Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník

Autor david 
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
22. 03. 2012 14:09
Na Velikonoce jedu na Pelješac. Tak podám po velikonocích až se vrátím info jak to s dálnicí vypadá.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
22. 03. 2012 20:34
OT: nechces mi privezt nejaky vinka od Matuska ? spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
23. 03. 2012 08:14
pro DEKL: Jak víš, že jedu do Potomje? Nicméně u Matuška mám vždy první zastávku po příjezdu ještě před vyndáním věcí z auta, abych natankoval skvělé víno a potom hupky dupky k domácím. Takové dobré víno ale opravdu nebudu posílat někam poštou a testovat kvality přepravců. Už jsem to párkrát zkusil a zkušenosti s tím mám velice špatné. A balit to jako pan vinař Zborovský z Moravy to nebudu. A že ten to má vychytané i se zkouškami pádu z výšky 1,5 metru. Nechal si na to udělat speciální kartony. Když si vína vyzvedneš v Plzni, tak není problém nějakou lahvinku přivést.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
23. 03. 2012 22:38
Zjistim zda by kolegyne vyzvedla u tebe a dam vedet...
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
06. 04. 2012 21:45
Prosím o radu.Co mě bude stát mítné v chorvatsku až dole na makarskou do živogošče.Nějak se v tech tabulkách nemůžu orientovat.Díky
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
06. 04. 2012 22:48
Čím jedeš a kudy jedeš, jsi nenapsal.
Tak, jestli je to normální osobák a jedeš přes Macelj, tak na AZM (A2) na vjezdu na dálnici vyfasuješ lupen a za ten u Zagrebu zaplatíš 42 HRK, kolem Zagrebu je to zdarma. V Lučku vyfasuješ lupen na Dalmatinu/ARZ (A1) a, protože neočekávám, že už bude tunel Biokovo průjezdný, tak budeš dálnici opouštět v Šestanovci, tam za průjezd zaplatíš 171 HRK.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
25. 04. 2012 11:29
[zapeljeskimost.net] - zde je adresa kde mužete hlasovat v petici za výstavbu mostu na poloostrov Pelješac. Jenom nevím, zda-li naše hlasy budou co platné.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
25. 04. 2012 11:46
Co tam znamená to OIB? v té anketě
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
25. 04. 2012 12:04
To se mi nepodařilo zjistit, ale dal jsem tam svoje číslo telefonu bez mezinárodní volačky (9cifer) a klaplo to. Možná to je jejich nějaké číslo OP. Nevím.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
25. 04. 2012 13:53
to se nám to hlasuje, když to nejde z našeho rozpočtu.....smiling smiley
předpokládaná cena cca 2 miliardy HRK, když státní kasa zeje prázdnotrou jako u nás...smoking smiley
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
25. 04. 2012 14:11
řekl bych že chorvaté jsou na tom o mnoho lépe než našinec
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
25. 04. 2012 14:33
kecáš...smoking smiley
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
25. 04. 2012 15:02
Nevím, proč podporovat své pohodlí, které tuto destinaci totálně zničí?
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
25. 04. 2012 19:40
OIB = osobni identifikačni broj (čislo) = rodne čislo...
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
26. 04. 2012 10:49
Přesně ,hlasuji proti mostu a basta fidli. thumbs down

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
26. 04. 2012 12:02
Ahojte. [i104.photobucket.com]
Situace je samozřejmě mnohem složitější - než pohled "náš" - na uchování klídečku na Pelješaci.
Problém je nejen finanční, ale taky hlavně politický. Oblast Dubrovníku se cítí odříznuta od zbytku Chorvatska - a není se co divit. Nikdy asi není dobré být závislý na blahovůli jiného státu - zda bude bezproblémový průjezd - či ne/Neum/. Už padla i myšlenka odkoupit tento úsek - ale je jasné, že Bosna a Hercegovina se nevzdají svého jediného přístupu k moři. Politická situace je zvláště v tomto regiónu vždycky "vachrlatá", a taková asi bude, i kdyby i Bosna a Hercegovina vstoupila do EU.
V roce 2007 byl vypracován projekt za obrovské peníze, bylo nutné i schválení Sarajeva - kousíček cesty by šel i přes jejich území, a to vůbec nebylo jednoduché. Ostatně jako všechno. Stavba byla započata, práce firem nasmlouvány. Nyní právě v květnu má být arbitráž - firmy se domáhají velkého odškodnění, protistrana argumentuje nedodržením některých smluv. Jak to všechno dopadne - nikdo neví. Jsou samozřejmě i polemiky o trvanlivosti mostu/bury - viz. Maslenický - který občas není průjezdný - atd./ Nemalé problémy samozřejmě vyvstaly i střídáním politických stran ve vedení země, a taky to, že Zagreb tak trošku nevidí problémy na pobřeží. [www.slobodnadalmacija.hr] [www.vecernji.hr]
Proto je tady ta iniciatíva z akademické půdy: [www.slobodnadalmacija.hr]



