Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

pobyt a cesta s lodí

Autor Ivinka 
pobyt a cesta s lodí
25. 05. 2007 17:43
V sobotu 2.6.07 vyrážíme do Chorvatska-Malé Duby a bereme s sebou loď Wellcraft 5,3 m dlouhou. Máte někdo zkušenosti s cestou, jestli je lepší jet po dálnici nebo mimo - jedná se hlavně o poplatky a mýtné. Jedeme autem Peugeot 806, takže dle poplatků spadáme pravděpodobně do skupiny III. A taky máte někdo zkušenosti s ježděním lodí v Chorvatsku? Chorvati vše údajně zpřísnili, co se týče poplatků za jízdu na moři(známka mořská), lyžováním za lodí a dalšího blbnutí?
Jedete někdo do Malé Duby v tomto termínu? Můžeme se setkat a poklábosit? Chystáme také výlety v okolí Česka - Polsko, Rakousko, Slovensko, Maďarsko. Napište mi někdo, kde je to nejlepší a podrobnosti, zážitky, atd.
Re: pobyt a cesta s lodí
26. 05. 2007 08:55
Tak to to máte za pársmiling smiley My vyrážíme 8.6. a potáhneme 6,5m. dlouhou. Do Chorvatska taháme loď už asi 4 roky ale po prvé takhle velkou, před tím to byla 4,5 m. dlouhá. Vzhledem k tomu že jí tam tahaj rodiče a my se tam potom jenom vystřídáme tak ti konkrétní informace co se týče peněs nepovím ale zeptám se ti. Vym že jezděj jak po dálnici tak po staré protože se stavují na Rastokách a přespávaj tam....vřele doporučuji je to tam moc krásné. Budeme tam do 1.7. a máme v p=lánu projed s přítelem Hvar, Brač...atd. podle nálady a času. Napiš do kdy tam budete můžem dát sraz třeba někde na Hvaru v hospůdcesmiling smiley Kdyby tě cokoliv zajímalo napiš.
avatar Re: pobyt a cesta s lodí
26. 05. 2007 14:05
Ahoj loďaři já jedu až 15.6 také lodí 8m i s vlekem váha přes 3t. ale moje cesta je na Krk.Co se týká poplatků tak Rakousko normální dálniční známka jako na osobák a cestiny jsou snad o třetinu dražší než samotný osobák budete platit stejně jako já auto a přívěs.Jinak si pečlivě prostudujte v TP jakou váhu má loď vlek a jestly celkový součet má auto vyznačeno v TP jinak vracej z hranic hlavně Rakušáci ahoj někdy na moři Standa
Re: pobyt a cesta s lodí
27. 05. 2007 11:28
Ahoj Stando*, děkuji za radu, můžu se ještě zeptat, když jsem studovala, do které kategorie s lodí v cestinách spadáme, tak mi pořád vychází ta druhá nejdražší - III. kategorie - dodávka s vlekem, takže místo poplatku 157 kn budeme platit 357 kn, což není o třetinu dražší, ale více jak jednou tolik. Máš to taky tak? My máme auto Peugeot 806 - něco jako Sharon, nebo Galaxy. V techničáku máme osobní auto, ne nákladní, ale nevím, jestli to Chorvati berou podle techničáku. Všude jsou psány nápravy a výšky nad nápravou.... To bychom spadali do dodávek a ne do osobáků s přívěsem. Takže teď jsme z toho zmatení. Asi nás stejně hodí do té dražší kategorie. Ty když máš loď dlouhou 8m, tak máš asi taky větší auto než osobák. Tak mi napiš jaké auto máš ať vím, co můžeme čekat. Díky za rady a někdy na moři nebo tady v Česku taky jezdíš? Jsme z Moravy, ale není problém jezdit po celé republice nebo okolních států, tak můžeme někdy něco naplánovat. ahoj Iva
avatar Re: pobyt a cesta s lodí
27. 05. 2007 18:47
Ahoj Ivo tahám to Nissan Patrol GR a vždy mne dají myslím skupinu 2. je to hned po osobáku ta další není to možná třetina ale o 100% to není už si to přesně nepamatuji ale jde to najít.Sharon nebo Galaxy berou jako normální osobáky když má celá moje souprava zhruba 5,2t-5,5t a platím jako osobák s přívěsem tak budete mít to samé.Na cestinách je techničák nezajímá berou to snad od středu kol výška karoserie menší jak 2m a platíš jako osobák.V česku nejezdím vůbec mám jí celé léto v Chorvatsku a v říjnu jí vezu zpět do čech.Určitě by nebylo špatné naplánovat nějakou společnou plavbu zatím ahoj Standa.





