Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Chorvatsko stopem a vlakem

Autor kosus 
Chorvatsko stopem a vlakem
24. 05. 2007 18:01
Zdravim, letos se chystam s přítelkyni do chorvatska stopem a chtěl bych to kombinovat s vlakem (prostě ještě nějaké "dobrodrůžo" dokud jsem relativně mladý a svobodný).....Chtěl bych se zeptat na názory,jestli by jste třeba přibrali mladý pár s báglama,nějaké zkušenosti, atd...Minulý rok jsem byl autem v Pisaku, "po nové",a nějak jsem stopaře neregistroval

smileys with beer
avatar Re: Chorvatsko stopem a vlakem
24. 05. 2007 18:25
hmmm, jezdím tam x let, ale stopaře jsem viděl jen párkrát...fandím dobrodružství, ale toto bych si asi rozmyslel...důvody, proč, je povídání na moc dlouho...
pokud se do toho pustíš, tak thumbs up
Re: Chorvatsko stopem a vlakem
24. 05. 2007 19:53
Tak něco podobného jsem už absolvoval před 5 lety s jednim kamarádem (bylo to asi 80% vlakem zbytek na stopu).To jsme se u pivka rozhodli že někam zajedem a za týden už jsme seděli ve vlaku z Třince,přes celou ČR,Německo ,Francii a Španělsko až na Gibraltar a trajektem do Afriky.Zpátky jsme to vzali ještě přes Monako a Itálii.
Prostě zážitek na celý životů....Rozmýšlet se není moc co,jenom vyrazityawning smiley
Re: Chorvatsko stopem a vlakem
24. 05. 2007 21:58
Já bych řekl, že to stopování bude celkem problém, protože na dálnici se stopovat nesmí a převážná část cesty je po dálnici, i když Rakousko a Slovinsko by se dalo i po silnicích I a II třídy a Chorvatsko snad jedině po staré cestě. Já jsem viděl pár stopařů na magistrále, ale to už je vlastně u moře.
Re: Chorvatsko stopem a vlakem
25. 05. 2007 07:36
Myslím že problém bude s těmi bágly. Před pár lety jsem se vracel a za Kninem stáli kluk a holka s velekrosnami a cedulkou CZ. Vzal bych je docela určitě, jenže stejně jako většina z nás mívám auto našlapané všemi možnými zbytečnostmi a tak bych tam ty jejich bágly nedostal.
avatar Re: Chorvatsko stopem a vlakem
25. 05. 2007 09:34
kosus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak něco podobného jsem už absolvoval před 5 lety
> s jednim kamarádem (bylo to asi 80% vlakem zbytek
> na stopu).To jsme se u pivka rozhodli že někam
> zajedem a za týden už jsme seděli ve vlaku z
> Třince,přes celou ČR,Německo ,Francii a Španělsko
> až na Gibraltar a trajektem do Afriky.Zpátky jsme
> to vzali ještě přes Monako a Itálii.
> Prostě zážitek na celý životů....Rozmýšlet se není
> moc co,jenom vyrazityawning smiley
bezva, ale asi jste s kamarádem zaměstnanci drah s nárokem na režijní jízdenky...jinak si nedovedu představit ten balík za cestu...
Re: Chorvatsko stopem a vlakem
25. 05. 2007 10:49
Stopom do Puly 1997:
Blava 12:00 - Maribor : 2 mladí Chorváti idúci z výstavy papagájov, VW Chrobák
Maribor - Ljubljana : Miestny mafián, zobral všetkých 4 stopárov na fleku, Opel Omega 3000 24V, 200 km/h
Ljubljana - Postojna : Chorvát prenajímajúci člny v Taliansku, dodávka Mercedes s kajakmi na prívese
Postojna - Rijeka : Rakušák, Nissan Micra
Rijeka : chrápanie pri ceste
Rijeka - Pula : Česká rodinka s 2 deťmi, ŠKODA 100, záhradka na streche. Ja: Kam idete ? - Oni: A ty ? - Ja: Ja do Puly - Oni: Tak aj my do Puly...

