Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Čas odjezdu na dovolenou

Re: Čas odjezdu na dovolenou
28. 03. 2007 17:37
Jezdíme v červnu nebo v září. Vždy v úterý nebo ve středu v podvečer. Jezdíme z Prahy na Murter.Říkáme, že dovolená nám začíná v okamžiku, kdy doma za sebou zavřeme vrata. Takže v pohodě, klidu, bez stresu a ucpaných silnic.
Re: Čas odjezdu na dovolenou
28. 03. 2007 17:38
Jezdíme v červnu nebo v září. Vždy v úterý nebo ve středu v podvečer. Jezdíme z Prahy na Murter.Říkáme, že dovolená nám začíná v okamžiku, kdy doma za sebou zavřeme vrata. Takže v pohodě, klidu, bez stresu a ucpaných silnic.
Zdravím,
poradíte, prosím, někdo, zda je lepší jet na Krk (Znojmo, Vídeň ...) 1.9. (sobota) nebo 2.9. (neděle), odjezd cca 18:00-20:00 z Prahy? Ptám se s ohledem na končící prázdniny. Děkuji.
avatar Re: Čas odjezdu na dovolenou
11. 07. 2007 13:38
To už bude asi jedno. V každém případě to bude ucpané v protisměru. Já se vracím v sobotu 1.9, tak se třeba potkáme grinning smiley
Ahoj, vždy jezdim do Chorvatska v týdnu, tento rok jedu v pátek 10 srpna v 16,00 z Chrudimi. Má někdo zkušenost?
avatar Re: Čas odjezdu na dovolenou
11. 07. 2007 20:46
My vyjíždíme ve čtvrtek 25.7. a na místě (ostrov Krk) máme bejt v patek kolem oběda,poradí mi někdo v kolik jet?Trasa:Turnov-Praha-Znojmo-Wien-Maribor-Zagreb.Počítám že někde kolem Zagrebu se vyspíme.Předem díky za rady.
kik
Re: Čas odjezdu na dovolenou
12. 07. 2007 19:26
Jednou jsem jel v patek vecer a od te doby uz tak nikdy nepojedu. Loni jsme jeli zacatkem zari v nedeli kolem pul desaty vecer z HK a po naprosto klidne jizde jsem byl kolem 8 v Primostenu. Letos takhle vyrazime v pulce srpna zase v nedeli vecer jen mozna pro jistotu o neco drive a zase do Primostenu. Pokud to pujde, tak chci jet po dalnici az do Sibeniku, jinak to vezmu po stare az do Kninu, kde uhnu na Sibenik. Zpatky chceme jet bud ve ctvrtek vecer nebo v patek rano.
Re: Čas odjezdu na dovolenou
12. 07. 2007 20:47
Ahoj,zdravím všechnysmiling smiley
Před chviličkou jsem se dozvěděla, že začínají prázdniny v Německuconfused smiley
Chtěla bych se optat, myslíte , že když vyjedeme do Chorvatska s rodinou v neděli 15.7 v 02.00hod,bude to nějak dramatické?
Jedeme přes Maďarsko, Letenye, Goričan a potom dál po dálnici ke Splitu.
Už jsem to měla všechno tak šikovně spočítané, ale ty prázdniny mi asi udělaly čáru přes rozpočet.thumbs downeye popping smileysmiling smileyA nebo se pletu?
Ahoj Danny.
Re: Čas odjezdu na dovolenou
12. 07. 2007 21:08
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (21. 12. 2012 18:05).
avatar Re: Čas odjezdu na dovolenou
12. 07. 2007 21:20
v Německu začínají prázdniny v různých zemích různě, něco na způsob jarních prázdnin u nás. No a k 15.7. začínají prázdniny v zemích, které jsou poměrně lidnaté a hlavně jsou poměrně zaměřený na cestování. Výsledkem pak je, že se tento víkend opravdu očekává v celém Německu a Rakousku z pohledu dopravní zátěže „konec světa“, který bude ještě podpořen známými omezeními na hlavních dálničních tazích a zcela jistě se to promítne i na hlavních trasách k moři jak v HR, tak i I.
to Danny:
ale při odjezdu v noci ze soboty na neděli bych se toho zas tak moc nebál.spinning smiley sticking its tongue out
Re: Čas odjezdu na dovolenou
12. 07. 2007 23:41
Ano řesně tak tento pátek a sobota do pozdních odpoledních hodin bude nejhorší z celé sezóny. Všechno se to bude stěhovat na jih.
To pavel.k77 : nikdo vam neřekne jak to bude u nás na dálnici, počítal bych 7-8 hodin do Zagrebu. Ze Zagrebu až na Jadranskou magistrálu max 2,5 hodiny. Od tama 5 minut na most.
avatar Re: Čas odjezdu na dovolenou
13. 07. 2007 07:41
k prázdninám v Německu:
[www.novinky.cz]
ahojky.

