Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Karlovac - Senj po staré cestě

Autor Tomcak 
Karlovac - Senj po staré cestě
20. 07. 2006 07:51
Jel jste letos někdo po staré cestě Karlovac - Senj? Vyplatí se to ještě vůbec, nebo je lepší jet po dálnici a doufat, že nebude ucpaný tunel (jestli ještě ucpaný bývá...)?
Díky za info
Re: Karlovac - Senj po staré cestě
20. 07. 2006 08:18
Myslím že se hlavně vyplatí poslouchat rádio :-) a hned víš jestli jsou tunely ucpané nebo ne (vlastní zkušenost - Sveti Rok 10 km kolona = 1 hodina zdržení). Větší problém obvykle způsobuje Sveti Rok, pokud je kolona tak je myslím ideální sjet na exitu Sveti Rok a pak přes Gračac a Obrovac zpátky na dálnici (nádherné výhledy, ale už jsem tady ten úsek našel označený jako "cesta smrti"winking smiley.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alexx (21. 07. 2006 10:34).
Pyke
Re: Karlovac - Senj po staré cestě
20. 07. 2006 08:35
Išiel som cez Gračac a Obrovac v noci a nikdy viac. Vtedy bol Sveti Rok zavretý kvôli vysokej teplote vnútri.
avatar Re: Karlovac - Senj po staré cestě
20. 07. 2006 21:54
V sobotu stejne zaviraj tunel Sv.Rok smer od more a posilaj na starou.Gračas- Udbina- Plitvice -Karlovac. V sobotu 8.7. se jelo sice v kolone ale docela v pohode.
Re: Karlovac - Senj po staré cestě
21. 07. 2006 02:42
Pokud pojedete o víkendu, zdaleka se dálnici vyhněte. Stará cesta je ok. Nejde o penize ale o čas a pokud nemáte klimu 2 hodiny před tunelem budou pro vás peklo. Tunely jsou otevřene cca. do 10:00 v sobotu jen dolů. Pak už jedou obousměrně a do hodiny je tam 5km kolona (Mala Kapela). Když to nestihnete, lepší je objet těch 50 km po staré a napojit se až za tunelem. Pak výjezd Žuta Lokva.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil david (21. 07. 2006 02:46).
ahoj, jel jsem po staré a v pohodě - hned 1.7...naprostý klídek a dle info co jsem měl, tak tunely ucpaný byly, ale přijatelně. Dokonce jsou na starý opravený silnice, takže doporučuju, pokud teda extra nespěcháš.Zagreb -Karl. je jen 16 Kun, tak si pak můžeš dát dost dobrou večerři místo pollatků...ahoj Petr
lotarr
Re: Karlovac - Senj po staré cestě
21. 07. 2006 13:38
Jel jsem 30.6.2006 tam a 8.7.2006 zpátky po cestě Karlovac - Zadar kolem Plitvických jezer a bez problémů. V průměru 90 - 100 km/h,samozřejmě mimo obec.Cesty pěkné, žádný extrém.Dálnice už tehdy byly na mýtnicích a u tunelů ucpány a pokud jedete 120,130,140 leze to do spotřeby. Čistá doba jízdy tak 11 hod.
MJ
Re: Karlovac - Senj po staré cestě
21. 07. 2006 21:44
Tak jsme letos ze zvědavosti vyzkoušeli "starou cestu" a už nikdy více !!! Zlatá dálnice. Cesta je plná zatáček, prudkých stoupání, zničených vesnic po válce a každou chvíli máte za sebou nadrženýho chorvata který chce jet stovkou. Jel jsem 70-kou a měl jsem toho plný brejle, když jsem zastavil na odpočívadle tak nás obtěžoval těžce dotěrný hmyz. Celou cestu jsem se bál že někde zůstanu s našim autem Škoda Felicia viset, zvlášť když jsem se šplhal na dvojku do těch kopců. Cesta nám z Karlovace do Splitu trvala cca 5 hodin.
Jindra
Re: Karlovac - Senj po staré cestě
23. 07. 2006 18:50
Jeli jsme letos v červnu a červenci (uprostřed týdne) po staré silnici přes Plitvická jezera a vše bylo OK. Silnice je ve srovnání s našimi státními silnicemi ve velmi dobrém stavu, takže se dá jet 90 až 100 km/h. Jeli jsme přes noc a silnice byla skoro prázdná. Jeli jsme tak už loni a ani tehdy jsme neměli žádný problém. V sobotu však asi je i na této silnici větší provoz, protože se střídají turnusy a někteří dopravci i individuální řidiči chtějí ušetřit poměrně drahé mýtné.
Pokud jste dobrý řidič, nemusíte se této trasy obávat.
Re: Karlovac - Senj po staré cestě
23. 07. 2006 19:51
Taky jsme jeli zpět po staré, ve všední den a na noc. V našem směru jsme museli předjíždět někoikrát kamiony a jelikož v opačném směru jely celé kolony kamionů, bylo to chvilkama o nervy - asi jenom moje, manžel říkal že je to v poho, ale já bych příště raději připlatila za dálnici.
Karel z HK
Re: Karlovac - Senj po staré cestě
23. 07. 2006 20:14
Pro MJ! Jezdím jen po staré už od roku 98 minulého století a stále jen favoritem dálnice je dobrá jen pro ty co mají větší auto nebo neumějí řídit. Jak dlouho se jede při optimálních podmínkách po dálnici Split Karlovac? S malým autem to bude asi stejný jen o 1200kč dražší.
Re: Karlovac - Senj po staré cestě
24. 07. 2006 10:41
To: MJ
Sice jsem taky příznivcem dálnice, ale nechápu kudy jsi to jel, je jsi musel do kopce na dvojku. Není to ani náročné na řízení jak píšeš. Mě po staré vadí jenom ty tisíce značek omezující rychlost.
Miluna
Re: Karlovac - Senj po staré cestě
24. 07. 2006 16:50
My jsme každý rok jeli po staré a letos poprvé po dálnici. Můžu tedy srovnávat. Cesta po staré je rozmanitější, možnost kdekoliv zastavit a udělat si přestávku(nádherné zastavení u Peručko jezera), naproti tomu cesta po dálnici je časově kratší. Na dálnici nejsou ŕychlostní omezení, pokud něco neopravují, ale je to nová dálnice, tak je v pořádku. Jedna cesta po celé dálnici vyjde 175 kun krát asi 4,10 Kč. Záleží prostě na tom, zda chcete uštřit čas nebo peníze. Mě se líbili obě dvě cesty. Příště pojedeme tam po staré a zpět po dálnice, chceme se ubytovat někde v okolí Plitvických jezer, je tam krásná krajina.
MJ
Re: Karlovac - Senj po staré cestě
24. 07. 2006 22:27
Jel jsem přes Plitvice - Udbinu - Gračac - Knin - Sinj. Cesta klikatá, místy velké stoupání, pro naloženou Felicii kombi 1,3 (2 dospělé osoby, dvě děti) docela náročné. Řídit umím (pro Karla z HK), faktem je že jsme jeli na noc a na začátku staré cesty jsem měl za sebou cca 10 hodin cesty (jeli jsme trasu přes Maďarsko).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil MJ (24. 07. 2006 22:28).
