Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálnice A2 Macelj - Zagreb

Autor Miki 
JaJ
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
31. 05. 2007 11:06
Ta cena pro A2 Macelj - Zaprešič je zjevně záměrně koncipovaná na vyšší výtěžnost s tranzitní dopravy, neboť součet cen kterýchkoliv dvou dílčích úseků vychází o 7 Kn levněji, např. Macelj - Krapina 10 Kn plus Krapina - Zaprešič zůstává 18 Kn, což je dohromady 28 Kn. Rozhodně ale kvůli těm 7 Kn neplánuji na některé mezikřižovatce sjíždět a opětovně najíždět - když už ta dálnice stojí, tak ať spoří čas (a s tím žřejmě provozovatel dálnice AZM kalkuluje).
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
31. 05. 2007 12:24
tady je cenová politika popsaná [www.vecernji.hr] je to tak, je to nedražší mýtné na km. Musíte si ale uvědomit, že jsou čtyři společnosti, které vybírají mýtné a každá to má jinak : ARZ Zagreb - Rijeka , HAC Zagreb - Split - Ploče, AZM Macelj - Zagreb a Bina Istra Istarské ypsilon s tunelem Učka.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil david (01. 06. 2007 15:22).
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
31. 05. 2007 16:06
Já stejně pojedu jenom do Dugopolje, pak dálnici opustím. Ten kousek staré silnice si neodpustím. Jenom doufám, že to u Šestakovače moc nezdevastovali.
avatar Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
05. 06. 2007 23:07
Zdravím všechny. Chtěl bych se jen zeptat, zda už někdo náhodou nestudoval způsob placení tohoto úseku dálnice kartou u samoobslužných stojanů. Nevím, jestli jsem to dobře pochopil - na jedné straně si vyzvednu lístek a na výjezdu ho vložím do horního otvoru, do středního vložím kartu (např. Mastercard) a během několika sekund (2-5) se otevře závora, vezmu kartu a jedu dál. Ještě je tam tlačítko na vydání účtu. Nikde se tam nepíše o pinu ke kartě. Nevím, jestli jsem to přeložil správně, je to tam pouze HR a Ang. Zdeny.
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
06. 06. 2007 18:02
Loni to takto na jednom výjezdu už fungovalo - a opravdu, jen lístek a karta, tu to spolklo a vzápětí vyplivlo... a závora šla nahoru. Ani PIN, ani podpis... nic to nechtělo.
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
07. 06. 2007 09:00
Je to pravděpodobné. Když se platí kartou u budky s chlápkem, taky se mu jen strčí karta a on nechce PIN ani podpis. Myslím, že pro mikroplatby to lze takto dělat.
MH
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
07. 06. 2007 09:22
Taky jsem z toho loni byl malinko vyděšený, ale ty automaty tak skutečně fungují. Vložím lístek, pak kartu a jedu. Na ostatní co platili CASH jsem musel čekat smiling smiley
avatar Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
07. 06. 2007 13:09
Zdravím. Tak to by bylo fajn. Já se loni setkal pouze s chlapem v budce, co mi podal krabičku na PIN, ale i tak to bylo rychlý. No vyzkoušíme a uvidíme. Zdeny.
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
07. 06. 2007 14:38
Nemáte někdo informaci kdy bude otevřená dálnice z Dugopolje do Šestanovace???
Jedu příští týden v pátek 15.6., tak by se mi to hodilo. Někde se tady někdo zmiňoval, že by to mělo být dáno do provozu právě v polovině června.
Jinak, když nebude otevřená, má někdo zkušenost se starou cestou na Šestanovac. Je lepší jet z Dugopolje zpět do Sinj - Brnaze a pak přes Cista Provo a Šestanovac do Brely nebo to jde projet přímo na Šestanovac??? Dík za info. F.H.
avatar Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
07. 06. 2007 18:27
To Franta H
Brnaze Čista Provo. Nic jiného ti ani nezbývá (teda pokud se nechceš trmácet přes Omiš) páč silnice vnitrozemím na Šestanovac je z důvodů výstavby dálnice uzavřená.
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
07. 06. 2007 19:28
Tak tohle jsem loni nepobral i když kartou platím pořád. Poradíte, jak jsou označeny "budky" kde není človíček, ale jen díra na lístek a kartu? Je to na všech mítnicích nebo jen na A2?
A je tam menší fronta než u cash? Podle toho co se tu píše tak ano smiling smiley

díky


Zdeny napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím všechny. Chtěl bych se jen zeptat, zda už
> někdo náhodou nestudoval způsob placení tohoto
> úseku dálnice kartou u samoobslužných stojanů.
> Nevím, jestli jsem to dobře pochopil - na jedné
> straně si vyzvednu lístek a na výjezdu ho vložím
> do horního otvoru, do středního vložím kartu
> (např. Mastercard) a během několika sekund (2-5)
> se otevře závora, vezmu kartu a jedu dál. Ještě je
> tam tlačítko na vydání účtu. Nikde se tam nepíše o
> pinu ke kartě. Nevím, jestli jsem to přeložil
> správně, je to tam pouze HR a Ang. Zdeny.
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
07. 06. 2007 20:40
co si matně pamatuji, tak tam byl jen znak platební karty a ta mítnice byla úlně vpravo, ale nejsem si jist, ale na místě jsem se vždy trefil, tak jsem to tak nejak vypustil s tím, že to není žádný problém.
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
07. 06. 2007 20:46
chcem sa opytat, platilo to na na vsetky druhy kariet (visa, master card, a co ja viem ake su) alebo iba na jeden (nap iba na master card)
resp, mate niekto skusenosti s platbami aj inou ako MasterCard'kou?
avatar Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
07. 06. 2007 21:02
Ony informace jsem se dočetl na www.azm.hr, jsou tam i značky pro druhy plateb. Zdeny.
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
07. 06. 2007 21:44
Tento způsob placení je stejný jako ve Slovinsku. Do jednoho otvoru vložíš kupón, do druhého platební kartu - během několika sekund ti vyjede účet a platební karta. Žádný PIN se nezadává, je to samoobslužné, rychlé. Ve Slovinsku sedí v budce obsluha jen pro kontrolu, nevím jak je to tady s obsluhou. Platím kartou všechny mýtnice a vždycky OK. Přeji všem krásnou dovolenou. Zdeněk

