Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Trajekt

Autor strepe 
Re: Trajekt
12. 06. 2007 07:01
Ve Splitu jsem viděl v přístavu ještě cedule "Řecko"(nevím už přesně co tam bylo), takže asi kdysi trajekty jezdily. Zajímalo by mě proč nejezdí i dnes.
Re: Trajekt
12. 06. 2007 07:57
David - ty fotky budou fajn, moc díky za rady. Nástup máme už v pátek !!! thumbs up

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Trajekt
12. 06. 2007 18:55
tady jsou ty fotky je jich 9, jen v odkazech nechal jsem je velke, abyste se lepe orientoval. Jsou z ruznych let, ale je to tam porad stejne. V dalce je kolona aut a prechod pro chodce se semaforem. Odtud prijedete a za semaforem zabocite doprava za bilo-cervene betony [www.hvar.cz] . Napisy jsou zlute na silnici Trajekt Ugljan [www.hvar.cz] . Pusto prazno trajekt ceka jen na vas [www.hvar.cz] . Nemyslete si ale, ze to je tak pokazde, tady byl patek 15:00 [www.hvar.cz] . Sveti Krsevan uz prijel z Ugljanu a okamzite zpusobi dopravni zacpu, nez vsechny auta odjedou z pristaviste [www.hvar.cz] . Idylka pri zapadu slunce [www.hvar.cz] . Uz se odjizdi smer Preko [www.hvar.cz] . I kdyz byla velka kolona stejne se nenaplnil [www.hvar.cz] . Pristaviste Preko : nahoru po silnici doleva je to na Kukljicu a ostrov Pasman, doprava na mestecko Ugljan [www.hvar.cz] . Vcera jsem volal na Ugljan jedne zname. Voda tepla jako kafe a vecer ve 22:00 tam bylo 25 stupnu. Preji vam prijemnou dovolenou, bude tam ted malo lidi a klid. Hned bych jel taky.
Re: Trajekt
12. 06. 2007 21:37
Teda davide, už jsem tady četl mraky rad a doporučení, sám jsem jich taky pár poskytnl. Ale co jste předvedl vy, to fakt smekám. thumbs up Takhle jasnou, srozumitelnou a přitom stručnou radu i s fotodokumentací jsem tady ještě neviděl. Ještě jednou vřelý dík. Připíjím nyní na vaše zdraví drinking smiley a připiju i ve Ždrelaci na Pašmanu, kam s kolegy 22.6. brzo ráno vyrážíme. smileys with beer

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Trajekt
12. 06. 2007 22:42
No a kazdy nas klient dostane obdobnou dokumentaci az k domu. Neni nic horsiho nez unaveny ridic po ceste, ktery nemuze najit dum, kde ma bydlet (konec reklamy grinning smiley ). Zdrelac je paradni dovedu sedet hodiny pod mostem ci stat na moste a divat se na lode. [www.hvar.cz] [www.hvar.cz]
avatar Re: Trajekt
13. 06. 2007 19:19
omlouvám se za založení duplicitního vlákna. jsem ještě lama.
sta
Re: Trajekt
13. 06. 2007 20:56
Davida musím pochválit mám s ním ty nejlepší zkušenosti.Několikrát jsem taky využil jeho nabídky.Opravdu nekecá.thumbs up
Re: Trajekt
13. 06. 2007 21:16
Musím rovněž pochválit Davida, naprosto dokonalý popis. Nedalo mi to a na internetu jsem si našel nabídku jeho služeb, jeho stránky jsou dokonalost sama :-)
Anonymní návštěvník
Re: Trajekt
13. 06. 2007 21:34
Do trajektu Sveti Krsevan se vejde 600 lidí a 100 osobních aut. To jenom pro doplněníthumbs up
Re: Trajekt
14. 06. 2007 13:27
Jedu příští týden ze Splitu na Brač a proto sleduji jak jízdní řády tak i ceny a je to neuvěřitelné - od včera je k dispozici ceník SPLITTOURS kde opravdu mají akci - auto jedním směrem za 40 Kun - snad jsem to dobře pochopil.Jadrolinia za to chce 127 Kun !!! Nevíte někdo jaké má SPLITOURS lodě ? Pokud má stejné bude na SPLITOURS fronta a u Jadrolinie nikdo ? Znáte někdo kde tyto společnosti kotví ? Poznám to při příjezdu ? Díky
Re: Trajekt
14. 06. 2007 19:22
Splittours má úplně stejný lodě jako Jadrolinija akorát jinak počmáraný. Vloni jsme se s ním vraceli ze Supetaru na Brači do Splitu. Lodě kotví ve stejném přístavu a dokonce i lístky prodávaj v Supetaru vedle sebe. Nijak zvlášť jsem to neřešil, ale když jsme přijeli do přístavu stála tam zrovna jejich loď a akorát začali nakládat, tak jsem běžel koupit lístky a při placení jsem se divil jestli se ta slečna při vracení peněz neošidila, jsou fakt levnější. Bylo to v půlce září, v sezoně ty ceny neznám. Ve Splitu zakotvili u stejného mola od kterého jsme jeli s Jadrolinijí cestou tam.
Re: Trajekt
19. 06. 2007 10:12
Nevíte někdo něco o tom, že by Jadrolinija měla novou trajektovou loď??? Na webkamerách HAKu jsem dnes viděl, že na trase Split - Supetar jezdí loď "Marjan" a místo lodě "Supetar" (obě jezdí tuto linku téměř denně) se objevila loď, která vypadá jako přesná kopie "Marjana". Na webu Jadrolinije žádné info není.

