCH TO PRES VIDEN JEL...JAKO VZDYCKY...JE TO HLAVNI TAH, TAK SE STARAJI ABY TO KLAPALO...PAK BYCH TO SJEL OD MARIBORU AŽ DO KOPERU...PO 12 KM JSEM OPET NA YPSYLONU KDE SE JEDE NORMALKA STOVKOU-STODVACITKOU...TAKŽE PRAKTICKY Z VIDNE PORAD PO DALNICI AŽ DO PULY...(MIM0 TECH 12 KM KOPER-HR HRANICE)...
JIR Z R
Re: čr-pula
07. 07. 2007 22:38
...viz: WWW.DARS.SI WWW.ARZ.HR WWW.BINA-ISTRA.HR
Re: čr-pula
07. 07. 2007 23:05
diky moc všem..hlavne Jir z R.yawning smiley) Jinak vyjezd cca v 19hodin v patek 13.7.Sice mame mensi neshody v posadce vozidlayawning smiley-nekdo rika vyjet v cca 18hodin nekdo az 21hodin...toz uvidimecool smiley
Re: čr-pula
09. 07. 2007 08:35
Byl jsem na chalupe tak se omlouvam,ze pisu i kdyz je jiz mozna vyreseno.

To kabinet302:
Ne,tunel Ucka to neni.Ten je samozrejme na ceste od vychodu od Zahrebu.Popisoval jsem cestu pres Graz,Maribor,Ljubljanu,Koper.Je to opravdu most pres (myslim,ze to nekdo uz psal) Mirnu (?) na "Istrijske dalnici Y" (ne stara cesta). Jeli jsme pres nej pouze od Puly a byl to hezky pohled kdyz se k nemu blizite a cesta klesa v klopene tahle zatacce. Zdrzeni nebylo zadne (20s),prujezd s placenim jsme meli hladky.

To Dalis:
Chapu,ze Karavanken tunel je za poplatek,ale proc pri ceste Viden,Graz,(Maribor),Ljubljana,Koper zajizdet do Klangenfurtu? Pochopil bych to kdyby jsi jel Linz,Saltzburg,Villach.Pak je objizdka Karavanken tunelu pres Lojblpass tunel opodstatnena.Za Lojblpass tunelem na slovinske strane je pietni misto,kde byl maly "koncentrak",kde byli vezni ubytovani pri stavbe tunelu.Proto je i asi Lojblpass bez poplatku,jelikoz by se to asi moc nehodilo (to zpoplatnit).Na odpocivadle u toho pietniho mista bohuzel vzdy dostal co proto nejaky z rizku jako svacinka.
D33
Re: čr-pula
09. 07. 2007 09:38
Pro Tinu. Omlouvám se jestli se vám zdála moje odpověď přiliš arogantní. A zcela chápu, že když máte nějakou trasu v paži a ve voku tak se Vám to nechce měnit.Mám projeté celé pobřeží (ať již s rodiči nebo od roku 88 se svojí rodinou) od Piraně po Boku Kotorskou a musím přiznat, že jakákoliv změna cesty nebo místa mě dělala nervozním.Několikrát jsem se nechal nalákat někam kde kamarád říkal že je to supr, ale po jedné noci 100 metrů od Jadranské magistraly jsem frčel třeba 100 km na prověřenej flek.Jinak přes H jsem také jezdil Rajka Czorna Sombathely Varaždin a
cestou do Zadaru v noci člověk potkal více aut až na trase Zagreb - Karlovac, ale to bylo v pravěku naposled v roce 89.Od války v Y jezdím na Istrii a měl jsem najetou trasu ne Karavankou, ale krásnou vyhlídkou přes hory a pak na Krajn a Lj až jsem si jednou rozflákal koleno(3 dny před odjezdem) na levé noze (kluk ještě neměl řidičák a žena byla více než sváteční řidič) a pro mě bylo každé šlápnutí na spojku doprovázeno nepříjemnou bolestí tak jsem jel na Maribor a jezdím tak do dnes. I když na jihu je to lepší, ale než bych se propracoval na místo 15 metrů od moře byla by to práce na roky tady vzhledem k tomu že sem jezdím od dob kdy nás tam bylo na parcelách 20 ho dostanu každý rok.
Re: čr-pula
09. 07. 2007 10:00
pro D33: neni za co se omlouvat, naopak jsem ráda že se dá s někým rozumným diskutovat a něco nového se od zkušenějších dozvědět. to že vám bylo divné že jedeme na istrii přes H je na místě a já jsem se to snažila jen vysvětlit.
D33
Re: čr-pula
09. 07. 2007 12:04
pro Tinu. Až u těch toalet co jsou u těch karavanů kde budete (po 20.7 až přijedete) uvidíte takového již opaleného a zcela šedivého (po působení věku slunce a slané vody) ošklivě obtloustlého padesátníka s blaženým výrazem ve ksiftě (jedu domů až kolem 8.8) jak nasedá na kolo tak to jsem já.Přeju pěknou dovču.
Re: čr-pula
09. 07. 2007 13:04
pro D33 - no tak to je hezké, a navíc máme být asi právě v tom prvním karavanu od sociálek tak je docela možné že se uvidíme, vedle karavanu budeme mít černou opel vectra a půjde od nás velký hluk /možná i zpěv/ jedeme totiž tři rodiny. Jinak moc ráda uvítám ještě nějakou radu, případně upozornění ohledně kempu nebo třeba kam se podívat atd.
D33
Re: čr-pula
09. 07. 2007 14:05
No to Tino zcela určitě u toho prvního karavanu (mezi jeho zástěnou a telefoní budkou na stěně sociálek nechávám stát to kolo) možná je to lepší než na druhé straně u frigo boxu kterej 24 hodin hučí jak nadrženej stepní kozel.I když i ta sociálka (toaleta, sprcha umejvárka) žije dlouho do noci rušným životem.
Re: čr-pula
09. 07. 2007 14:45
Ve vlákně o kempu Bijela Uvala jste mě na to upozorňoval, ale už bylo bohužel pozdě. Chtěla jsem být kvůli dětem co nejblíž k moři a tak jsem dostala přidělený tento karavan a až na mapce na jejiž adresu jste mi poslal odkaz jsem teprve uviděla co a jak. No uvidíme, doufám že náladu nám to nepokazí.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 156
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.