Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jakou koupit navigaci, poradíte?

Autor akramat 
Jakou koupit navigaci, poradíte?
23. 06. 2007 10:50
Ahoj, vím že je zde už vlákno o navigaci, ale v něm se řeší už jen jízda podle ní a pod. Jedu poprvé (ještě nevím zda přes Maďary nebo Vídeň) a chci si koupit ještě před cestou autonavigaci. Prohlížím nabídky a řeším kterou. Poradí mi prosím někdo kdo ji má který typ by byl pro začátečníka a časem i pokročilého smiling smiley uživatele navigace ten nejlepší? Víc hlav víc ví a osobní zkušenost je stokrát lepší než reklamní leták!!!
Cenová relace cca do 10.000,- Kč
Díky eye rolling smiley
Re: Jakou koupit navigaci, poradíte?
23. 06. 2007 11:04
bolo by asi lepsie keby si si cez google nechal vyhladat nejake foru specializovane na tieto prisdtoje
alebo si daj vyhladavat frazu gps navigacia a najdes mnozstvo recenzii
napr
[navigovat.mobilmania.cz]
Re: Jakou koupit navigaci, poradíte?
23. 06. 2007 11:25
Ja osobne by som doporucoval kupit PDA (maly pocitac) s Windows Mobile, kupit 1 GB pamatovu kartu a stiahnut si i-Go, vraj sa to zdarma da (ja neviem ako, ja som si svoje kupil 7/2006 za 10000,- Sk).

Vyhody:
- PDA je univerzalne zariadenie (Excel, Word, nudzovo web)
- i-Go ma PODLA MNA najlepsie pokryte Chorvatsko, zcasti aj Ciernu Horu
- relativne caste a bezproblemove aktualizacie (ztahuju sa z netu)
Inak som este mal docinenia s TomTom, napriklad jeho podpora v SR je katastrofalna...
avatar Re: Jakou koupit navigaci, poradíte?
23. 06. 2007 11:27
Mám odzkoušenou a pro HR a celou evropu plně funkční MIO C710 ahoj Standa
Taky doporučuji PDA s 1 GB kartou s mapama IGO. Já osobně ji mám, a jsem s tím velice spokojen.
jakon
Re: Jakou koupit navigaci, poradíte?
23. 06. 2007 13:13
Mám PDA, ale koupil bych si MIO teď nevím přesně typ, ale jedno z nich umí přijímat dopravní informace a to PDA neumí. J navigaci letos beru ještě papírové mapy (loni byla v rakousku objížďka na "nevhodném místě", policajti si nás posílali jeden k druhému a navigace se nás snažila dovézt k nehodě. Žena s tím neuměla zacházet a musel jsem zastavit a donastavit navigaci ručně. Jinak i I-GO má na některých úsecích chyby před cestou si raději zkontrolujte, kudy vás to vede. Ale hlavně mějte na mysli, že je to jen stroj a dopravní značka nebo objížďka zam určitě zanesená nebude. Přeji šťastnou cestu...
Re: Jakou koupit navigaci, poradíte?
23. 06. 2007 13:25
mio c720, ma najnovsie verzie map IGO a je blbuvzdorne, cca 14000 sk.smiling smiley
avatar Re: Jakou koupit navigaci, poradíte?
23. 06. 2007 14:52
jakon napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mám PDA, ale koupil bych si MIO teď nevím přesně
> typ, ale jedno z nich umí přijímat dopravní
> informace a to PDA neumí.
---------------
Tato informace se nezakládá na pravdě. i-GO pro PDA v poslední updatované verzi "plus" s RDS-TMC (dopravní zpravodajství) pracuje ve všech státech, kde je toto k dispozici (ze států na možné cestě do HR jsou to CZ, A). Jenom je k tomu nutný RDS/TMC přijímač,nejlepší je v kombinaci s GPS přijímačem. No, a pokud se má kupovat i soft, vše se do 10 tis. určitě nevejde.
U PDA je ale velká výhoda, že pokud se daný soft znelíbí, není problém přejít na jiný, to u PNA např. typu Mio tak jednoduchý není.
Takže, pokud by nebyl problém přelézt těch 10 tis., šel bych do PDA a TMC/RDS přijímačem a i-GO, jinak bych šel na Mio 520 F, který má perfektní širokoúhlý dispej a soft a data vycházejí z i-GO.
Re: Jakou koupit navigaci, poradíte?
23. 06. 2007 14:58
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (20. 12. 2012 11:16).
PP
Re: Jakou koupit navigaci, poradíte?
23. 06. 2007 15:19
Nevím jestli všechny,ale určitě většina přístrojů od MIO používá soft Miomap,což je převlečené IGO.
A souhlasím že IGO je co se týče východní Evropy bezkonkurenční.
Zdevel
Re: Jakou koupit navigaci, poradíte?
23. 06. 2007 15:20
To Akramat: IGO je dne s patrně jedna z nejlepších navigací, která obsahuje také Balkán. TOMTOM, který je podle mně uživatelsky příjemnější má pokrytí: [www.tomtom.com]
Chorvatsko jsem tam při nejlepší vůli nenašel.
IGO od března nabízí na svých stránkách: [i-go.com] upgrade s hlášením radarů, režim tunel apod.
Mám možnost používat na PDA jak TOMTOMa tak i IGO a musím konstatovat, že IGO je používanější.
Samotný SW zase není až tak drahý, nesmíš zapomenout na čem jej chceš používat - jestli na PDA nebo si pořídíš navigaci(např.:[eshop.jdcomputer.cz]). Cenově je to samozřejmě rozdíl a taky je rozdíl v samotném SW, navigace pro PDA většinou nemá dopravní hlášení, hands free, rádio ...
Re: Jakou koupit navigaci, poradíte?
23. 06. 2007 16:02
Chceš-li si koupit navigaci jen kvůli cestě do Chorvatska, musím ti sdělit, že ji vůbec nepotřebuješ. Cesta do Chorvatska i zpět je tak jednoduchá, že navigace je pro ni zcela zbytečná! Nevyhazuj peníze za blbosti, které nepotřebuješ!

