Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Trajekt na Brač

Autor fanda 
Trajekt na Brač
06. 06. 2007 14:07
Letos jedu poprvé na ostrov a to na Brač. Na těchto stránkách jsem zjistil že ze Splitu jedou na Brač 2 společnosti a ceny mají sakra rozdílné - Jadrolinia-za auto 1 směr 127 Kun a Split Tours pouze 40 Kun. Snad jsem ty ceníky dobře pochopil. Máte někdo zkušenost - Dá se snadno najít kde ten Split Tours kotví - vzhledem k ceně se ale bojím abych nemusel cestou veslovat. fanda
Re: Trajekt na Brač
06. 06. 2007 15:43
Split Tours kotví ve Splitském přístavu ve stejných místech jako Jadrolinija na Brač (mola 21 - 27, nejčastěji 25 a 26 - číslováno směrem od hlavní budovy Jadrolinije). Když přijedeš do přístavu, tak pojedeš až dozadu (je to značené - Brač a tuším že k tomu Šolta a Vis), tam tě brigádníci navedou do lajny aut, zaparkuješ a skočíš si pro lístky. Jestli si dobře pamatuju, tak Split Tours sídlí naproti hlavní budovy Jadrolinije.
Když se mrkneš na webkamery na www.hak.hr (www.hak.hr/cpage.aspx?page=thak4.html)
vybereš si v položce "Područje nadzora" trajektové přístavy a ve vedlejším poli TP Split a záběr třetí kamery, tak uvidíš, odkud plují trajekty na Brač (dle jízdního řádu Split Tours v 5:45, 9:30, 13:45, 17:30 uvidíš i tu loď).

----------------------------
Kdy a kam tam jedeš? My 14.7. týden do Sutivanu a týden Bol.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mates (06. 06. 2007 15:44).
dodi
Re: Trajekt na Brač
06. 06. 2007 18:31
Zdravím.
A co na Hvar, nejezdí taky jiná společnost než Jadrolinija???
Kdo ví tak ať hodí info. Dík.
Re: Trajekt na Brač
28. 06. 2007 16:42
Bohužel,Split Tours podle nového ceníku podražil.Za auto chtějí 90,-Kn místo 40,-,ale pořád nás to vyjde na rodinu asi o 500 Kč levněj.Mám to za 1
Re: Trajekt na Brač
28. 06. 2007 20:39
Na Hvar žádná jiná nejezdí. To není jak na Brač, ze Splitu je to daleko a nejsou to žádný plivátka pro 30 aut ale pro 300.
Re: Trajekt na Brač
29. 06. 2007 18:37
Dodi plivátka pro 30 aut jak píše david jezdí na Hvar z Drveniku je to lacinější pokud potřebuješ ten pocit, že jsi za něco ušetřil jako spousta lidí tady na foru ale musíš tam dojet což jsou další km navíc a pak přejet celý Hvar a to je další porce km a hlavně času takže úspora žádná.
JaTu
Re: Trajekt na Brač
01. 07. 2007 18:11
Spilt Tours, dříve Sem Marina, je cca o 25% levnější než Jadrolinija, ale zase nejezdí tak často. Já to neřeším, když přijedu do přístavu, tak jedu s tou lodí, která tam v tu chvíli je. Samozřejmě, která jede na ostrov Brač, aby mě někdo nechytal za slovo :-D Jinak se Fando bát nemusíš, veslovat nebudeš. Nejezdi ale do Supetaru, není nic moc. Oproti Bolu je to chudý příbuzný. Sretan put.
Re: Trajekt na Brač
02. 07. 2007 17:47
Tak jsem se již z Brače vrátil a obávaný trajekt absolvoval.Zkušenosti: Splittours do 22.6 cena - auto-40 Kun-osoba 20 kun-celkem-80 kun
od 23.6.- auto 90 kun osoba - 25 kun-celkem 140 kun
Jadrolinia stále auto - 127 kun -osoba 28 kun-celkem 183 Kun
Protože jsem použil obě společnosti - Splittours tam a Jadrolinii zpět mohu konstatovat že jadrolinia je větší a komfortnější ale cena je také o dost vyšší.
Ve Splitu je příjezd dost zmateční-špatně značený ale když je dost času tak je pohoda.
mai
Re: Trajekt na Brač
03. 06. 2008 12:35
Ráda bych toto téma oživila, letos se chystáme poprvé na Brač , poprvé trajektem.Tak koukám sebrat různě co nejvíce informací .
Chceme trajektem ze Splitu do Supetaru a teď tady čtu, že je příjezd k trajektu dost špatně značený . Má někdo dobrou radu jak dobře dojet od výjezdu z dálnice , abychom se moc nezamotali ? Je to přeci jen na konci dlouhé cesty , budeme určitě už unaveni ,tak každá rada dobrá. Díky předem ...
Re: Trajekt na Brač
03. 06. 2008 19:36
Split Tours letos na Brač nejezdí (alespoň podle info tady a na jejich stránkách Supetar taky najít nemůžu).

