Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cesta na začátku prázdnin

Autor Jezinka 
Cesta na začátku prázdnin
28. 06. 2006 01:56
Jedeme autem do Chorvatska poprvé a termín máme bohužel právě od 1.7. Je možné se nějak vyhnout šíleným kolonám, které se každoročně na začátku prázdnin tvoří? Vyjíždíme ze sev. čech, pravděpodobně přes Znojmo, další ze zvažovaných možností je jet přes Německo, ještě jsme se pevně nerozhodli. Zatím máme v plánu vyjet až kolem půlnoci z pátku na sobotu, kdy už budou všichni pryč. Co vy zkušení cestovatelé na to? Všechny ostatní rady a tipy na cestu vítám.
Re: Cesta na začátku prázdnin
28. 06. 2006 07:28
No to právě není tak jisté že budou všichni pryč - ono jede 1/2 Evropy, takže třeba poláci a němci (i když upřímně nevím jestli pojedou úplně masově, ale mohli by) budou v daný čas akorát v ČR. Ta kolona která vzniká začíná místními víkenďáky, pak jede slovinsko, za ním maďarsko rakousko a slovensko, pak následují morava a jižní čechy, pak severní a poslední to dotahujou němci a poláci. Každej vyjede jak může - po práci nebo na noc a to jak se tohle řadí do kolon záleží hlavně na tom jak to má odkud daleko. Takže já bych nespoléhal na domněnku, že kolem půlnoci už to bude všechno pryč... Protože pokud někde vznikne špunt, bude se ještě 10 hodin zase zpátky rozjíždět. Ale možná to moc dramatizuju, nevím. Rozhodně bych já osobně volil alternativní trasu, snažil bych se vyhnout např. úseku Ptuj - Krapina a tunelům na dálnici. Osobně jezdím jinudy a cesta se mi líbí víc, tak bych to i doporučil.
PP
Re: Cesta na začátku prázdnin
28. 06. 2006 08:36
Já bych volil jízdu v pátek co nejdřív,ještě než to začne,aspoň v poledne,tak abyste kritické úseky projeli ještě za hluboké noci.Jednou jsme tak jeli a vyšlo to.Zprávy o kritické situaci a 15km kolonách jsme pak poslouchali v rádiu,ale s úsměvem,už ubytovaní.
Pavel má recht.
Re: Cesta na začátku prázdnin
28. 06. 2006 08:37
Taky jedeme z pátku na sobotu o půlnoci z Brna. Jsme na tom stejně, taky jedem poprvé.
Nejvíc mám strach z té Vídně. Ale neboj, nějak se to zvládne.