Pokud to, ale myslíš s cestováním po Evropě vážně, z vlastní zkušenosti doporučuji navigaci TomTom. Já používám TomTom 510 s mapami centrální a západní Evropy) Jiné navigace se mě osobně příliš neosvědčily - jezdím D, A, CH, F, I, NL, PL, B, SP, P a GB. Pro zachování objektivity, ale musím uvést, že TomTom zatím nevydal mapu Chorvatska. Ale vzhledem k tomu jak je Chorvatsko jednoduchá země, stačí ti jen koukat kam jedou ostatní a nebo si na pumpě kup nějakou lepší mapu a v Chorvatsku nemůžeš zabloudit.

Pro průjezd Vídní, vůbec nepotřebuješ navigaci ani mapu! Prostě jen "pořádně čum" na cedule a nemůžeš zabloudit, protože je to značené dobře. Neřeš blbosti jako, že na tomto fóru jeden jezdí touto ulicí a druhý jinou. Koukej na cedule a proleť Vídeň po dálnici!
avatar Re: Jakou koupit navigaci, poradíte?
23. 06. 2007 16:32
Fido napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No nevím, přečti si tohle a zauvažuj:
> [forum.mio4u.cz]
> Prý to nedokáže najít ulici podle názvu kousek od
> Václaváku.
----------------------
Může být, ale to není vada softu, nýbrž vada daných dat. A ty jsou od TeleAtlasu. Tedy se musí projevovat ve všech softech, které v danou chvíliu používají stejnou mapu.
Nutno říci, že obecně pro CZ lepší mapy, než od TA neexistují.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Prof.Klaus (23. 06. 2007 16:32).
Re: Jakou koupit navigaci, poradíte?
23. 06. 2007 16:43
Ahoj, děkuji všem za jejich názory. Pečlivě je pročítám smiling smiley
Samozřejmě že navigaci nekupuji jen pro tuto cestu do Chorvatska, ale předpokládám, že ji využiju při častých cestách po Česku (Praha, Brno, Ostrava) i po Německu, Rakousku, Maďarsku a Polsku.
I cena nějaký +- nějaký tisíc v tom nehraje zásadní roli.
Mám mezi jinými jedno doporučení na MYGUIDE 3300T+, cena cca 10.000. Má s ní někdo zkušenost?
Dík za všechny názory. Třeba pomůžou i někomu jinému než mně, kdo před dovčou také zvažuje nákup navigace.
confused smiley eye rolling smiley
PP
Re: Jakou koupit navigaci, poradíte?
23. 06. 2007 17:16
Doporučuju ti web www.navigovat.cz ,kde se toho o navigacích dočteš spoustu,včetně recenzí.
avatar Re: Jakou koupit navigaci, poradíte?
23. 06. 2007 17:19
Mám novou MIO 710 a jsem s ní moc spokojen.Když si najdeš fórum mio tak se tam dovíš hodně o této navigaci.smileys with beer
avatar Re: Jakou koupit navigaci, poradíte?
23. 06. 2007 18:02
Mám také PDA + modul TMC a mohu jej doporučit pro univerzálnost.Mapy samozřejmě iGO a TT6.Pokud bych šel do navigace tak Mio 710 a nebo jeho varianty..Zásadně bych nešel do MYGUIDE i když je cena lákavá.

