Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

cesta autobusem

Autor josef 
cesta autobusem
04. 08. 2006 14:35
Nemate nekdo zkusenosti s dopravou do Chorvatska autobusem?
Rozhodujem se jestli jet vlastnim autem,ale jen ve dvou(spotreba 9l/100)
a nebo risknout nejakou dopravni spolecnost.
Co treba tato firma?



[www.jadranexpres.cz]



Upraveno 6krát. Naposledy upravil josef (04. 08. 2006 15:08).
Re: cesta autobusem
04. 08. 2006 16:23
Co to máš proboha za auto, že to i na dálku tak hrozně žere?
Mě s Feldou 1.6 vychází spotřeba tak na 6,2-6,5 a celkové náklady na cestu na Makarskou jsou 5500Kč. Autobus je pro dva určitě levnější, ale já bych tím nejel ani zadarmo.
Re: cesta autobusem
04. 08. 2006 17:16
Nissan primera 2.0,na dalku bych mozna dal i tech 8l/100,ale stejne je to asi dost,chceme jet do Basky vody nebo Brela
avatar Re: cesta autobusem
04. 08. 2006 17:35
Pokud mohu radit tak bych doporučil auto.Bude to sice dražší jak autobus,ale určitě pohodlnější a vezmete si sebou co potřebujete a navíc zastavíte když budete potřebovat.Já jsem tuhle cestu na Makarskou autobusem jel jadnou a také naposled.Nohy křížem,bát se napít a nebo třeba kafe.Sklopit sedadlo tomu za vámi do klína.Nevědět kam si dát nohy,tašky pod nohama s jídlem a pitím apd.to není pro mne.Přijel jsem víc zničený než když řídím celou cestu sám.Autobus Karosa od cestovky,cesta trvala asi 17 hodin,s pravidelnými přestávkami asi po 3-4 hod.Cestou zpět se autobus porouchal tak řidiči asi 3 hodiny měnili prasklou hadici.

MirekŠi
Re: cesta autobusem
04. 08. 2006 17:37
Mě by hlavně štvalo, že se nikam nemůžu podívat, když tam nemám auto + sebou tahám hrozných krámů a s tím by mne z autobusu vyhodili.
avatar Re: cesta autobusem
04. 08. 2006 17:53
No vidíš na to jsem úplně zapoměl,možnost výletů,svoboda pohybu a poznávání.

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (04. 08. 2006 17:53).
Miras
Re: cesta autobusem
04. 08. 2006 18:44
Ještě se ti může stát, že bude špatný počasí, což se mi stalo asi před 5 lety začátkem září a když jsem viděl předpověď počasí, tak jsem to zabalil a odjel domů, protože by to byly vyhození peníze. Když jsem viděl poláky co přijeli autobusem jak chodili navlečený a nudili se a šance, že se počasí v brzké době zlepší žádná, tak jsem byl rád, že jsem vypadnul a jel domu.
Re: cesta autobusem
05. 08. 2006 08:33
Josef:autobusem naposledy před 12 ti lety a už nikdy více....
Re: cesta autobusem
05. 08. 2006 09:18
záleží asi na tom kolik je Ti let. Pokud jsem byl mladý jezdil jsem autem, protože jsem byl pánem svého času.Pro staršího člověka je lepší jet autobusem, protože se o nic nemusíš starat.
Re: cesta autobusem
05. 08. 2006 09:18
záleží asi na tom kolik je Ti let. Pokud jsem byl mladý jezdil jsem autem, protože jsem byl pánem svého času.Pro staršího člověka je lepší jet autobusem, protože se o nic nemusíš starat.
Re: cesta autobusem
05. 08. 2006 12:17
Strelec - já to vidím opačně - když jsem mladej, snesu i určité nepohodlí, když jsem starší (nikdy nebudu starej smoking smiley ), tak mám rád pohodlí a příkoří těžko snáším. Není to spíš o penězích? Ono při penzi živit ještě benzínového (naftového) vochlastu, to dá zabrat! sad smiley

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: cesta autobusem
05. 08. 2006 12:45
To Jarda: Já strelci rozumím, jestliže jsi mladý sneseš určité nepohodlí a vše snášíš lépe. Čím jsi starší, tím hůře se orientuješ v provozu,máš pomalejší reakce, dříve jsi unavený,častěji můžeš zkolabovat za volantem, víc se bojíš atd... Ne, nejsem stará (i když podle pubertální dcery ano), ale rodiče i tchány mám v důchodovém věku a už by si to neriskli. Nerisknou si to ani z Loun k nám na Moravu.No uznej sám, než by Tě měli takoví lidé neustále ohrožovat na cestách bude dobré (pro všechny), když pojedou autobusemsmiling smiley
P.S. O penězích to určitě není,věř mismoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Evik2 (05. 08. 2006 12:47).
Re: cesta autobusem
05. 08. 2006 22:49
Josef, co chceš v Chorvatsku dělat? Jezdit stopem, být na jednom místě a válet se na pláži, bydlet na jednom místě a jezdit na výlety, atd.? Na tom docela záleží. Friend tour, provozující tuto černou linku Ti zastaví na magistrále na okraji místa. Na zpáteční cestě může mít několikahodinové zpoždění a nikdo Ti to neoznámí Není lepší si koupit pobyt i s dopravo u CK a mít jistotu, že zpáteční ces´ta je zajištěna i s oznámením o zpoždění? (platí pro 2.variantu). Pro 1.variantu je lepší letadlo. Pro 3.asi auto.
residents
Re: cesta autobusem
07. 08. 2006 10:40
Autobusem nebo s cestovkou bych nejel už nikdy v životě. Být někde v rušném letovisku (cestovky tomu často říkají tiché místo s infrastukturou - kavárničky, obchody ...) bez možnosti změny to bych se zbláznil nudou. Ideální jet na blind a zůstat tam, kde se mi to líbí. Případně zůstat tam, kde to je snesitelné a podnikat výlety. Tak jsem to řešil tento rok v Černé Hoře.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 42
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.