28.7. se vydáváme na dovolenou. Vyjíždíme z Mikulova. Cesta naplánovaná na Vídeň - Graz - Maribor - Senj.
Přemýšlíme kdy nejlíp se vydat.
Co říkáte možnosti vyjet kolem třetí hodiny ranní z pátka na sobotu?
Myslím, že většina (autobusy a spol.) vyjíždí v pátek mezi 17 a 22 hodinou. Tak o těch pět hodin později by to mohlo být lepší
Máte někdo zkušenost s touto hodinou odjezdu?
Děkuji moc za odpověď.
Petra
Re: Čas odjezdu na dovolenou
19. 07. 2007 10:14
Proc to cpes jeste sem kdyz jsi to pred hodkou nacpala jinde a uz tam melas i odpoved ?

--
TomKa



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tomka (19. 07. 2007 10:28).
To byla odpověď?

Chci se zeptat tak se ptám. tak klid:-)
Re: Čas odjezdu na dovolenou
19. 07. 2007 11:01
Ano, 'pgp' ti psal ze ma obavy ze ty busy dojedes/chytnes pred tunelama. A to riziko tam opravdu je. Krize ve smeru tam je vetsinou od patecni noci az do sobotniho dopoledne. Takze kdybych mel volit tak odjezd v patek brzo rano, nebo v sobotu ale az odpoledne z CR. Letos jedu opet z NE/PO a neocekavam zadny vetsi problem, pokud nebude nekde nejaka bouracka.

--
TomKa
díky za odpověď:-)
Re: Čas odjezdu na dovolenou
19. 07. 2007 12:16
Pitrysek: já jsem jel v sobotu ráno ve 3 z Hatí dne 7.7.2007 a až k rakousko-slovinským hranicím pohodička, busy žádný, zasekaný to bylo až před Šentilem po Maribor, ale já sem tam odbočoval na Koper, takže jak to vypadalo dál nevím.
Mader
Re: Čas odjezdu na dovolenou
19. 07. 2007 12:35
Jedu poprve do Chorvatska a poprve budu uplne sam ridit takovej flak cesty az na Pag,nastup mame v sobotu 25.8.,vyjet tedy chte nechte musim v patek,myslite ze to bude fakt tak drasticky,kdyz je to vlastne uz koncem sezony??Nastup je SO 14hod,chtel bych vyjet z Kolina ve 21hod,myslite ze je to tak optimalni??
Díky, to zní dobře:-)
avatar Re: Čas odjezdu na dovolenou
20. 07. 2007 14:58
Prajem všetkým, čo dnes cestujú, štastnú cestu a hlavne nech sa v tých horúčavách neupečú. smoking smiley Mimochodom, aktuálne info ohľadne počasia - Bratislava, Viedeň a aj Záhreb : 38 stupňov. eye popping smiley Nás to čaká presne o týždeň.
Re: Čas odjezdu na dovolenou
20. 07. 2007 15:10
Zaleží v kolik budeš ve Slovinsku a Chorvatsku.Pokud nejsi limitován nástupem ubytování zkus dojet v klídku kolem 8-9 na místo,takže záleží kudy pojedeš.Ale vychází mě to vyjet dříve.Ale to nikdo neví.Třeba se cestou potkáme,jedu do Gradacu,stříbrný Seat Toledo,sportovní vzhled.Krásnou dovolenou a hlavně šťastnou cestu.Martin.smileys with beer
Re: Čas odjezdu na dovolenou
23. 07. 2007 12:49
Mader napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jedu poprve do Chorvatska a poprve budu uplne sam
> ridit takovej flak cesty az na Pag,nastup mame v
> sobotu 25.8.,vyjet tedy chte nechte musim v
> patek,myslite ze to bude fakt tak drasticky,kdyz
> je to vlastne uz koncem sezony??Nastup je SO
> 14hod,chtel bych vyjet z Kolina ve 21hod,myslite
> ze je to tak optimalni??


