Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník

Autor david 
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
23. 05. 2012 18:01
valeri napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Slovinci zdražovat nebudou? Jim snad taky vzrostly
> náklady.... Měli by to trochu navýšit, dejme tomu
> týden za 20 euro a zároveň zkrátit ze 7 dní na 6,
> aby i ti co jezdí na týden, potřebovali známky 2
Ti, co jezdí na týden, 2 známky potřebují i dnes. Týden pobytu je 8 kalendářních dní.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
24. 05. 2012 03:48
Většinou se jezdí na týden od soboty do soboty.Kolik že to tedy potřebuješ známek když je jedna na sedm dní? V Rakousku jsou slušní - mají to na deset dní !
Proto je zde i téma o objížďce Slovenije.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
25. 05. 2012 10:42
Ahoj,
mám menší problém na dálnici v Chorvatsku na úseku Macelj-Zagreb
s výší mýtného. Mám vůz Škoda Roomster a jezdím se střešním boxem.
Loni se mi stalo, že jsem na tomto úseku byl zařazen do II.kategorie
- osobní auto s přívěsem, mýtné jsem tedy platil o 20 kun vyšší.
Všichni mi říkali, že auto s boxem patří do I.katgorie. Tak nevím,
na úseku Zagreb-Split jsem byl naštěstí zařazen do I.kategoie, to by byla palba.
Chci se zeptat zda s tím nemá problém ještě někdo? Jaká výška tedy platí.
Poraďte díky.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
25. 05. 2012 10:50
Viz AZM - kategorie vozidel. Rozhodující je výška vozu nad první nápravou - kategorie I je do 1,3m. Teoreticky pokud byl box nad přední nápravou, tak by to mohlo vyjít na kategorii II.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
25. 05. 2012 10:51
I.kategoria, je nutne sa ozvat, v pripade automatu - privolat obsluhu
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
25. 05. 2012 12:32
Na této trase se mi to stalo taky, ale i loni cestou zpět na Demerje, auto s boxem a zařadilo mě to do II.kategorie. Na mýtnici Zaprešič jsem to neřešil, 20 kuna navíc mě nezabilo a nechtělo se mi čekat, až to pikolík opraví, protože v dohledu zrovna žádný nebyl. Na Demerje to obsluha hned opravila sáma od sebe. Holt čidla všemu "nerozumí". Ale stačí se jen ozvat, tlačítko na tý bedně je.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
28. 05. 2012 14:16
Díky všem za vaše poznatky.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
28. 05. 2012 14:45
Když jedeme do Bristu,tak mi vychází,že je nejlepší,když z dálnice sjedeme na Šestanovac. Je to tak,nebo je už otevřen tunel u Bašky Vody? Díky
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
28. 05. 2012 17:10
Tunel není a letost obzvláště vypečený nebude.
Jak píšou na stránkách obce Zagvozd:

Citaci

... oznámila, že dokončení tunelu a jeho slavnostní otevření, které podle našich informací by mělo být první den v červenci tohoto roku, je čistá utopie.
Od záhřebské stavební společnosti "Hidroelektra", tedy od vedení společnosti samotné, se dozvídáme, že "Hidroelektra" můžete dokončit práce na přístupové cestě na severní straně do poloviny letošního roku.
Problém bude dokončení servisního tubusu tunelu a zajištění objevené jeskyně proti sesuvům, které byly zjištěny v průběhu výstavby. Je třeba vybrat dodavatele, termíny, podmínky a pak zadat úkol. To vše chce ale čas a další peníze....
...Problémy na jižní straně
Podobná situace je s jižní přístupovou cestou dlouhou asi 1880 metrů, včetně výstavby kruhového objezdu na hlavní silnici u Bašského Pole....

Je to jen zkrácený výtah, nicméně i jiné zdroje řadí termín otevření tunelu "Sveti Ilija" k počátku července spíše do říše zbožných přání, než reality.

Opusťte dálnici v Šestanovci.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Hill (28. 05. 2012 17:15).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
28. 05. 2012 17:41
Hille, diky. :-)
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
30. 05. 2012 08:10
Zdravím na fóru. Chci se zeptat jestli někdo ví zda se dá na mýtnicích u obsluhy ukecat kategorii auta II na I ? Po delší době se mi snad podaří dostat rodinku k Jadranu,ale bohužel nemám jinou variantu než jet dodávkou Renault Master. Rád bych jel aspoň jednu cestu celou po dálnici,ale přece jen cena mýta ve II kategorii je dost vysoká. Tak jsem si říkal jestli by se dala obsluha uplatit třeba nějakou plechovkou piva nebo nečím jiným.
Zdenek
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
30. 05. 2012 11:12
grinning smiley co takhle si odpustit dvě krabky cigaret

_______________________________________________________
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
30. 05. 2012 11:29
Jsem nekuřák. Ale raději bych za ušetřený peníz dopřál něco dítěti.
sad smileysad smileyRe: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
30. 05. 2012 11:45
Zdravím všechny,
Myslím si, že pokud chcete ušetřit, asi jako každý z nás, sjeďte z dálnice v Karlovaci na "starou cestu" . Loni jsem tam jel a bylo to super. V kopcích 2 pruhy v jednom směru a velmi dobrý povrch. Jen pozor v noci na zvířátka, loni za náma zůstal jeden ježek, ale fakt s tím už nešlo nic dělat sad smiley
Re: sad smileysad smileyRe: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
30. 05. 2012 14:54
Zrovna dodávkou bych se moc nehnal na starou, přece jen pro tak velké auto je lepší konstantní rychlost... yawning smiley
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
30. 05. 2012 15:34
Pravda, po staré raději s dostatečně výkonným autem.