Späť:
Pula - Opatija : Chorvátsky vojak ZVS, pozval na pivo, vraj za mesačný žold si kúpi 2 Marlborky...
Opatija - Ljubljana : Ruský kamión
Ljubljana - Tržič (!) : Taliansky plaboy, Audi S2 Coupé
Tržič - Klagenfurt : Nejaký Rakušák
Klagenfurt - pumpa pred Grazom : Rakúska policajtka, Nissan Micra
Chrápanie
Pumpa pred Grazom - Pumpa za Grazom : Maďarská k.rva, Renault Clio, poradenie pri plnení chladiča...
Pumpa za Grazom - Wien : Rakúsky poľovník, Audi 100
Wien - Blava : nejaký Slovák

Sám, batoh, spacák, karimatka.

Doporučujem každému pod 25 r., resp. podľa cítenia sa.
Re: Chorvatsko stopem a vlakem
25. 05. 2007 10:51
Zaměstnanci ČD nejsme a ani jsme nebyli,ale v té době byla možnost sehnat tak trochu falzifikovany yawning smiley tzv. "InterRail" který platil po celé evropě na os.vlaky (ne TGV,IC EC...). Takže jsme platili asi 2x mistenku cca po 4EU. Jinak ČR jsme si zaplatili,přece nebudu okrádat náš národ...

smileys with beer
avatar Re: Chorvatsko stopem a vlakem
25. 05. 2007 10:59
Albánii nebrat!! Tam ty dva stopaře ještě nenašly thumbs down

MirekŠi
Re: Chorvatsko stopem a vlakem
25. 05. 2007 11:05
to MildeSorte4 : tak to jsi podle všeho stihl celkem rychle,ale byl jsi sám takže dost výhoda..

Určitě bych jel přes Slovensko a Madary stopem (madarsko pry bez problemu [stopem.cestovani.cz]) a chorvatsko něco stop něco vlak podle toho jak by se dařilo.Taky jsem uvažoval bud Pula (premantura) nebo projet Krk(Ježevac) a Cres(Mali nebo Veli Lošijn),přítelkyně ještě neviděla otevřené moře...
Jinak je mi 26 smoking smiley

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kosus (25. 05. 2007 11:11).
Re: Chorvatsko stopem a vlakem
29. 07. 2007 20:45
Dá se jet vlakem nebo autobusem bez cestovky do Jablanaku nebo do Rabu? Kde bych musela všude přestupovat?Ubytování mám,ale nevím jak se tam dostat.Nebo můžu jet s nějakou cestovkou,že bych si zaplatila jen cestu?Kdo ví poradte mi můj orjentační smysl je na mrtvém bodě dík
kulofka
Re: Chorvatsko stopem a vlakem
29. 07. 2007 21:02
Vlak Praha - Rijeka, přestup pravděpodobně ve Vídni a v Záhřebu. Pak bus Rijeka - Jablanac nebo Rijeka - Baška (odku také jezdí trajekty na Rab)
Re: Chorvatsko stopem a vlakem
30. 07. 2007 11:06
díky za info a nevíš jak dlouho ta cesta trva Praha-Rieka?A kolik stojí jízdenka asi chci už moc že?Ale přesto dík
Re: Chorvatsko stopem a vlakem
31. 07. 2007 15:19
Nejrychlejší je to přes Mnichov a Lublaň, to trvá cca 15 hodin. Ostatní varianty jsou bohužel časově delší:
[www.jizdnirady.cz]

Cena není na webu Českých drah (Chorvatsko ani Slovinsko tam není), ale jen Praha - Mnichov je zpátečka za 83€, resp. 133€ za 2 osoby. Zavolej tam a řekni jim přesnou trasu. Nezáleží jen na kilometrech, každá země má jiné ceny, tedy je důležité, kudy jedeš.

Nakonec zjistíš, že je lepší si koupit dopravu u nějaké CK, co jezdí na Ráb.
Re: Chorvatsko stopem a vlakem
31. 07. 2007 16:50
Jo zjistím si to moc ti dík za info
oto
Re: Chorvatsko stopem a vlakem
02. 08. 2007 15:50
Praha-Rijeka: viz zde: [travel.valek.net]

Nebo taky za akcni cenu ceskych drah 29 EUR (viz jejich stranky) primym vlakem z Prahy do Ljubljany, zde prespat, a dalsi den rano za 11 EUR vlakem z Ljubljany do Rijeky.
Re: Chorvatsko stopem a vlakem
05. 08. 2007 21:09
Vzhledem k tomu, že české CK prodávají zpáteční dopravu busem za cca 2000 Kč, je to za těch 40 € + cena za ubytování vhodné jen pro železniční fandy a ty, co se chtějí podívat do Lublaně thumbs up smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 241
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.