Jinak příjezd k trajektům Jadrolinije je celkem v pohodě. Po příjezdu do města je potřeba sledovat šipky Trajektna Luka (případně Car Ferry). Po příjezdu do přístavu je nejjednodušší zeptat se nějakého zřízence na Supetar (pobíhájich u vjezdu spousta, takže stačí stáhnout okýnko). Jinak parkoviště pro Supetar je hned za budovou správy přístavu (velkej baraák ve tvaru lodě) uplně to první co tam je a u vjezdu k němu bejvala nějaká cedule jako Brač nebo Supetar. S orientací v přístavu ve Splitu jsem nikdy neměl problém.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Đonny (03. 06. 2008 19:40).
petka
Re: Trajekt na Brač
03. 06. 2008 19:47
Neměj strach, sjedeš z dálnice do Slitu a tady je příjezdová cesta do přístavu značená. Jezdí tady mraky lidí - chyť se nejlépe českého auta, 100% jede do přístavu.
mai
Re: Trajekt na Brač
04. 06. 2008 08:34
LIdičky díky moc, taky jsem se dívala na ten Split tours a nenašla jsem směr Split - Supetar. Takže zřejmě zbyde Jadrolinija .
Teď ještě zvažujeme , jestli budeme hledat u Splitu nějaký ten supermarket, nebo to s tou trochou jídla co vozíváme riskneme ( docela mně odrazuje představa , že strávím první chvíle dovolené , po dlouhé cestě ,hledáním supermarketu, nakupováním potravin a horečnou snahou překládat etikety a koupit něco co se bude podobat jídlu na které jsme zvyklí grrr, angry smiley . )
Re: Trajekt na Brač
04. 06. 2008 11:52
K tomu príjazdu na trajekt . Tak ako píše "đonny "sledovať tabličky "trajekt" alebo " car ferry " ktoré je niekedy okrem smerových tabulí značené aj modrým piktogramom lode . Pri príjazde sú len dve teoreticky kolízne miesta . Prvé je hneď na príjazde do mesta Split na svetelnej križovatke ktorá vedie popod diaľničný magistrálny objazd Splitu . Zrada môže byť v tom , že privádzač vedie v dvoch jazdných pruhoch na križovatku a ty vidíš smer trajekt resp. car ferry a si v pohode . Tesne po prejazde tejto križovatky sa však dvojprúdová cesta sa už asi po 30 metroch znovu delí a treba sledovať piktogram ( tuším ešte viac vľavo ) . ( Aj pri chybe tu náprava by nebola zložitá ). Potom cesta vedie po najmenej štvorprúdovej ceste stále rovno. Výhodnejší je ľavý pruh , ktorý je rýchlejší. Po asi 7 km príde druhý kritický moment len asi cca 150 pred nábrežím. Zistíš , že sa blíži tak , že premávka sa spomalí a cesta sa prudko spúšťa na " rivu " úzkou ulicou Tu sa totiž zrazu z dvojpúdovej cesty na poslednej križovatke stáva jej ľavý pruh -pruhom odbočujúcicm povinne vľavo. Čiže ak premávka spomalí s prudko sa spúšťa zaradiť sa do pravého pruhu . Dole na nabreží sa už len odbočí vľavo a po cca 100 m je spomínaná budova v tvare lode ( autá už idú krokom ) hneď za ňou prvé trajektové stanovisko je určené na Brač. Autá tam stoja v radoch kolmo k nábrežiu. Zaradíš sa za posledné ( radiť sa na prvé miesto prázdneho radu vedľa nemá zmysel, pretože naľoďuje vždy po celých radoch postupne ). Lístky kúpiš buď v stánku vľavo alebo v spomínanej budove v tvare lode . Kupuje sa buď na kartu alebo za kuny - neberú Euro .
mai
Re: Trajekt na Brač
04. 06. 2008 12:57
Doky1 díky za vyčerpávající odpověď thumbs up smiley určitě moc pomůže.
Re: Trajekt na Brač
06. 06. 2008 15:43
Z diskuze jsem asi správně pochopila, že se na trajektu platí za vozidlo-v mém případě motorka plus i za osoby? Tak to je maras. Chctěli bychom na výlet na Brač ze Splitu na Zlatni rat. Dá se tam v poho projet po asvaltce ostrov? Četla jsem, že některé ostrovy asvaltku vůbec nemají... Ještě se chci zeptat, existuje nějaká zpáteční jízdenka na trajekty? A na které ostrovy se dá dostat mostem?
Re: Trajekt na Brač
07. 06. 2008 18:17
Jestli chcete jet ze Splitu na Bol, tak je zbytečné brát motorku jestli nechcete jezdit po celém ostrově. Lodě (ne trajekty) přistávají u mola přímo v Bolu, pokud se vám nebude chtít jít pěšky cca. 40 minut po promenádě na Zlatni rat jezdí tam po vodě malé taxíky přímo tam. Doporučuji si přivstat a být tam ráno. Po 11:00 je tam obrovský nátřesk a budete znechucení. Asfalt je po celém ostrově stačí se podívat na satelitní mapu. Zpáteční lístek (povratna karta) na lokální linky nemá smysl, žádná sleva. Hlavně si něco taky přečtěte, než se zeptáte, půlka dotazů je naprosto irelevantní.
Re: Trajekt na Brač
07. 06. 2008 21:40
Janka86 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Z diskuze jsem asi správně pochopila, že se na
> trajektu platí za vozidlo-v mém případě motorka
> plus i za osoby? Tak to je maras. Chctěli bychom
> na výlet na Brač ze Splitu na Zlatni rat. Dá se
> tam v poho projet po asvaltce ostrov? Četla jsem,
> že některé ostrovy asvaltku vůbec nemají... Ještě
> se chci zeptat, existuje nějaká zpáteční jízdenka
> na trajekty? A na které ostrovy se dá dostat
> mostem?
Na Brači je to na motorku určitě super, vyjeďte si určite na Vidovu goru je tam krásný výhled na bol a hlavně se tam jede takovým nádherným lesíkem plným ovcí po slušné asfaltce. Já tam byl autem a na motorce to musi bejt ještě lepší. A pro ovečky nějaký suchý chleba!!!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ssvd (07. 06. 2008 21:42).
Re: Trajekt na Brač
07. 06. 2008 23:08
Na Brači jsou špičkové silnice. Motorkář tam prožije nefalšovaný orgasmus .................... Tedy pokud mu do jízdní dráhy nepřihopsá divoká koza hot smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jarik (07. 06. 2008 23:09).
Re: Trajekt na Brač
07. 06. 2008 23:12
Jarik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Na Brači jsou špičkové silnice. Motorkář tam
> prožije nefalšovaný orgasmus ....................
> Tedy pokud mu do jízdní dráhy nepřihopsá divoká
> koza hot smiley


