Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

normalizované označení CZ

Autor cloudyman 
normalizované označení CZ
12. 06. 2007 10:05
Co to je? Je to ta značka s nápisem CZ nebo stačí, že na SPZ je znak CZ?
Anonymní návštěvník
Re: normalizované označení CZ
12. 06. 2007 10:45
Pro země které jsou v unii stačí ta nová SPZ kde je cezetko,ale chorvati nejsou v unii a někteří jejich žhaví celníci chtějí,aby jsi měl CZ i zvlášť na autě, můj známý s tím měl vloni potíž,já se stím ještě nesetkal,ale vozím zvlášť CZetko v přihrádce a pokud bych na některého aktivního celníka narazil tak to před ním nalepím a snad bude po problému.
avatar Re: normalizované označení CZ
12. 06. 2007 10:50
Re: normalizované označení CZ
12. 06. 2007 11:17
Jojo, tak je to jasný, půjdu koupit samolepku CZ.
PetrM.
Re: normalizované označení CZ
12. 06. 2007 13:22
Tento problém řeší vyhláška MDS č. 243/2001 Sb., o registraci vozidel:

§ 2

d) rozlišovací značka státu je oválná tabulka z lehké slitiny nebo ze samolepícího materiálu předepsaných rozměrů a provedení, na které je zapsán kód příslušného státu, a kterou musí být vybaveno vozidlo provozované na území cizího státu,

§ 25

(1) Tabulka rozlišovací značky státu je tvořena elipsovitým tvarem o rozměrech minimálně 175 mm šířky a 115 mm výšky. V této tabulce jsou vepsány znaky tvořící písmena "CZ". Výška znaků je nejméně 80 mm a šířka čar znaků je nejméně 10 mm.

(2) Tabulka rozlišovací značky státu je barevně provedena tak, že podklad je bílé barvy a znaky jsou černé barvy.

(3) Po obvodu tabulky rozlišovací značky státu je barevný okraj, jehož šířka čáry je 4 mm. Barva okraje je černá.

(4) Podklad rozlišovací značky státu může být vyroben v reflexním provedení a opatřen jistícími prvky. Na tabulce rozlišovací značky státu a v její těsné blízkosti se nesmí umístit žádné nápisy nebo rušivá vyobrazení, které by mohly snížit čitelnost rozlišovací značky státu.

(5) Vzor rozlišovací značky České republiky je přílohou č. 15 vyhlášky.
Re: normalizované označení CZ
14. 06. 2007 19:25
prosím o radu ohledně motocyklu.na autě je dostatek plochy na nalepení spousty všelikých nálepek,letos pojedeme podruhé na motorce a tam skutečně není kam samolepku CZ nalepit.díky milan.
Re: normalizované označení CZ
15. 06. 2007 06:49
Na záda spolujezdce yawning smiley
Re: normalizované označení CZ
17. 06. 2007 09:21
Nebo na zadní stranu helmysmoking smiley
Zbyněk V.
Re: normalizované označení CZ
22. 06. 2007 20:40
Nemám rád cokoliv nalepeno na autě a proto pro stav nouze vozím s sebou certifikovanou CZtku v autoatlasu.
Re: normalizované označení CZ
22. 06. 2007 21:49
Já lepím CZko zevnitř na zadní okno. Taky mne štve něco lepit na lak a navíc to potřebuju jednou za rok, tak proč to tam má strašit furt.
Normalizované CZko jsem nalepil na kus čtvrtky a pomocí čtyř kousků izolepy, když potřebuju ho přilepím zevnitř na okno.
A na druhou stranu zdejší identifikátor yawning smiley
tau
Re: normalizované označení CZ
27. 06. 2007 08:18
Já mám CZ jen na SPZ a nebyl žádný problém.....
Re: normalizované označení CZ
27. 06. 2007 19:04
Záleží jestli budete nít smůlu a potkáte trubku celníka, trubku policajta, případně trubku jinýho druhu... Já jak jsem to tu loni četl, tak sem si tu správnou CZ (17 cm) koupil (normálně mam na kufru nalepenou elipsu asi 7 x 5 cm) a fláknul sem to na zadní sklo, lépe řečeno přilepil izolačkou. NIkdo nás nekontrloloval, celníci nás vždycky odmávli, kontrola nebyla (jezdíme slušněsmiling smiley), takže hned na českech hranicích šla CZ rychle do kastlíku, neb je to příšerná opičárna. Ale pro klid v duši a hlavně pro klid celníků a policajtů (těch co jsou některý důležitý) doporučuju koupit a nalepit třeba i izolačkou... No řekněte, má cenu si kazit dovolenou kvůli takový prkotině? Radši budu mít na skle čtrnáct dní opičárnu než se potom hádat s policajtem kterej neumí slovo anglicky
Re: normalizované označení CZ
28. 06. 2007 06:17
Nechápu ty výrazy o trubkách? Není trubka někdo, kdo se chce v Rakousku nebo ve slovanské zemi domlouvat anglicky? grinning smiley My tedy v Rakousku mluvíme německy a ve Slovinsku i Chorvatsku se domluvíme relativně normálně, i když do toho občas angličtina skočí, ale ne s policií ale třeba na recepcícheye rolling smiley
Re: normalizované označení CZ
12. 01. 2008 21:49
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já lepím CZko zevnitř na zadní okno. Taky mne štve
> něco lepit na lak a navíc to potřebuju jednou za
> rok, tak proč to tam má strašit furt.
> Normalizované CZko jsem nalepil na kus čtvrtky a
> pomocí čtyř kousků izolepy, když potřebuju ho
> přilepím zevnitř na okno.
> A na druhou stranu zdejší identifikátor yawning smiley