Re: Karlovac - Senj po staré cestě
25. 07. 2006 07:12
Tak to ještě, že mám 1.6ku, nepamatuju si tam moc úseků, kde by to nevzala pětka. Trojku jsem dával tak to ostrých zatáček v serpentinách. Fakt mi stará silnice nepřipadá náročná. Jenom se tam cesta strašně vleče. Průměrná rychlost mi tam vycházela na 50km/h.
Re: Karlovac - Senj po staré cestě
25. 07. 2006 15:13
MJ: prosímtě cos to měl s tou cestou za problém, resp. kudy jsi jel??? Vždyť to zvládají mraky autobusů cestovek, každý druhý s vlečňákem, auta s karavanama, loděma, ... Kromě krátkého úseku kolem Plitvic kde je zákaz pro náklaďáky (ty to tam objíždí myslím dokonce přes hranice) je to v pohodě sjízdné čímkoli. Pár stoupáků kolem Kninu a jinak víceméně náhorní plošina. Mimochodem jede tamtudy i vlak (když ještě jezdíval Jadran Expres který vozil i auta) a vyjede to taky...
ka-spel
Re: Karlovac - Senj po staré cestě
25. 07. 2006 16:14
Pavel: Moje řeč. Nevím kudy MJ jel:-) Cesta po staré je úplně v pohodě a připadne mi rozhodně zábavnější a míň jednotvárná než po dálnici a felda 1,6 šla na trojku jen při předjíždění. Jestli je tato cesta obtížná, tak to nevím co by jsi říkal na cestu z Virpazaru ke Skadarskému jezeru:-))) (20 km trvalo 45 min.)
MJ
Re: Karlovac - Senj po staré cestě
25. 07. 2006 20:35
Problém na staré cestě jsem neměl, ale měl jsem celou dobu stažený zadek že to chudák Felicie nevydrží. Také jsem měl za sebou přes 10 hodin noční cesty přes Maďarsko, tak jsem byl unavený jako prase a do toho ty zákruty...
avatar Re: Karlovac - Senj po staré cestě
25. 07. 2006 21:30
To Tomcak:
Prepac, Tomcaku, ale musim ta aj ostatnych, ktori si to dosial nevsimli, v dobrej voli poopravit: urcite si tou cestou Karlovac - Senj myslel prave tu cez Plitvicke jazera smer Dalmacia. Ale pozor! V Chorvatsku su v nazve tri velmi podobne mesta, ktore by si mohol novacik na ceste k moru popliest: Spominany Senj, dalej Slunj a Sinj!
Tebou spominana cesta z Karlovacu na Plitvice ide cez mestecko Slunj, ktore je cca. 40km pred Plitvicami.
Zname primorske stredisko Senj je na magistrale niekde medzi Rijekou a Starigradom, oproti je ostrov Krk.
Posledny Sinj je az vo vnutrozemi v Dalmacii nedaleko Splitu na ceste z Gracacu cez Knin na Makarsku rivieru.
residents
Re: Karlovac - Senj po staré cestě
26. 07. 2006 06:22
Toli: No pokud MJ mluví o té cestě ze Splitu nahoru, tak to je jiná. Tam je ten nástup do stoupání dost prudký. Vždy si na ni vzpomenu, když jsem ji kdysi absolvoval s prasklou hadicí turba na téměř volnoběžné otáčky za hustého dýmu na jedničku a za mnou kolona UNPROFOR. Jedná se však jen o prvních cca 10 km od pobřeží. Dál už je to v pohodě.
Karel z HK
Re: Karlovac - Senj po staré cestě
27. 07. 2006 21:57
Pro MJ: Jezdím taky přes maďary a do loňska i s vlekem dost naloženým (jedu na 14 dní pod stan) celou trasu řídím většinou sám a favorit r.v.92 si jen přede.A pokud jde o tu únavu tak na staré silnici se nedá usnout jako na dálnici.Ještě k tomu těžce dotěrnému hmyzu: je to opravdu strašný u moře stále řvou cikády, moře je strašně slaný,je moc horko atd.atd.Ale my Chorvatsko milujeme a už se nemůžu dočkat další krásné dovolené. Bohužel zase až za rok.
Re: Karlovac - Senj po staré cestě
28. 07. 2006 10:39
Já vzhledem k tomu, že jezdím s dodávečkou a dvě rodiny, jezdím zásadně přes Maďary a Plitvice. Jednak spadám do II třídy, kdy poplatky jsou daleko větší, jednak bych ani nevyužil možnosti dálnice jet 130 ( spotřeba atd. ) Nemám žádný problém, jedu na dovču a tak nespěchám.Kdo mě chce předjet, ať jede. Z domu vyrážím navečer a tak z Karlovace dolů jedu přes den.Nemám klímu a tak okýnko otevřené, čubrním po okolí, sem tam zastávka u nějaké hospůdky nebo na parkovišti. Stejně klíče jsou až k poledni, tak kam spěchat.
Re: Karlovac - Senj po staré cestě
28. 07. 2006 20:44
Mildouš.... tak to je těžká pohoda, ale co mi chudáci, co máme děti, co se stále pošťuchují, hádají atd. My musíme na noc a hezky rychle, ať jsme na místě než se ti malí upíři, co nám pijí krev probudígrinning smiley
Re: Karlovac - Senj po staré cestě
31. 07. 2006 07:38
Pro vsechny, co tu pisete! Mel jsem na mysli SENJ, nikoli SINJ!! Tj. jak vypada stara cesta Karlovac - Zuta Lokva - Senj - Jablanac (jedu na ostrov RAcool smiley Po stare ceste kolem Plitvic jsem jel loni tam i zpet a to z patku na sobotu. Vzhledem k tomu, ze mam malou dcerku, spokojenou manzelku a francouzske - pohodlne auto, tak jsem tech 70 km/hod vubec neproklinal a rano jsem sel rovnou do vody. Letos jedeme na RAB a tak by me zajimalo, jak to vypada na stare ceste, abych nemusel cekat pred tunelem.
Diky za info
Re: Karlovac - Senj po staré cestě
31. 07. 2006 07:40
Letos jedeme na ostrov RAB, tak me zajima trasa Karlovac - Zuta Lokva - SENJ - Jablanac. Po stare kolem Plitvic jsem jel loni tam i zpet a bavilo me to prevelice. Nerad jezdim po dalnicich... Tak co, jel jste nekdo po stare ceste do SENJE?
avatar Re: Karlovac - Senj po staré cestě
31. 07. 2006 08:36
Jezdíme po staré cestě každý rok-hlavně kvůli možnosti zastavit když si dětičky poručí.Nikdy jsme neměli problémy-cesta mi nijak zvlášť krkolomná nepřipadá.Letos jsme sebou vzali známé-mimochodem on je spíš řidič na krátké trasy a ani moc naježděno nemá-a bylo to v naprosté pohodě-ani oni z toho neměli špatný pocit.Jezdíme na noc-manžel si pochvaluje že je to menší zátěž pro oči a celkově se nám tahle cesta víc líbí-než se hnát po dálnici.A určitě to není z důvodů finančních-protože částka za dálnici by se mi v tom co dokáži utratit hravě ztratila.

