Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

vhodný čas na páteční cestu..,

Autor ája 
vhodný čas na páteční cestu..,
20. 07. 2006 11:54
confused smileyProsím o radu,zítra jedeme do Corvatska do Trogiru a zajímá mě ,jestli se dá vůbec vyhnout kolonám,pokud by se vyjelo dřív jak na večer-kdo máte zkušenosti,prosím napište mi,popř.kolik je tak průměrná čekací doba u tunelů,alespon orientačně-díkec.thumbs up



Upraveno 2krát. Naposledy upravil ája (20. 07. 2006 11:56).
avatar Re: vhodný čas na páteční cestu..,
20. 07. 2006 12:07
To Ája :
V pátek toho asi moc nevyšpekuluješ. Prostě navečer vyražte a děj se vůle boží. Nevím odkud jedeš, ale počítej že mezi PÁ 14.00 a PÁ 20.00 bude špička ve Vídni. Mezi PÁ 23.00 až SO ránem bude špička ve Slovinsku. A mezi 4.00 SO až 18.00 SO bude špička v HR. Takže trefit nějaký rozumný termín, tak aby tě náhodou nechytila zácpa se moc nedá. Kór když do toho vstoupí havárka někde na trase. Takž jak říkam navečer vyražte a celou cestu se modlete. smiling smiley
Re: vhodný čas na páteční cestu..,
20. 07. 2006 12:22
sad smileytongue sticking out smileyDíky za radu,chceme to určitě stihnout být tak kolem půlnoci v Zágrebu a pak hned švihat na tunely,snad aspon něco z toho výjde dobře,přesto díky,modlit se budu určitě,nesnáším cestování,takže modlení je základ(i když dovolená u moře je holt DOVOLENÁ...)
Pyke
Re: vhodný čas na páteční cestu..,
20. 07. 2006 12:23
Posledné tri roky som išiel vždy v piatok a bolo to OK. Chce to len vyraziť trochu skôr, nie až navečer. V r.2003 a 2004 som išiel cez Rakúsko - vyrazil som z Trenčína o 15:00, obišiel som Viedeň cez Gattendorf, Parndorf, Purbach, Wr.Neustadt, Slovinskom som prešiel medzi 21:00 - 22:00, o polnoci som bol už za Lučkom a pohodička aj so 4-hodinovým spánkom na odmorišti. Vlani som vyskúšal Maďarsko, čas odchodu rovnaký, v Maďarsku sme stretli 20 áut, šli sme cez Goričan, opäť po polnoci už za Lučkom a pekne krásne až dolu.
Nemyslím si, že sa treba báť jazdy v piatok, ale opakujem, chce to vyraziť skôr, nie až večer.
avatar Re: vhodný čas na páteční cestu..,
20. 07. 2006 12:27
To Ája :
Pokud budete okolo půlnoci u Záhřebu tak v Trogiru (pokud to pojede a jako že asi tak brzo jo) budete někde okolo 4-tý nebo 5-tý hodiny ráno. Záleží na tom kolik si uděláte přestávek.
Re: vhodný čas na páteční cestu..,
20. 07. 2006 12:36
Tak pokud přejedem tunely tak,určitě OGAŘI budou chtít po té cestě na chvíli spát,pokud už budeme tak dole,můžeme ráno vyjet až tak v 8,to stačí,ten kousek už nám ta vadit nebude,jen aby to tak všechnobylo,díky všem za rady.Vždycky říkám co člověk to jiná zkušenost.Jinak jezdíme vždy přes Madary,to se nám zatím osvědčilo,a jinak i v pátek jsme neměli problém,ale poprvé jedeme až tak dolů,tak proto z toho nemám zrovna dobrý pocit,nyvíc jsme ještě NEOKOŠTOVALI novou dálniciconfused smileydrinking smiley
Peter 1
Re: vhodný čas na páteční cestu..,
05. 08. 2006 15:52
Ja chcem ísť tiež cez deň v piatok, dík za radu. Vie mi niekto povedať, koľko by trvala cesta z Bratislavy do Vodíc cez Maďarsko aj s prestávkami na oddych? Chcem ísť po diaľnici cez Goričan. Dík
prosebnice :)
Re: vhodný čas na páteční cestu..,
05. 08. 2006 19:33
strašné - syn odjel(psala jsem o radu do vlákna "limit piva" smiling smiley - v 18hod byli v Mikulově a v 7,30(!!!!) v Crikvenici. NO hnus. Tolik hodin v autobuse bych asi chcípla, to jsou ty pátky!!! Pojedeme opět v pondělí večer a bude klid smiling smiley
avatar Re: vhodný čas na páteční cestu..,
05. 08. 2006 21:57
To Peter1:
Robis dobre, ze chces ist v piatok cez den, najlepsie rano.