MirekŠi
avatar Re: Jakou koupit navigaci, poradíte?
23. 06. 2007 18:33
Od ledna 2007 vlastním MIO C710.Cestoval jsem s ní na Slovensku a v Německu vše bylo O.K. Jediná vada na kráse je update map, ale to je asi u všech značek skoro stejné. Myslím si, že kupovat PDA nemá cenu, tedy pokavaď ho nevyužiješ i jinak, protože ten EXCEL a WORD v Miu chodí taky. Jediné co Mio neumí(alespoň jsem se o tom nikde nedočetl) je pouze net.Takže na to že to je jen navigace toho umí dost. Chce to jen číst a hrát si. Jinak kdo si hraje nezlobí hot smiley
Marosm
Re: Jakou koupit navigaci, poradíte?
23. 06. 2007 21:30
Ak si maniak do PC , a mas teoreticke vyuzitie pre PDA kup si PDA ale ak chces navigaciu a ide ti hlavne o navigaciu, kum si MIO 520, velky displey, bluetooth handsfree, prezeranie fotiek, fajn drziak do auta. Celkom profi zariadenie. Mapy su identicke s IGO. Ja sice pouzivam PDA ale pokial to ma byt hlavne navigacia tak su tie jednoucelovejsie navigacie praktickejsie.
Hazi
Re: Jakou koupit navigaci, poradíte?
23. 06. 2007 21:40
Doporučují ti Mio C720, dobrá cena, skvělej přístroj, vysoká kvalita, super prokrýtí, možné otevřít a používát jako PDA, neboť beží pod plnohodnotný windouws CE, funkční TMC, velice přesná.
Re: Jakou koupit navigaci, poradíte?
24. 06. 2007 10:53
Lidi,na co navigaci?To už jsme jak Američani?Zakrátko si bez návodu a udání směru pohybu ani neutřeme prd...thumbs up smiley
Zdevel
Re: Jakou koupit navigaci, poradíte?
24. 06. 2007 12:17
To Adis a spol.: ... a na co ledničku, mixér, mikrovlnku, barevnou televizi, počítač, v autě klimatizaci, posilovač řízení, atd.
Re: Jakou koupit navigaci, poradíte?
24. 06. 2007 12:37
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (20. 12. 2012 11:15).
Jakon
Re: Jakou koupit navigaci, poradíte?
24. 06. 2007 13:53
TO KLAUSPoraďte tedy jakou GPS či jiné zařízení na PDA s příjmem dopravních informací. Já zatím žádnou nenašel. Pokud to je jak říkáte, tak s vámi souhlasím I-GO a TMS/RDS

Pro ostatní: jasně, že umíme jezdit i bez navigace a do Chorv i jinde trefíme s mapou, ale:
Navigace mi mimo jiné odpoví na otázku "Kdy už tam budeme?" smiling smiley
Ukáže pravdivě okamžitou rychlost - a ne "tachometrovou"
většinou mi pomůže v cizině najít parkoviště a pod, protože tištěné plány měst jaksi s sebou nevozím.
(Známého zachránila od pokuty, protože ho pol stavěli že jel rychle a on ukázal na navigaci a říkal že ne - tak ho raději pustili (jel rychle, ale oni měřili 2 auta zaráz a nevěděli které...)
avatar Re: Jakou koupit navigaci, poradíte?
24. 06. 2007 15:50
to Jakon:
No, možností je pochopitelně více, ale já již rok jezdím s GPS Bluetooth Navilock BT-313T – Xtrac např. zde za 4 667,00 Kč (jde pochopitelně sehnat i za menší peníz) a jsem plně spokojený. Funguje to se všemi softy s RDS-TMC, které mám, ne tedy jen s i-GO.
Citlivost GPS přijímače perfektní, mám to umístěno v přihrádce pod rádiem (Fabia) a ještě jsem se nesetkal s nedostatečností signálu. RDS s dodávanou anténkou je sice provozuschopné (jezdím tak ve služebáku a nakonec to jde – např. Praha – Brno mám signál z 70-ti %) ale ve svým mám pro příjem nalepovací aktivní anténku na předním skle s vývodem právě v té přihrádce.
Ideálním řešením pak je Y-adaptér od Navigonu za, tuším, 30 babek plus poštovné. V případě zájmu link dodám.
Jakon
Re: Jakou koupit navigaci, poradíte?
25. 06. 2007 07:45
To Prof.Klaus

Díky za info, ta GPS je pro mě zatím trošičku drahá, ale je dobře vědět, že už to existuje. Cestou do chorvatska, pokud nejedu přez rakousko tak si toho moc neužiju.
Re: Jakou koupit navigaci, poradíte?
25. 06. 2007 13:16
Osobně navigace nepoužívám,ale z doslechu vím o velmi slabém pokrytí(cca 40%)ulic i ve větších chorvatských městech.O kvalitě navigace rozhoduje v tomto případě kvalitní podpora na netu a ta v případě HR chybí.
Re: Jakou koupit navigaci, poradíte?
25. 06. 2007 13:35
To uz davno neplati, zalezi na typu, stejne jako nelze srovnavat trabant s mercedesem

viz treba pokryti [www.mireo.hr]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pslany (25. 06. 2007 13:35).
poradte nejaký vyhľadávač na nete....chcem vyhladať najkratšiu cestu ZILINA SPLIT
Re: Jakou koupit navigaci, poradíte?
25. 06. 2007 13:55
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 271
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.