Spíš mě osobně vždycky děsí ty sjezdy k apartmánům ve vesničkách pod Omiší.Každý rok si berem ubytování co nejblíž u pláže-a platíme za to děsem a hrůzou při sjezdech z magistrály dolů k moři.První dva dny než si člověk zvykne je to něco!Loni to byl v Mimicích teda zážitek-a letošek v Marušiči to bohatě překonal!Chodník tak s bídou na šířku auta-přímo po skále prudce dolů bez jakýhokoli zábradlí na konci skoro v pravém úhlu odbočka na plácek za apartmánem.Pokud by člověk neodbočil-tak by to vzal po schodech z útesu do moře.Nahoru ještě větší děs.Takže jsem chodila pěšky a byť jsem zapřisáhlý ateista si vzpomínala na modlitby který existujoutongue sticking out smiley
Letos jedem poprvé, ctěl bych se zeptat jak vypadá stará cesta s Gračace do Biogradu.
Re: Karlovac - Senj po staré cestě
02. 08. 2006 08:36
Ja osobne jezdim po dalnici uz druhy rok (3 cesty tam a zpet) a nedam na ni dopustit. Letos poprve male zdrzeni pred Svetim Rokem (3km-asi 20minut), ale alespon jsme si vychutnali rozhledy na Novigradsko more :-)))) Na zpatecni ceste jsme "ukecali" rodice, kteri jeli v male 106-ce, at to zkusi taky a po navratu prohlasili, ze uz jinak nez po dalnici nepojedou! Stara je proste o nervy. To sledovani omezeni rychlosti, na zadku prilepeneho nervozniho chorvata a predjizdeni traktoru uz me opravdu nelaka. Staci mi to v useku Dugopolje-Gornja Brela. Toz tak...
Ivetaa: Jizda v noci neni tak unavna pro oci? Nani to spise naopak?
avatar Re: Karlovac - Senj po staré cestě
02. 08. 2006 09:13
To Raadek:kupodivu asi jak pro koho.manžel nosí brýle-a spíše mu vadí jasné počasí a sluníčko-v noci se mu údajně řídí líp.(a to jezdí opravdu dlouhé trasy i mimo dovču)Říká-že si při jízdě v noci odpočine.