Z madarskych hranic by si mal odchadzat po odbaveni do pol hodiny az hodiny od nastupu v Blave /cakacie doby sa daju zistit aj cez Orange menu, prip. chod mimo dialnice na Rajku a potom cez Mosonmagyarovar na Csornu/.
Madarsko by si mal v pohode prejst za asi 3hod. V Slovinsku mozes natankovat lacny benzin niekde v Lendave a urobit si pritom prestavku 20min.. Do Chorvatska v Murskom Sredisci vstupis po cca. 3,30h. od zaciatku cesty. V blizkosti Zagrebu budes na dialnici po 5,30hod. cesty.
Dalsia prestavka a potom uz v pohode dalsich cca. 3,30- 4hod. cesty po novej dialnici cez Bosiljevo- Mala Kapela- Sveti Rok na exit c.20 Pirovac. Z neho odbocis na cestu c.509 smer Murter a potom po cca. 10km ides vlavo na jadransku magistralu -cesta E65/ 8.
Odtial do Vodic je to len asi 8km. Takze cela cesta aj s prestavkami by sa dala spravit v pohode za 9-10hod. Ratam pritom, ze cez Madarsko pojdes na hrane 90-100km/hod. mimo obce /pozor na dediny- napr. v Zalabaksa a Zalalovo byvaju pravidelne radary, a tiez miesta s obmedzenou rychlostou!/, po dialnici min. 130kmh.
Stastnu cestu!
Re: vhodný čas na páteční cestu..,
06. 08. 2006 09:25
No, já nevím - ale příjezd v 7:30, autobusem, z pátku na sobotu ... to mi přijde jako velmi rozumná doba, dost se štěstím. Autobusem jezdívám s partou v září, tj. mimosezóna, a většinou to vychází hůř... Vzhledem k tomu, že na ubytování většinou nepustí dřív, než v poledne a člověk se musí potloukat venku, tak co by si tam dřív počali...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Ifča (06. 08. 2006 13:05).
Re: vhodný čas na páteční cestu..,
06. 08. 2006 12:44
To bych řekl, že je super čas. V pátek za 13.5h to se s tím ten autobusák moc nemazal.
Já to na Makarskou jezdím tak 14h (když si schrupnu, tak 16), a to jedu na hranici rychlostních limitů.
Franta 22
Re: vhodný čas na páteční cestu..,
07. 08. 2006 19:19
Já jedu z Hodonína na Makarskou, když to tak tady čtu, poradí mi někdo, kdy mám vyjet v pátek, abych sehnal ubytování, nekdě za tunelem Sveti Rok. Chci jet cez den, abych přespal v klidu do rána a pak po snídani pomalu dál. Uvítám i tipy pro nocleh v oblasti Zadaru, příp.dál. Dík.
Re: vhodný čas na páteční cestu..,
08. 08. 2006 13:51
Zdravím. Loni jsme jeli v úterý odpoledne a ve středu zpátky. Cesta v pohodě. Letos se to, ale komplikuje a budeme muset jet asi v pátek. Nemá se cenu bavit, že je lepší jet jindy. Nemáte zkušenost s tím, jak to vypadá na silnicích a s ubytováním a počasím poslední týden v srpnu? Budeme asi muset jet 25. srpna. :-( Předloni jsme byli v červenci na Trpanji a počasí bylo v pohodě, loni srpen Duče a počasí se dost měnilo. Je lepší jet někam pod Makarskou, kvůli stabilnějšímu počasí? Díky
Re: vhodný čas na páteční cestu..,
09. 08. 2006 19:11
Cestovali som v stredu 26.7. o 03:30 ráno (Hlohovec-Murter) cca 770 km
cez Madarsko a o 13:30 som bol na mieste, takže 10 hodín s 2 prestávkami.
