Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Z Prahy na Linz nebo Vídeň ?

Autor MarekB 
Z Prahy na Linz nebo Vídeň ?
17. 06. 2007 13:02
Ahoj všichni,
poraďte prosím, je lepší cesta do Splitu z Prahy přes Budějovice, Linz nebo po D1 Jihlava, Vídeň.
Vím, že první trasa je dražší bojím se ale průjezdu Vídně (zácpa) okolo 9,00-10,00 hod. ranní.
Která trasa je dle Vašich zkušeností rychlejší ?
Díky
Re: Z Prahy na Linz nebo Vídeň ?
17. 06. 2007 13:54
Když jsem v roce 2005 kvůli zácpám na naší D1 nestihl trajekt na Mljet jezdím Praha, Písek, Budějovice, Linz, Graz. Rakouská A9 poloprázdná.
Re: Z Prahy na Linz nebo Vídeň ?
17. 06. 2007 15:13
Tohle téma se tu omílalo mockrát. Když to jde jeď na noc. Cesta je příjemnější a klidnější. Jsem z MLadé Boleslavia používám obě trasy. Přes Linz je o něco rychleší a dražší, ale taky díky tunelům a různým zůžením při opravách dálni stresovější. Přes Vídeň je to větší pohoda, jen u nás na nejbližším sjezdu sjeď z D1. Ale jak říkám jezdím navečer, a tahle cesta je pro mě asi o jednu až dvě hodiny delší. Na kiláky je to skoro nastejno..
Já jako jihočech ti radim JED DO BUDEJOVIC :-) urcite nocni cesta po Rakousky dalnici je s tunelama pestrejsi nez usek Viden-Graz a navic nase D1 je tak silene nevyzpytatelna,ze se vyplati se ji vyhnout. Jo a jeste jedno plus, na trznici za Budejkama u Velesina je super trznice,kde se da u Vietcongu vybavit co se tyka kuriva i pitiva za fajn ceny smileys with beer
Re: Z Prahy na Linz nebo Vídeň ?
20. 06. 2007 21:17
jestli myslíš ten pančovanej chlast a falešný cigára bůhví jaký kvality, tak si je užij ve zdraví. Já tohle nejen nepodporuju, ale asi si víc i vážím svýho zdraví. Jak je ale vidět, pořád je mezi námi dost těch, kterým to nevadí a ještě to doporučej ostatním. Nemám dalších slov. A co se cesty přez Dolnák týče, tak souhlas za předpokladu, že rakouský magoři zase nebudou proti něčemu stávkovat a blokovat přechod. Víš určitě sám, že tenhle mají moc v oblibě. Ale v noci, pravda, snad ne.
Re: Z Prahy na Linz nebo Vídeň ?
20. 06. 2007 21:24
Pokud bys chtěl jetz Prahy přes Vídeň tak se dá jet také přes Halámky. U Veselí nad Lužnicí odbočit směr Třeboň a dál na Vídeň. Člověk se vyhne ucpaným Budějkám a ani na hranicích v Halámkách nebývají fronty. Cesta na Vídeň je v pohodě.
Re: Z Prahy na Linz nebo Vídeň ?
21. 06. 2007 09:36
Přidám se k jirkaK. Cola u Vietkongu na sluníčku ve 32 stupních to musí být lahodný mok. Jinak pane Ježour to co ušetříte za zmetky na tržnici necháte za tunely v Rakousku.
Jak píše romis tuhle cestu jezdím už 10 let a vždy bez problémú a v pohodě. Myslím, že noční cesta je stejná na dálnici všude.Nic není vidět jen auta a silnice.
Já osobně doporučuji Wien , Graz, Zahřeb. Split.
thumbs up smiley opravdu ROFL! to jsem zase jednou prilil olej do ohne smiling smiley to asi nikdo nepochopil ze to bylo psany nadnesene.Kdyby dal za tu vetu 20 smajliku tak by to snad nekomu docvaklo ze to bylo psano pro "pobaveni" ... no,nepovedlo se,bohuzel :-( ja tam v zivote ani nezastavil,ale jenom to vidim a zveda se mi kufr... takze oprava pro suchary. NEDOPORUCUJI nakupovat alkohol u Vietnamcu thumbs up smiley
Re: Z Prahy na Linz nebo Vídeň ?
21. 06. 2007 11:43
Taky to můžeš vzít přes Strakonice - Pasov je to o 30 km delší než přes ČB a 20km než přes Znojmo, ale vyhneš se jak naší D1 tak rakouskejm magorům na našich přechodech. Ježoure nic si z toho nedělej, někdo bere všechno moc vážně aniž by tušil že je tady na tom světě jenom chvíli na návštěvěgrinning smileythumbs up smiley
Smejky: dik ze me se aspon nekdo zastane.Ja jsem jeste zajic,je mi 25 a tak trochu mam tendenci s mirnou ironii vsechno zlehcovat ... a ze se nekdo chytne hlouposti a bere vsechno vazne me pak uplne dostava .... priprava na dovcu,ano,kdo je pripraven,neni prekvapen.Ale zase honit nejaky stresy a nervovat se? proc jako? mejte se vsici jak chcete a chlast nakupte taky kde chcete smileys with beer ja mam pribuzenstvo v pivovaru takze jsem u nejlepsiho zdroje jaky muze byt thumbs up
Re: Z Prahy na Linz nebo Vídeň ?
21. 06. 2007 12:54
Ježoure, z Vídně neměj strach. Skoro celou ji projedeš po silnici dálnič. typu, kromě kousku na vjezdu do města (od Mikulova).Perfektně značeno, viz.forum: Doprava/stránka2/Průjezd Vídní 2007/příspěvek tvsat 11.6.2007 10:44 hod. Já jel loni prvně a v noci, byla to bleskovka a žádné křeče.Mirus.smileys with beersmoking smileythumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirus (21. 06. 2007 12:56).
Mirus: dik ale ja tuhle nit nezacal,puvodne se na cestu ptal "MarekB" ... ale kdyz uz je o tom rec,ciste osobne bych na Viden nejezdil. Cestou primo na jih muze byt jediny zadrhel Dolni Dvoriste,ale vzhledem k nasi ceste v noci s blokou nepocitam.Vetsinu aktivistu totiz tvori deti z Lineckych skol,ktere uz autobusy davno odvezou domu. Pak za Freistadtem uz clovek napali na dalnici a trada na jih,primo za nosem.Co se zaplati za tunely clovek usetri bo pres Viden je to o nejaky kilak dal.A navic cesta neni tak monotonni a nudna.Ale samozrejme vzdy zalezi ze ktere casti CR se clovek vyda,Moravaci to maji lozene, my Cehuni si muzeme vybrat :-) je jedno kudy clovek jede,hlavne ze ve zdravi dojede smiling smiley
Re: Z Prahy na Linz nebo Vídeň ?
21. 06. 2007 20:20
To Ježour: jak píšeš, "Co se zaplati za tunely clovek usetri bo pres Viden je to o nejaky kilak dal."
Vzhledem k tomu, že za průjezd tunelů se platí asi 11EUR (přesně už nevím, je to delší doba co jsem tudy jel naposled) tak by to přes tu Vídeň muselo být asi tak o 150km dál. To mi opravdu nějak nevychází.
Re: Z Prahy na Linz nebo Vídeň ?
22. 06. 2007 09:56
4 Ježour bohužel z toho příspěvku se nedá poznat že je nadnesený.
Pokud někde potřebuje radu, předám své zkušenosti. Spousta lidí nikdy nejela k moři autem. Taky se běžně u vietnamců nakupuje hlavně Rakušáci....
TO ROMIS: Pardon,bylo to vztazeny na cestu z C.Budejovic. Pokud bych odtud jel smer Halámky-Horn-VIden-Graz tak je to do Grazu o 120km delsi cesta nez pres Linz. Nejsem zadny skrob abych pocital kazdy litr benzinu. Ale hrubym odhadem mi cena vychazi skoro stejna. Plus pro me je opravdu ze cesta je aspon trochu zabavnejsi ... to je cela veda. Je pravda ze clovek muze mit smulu a na nehodu na te ci one trase muze narazit, a ta ho zdrzi,ale to uz je jen dilo stesteny.