Já zase v noci vidím při řízení hůř-takže to je asi pro každýho jiný.

Stejně asi jako je individuální jak kdo jede a co komu vyhovuje.Já ani doma nejezdím po dálnici-prostě to nemám ráda a taky jsem už párkrát zůstala viset v zácpě nebo u bouračky a s dětma za zády-nic moc zážitek.Samozřejmě-i stará cesta má své rizika.

Navíc o tom to je-máme možnost výběru.Stejně jako na jiným vláknu bude každý obhajovat svoje auto,stejně jako to že já jídlo nevozím a jiným to vyhovuje-tak máme možnost se rozhodnout jak pojedem.Každý máme svý zkušenosti(my potkali lidi co tam jeli po dálnici a zpátky po staré a říkali-už nikdy dálnice-tunely a fronty)


Tisíc lidí-tisíc názorů a zkušeností.O tom ale tohle forum je.

Moje zkušenost-ani loni-ani letos sebemenší problém.Cestou jsme viděli x policajtů-ani jsme je nezajímali-protože nebyl důvod.Chorvati když chtěli jet rychle-tak nás prostě předjeli-pokud si u toho zatroubili-tak mě to je vcelku jedno-nějak to mýmu Egu neublížilo.Traktory jsme potkali úhrnem tak možná dva.Ale znovu píšu-je to věc volby a myslím že vždycky si bude hájit to svoje co mu vyhovuje-protože řekněme si upřímně-kdo by dělal něco co by nepovažoval za pro něho správné.yawning smiley
Re: Karlovac - Senj po staré cestě
02. 08. 2006 10:06
Ivetaa: v podstate se neda nez souhlasit :-)
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 200
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.