hot smileyhot smileyhot smileyhot smileyhot smileyhot smileyhot smileyhot smileyhot smileyhot smileyhot smileyhot smileyhot smileyhot smileyhot smileyhot smileyhot smileyhot smileyhot smileyhot smileyhot smileyhot smileyhot smileyhot smiley
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
08. 06. 2007 23:24
Taky platím mýto vždy jen kartou, krom Slovinska kde jezdíme po staré ( thumbs up smiley ne kvůli euru, ale že je tam vždy volno a klid). Ale budku čistě jen s kartou jsem nějak přehlédl. Takže díky za info.
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
10. 06. 2007 23:21
Sezóna ještě nezačala a už jsou kolony na novém úseku dálnice A 2. Dnes se tvořily kolony na dálnici k hraničnímu přechodu do Slovinska od časných ranních hodin. Na vině prý byl špatný odhad počtu otevřených mýtnic pro tento den. Policie musela tedy, tak jako v plné sezóně odklánět dopravu v Džurmanci, na hraniční přechod Lupinjak. Kolona byla dlouhá 8 km tedy celý úsek Džurmanec - Macelj, což je skoro polovina celého nového úseku. Navíc část úseku (4km) Džurmanec - Krapina je jen tříproudý (poloprofil) a již tento víkend se potvrdilo, že to bude další úzké hrdlo chorvatských dálnic, jako jsou tunely Mala Kapela a Sveti rok. [www.jutarnji.hr] . Jestli vas zajimaji úseky na mapě tak je to tu [www.azm.hr] .
chi555
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
11. 06. 2007 06:55
V tych budkach bez obsluhy je akceptovana aj karta visa electron?
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
11. 06. 2007 07:24
To David:
Špatně tomu rozumím,ta kolona byla v jakém směru DO Chorvatska nebo Z Chorvatska?
Moc mne to zajímá,jedeme přesně za týden ze soboty na neděli.Musíme se podle toho nějak zařídit asi najet na dálnici níže ?!?eye popping smileysad smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil .Jarka. (11. 06. 2007 07:40).
Tom
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
11. 06. 2007 09:13
to Jarka:
bylo to na výjezdu z Chorvatska.
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
11. 06. 2007 09:16
To .Jarka.:
Podle toho co píší na www.jutarnji.hr to bylo ve směru z Chorvatska do Slovinska. Znamenalo by to sjet z dálnice asi v Krapině a dál pokračovat na hraniční přechod po staré cestě.
To chi555:
Všechny akceptované karty jsou na: [www.azm.hr]
chi555
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
11. 06. 2007 11:52
No podla stranky je tam len logo VISA, tak Visa Electron nie je akceptovana? Preto som sa pytal, ci stym nema niekto prakticku skutocnost, nakolko logo elektronickej neembosovanej karty maestro tam je.

Dakujem za odpoved.

Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
11. 06. 2007 14:39
V minulém roce jsem na mýtnicích v HR platil bez problému kartou VISA Elektron.Chci ji použit i letos.
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
11. 06. 2007 15:29
no a co má být ? co ti brání smiling bouncing smiley
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
11. 06. 2007 18:30
to Jarka : ze soboty na neděli problém nebude, jestli jedete do Chorvatska, když bude provoz, tak z pátku na sobotu. Není ještě sezóna a v tomto případě selhal lidský faktor. Já ale z toho usuzuji ještě jedno. Při cestě zpět se to může zaseknout na slovinských hranicích, že nebudou stačit odbavovat ten nápor z chorvatské dálnice , která je až na hranice. Pokud bude kolona na hranice se Slovinskem už od Džurmance, policie vás stejně z dálnice odkloní.
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
11. 06. 2007 19:47
To david: nemyslím si, že by dálnice způsobila zácpu na hranicích. Nemyslím si totiž, že by kvůli dálnici jelo přes hranice víc lidí. Zácpy a kolony na hranicích se Slovinsken a to oběma směry jsem zažil i bez dálnice již v minulosti.
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
12. 06. 2007 00:27
tak ta fronta byla i na Lučku u Zagrebu a to 10 km. [www.vecernji.hr]
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
12. 06. 2007 08:28
V sobotu jsem přijel z Hr, pochopitelně vůbec nikde žádné kolony. Nový úsek dálnice nic moc, dost velká část je vedena jedním pruhem, hlavně tunely, s omezenou rychlostí. Nechci vidět jak to bude vypadat o víkendech v sezoně. Raději svou další dovolenou v červenci rozvrhnu tak, abych se pátkům a sobotám vyhnul..
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
12. 06. 2007 21:20
Bude to tam furt lepší, než bylo. I když to jede jenom po polovině dálnice, tak je to přinejhorším stejné, jako silnice co tam byla.
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
12. 06. 2007 21:32
Může mi někdo poradit,jak nebloudit a nejlépe sjet v Dugopolje z dálnice na Omiš.Chceme se tam ráno zastavit při cestě dolů na jih.Díkconfused smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 218
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.