PS: Nakupy u Vietnamcu fakt nechci resit,nevim proc jsem to tam psal! A co se tyka Rakusaku, ty k nam na jih jezdi vetsinou jen vyklepat pytlík smiling bouncing smiley

Stastnou cestu vsem,at uz jedete kudykoli !!! thumbs up
Re: Z Prahy na Linz nebo Vídeň ?
22. 06. 2007 23:35
to. Ježour
souhlasím, jsem z ČB. Několikrát jsme ze začátku vyzkoušeli cestu přes Vídeň ale teď už jezdíme přes Linec.Určitě je to pro nás přes Vídeň dál a cesta se nám líbí víc na Linec.Zdá se nám, že to líp ubíhá, než ta monotonní cesta přes Vídeň.
Re: Z Prahy na Linz nebo Vídeň ?
25. 06. 2007 21:22
Skoro všichni máte pravdu. Pokud nejedete na noc, tak určitě vynechat naší D1. Já osobně doporučuji Halámky a pak dál na Vídeň. Ale přiznám se, že Rakouské tunely jsem ještě nevyzkoušel.
Re: Z Prahy na Linz nebo Vídeň ?
16. 07. 2007 09:12
Nevíte někdo jak je to s placením tunelu u městečka Klaus (na A9 pod Welsem). Když jsem tudy jel naposledy, ještě nebyl dokončený, ale stavěli tam něco jako mýtnice. Hledal jsem placené úseky, ale na A9 Linz-Graz uvádějí pouze 2 tunely, a to Bosruck a Gleinalm.
Re: Z Prahy na Linz nebo Vídeň ?
16. 07. 2007 20:38
Stačí jet Praha-Tábor-Jindřchohradec-Halámky-Horn-Wien... Cesta příjemná a možná o dvacet minut a kilometrů delší, pokud D1 jede...
Re: Z Prahy na Linz nebo Vídeň ?
18. 07. 2007 11:48
ahoj v dnesni dobe bych jel radsi na Linz kdyz to vidim v televizi kazdou chvilku nejaka bouracka na D1 a je to uzavrene az na nekolik hodin tak radsi pojedu pres pisek budejovice a Linz
avatar Re: Z Prahy na Linz nebo Vídeň ?
18. 07. 2007 16:44
flame napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nevíte někdo jak je to s placením tunelu u
> městečka Klaus (na A9 pod Welsem). Když jsem tudy
> jel naposledy, ještě nebyl dokončený, ale stavěli
> tam něco jako mýtnice. Hledal jsem placené úseky,
> ale na A9 Linz-Graz uvádějí pouze 2 tunely, a to
> Bosruck a Gleinalm.