Co poradit?
1) když jsme jeli před lety poprvé, byl jsem z tak "dlouhé" cesty vykoukaný už někde u Gratzu. Když jsem pak zavřel u moře oči, viděl jsem pořád silnici a furt se budil, že usínám za volantem. Jak se zdálo nějakých max. 300 km po Česku co jsem do té doby jezdíval mi jako příprava nestačilo. Jen dodám, tohle jsem měl jen jako syndrom první cesty. V budoucnu už nikdy ne.

2) čas odjezdu - konec prázdnin bude už spíše v poho a s červencem nelze srovnat. Přesto je možné si pro klid vyjet už v pátek dopoledne. Příp. kolonám se určitě vyhnete. Projet Vídní do cca 16-17 je vhodné. Po cestě už nebude problém najít místo na chrupnutí a odpočinek. Ideálně až za tuneli, kde se to cpe. Ale srpen asi fakt půjde.
Dřív jsme jezdívali přes noc (malé děti), ale dneska nedám na jízdu přes den dopustit.
prosím o radu, v pátek 3.8. odjíždíme směr Živogošče, je lepší z Mikulova cca v 18 00 nebo až 22 00 hod a v chorvatsku dálnice nebo stará cesta. Dík
alešb
Re: Čas odjezdu na dovolenou
24. 07. 2007 11:33
Ahoj,
my jedem v tento pátek 27.7. z Ostravy taky do Živogošče. Před 2 roky jsme jeli taky na stejné místo a taky autem. Jako cestu tam jsme po dlouhých debatách zvolili: OV/MAKOV/BRATISLAVA-Rajka/CSORNA/SZOMBATELY/Hr.LENDAVA/a po dálnici na ZAGREB/SPLIT a potom vnitrozemím až do ŠESTANOVAC/ potom sjedeš rovnou na magistralu mezi Baškou a Makarskou. Jinak Živogošče je super, nechci to tady moc vychvalovat, neboď je to názor každého z nás a nerad bych někoho buď zklamal, nebo na druhou stranu přilákal tisíce turistů, ztrastilo by se pak ono kouzlo dané oblasti. Jinak letos je zprovozněna dálnice až po ŠESTANOVAC, takže se jede super. Tehdy jsme jeli zpět na PLITVICE, které jsou nádherné, ale cesta se vlekla. Přeji krásné počasí a hezkou dovolenou! PS: možná se tam potkáme smiling smiley
avatar Re: Čas odjezdu na dovolenou
17. 02. 2008 20:51
Zdravím všechny, jedu do Chorvatska již potřetí a pokaždé vyjíždím v pondělí večer kolem 20:00 hodiny přes Vídeň,Graz,Maribor,Zagreb. Zatím jsem neměl nikdy žádný problém, provoz byl vždy v pohodě.
Re: Čas odjezdu na dovolenou
17. 02. 2008 23:34
Ja som väčšinou išiel v sobotu či v nedeľu večer a paráda..
Jako každoročně odjezd kolem páté večer z MB,bezpardonu nejhorší úsek silnice Kolín-Znojmo ,no a pak už klídek až k odbočce za třetím tunelem ve Vídni ,most přes Dunaj,zařadit 5,zapnout autopilota,pak jen trocha pozornosti u Gratzu,při odbočování na Spiefild,trošku zvýšené pozo
rnosti přes Slovinsko a nový nájezd na dálnici v HR.Pak jen mít po ruce platební kartu,kochat se tmou a hlavně nechrápat!No a ráno východ slunce a kolem osmé Čiovo-Slatine.Samozřejmě zastávky a odpočinek je.Doufám,že i letos to bude bez problémů,to přeji i vám všem,kdo tuto záležitost řešíte volantem a svýma rukama. Vašek
Ještě připomínka.Kdo šetříte a nechcete po dálnici,v Karlovaci sjezd na starou přes Plitvice.Je to sice pomalejší zvláště právě v lokalitě právě kolem Plitvic,tam je hodně úseků s omezenou rychlostí,ale je to téměř prázdné protože se doprava přesunula na dálnici.Potom dole Gračac,Knin
už bez problémů jak na Split nebo Zadar.
Re: Čas odjezdu na dovolenou
27. 02. 2008 12:34
Letos se bohužel nevyhneme odjezdu v pátek 27.6. Praha - Peljesac. Vždy jsem jezdil na Vídeň-Graz-Maribor, ale teď váhám a přemýšlím o "maďarské variantě". Z Prahy budeme vyjíždět mezi 12.-13. hodinou. Máte někdo zkušenost s tímto časem? Maďarsko, nebo Rakousko a Slovinsko?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

zdc
Hosté: 225
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.