Zdraví smiling smileyR.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
26. 04. 2012 15:33
hezkej rozbor, moc dlouhej na čtení, ale když všichni zúčastění na dnes společných hranicích se tam snaží horem dolem vecpat do EU, tak o co go ....?
asi nějaká další balkánská válka asi nehrozí...smoking smiley.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
26. 04. 2012 19:54
Nevím, Jelimane...mám jen nějaký "divný pocit"....možná usměrní mé úvahy z jiného pohledu JIRKA z RIsmiling smiley Zdraví R.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
27. 04. 2012 08:44
Tak to já jsem si rád početl.
Dovedu si představit, že před pár lety byly ještě vztahy po válce tak napjatý, že si v HR nedovedli vůbec představit že se s BiH někdy domluví na dálnici.
Mimochodem o vstupu BiH do EU v dohledné době dost pochybuju....
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
27. 04. 2012 11:56
Nemáte někdo novou informaci ohledně plánovaného tunelu u Bašky Vody směrem k dálnici.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
27. 04. 2012 14:48
Ahojte. Informace jsou tady....letos nebude hotový. [forum.ihvar.cz]



Zdraví smiling smileyR.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
16. 05. 2012 14:17
Jestlipak se to někdy vyřeší
[dnevnik.hr]
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
20. 05. 2012 21:47
Dobrý večer,
chci se zeptat jestli už má někdo za sebou trasu z Vrgorace do Ploče.Jak ta cesta vypadá,v jakém je stavu.Dík
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
20. 05. 2012 22:52
Sice to bylo na přelomu září a října, jel jsem od konce dálnice ne podle značení na Dubrovník, ale doleva, skrz Vrgorac na Prology, a nějak si nemůžu vybavit ten kousek staveniště u Eraců na pětsettřináctce, myslím, že byl uklizený a opravený. Leda bych si už tak zvykl, že mi to ani nepřišlo, ale to asi ne.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
21. 05. 2012 09:04
O velikonocích jsem letos jel obě trasy. Jak přes Vrgorac, tak tou druhou trasou, která je značená z obou směrů a dle chorvatských dopravních inženýrů doporučovaná. Jednoznačně DOPORUČUJI trasu přes Vrgorac. Je rychlejší, méně zatáček, méně přejezdů kopců a dokonce i lepší povrch silnice. Mám pocit, že obyvatelé Vrgorace chtějí mít klid, tak to přes ně není značeno. Tzn. po zaplacení na mýtnici jeďte doleva a ignorujte značení na DU, které Vás bude chtít hnát vpravo. První 3 km sice nic moc, ale jakmile se dostanete do Vrgorace, tak je to již na DU značeno a pohoda. Při cestě zpět to samé, ale pozor, opět ve Vrgoraci není značen nájezd na A1. Ale smí se tam. Jsou to první semafory ve Vrgoraci, kde je potřeba jet doleva.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
23. 05. 2012 08:27
Od 1.6 se zdrazují poplatky za dalnici,ve hře je 10,15,20procent.Vlada jeste nerozhodla.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
23. 05. 2012 13:47
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
23. 05. 2012 13:57
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
23. 05. 2012 14:03
Ahoj tak za celou dálnici jednosměrně při zdražení 15 proc.při ceně 1KUNA=3.40KČ zaplatíme o 119kč víc.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
23. 05. 2012 16:25
Slovinci zdražovat nebudou? Jim snad taky vzrostly náklady.... Měli by to trochu navýšit, dejme tomu týden za 20 euro a zároveň zkrátit ze 7 dní na 6, aby i ti co jezdí na týden, potřebovali známky 2
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 155
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.