Taky nemám rád polepený auto samolepkama.Vyřešil jsem to,když jsem jednou našel na silnici magnetickou tabuli z taxíku.Požadované CZ jsem na ni nalepil a obstřihnul.Když jedeme za hranice,tak ho plesknu na páté dveře a je vyřešeno.thumbs up smiley
Ještě pár kousků mám,tak kdyby měl někdo zájem !



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luboš (02. 03. 2008 01:54).
Re: normalizované označení CZ
02. 03. 2008 11:21
Tak já bych bral !
avatar Re: normalizované označení CZ
02. 03. 2008 12:17
Luboš napsal(a):
-------------------------------------------------------
> atnarfus napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Já lepím CZko zevnitř na zadní okno. Taky mne
> štve
> > něco lepit na lak a navíc to potřebuju jednou
> za
> > rok, tak proč to tam má strašit furt.
> > Normalizované CZko jsem nalepil na kus čtvrtky
> a
> > pomocí čtyř kousků izolepy, když potřebuju ho
> > přilepím zevnitř na okno.
> > A na druhou stranu zdejší identifikátor yawning smiley
>
> Taky nemám rád polepený auto samolepkama.Vyřešil
> jsem to,když jsem jednou našel na silnici
> magnetickou tabuli z taxíku.Požadované CZ jsem na
> ni nalepil a obstřihnul.Když jedeme za hranice,tak
> ho plesknu na páté dveře a je vyřešeno.thumbs up smiley
> Ještě pár kousků mám,tak kdyby měl někdo zájem !

Také by jsem bral.Předem díky.
Re: normalizované označení CZ
02. 03. 2008 12:22
Pavle-Máš tam soukromou zprávu.
avatar Re: normalizované označení CZ
11. 06. 2008 19:53
Když bude chtít někdo prudit,tak si důvod vždy najde.Osobně se mi však nic takového nestalo-jezdím bez označení CZ.Ale v přihrádce si ho vozím. Člověk nikdy neví.
avatar Re: normalizované označení CZ
12. 06. 2008 07:31
přeca na SPZ-ce mám CZ tož jinde být nemusí néé?..jinak by ta SPZ-ka neměla smysl..
avatar
FAT
Re: normalizované označení CZ
13. 06. 2008 09:46
Stale platia medzinarodne dohovory a zakony, podla ktorych to oznacenie musi mat kazde auto. To ze to niekde nekontroluju nic neznamena. Ja osobne zbytocne neprovokujem a toto respektujem. Tvar, rozmery a vzhlad su dostatocne popisane hore. Dokonca podla dohovoru o zelenej karte by Vas ani nemali pri vystupe, teraz uz z uzemia EU ani colnici pustit.
Re: normalizované označení CZ
13. 06. 2008 11:07
Abych řekl pravdu když jsem před pár lety vyměnil Fáčko za Fabku tedy i dostal novou SPZ s hvezdičkama tak vozím CZ samolepku v šupleti, ale v případě že by se nějakej celník na Kaštelu zbláznil tak by neprojel nikdo, protože všichni z I D SLO A a NL mají mezinárodní označeni pouze na starších karavanech na autech co maji EU to nemá nikdo takže ja bych tam dal samolepku a užíval si dovolenou na prázdné pláži jako za války v Y.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 206
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.