Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Rychlostní limity

Autor Petr65 
Rychlostní limity
31. 05. 2007 12:11
Nevíte jak je to s ukončením omezení rychlostí? U nás mimo obec první křižovatka zruší omezení rychlosti. Jak je to v Chorvatsku? Díky.
Re: Rychlostní limity
31. 05. 2007 12:37
V Chorvatsku je to tak, ze to ukoncuje dopravna znacka. Tak pozor na to.
Re: Rychlostní limity
31. 05. 2007 16:00
Takže celé chorvatsko je padesátka, mimo dálnice.
yawning smiley
avatar Re: Rychlostní limity
31. 05. 2007 17:16
Všude ne někde jsem viděl i 80 grinning smiley

MirekŠi
Re: Rychlostní limity
31. 05. 2007 17:20
Re: Rychlostní limity
31. 05. 2007 19:34
Na ty značky bacha. Loni jsem tak platil 500 Kun před Stonem na Pelješacu. Furt jsem jezdil jak s hnojem a podle pravidel a při návratu v noci (76) jsem přehlídl jejich značku obce 1 km před obcí a schovanou za korunou stromu. Tak jsem si dával ještě víc pozor a zjistil jejich nelogické značení. Při cestě z vnitrozemí od Orebiče je omezení prakticky není (nepočítám značky obce). Za to pří cestě od magistrály jsou třeba takové šílenosti jako ve Stonu, kde je postupně 50/30/15 a to poslední omezení platí skoro kilometr. Pokračuje to před začátkem kopce častými omezeními na 40 atd. V protisměru si můžete valit z kopce 90 a do kopců aby jste jeli na dvojku, trojku.
Re: Rychlostní limity
04. 06. 2007 01:19
Soudě podle umístění některých značek, se dá předpokládat, že je tam nechali umístit policisté, aby bylo kde vybírat.eye rolling smiley Když vidím uprostřed obce omezení rychlosti na 50 km/h je mi to jasný a běhá mi mráz po zádech. Poctivě pak jedu dalších 10 kiláků padesátkou dokud mě neosvobodí jiná značka, tentokrát čtyřicítka. angry smiley Ale je fakt, že mě ještě nestavěli.thumbs up Pochybuju, že v tom jejich bordelu, kde maj značky 30 let starý a křižovatka neukončuje jejich platnost ošetřený to, že právě ve všech směrech křižovatky je stejný omezení. Zvlášť, když jak už bylo psáno, jsou omezení na 75% silnic zbytečná, zavádějící a šikanující. Dobrý značení maj akorát u nových komunikací. Ve Slovinsku je značení daleko lepší a přehlednější.
Re: Rychlostní limity
04. 06. 2007 09:12
Já si myslím, že křižovatka musí zrušit omezení všude na světě, nebo musí být obnoveno novou značkou. Logicky - když někdo přijede z vedlejší, jak má čmuchat, že je tam omezená rychlost? Nebo v HR logika neplatí? angry smiley

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Rychlostní limity
04. 06. 2007 09:23
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (19. 12. 2012 22:45).
Re: Rychlostní limity
04. 06. 2007 11:18
Nicméně - může se to chovat, jako u nás pěší zóna. Tj. její platnost opravdu ukončuje až značka a jako začátek jsou "označkovány" všechny vjezdy...
Budu-li terén znát, asi občas najdu místo, kde se na to zapomnělo a případné kontrole můžu tvrdit, že jedu právě odtud... V naší situaci by to moh být risk... (Ale jenom teoretizuji - tj. teoreticky možné je, že křižovatka značku neruší... jak to opravdu v tom Chorvatsku je, netuším.)
Re: Rychlostní limity
04. 06. 2007 11:19
No s tím omezením po křižovatce to asi v Chorvatsku nebude tak jednoznačné, protože jsem tam často zažil, že např. bylo omezení na 50, pak křižovatka až po až po určité vzdálenosti od ní byla třeba značka konec omezení na 50.
Re: Rychlostní limity
04. 06. 2007 15:25
Je to tam fakt s těma rychlostma pakárna. Najisto vím, že rychlostní omezení neruší začátek, nebo konec obce. Když teda je v půlce vesnice padesátka, tak platí padesátka furt i za vesnicí. Ruší jí až jiná značka maximální rychlosti, nebo konec omezení.
S těma křižovatkama to asi bude tak nějak po evropsku.

Já když jsem jezdil po staré, tak jsem se držel uprostřed davu a doufal, že mne nikde nevyberou. Když nebylo jakého davu se držet, tak jsem to tak nějak dodržoval +20km. Několikrát to bylo o fous. Vždy mne zachránilo, že někdo proti bliknul.
Po dálnici to moc neřeším. Mimo tunelů a podobných míst, kde je hromada kamer, jedu tak 140. Jenom když prší a hodí tam 80ku, tak to nevydržím a 100-110 jedu.
Re: Rychlostní limity
04. 06. 2007 15:29
Po staré si ještě pamatuju, jak do každé zatáčky bylo omezení rychlosti a konec omezení nikde. Na to už jsem pak mastil úplně. Dával jsem si bacha jenom v okolí měst a pak tak od Sinje dolu.

To byl taky materiál. 50km pustina kolem Peručka a v každé zatáčce padesát.
Re: Rychlostní limity
04. 06. 2007 17:41
to arnarfus: Neruší rychlostní omezení i značka začátku a konce uzavřené osady?
Re: Rychlostní limity
04. 06. 2007 20:32
No právě že ne. Jestli to teda s poslední novelou z loňského roku nezměnili. Všimni si, kolikrát je kousek za značkou konec obce i značka která ruší rychlostní omezení.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 195
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.