PP: když ono je to těžký. Můžeme jet až přítel přijde z práce, to je odpoledne, ale potřebuje se ještě vyspat.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Andy (28. 06. 2006 08:39).
avatar Re: Cesta na začátku prázdnin
28. 06. 2006 09:19
Loni jsem musel jet taky v pátek. Vyrážel jsem na 12 hodinu z Pha a nikde žádná kolona. Jediné co bylo tak vedro.
Re: Cesta na začátku prázdnin
28. 06. 2006 09:30
Dřív vyjet bohužel nemůžeme, ségra učí, musí rozdat vysvědčení, takže bysme se vyštrachali nejdřív v poledne. Od nás do Brna jsou to cca 3 hodiny, takže bysme se zařadili akorát mezi všechny ty autobusy. Ale fakt s tím nemám zkušenosti.
Pavle, kudy prosím tě jezdíš? Četla jsem tu o Maďarsku, ale zdá se mi to dost zajížďka a navíc zabloudit v Maďarsku musí být supr zážitek.
PavelM
Re: Cesta na začátku prázdnin
28. 06. 2006 09:49
Nevím, odkud přesně pojedeš, ale jestli se nějak jednoduše dokážeš dostat na dálnici A9 z Berlína do Mnichova, tak ji doporučuji. Žádní Němci totiž nezačínají 1.7. prádniny - viz [schulferien.kfz-auskunft.de] , takže to možná bude o několik minut lepší než společně se všemi z východu... Přesto přeji upřímnou soustrast, v tento den nebudou stát v zácpě jenom letadla a ponorky.
Re: Cesta na začátku prázdnin
28. 06. 2006 10:06
A co odjezd ve středu 5.7. na noc?Počítáme,že na hranicích ČR budeme tak kolem 22.hodiny?Taky máme hrůzu z kolon,jede s námi tříletá dcera.
PavelM
Re: Cesta na začátku prázdnin
28. 06. 2006 10:21
Určitě to bude lepší, ale přesto si pospěšte. Začínají prázdniny severnímu Německu - Berlín, Hamburg, Brandenburg.
tri
Re: Cesta na začátku prázdnin
28. 06. 2006 11:11
Nemate sa coho bat,,,je este len zaciatok sezony a kolony urcite nebudu...Si zoberte
ze hlavna sezona je od 15.7-15.8.A ja idem prave 28.7 a pridem za 10dni takze kolony budu urcite...ale vy sa nemate coho bat cesty budu prazdne.
divan
Re: Cesta na začátku prázdnin
28. 06. 2006 11:16
tady jsou termíny prázdnin snad pro celou Evropu:
[www.oeamtc.at]
a tady informace o provozu v Rakousku během léta:
[www.oeamtc.at]
tri
Re: Cesta na začátku prázdnin
28. 06. 2006 11:36
Nebojte sa ...teraz kolony nebudu az od 15.7 to zacne...Inak vsetkym prajem super dovolenku
Re: Cesta na začátku prázdnin
28. 06. 2006 12:35
Tri..tak v tom s tebou musím nesouhlasit eye rolling smiley Jezdili jsme vždy poslední týden v červnu a kolony byly vždycky. Kamarádka jezdí vždy v tzv. celozávodní dovolenou t.j. přelom července a srpna...a žádné extra kolony nikdy nechytli.
Možná to bylo tím, že my jsme jeli do hotelu s nástupem v sobotu po obědě..takže jsme vyráželi v pátek vždy okolo 19,00 večer z jižní moravy.

Tentokrát jedeme na slepo..bez cestovky a už zítra odpoledne, uvidíme, jestli se kolonám tentokrát vyhneme confused smiley Chceme se dostat přes kritické místo - tunel Mala Kapela..ještě nad ránem.
Teď mám spíš obavu z toho..jestli seženeme v pátek nějaké ubytování confused smileyconfused smiley
my jedeme taky 30.6. směr Primošten, nástup máme v sobotu po o, jsme vázáni cestovkou, takže to ani změnit nemůžeme, vyjíždíme tak kolem 20:00 z Olomouce....tak uvidíme...
Re: Cesta na začátku prázdnin
28. 06. 2006 13:38
Zdravím, no upřímě vás všechny lituju, kdo jedete v pátek tak se obrňte trpělivostí a načepujte si pití pro sebe i pro auto. Ty kolony zaručeně budou na všech cestách. Pavel má naprostou pravdu. Hlavně klídek, protože někteří šílenci to psychycky neunesou a na silnici blbnou, bacha na ně. Nejlépe je nevázat se na nástupy cestovek, ale to už dnes nezměníte. Letos jedu po dlouhé době v sobotu večer, jinak to nešlo, a také mám z toho šok. Přesto to bude jiné nežli v pátek ale berte to jako sočást dovolené. Šťastnou cestu všem
Re: Cesta na začátku prázdnin
28. 06. 2006 13:55
To mig21

A čtvrtek - pozdní odpoledne....bereš jako dobrou alternativu ????

Jezdíš na blind ??? My takhel jedeme poprvé..tak mám celkem nerva sad smiley
Re: Cesta na začátku prázdnin
28. 06. 2006 14:12
čtvrtek je super, takto jezdím každý rok, středa nebo čtvrtek. Zpět pondělí nebo úterý - v sobotu odjíždějí cestovkáři a v neděli zase lufťáci domácí a slovinci. Na blind jsem jel párkrát bez problému, ale již několik let jezdím na jedno místo do Baška Vody a jenom tam zavolám kdy chci přijet
Re: Cesta na začátku prázdnin
28. 06. 2006 14:22
To mig21
Tak to jsi mě potěšil yawning smiley) yawning smiley) Bašku vodu znám...byli jsme tam, když jsme bydleli v Soline na Brele...je to tam ale hodně rušné, ne ?? Plné pláže a tak..stejně jako na Makarské....
My ještě přesně nevíme, kam pojedeme, ale asi někde na Split nebo pod něj..uvidíme, co seženeme !!! Mám z toho hrůzu..nechci skončit někde 400m od moře a v nějakým krcálku !!! Raději si připlatím a užiju si to !!! thumbs up