O kolik je dálnice rychleší oproti staré cestě? Mě to vychází cca hodina(Živogosce Blato), proto se mi nelíbí za ni platit.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
30. 05. 2012 17:11
Po ličké magistrále jsem jel mnohokrát a nejednou jsem si koledoval, když jsem měl pocit, že omezení rychlosti mělo už dávno skončit, ale pořád mi na úseku Karlovac - Šestanovac časový rozdíl proti dálnici nevyšel pod 2 a půl hodiny, nejčastěji ale byl rozdíl přes tři hodiny (přece jen se dělalo o nějakou přestávku víc).
A to mám jen litrový motorek, 39kW... pravda, na dálnici je mi ho trochu líto, ale je na mě hodný, ty čtyři tisíce otáček téměř nepřetržitě po dobu čtyř hodin si ode mne nechá líbit.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
30. 05. 2012 17:52
Panďák napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím na fóru. Chci se zeptat jestli někdo ví
> zda se dá na mýtnicích u obsluhy ukecat kategorii
> auta II na I ? Po delší době se mi snad podaří
> dostat rodinku k Jadranu,ale bohužel nemám jinou
> variantu než jet dodávkou Renault Master. Rád bych
> jel aspoň jednu cestu celou po dálnici,ale přece
> jen cena mýta ve II kategorii je dost vysoká. Tak
> jsem si říkal jestli by se dala obsluha uplatit
> třeba nějakou plechovkou piva nebo nečím jiným.
> Zdenek

To bych nedělal,určitě bys měl problém. Co se týká tak zvané staré tak jí dost opravili takže pojedeš svižně,podud nechytíš nějakou loď nebo náklaďák.Já,ale jedu po dálnici(co jí otevřeli) je to pohodlnější,ale dražší.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
30. 05. 2012 19:36
Hille, díky za opověď smiling smiley, řekněme, že jezdím v noci, takže ty limity...
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
30. 05. 2012 20:13
Loni obě varianty testovali redaktoři z nějakého slovenského časopisu. Už jsem to na netu nenašel, ale myslím, že naměřili rozdíl dvě a půl hodiny.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
30. 05. 2012 22:37
Tony, na noc nespoléhej, příště takovou kliku mít nemusíš: zrovna dnes se měří na D1 mezi Korenicou a Udbinou kdykoli v době 20:00-04:00 (a to tam dnes na seznamu chybí celá karlovacká oblast, v sezóně tam určitě na D1 před Slunjí nebo v Rakovici měřit budou). Před cestou si napřed zjisti, ve kterém úseku bude (nemusí být, ale v sezóně ho nevynechají) radar, na [www.hak.hr] .
Ještě se tu někde ve starších příspěvkách najde mapa s upřesněním, kde ta stanoviště radarů jsou.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
31. 05. 2012 07:12
Rôzne varianty ciest do Chorvatska skúšajú na SME.
Na stránke: [auto.sme.sk], treba do vyhľadávania v tejto sekcií zadať "Autom do chorvátska".
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
31. 05. 2012 08:18
Díky za informace. Asi vyhraje dálnice. Je fakt,že je to pohodlnější a také touha si ji projet pěkně celou.
Zdenek
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
01. 06. 2012 13:52
Zdrazeni mytneho o 15% bude od 11.6.2012 . Vlada nestihla projednat zvyseni do 1.6. a jedna se o ciste technickou zalezitost. ENC krabicky budou stat 1HRK ale neni jeste jasne zda omezi platnost kreditu. Vse bude znamo az po vydani rozhodnuti. Zdroj HRT a Slobodna Dalmacija .
To Hill: Tunel otevren nebude a i kdyby dodelali tunel tak se k nemu nedostanem nejsou tam totiz dodelane silnice a i vaznou jeste vykupy pozemku. Kdyz to pujde dobre tak pristi rok v cervnu. Takze hura na Zadvarje. Je to v sirsim kontextu, protoze se jedna o spojeni i s hranicnim prechodem Vinjani Donji atd... to vse by melo byt hotovo do 2015 (ne tunel, ten pristi rok). Slobodna Dalmacija ale na to mame vlakno Sveti Ilija.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil david (01. 06. 2012 17:57).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
01. 06. 2012 17:09
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
01. 06. 2012 21:19
Dnes mne pobavil ten osel na Nově ve zprávách, co tvrdil že se zdražuje každý rok, tedy to není nic překvapivého. Zapátral jsem v paměti a naposledy chorvati zdražili před sedmi lety.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
01. 06. 2012 22:43
Tak mame 1.6.2012 a zacina platit dopravni kalendar zatizenosti silnic. Konecne se mi ho povedlo udelat dle jejich brozury.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
01. 06. 2012 22:47
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dnes mne pobavil ten osel na Nově ve zprávách, co
> tvrdil že se zdražuje každý rok, tedy to není nic
> překvapivého. Zapátral jsem v paměti a naposledy
> chorvati zdražili před sedmi lety.
no oni tvrdi ze pred 8 lety. Ja si to nepamatuju. Mrzi me ze ty zpravy jsou vzdy tak zavadejici a matouci. Ani ten clanek na idnes neni dobre napsany.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
02. 06. 2012 22:49
Může to být osm let. Před osmi lety otevřeli části dálnice do Splitu a před sedmi lety jí otevřeli celou. Tak nějak si pamatuju, že zdražili když jí otevřeli celou, ale mohlo to být klidně o ten rok dřív.

O kdy se jezdí po dálnici si pamatuju poměrně snadno. Jako bezdětní jsme jezdili po staré, když se nám narodilo první dítě tak jsme ten rok nejeli a další rok už jsme frčeli po dálnici až do Splitu.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
03. 06. 2012 12:59
Vie mi niekdo povedať, pokiaľ smerom na Ploče je už otvorená dialnica?
Ď.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 95
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.