nic se tam neplatí, zůstává mýto tunel Bosruck a Gleinalm... jinak tunel Klaus není přesné...je to řetězec 6 tunelů a pěti překrytí celkem 9,3 km z 13,5 km ...hezké obrázky :
[www.sattledt.oevp.at]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jeliman (18. 07. 2007 17:05).
Re: Z Prahy na Linz nebo Vídeň ?
19. 07. 2007 07:54
Potřebuji jen radu,vždy jezdíno Praha-Brno-Vídeň-Split,ale tentokrát kvůli dceři,kterou musíme nabrat v Písku se naše trasa pravděpodobně změní.Dle tohoto fóra jsem vyčetla že by to bylo nejlepší přes Strakonice a přechod v Pasově,může mi někdo poradit nejlepší trasu z Písku?? A ty tunely placené jsou opravdu jen dva?Díky za informace co nejpodrobnější
Re: Z Prahy na Linz nebo Vídeň ?
19. 07. 2007 08:42
to jeliman
Dík za info, nemohl jsem to najít.
avatar Re: Z Prahy na Linz nebo Vídeň ?
19. 07. 2007 09:43
pavla999 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Potřebuji jen radu,vždy jezdíno
> Praha-Brno-Vídeň-Split,ale tentokrát kvůli
> dceři,kterou musíme nabrat v Písku se naše trasa
> pravděpodobně změní.Dle tohoto fóra jsem vyčetla
> že by to bylo nejlepší přes Strakonice a přechod v
> Pasově,může mi někdo poradit nejlepší trasu z
> Písku?? A ty tunely placené jsou opravdu jen
> dva?Díky za informace co nejpodrobnější

dobrá cesta a hlavně furt za nosem bez přemýšlení:

Písek, Strakonice,Vimperk přechod Strážný, v Pasově přes most přes Dunaj najet na dálnici směr Linz-Wien, přejet hanice do Rakouska (žádný přechod, akorát v A snížit rychlost na dálnici na 130), před Welsem odbočit vpravo na A9 směr Graz, Graz podjet tunelem a zase pořád rovně po A9 až do Spielfeldu
výhody : žádný průjezd větším městem (Passau se jakoby míjí), dálnice A9 téměř vždy popoprázdná), hezká krajina
nevýhody : dost tunelů, z toho dva placené (Bosruck, Gleinalm)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jeliman (19. 07. 2007 09:47).
Re: Z Prahy na Linz nebo Vídeň ?
19. 07. 2007 12:21
Jelimane, prosím tě potřebuji ještě jednu otázku odpovědět:
Proč trasa Písek,Strakonice,Vimperk,Strážný okolo Welsemu a ne směr Písek,České Budějovice a Linz. Jsem úplný laik proto se prosím nedivte mým otázkám ale jedu tímhle směrem poprvé díky moc
Re: Z Prahy na Linz nebo Vídeň ?
19. 07. 2007 12:44
Jeliman je z Plzně tak jezdí na Pasov, ty když už musíš přes Písek tak bych jel přes ČB-Linzthumbs up
avatar Re: Z Prahy na Linz nebo Vídeň ?
19. 07. 2007 13:02
to Pavla :
smejkali má samozřejmě pravdu... proti gustu...cesta z Písku je i o malinko kratší...
mně se líbí na té pasovské cestě její klídek...nemusím např přes Budějovice a hlavně se nemusím motat kolem Lince, kde jsou dálnice skoro vždy napráskané...
Re: Z Prahy na Linz nebo Vídeň ?
19. 07. 2007 14:25
tak teď jsem z toho úplně blázen kudy tedy jet jestli skutečně budou ty dálnice v pátek dopoledne plné....pomóóóóc potřebuji radu
avatar Re: Z Prahy na Linz nebo Vídeň ?
19. 07. 2007 17:19
nezbývá ti, než si hodit korunou...když jsi z Prahy, tak ti možná nebude vadit přůjezd Lincem v pátek dopoledne, cesta je určitě kratší než přes Pasov, ale trochu větší rachot..yawning smiley
Re: Z Prahy na Linz nebo Vídeň ?
19. 07. 2007 22:47
Já jel tak i tak a jak říká Jeliman přes Linz kratší ( asi o 30 km ), přes Pasov klidnější ale v pátek si asi moc nevyberešthumbs up
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 231
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.