Díky a šťastnou cestu smileys with beer
tri
Re: Cesta na začátku prázdnin
28. 06. 2006 14:31
Pre :pinky
Ja zase s tebou nesuhlasim...Vzdy idem do chorvatska v piiatok alebo sobotu a vzdy je prejazd v poho...(kolony my newadia ked su beriem to ako sucast dovolenky)a inak vzdy jazdim okolo 28.7 ...teraz ktory odchadzaju nebudu mat kolony...zalezi kam ides ?inak chodim vzdy na blind
Re: Cesta na začátku prázdnin
28. 06. 2006 14:32
Asi bych nesrovnával BV s Makarskou - tam je to hrozné BV proto, máme tam už své známé, já mám auto u domácího v garáži, každý den máme na stole vínečko z domácího vinohradu no atd, tak proto tolik let na stejné místo. Jedu si hlavně odpočinout a s tím krcálkem máš pravdu. Pokud se ti tam líbí, tak si vezmi na ně kontakt a prostě jim pošli pohled s termínem ubytování a vykašli se na cestovku a na blind. Čau a užijte si to
Re: Cesta na začátku prázdnin
28. 06. 2006 14:40
Tri..je pravda, že jsem ještě nikdy koncem července nejela, takže podle sebe nemůžu soudit... yawning smiley) Ale poslední týden v červnu...to bylo z pátka na sobotu vždy otřesný !!! Hodně havárek, samá zácpa a tak...
Ale pokud ti nevadí kolony..tak to potom jo !! Pro nás jsou kolony velká příšernost, protože jezdíme s malýma dětma a to je pak síla !!
A když jezdíš na blind, jezdíš stále na stejné místo nebo pokaždé někam jinam ??
My takhle jedeme poprvé, takže každá rada dobrá !!! yawning smiley
tri
Re: Cesta na začátku prázdnin
28. 06. 2006 14:50
Pre pinky:
Vzdy jazdim niekde inde:Umag,Makarska,Omis,Baska Voda...Len tento rok to vyslo tak ze idem najskor do Talianska na tyzden a hned odtial idem na Peljesac-Orebic...urcite najdem ubytovanie bez problemov...
PP
Re: Cesta na začátku prázdnin
28. 06. 2006 15:10
pinky napsal(a):
-------------------------------------------------------
> > My ještě přesně nevíme, kam pojedeme, ale asi
> někde na Split nebo pod něj..uvidíme, co seženeme
> !!! Mám z toho hrůzu..nechci skončit někde 400m od
> moře a v nějakým krcálku !!!


Pokud jsem kdy jel na blind,tak právě kvůli tomu,abych neskončil někde v krcálku 400m od moře...ono nafotit a hodit na web se dá ledacos,a ze 400m je najednou 40mangry smiley.Takže jsme prostě vybrali lokalitu,která se nám líbila a jeli,na místě hledali něco podle představ.A pak už záleží jen na vlastní držce...taky se říká líná huba hotové neštěstí...nejhorší je pro mě chození od domu k domu a hledání nějakého domácího,většinou jsou někde zalezlí a všude se motají hlavně dovolenkáři sad smiley
Re: Cesta na začátku prázdnin
28. 06. 2006 20:06
>
> Pokud jsem kdy jel na blind,tak právě kvůli
> tomu,abych neskončil někde v krcálku 400m od
> moře...ono nafotit a hodit na web se dá ledacos,a
> ze 400m je najednou 40m.Takže jsme prostě vybrali
> lokalitu,která se nám líbila a jeli,na místě
> hledali něco podle představ.A pak už záleží jen na
> vlastní držce...taky se říká líná huba hotové
> neštěstí...nejhorší je pro mě chození od domu k
> domu a hledání nějakého domácího,většinou jsou
> někde zalezlí a všude se motají hlavně dovolenkáři