Naspäť v piatok 4.8. o 02:30 zase ráno a o 13:30 doma!
O 1 hodinku viac ale prvých 500 km sme išli v poriadnom daždi a
aj madarskí colníci nejak štrajkovali- čakali sme tam 20 min.
Ináč cesta bez problémov. Dialnica v HR skoro prázdna. Madarsko v norme.
Re: vhodný čas na páteční cestu..,
09. 08. 2006 19:39
ahoj ja uz jel 2xkrat v patek rano 5:00 hod. a jel jsem pohode a v sobotu jsem byl na miste v orebiči,
Tom
Re: vhodný čas na páteční cestu..,
09. 08. 2006 20:40
Tak to jseš Tome opravdu pohodář, když jseš v sobotu na místě thumbs up smiley Nepíšeš v kolik, ale každopádně patříš mezi ty co stavějí každou chvilku.
My jezdíme také beze spěchu, prostě na pohodu.
Já jsem se vracel v sobotu 5.8.,ale to co se dělo před tunelem na dálnici v HR bych nepřál nikomu,odhadem 10 km fronta u obouch tunelů,prostě děs.
Jinak já jezdím do HR vždy v pátek ráno kolem 8:00 a ještě jsem nikdy v HR frontu na dálnici nezažil.
Milena
Re: vhodný čas na páteční cestu..,
10. 08. 2006 08:49
Ahoj, když jedeme v pátek, vyjíždíme ve 4 hod ráno. Cesta je vynikající - myslím problémy s čekáním. Vše projedeme, jako by tu dálnici snad stavěli jen pro nás ! A přenocovat na sobotu se dá jakkoliv. Šťastnou cestu !
avatar Re: vhodný čas na páteční cestu..,
10. 08. 2006 11:11
smiling smileyJá to říkám pořád:
nejlepší čas na páteční cestu je čtvrtek, popřípadě středa, úterý a pondělí, není-li tyto dny v Chorvatsku svátek.smiling smiley
Re: vhodný čas na páteční cestu..,
10. 08. 2006 11:19
A nebo prosinec leden únor
Chystáme se zítra ráno kolem šesté od Rožnova pod Radhoštěm, tak doufám, že to klapne a projedem to bez větších problémů.
Pyke
Re: vhodný čas na páteční cestu..,
10. 08. 2006 12:24
To Mirča,
ak idete až dolu do Dalmácie, základom je byť na mýtnici Zagreb - Lučko najneskôr o 22:00 a za oboma tunelmi do polnoci a bude to v pohode.
Re: vhodný čas na páteční cestu..,
10. 08. 2006 13:25
A jaký máte názor na cestu tam v sobotu ráno v sezonu? V roce 2003 jsme jeli v sobotu ráno v polovině června, kolem 7h jsme projížděli přes Mikulov a bylo to v pohodě. Cesta z Karlovace po staré. Jak by stejná cesta podle vás vypadala v sezonu?
Re: vhodný čas na páteční cestu..,
10. 08. 2006 13:32
Souhlas. V patek nejdele mezi 16-17 projizdet Vidni a pak dal dolu. Letos (dle rady z fora) vyzkouseno cestou od Znojma. Vsude to bylo bez cekani a stani - v terminu 30.6.-1.7. Ti co vyjeli z Brna po 18.hod. nam pak o te ceste tezce poplakali (hruza).

Vse v poho. Chapu leckdo si nechce brat dovolenou, byl by na miste dost brzy a bude hledat co s nacatym vecerem nebo noci. My jsme si koupili o nocleh vic a v patek po pulnoci zalehli. Jasne ze to vzdy takhle nejde, ale za uvahu to stoji. Mimochodem Rakousko ve dne rozhodně stoji za to grinning smiley . Ja ten jih videl letos poprve, jinak jen svetla vpredu-vzadu a dalnice jako cerny nocni had.