Ale ne všechny silnice jsou tam špičkové, jednou jsme jeli k nějaké hospůdce po ceste která se postupne menila až jsme asi po dvou kilometrech kodrcání museli zastavit a zbytek dojit pěšky.
Re: Trajekt na Brač
08. 06. 2008 10:01
Jasný ssvd. Myslel jsem ty mezi vesnicemi. Jsou ve slušném stavu, hezky se točí a je na nich minimální provoz. Kdo má motorku, tak si užije. Nebyla ta hospoda po cestě na Vidovu goru?
Re: Trajekt na Brač
08. 06. 2008 13:12
yawning smiley) Bylo to tam nekde kolem, nevím jiste jestli primo po ceste ale odbocovalo se tam bud nekde poblíz odbocky na Vidovu goru nebo primo cestou nahoru, uz nevím...
Re: Trajekt na Brač
08. 06. 2008 13:32
Trajekt se platí za auto i za osoby...je to celkem pálka, ale co nadělat.
Re: Trajekt na Brač
09. 06. 2008 17:18
ssvd napsal(a):
-------------------------------------------------------
> yawning smiley) Bylo to tam nekde kolem, nevím jiste jestli
> primo po ceste ale odbocovalo se tam bud nekde
> poblíz odbocky na Vidovu goru nebo primo cestou
> nahoru, uz nevím...

To byl ten směr na ten opuštěný klášter Blaca nebo tak nějak. No cesta tam nebyl fakt ideální, spíš tak na čtyřkolku. To by nemělo chybu.
Radim
Re: Trajekt na Brač
16. 06. 2008 12:10
Je nejaka moznost se dostat ze Supetaru do Bolu lodi? Nechceme jet autem ale bud busem nebo vlakem do splitu a pak trajektem na Brac a nevime jak se dostat do Bolu.... Diky
Re: Trajekt na Brač
16. 06. 2008 15:11
Buď trajektem ze Splitu do Supetaru a odtud místním busem do Bolu nebo nějakým katamaránem apod. přímo do Bolu - ale nedívala jsem se teď na stránky Jadrolinie a jiných společností, takže to druhé nevím přesně.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 111
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.