Díky PP...každý takový příspěvek mě zbavuje strachu z neznáma grinning smiley No co už !!!
Zítra razíme, takže není krok zpátky drinking smiley
Necháme se překvapit !!
Re: Cesta na začátku prázdnin
28. 06. 2006 20:18
Jezdíme taky jenom na blind a taky vždycky v pohodě, jenom je lepší dojet na místo ráno nebo dopoledne aby byl čas najít si ubytovánithumbs upthumbs up
Re: Cesta na začátku prázdnin
28. 06. 2006 21:44
To mig21.
Moc jsi mně potěšilyawning smiley. Já vyrážím ve čtvrtek 6.7 směr Omiš-Duce.Chceme vyjet tak kolem 17 hod. ze Znojma. Myslíš že je to dobrej čas nebo jet později? Největší strach mám abych nechyt kolonu u tunelu!eye popping smiley
Re: Cesta na začátku prázdnin
28. 06. 2006 22:44
Ve Slovinsku se kolonám nevyhnete prostě není kudy jinudy. Jedině přes Maďarsko ta zajížďka ovšem leckdy vyváží těch 20km/hod koloně. V Chorvatsku se vyhněte v sobotu (počítám tak od 8:00 až do 14:00) tunelům Mala Kapela a Sveti Rok oba jdou objet a poslouchejte HR2 radio zda jsou tam kolony. Mýtnice Lučko u Zagrebu se objet nedá to musíte překousnout. Pokud nemusíte po dálnici tak na staré státní kolony nebudou, akorát tam bude plno policajtu.
To mig21. v pátek dopoledne kolona nebude a když tak do 2km. V 17:00 si myslím, že je i brzo čítám že v Zagrebu budete o půlnoci. Prave šílenství bude o půlnoci z pátka na sobotu na Macelju, to se vás ale netýká. Taková perlička kamarad jel na Hvar a dneska rano se v 5:00 nedostal ve Splitu na trajekt eye popping smiley . Je fakt že mají na tenhle ranní spoj přednost náklaďáky ale že by jich bylo tolik ?! Nechci vidět co bude v sezone.
Re: Cesta na začátku prázdnin
29. 06. 2006 06:58
Souhlasím s tebou, slovinci jsou největší brzdy na trase prostě na to kašlou, protože z toho nic nemaj
To JITKAT1: ce čtvrtek se opravdu bát nemusíš, pokud se nikde nic náhlého nepřihodí, tak je to úplná pohoda. Koukni na www.hak.hr na webcams a sleduj dny třeba na přechodu Macelj ve čtvrtek tam určitě nebude problém
Upřimnou soustrast těm, co vyjíždějí v pátek 30.6.( myslím tím trasu Vídeň,Maribor, Zagreb,Split). Bude to nejhorší den z celých prázdnin.Čím později tím hůř. Jediná rada je vyjet tak, abych byl nejpozději ve 14:00 ve Vídni, přitom ale nejde o Vídeň, ta je jednoduchá na průjezd a i když je provoz hustý, tak to pořád jede a vytvoří-li se nějaká zácpa tak netrvá věčně a není to nic proti tomu co vás potká po vjezdu do SLO, kde už to může stát před mítnicí a tato kolona stojících aut je často až na hranice s HR. A když konečně vjedete do HR a pofrčíte směrem na Zagreb tak se neradujte, protože vás čeká další zácpa před oběma obousměrnými tunely.Sám jsem v těch kolonách nikdy nestál,ale viděl jsem je v protisměru při návratu domů.Od známých vím, že Brno-Pag jeli 19 hodin.A podobné to bude každý pátek.Ještě jednou: V pátek čím dříve, tím lépe. Je lepší být ve Vídni v 16 hod. nebo ve 20 hod.než pozdě v noci, čím později tím hůře, ne kvůli Vídni, ale pro to další...
Re: Cesta na začátku prázdnin
29. 06. 2006 10:50
To FF:
Co když vyjíždíme v pátek o půlnoci z Brna? Myslíš, že ty zácpy budou taky tak hrozný nebo o trošku menší než kdybysme jeli třeba jak jezdí cestovky v 18hod? Jedeme přesně tu trasu Vídeň-Graz-Maribor-Zagreb-Split (exit Maslenica). POčítáme, že do Starigradu-Paklenice dorazíme kolem 10-11hod.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 191
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.