MarekS
Re: vhodný čas na páteční cestu..,
10. 08. 2006 13:43
Jeli jsme v patek 28.7. kolem 18:30 Vidni po ceste pres Seyring, pak jsme meli odpocivaci prestavku na 32 km na dalni za Vidni. Pres hranice Rak-Slo pohoda z Mariboru uz to stalo, zastavili nam cesi co se vraceli a rikali ze ta kolona je az na hranice chorvatska coz je strilim asi 50km. Jeli jsme 5 km asi 30 minut, coz me vytocilo a nasel si cestu ( Miklavz-Dobrovce-Kidricevo-Majsperk-Naraplje-Nadole-Zetale-Kozmici) a vratil jsem se asi 3km pred hranicema do kolony. Nebloudil jsem cesta trvala asi 50minut a byla v takove kvalite ze by se za ne nemusely stydet ani nase dalnice. Pak jsem jel pres Plitvicka jezera na Knin - Sinj - a vnitrozemim je to kranse znacene na Makarskou (na hlavni tah jsme najeli nad Brelou zde v horach jsme cekali asi 45 minut v kolone,ale ridili to dole policajti a celkem se to hybalo) pak az do Podgory to jelo uplne bez problemu. Jeste v Makarske trochu semaforu ale jinak OK. Nazpet jsme vyjizdeli v utery navecer po dalnici ze Splitu a uplne v pohode. 1003km za rovnych 15hod pri vsech dodrzovani pravidel coz si myslim, ze je dobry cas.
Re: vhodný čas na páteční cestu..,
10. 08. 2006 17:50
Jedeme 1.9. v pátek.Nikdy jsme v pátek nejeli,vždycky jezdíme ve čtvrtek nebo ve středu na noc.Tentokrát bohužel jinak nemůžeme,máme ubytování od soboty od 12 hodin.Jsme ze severních Čech,takže musíme vyjet tak kolem 18.hodiny,abychom nepřijeli moc brzy.Myslíte,že v září budou ještě kolony?????confused smiley
No my jedeme na Hvar 25.8. P vsech tech hlaskach se zacinam desit. Sice jsem chtel vyjet rano, ale zbyla 6 lidi jeste musi do prace. Takze to vidim realne v 15-16 z OV a druhe auto jede z Prahy pres Kyjov a v praze v lepsim skonci tak ve 4 v praci sad smiley(. Takze se fakt netesim. Ale co, mapu mam 1:150000, takze pokud ty vedlejsi cesty jsuo fakt tak dobre, tak to nejak projedem.
Pro Gabču a Lumi. Na vašem místě bych si z toho nedělal tak těžkou hlavu.Na tyto termíny už jezdí opravdu mnohem méně lidí než na první víkendový týden na na začátku prázdnin a nebo v srpnu, kdy jsou prázdniny v Bavorsku. Dá se to soudit i z toho, že ještě na 12.8. a 19.8.nebylo možno sehnad ubytování a na týden od 25.8 a další mi ze všech mých kontaktů odpověděli, že mají volno.
Re: vhodný čas na páteční cestu..,
26. 08. 2006 00:56
Jednou jsem vyjel v pátek odpoledne a jel jsem do HR cca 20 hodin. Od té doby vyjíždím v pátek tak abych byl kolem 20:00 ve Znojmu a na hranicích Chorvatska jsem vždy kolem půlnoci. Slabsí jedinci odpadají grinning smiley již na odpočívadlech v Rakousku a na chorvatský dálnici je již naprostý klid. Pokud jedete někam níž a začne se rozednívat budete na tý dálnici již skoro sami. Jen pro pořádek - rok 2004 Žatec - Brodarica 15 hodin, rok 2005 Žatec - Rybarica 14 hodin vše je včetně záchodových a jídelních přestávek. Přeju šťastnou cestu. yawning smiley
Re: vhodný čas na páteční cestu..,
26. 08. 2006 09:44
FF:
Díky za podporu!Vyjíždíme tento pátek 1.9. a musím přiznat,že už to tak neprožívám.Letos už jsme v HR byli (Pelješac),jeli jsme na začátku července a to jsme měli obavu z kolon atd.Myslím,že teď už to nebude žádný stres.Nemáme ještě ani sbaleno a nakoupeno.Ale těším se!!!!!Hlavně aby bylo hezké počasí!!!confused smiley
Jedeme k Rogoznici.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 175
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.