Upraveno 1krát. Naposledy upravil Standa* (27. 05. 2007 20:01).
Re: pobyt a cesta s lodí
28. 05. 2007 18:40
Ahoj Stando, díky za odpověď, máš nádhernou loď. No s tím placením, snad to bude v pohodě. Ta naše banda stejně uvažuje o tom, že pojedeme mimo dálnici. Tak to možná ani nezjistím. Kdyby jsme něco naplánovali, bylo by to super, tak něco vymyslíme. Až budeš něco plánovat, tak se ozvi a můžeme se domluvit. Tak ahoj a někdy na moři Iva
avatar Re: pobyt a cesta s lodí
28. 05. 2007 19:14
Části dálnice se asi nevyhnete,ať pojedete s kterékoliv strany.Myslím spoj od hranic do Zágrebu a dále do Karlovace.Pak se samozřejmě již můžete rozhodnout kudy dál,po dálnici na Split a nebo po staré přes Plitvice.S takovým nákladem s vlastní zkušenosti /i když se dá nemalá částka navíc/ bych,ale doporučil fakt tu dálnici.Ve vašem případě Malá Duba pak to bude jen skok po magistrále.Přeci jenom je to náklad a bezpečnost bych bral na prvním místě.Přespat nebo odpočinout můžete kdekoliv na nových dálničních odpočívadlech,ale nic nevnucuji,záleží fakt na vás a jak to bude mít řidič v rukách.Já táhnu 5m přívěs a 1200kg,tak trochu vím co je s tím jet po dálnici a co po okreskách,mezi kamiony,není o co stát a na vrchu v horách to někdy nepříjemně fouká.

MirekŠi
avatar Re: pobyt a cesta s lodí
29. 05. 2007 17:48
Ta naše banda stejně uvažuje o tom, že pojedeme mimo dálnici. Tak to možná ani nezjistím.

Ahoj docela tuhle možnost nedoporučuji chorvati jezděj jak magoři samej spěch a nebudou brát ohled že táhnete loď. Budou chtít předjíždět bez ohledu na délku soupravy znám to z vlastní zkušenosti po mojí trase co jedu tak také jedu tak 80km mimo dálnici a hned bych je vyměnil za 2x tolik ale po dálnici ahoj Standa.
avatar Re: pobyt a cesta s lodí
30. 05. 2007 09:00
Stando,přesně tak.Mluvíš mi s duše.Ale ne jenom Chorvati i naši řidiči autobusů jsou bezohlední.Když jsem jel tak za mnou jel jeden "spěchač" nehleděl jestli je tam 40 nebo 80,lepil se na zadek přívěsu jak magor,blikal a když mne předjel tak se coural přede mnou,poněvadž mezi Splitem a Makarskou byla nekonečná fronta aut.Jsem rád,že prodlužují neustále délku dálnic,už aby to bylo až do Ploče.thumbs up

MirekŠi
Re: pobyt a cesta s lodí
30. 05. 2007 13:08
Ivinko,
máš pravdu, našla jsi si cenu správně - za dálnici v Hr.My máme dodávku MB Sprinter a taháme vlek s lodí 4,5 m .Už jsme jeli 2x s tímto nákladem a vždy III. skupina.Jezdili jsme na Kvarner, letos jedem na Pelješac a tak zvažujem pořád jestli po staré nebo dálnice. Jedeme ve čtvrtek 26.7.,tak si myslím, že by mohl být klid. Možná, že zkusíme jednu cestu po staré a jednu po dálnici.Budu sledovat tohle vlákno a pak uvidíme.Věra
avatar Re: pobyt a cesta s lodí
30. 05. 2007 16:23
Ahoj TVSAT tak s autobusama a tirákama problém nemám celkem jim stačim jezdím tak 85-100km/h ale po rovné silnici kopec nevadí ale je problém zvlnění a koleje na silnici a zatáčky to mne vždy rozhoupává vlek a to je rázem tak 60km/h.Také je problém nárazový vítr.Nejhůře tam jedu tak 30 jsou mosty kde to fouká a pod tebou je údolíčko to se bojim že mne vítr rozhoupá a já se neudržím na silnici a loď mne stáhne dolů i s autem z toho mám respekt ahoj Standa
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 89
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.