Doplněno:
Dle článku na www.novilist.hr se jedná o novou trajektovou loď pojmenovanou "Hrvat", do provozu byla dána koncem minulého týdne na linku Split - Supetar, kapacita trajektu je 1200 osob a 138 osobních aut.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mates (19. 06. 2007 10:50).
Re: Trajekt
03. 07. 2007 09:33
Dá se v budkách Jadrolinije ve Splitu platit za trajekt na Hvar kartou? Jedeme letos podruhé, vloni jsme z toho byli vyhukaní, platili samozřejmě hotově a zapomněli se zeptat na platbu kartou. Kdo jede do ID, tak tam pozdravujte, já až 8.9. Jana
Re: Trajekt
03. 07. 2007 10:09
Už tu někdo psal, že lze platit kartou. Jinak v ID budu pozdravovat všechny fóristy, jedu 10.7.!!!hot smileyhot smileyhot smiley
Re: Trajekt
03. 07. 2007 14:35
Právě jsme se vrátili. V sobotu v 17:30 trajektem ze Sučuraj do Drveniku (v Sučuraj i v Drveniku berou kartu VISA Elektron, v sobotu pendlovaly dva trajekty celý den) pak 45 km v koloně přes Makarskou do Šestanovace na nový úsek dálnice a tradá až do Zagrebu (berou kartu). Nové úseky dálnice jsou super, ten dole na jihu má táhlejší oblouky - super. Ten úsek na severu u hranic se SLO se asi bude ještě dokončovat, někde je omezení a stažení do dvou pruhů (jedna díra v tunelech). Na hranicích bez problémů, v noci ze soboty na neděli (z 30.6. na 1.7.) nebyly kolony ani směrem k moři. Kolony ve SLO, ale jelo to. Pozor ve SLO v noci, ani v Mariboru, nebyla otevřená ani jedna benzinka. Jediná otevřená až na dálnici v obou směrech před přechodem do Rakouska. Dvě a půl hoďky spánek na odpočívce A9 v Alpách u St.Pangraze. V 9:00 v Plzni. HURÁÁÁ.
Re: Trajekt
03. 07. 2007 21:26
Davidovi - vřelé díky za rady a fotky, v neděli jsme se vrátili ze Ždrelace. Vše s trajektem probíhalo jak jsi popsal, snad ještě líp - na Ugljan (Preko) je samostatná fronta (hned ta první). Sv. Krševan je fakt mamut - pobral obrovskou frontu a ještě měl místo.
Jsem rád, že mám tuhle dobrou zkušenost s trajektem, do teď jsem se po problému v r. 1996 trajektů bál. Snad se na nějaký ostrov ještě podívám.
Davide, díky.thumbs up

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Trajekt
04. 07. 2007 15:59
Trajekt "Sveti Krševan" je stejná loď jako trajekt "Supetar" (linka Split-Supetar) a "Cres" (nevím na které lince jezdí), kapacita 600 osob a 100 aut, o něco větší je "Petar Hektorović" (1080 osob a 120 aut, nevím na které lince jezdí), jako druhé největší jsou "Marjan" a nová loď "Hrvat" (obě na lince Split-Supetar, kapacita 1200 osob a 138 aut), ale opravdový mamut je "Tin Ujević" s kapacitou 1000 osob a 200 aut, o víkendech a občas i v ostatní dny jezdí na lince Split-Supetar, jinak dle stránek Jadrolinije by měl jezdit na lince Split-Stari Grad(Hvar). Jel jsem s ním minulý rok a letos pokud bude točit Supetar, tak si klidně počkám ve splitském přístavu, abych s ním jel zase.
autobusy
29. 06. 2008 17:15
prosim vas ,vie niekto kolko autobusov zhruba nam ide zo splitu do sumpetaru a ake je to drahe???
Re: Trajekt
03. 07. 2008 17:26
Prosím pěkně,dá se platit ve Splitu na trajekt i eurama?Díky
avatar Re: Trajekt
03. 07. 2008 20:01
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Prosím pěkně,dá se platit ve Splitu na trajekt i
> eurama?Díky


loni ne,ale jeden platil kartou,transakce trvala asi 20 min-asi ucpané drátyeye popping smiley-jinak si vyměň kuny doma a nema problema.Dnes jsem měnil-3,450 v Praze Exchange.Nejlevnější je dlouhodobě Reiffka.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 114
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.