Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Trajekt

Autor strepe 
Trajekt
08. 06. 2006 13:36
Chtěla jsem se zeptat,jestli máte někdo zušenosti s trajektem na ostrov Brač. Je lepčí využít trajekt ze Splitu anebo z Makarské? Odjíždíme 17. 6.
jitka1
Re: Trajekt
08. 06. 2006 13:38
doporucuji trajekt ze Splitu, jezdi casteji a taky jhe rychlejsi i jeho kapacita je daleko vetsi nez z Makarske.
Re: Trajekt
08. 06. 2006 17:42
Poraďte nezkušenému - jak to vlastně to nalodění na trajekt probíhá? Konkrétně ve Splitu... Chápu že přijedu do přístavu, jak poznám odkud a kam jede můj trajekt (Brač), je to už nějak řazený ty auta už dopředu apod. Když přijedu o cca hodinu dřív mohu to auto odstavit někde v prostoru a jít třeba na tržnici nebo musím čekat v nějaké frontě? Platí se za takto odstavené auto parkovné? Lístek na trajekt kupuju v nějaký budce a pak až přijde čas mě personál navede? Omlouvám se za hloupé otázky ale trajektem pojedu poprvé... Můžete mi to prosím nějak popsat? Díky a mějte se
x.y.
Re: Trajekt
08. 06. 2006 19:10
Přijedete do přístavu, tam je budka u závory, řeknete kam jedete(Brač), oni vás nasměrují na stanoviště označené pruhy a čísly. Tam zaparkujete a jdete koupit lístky do terminálu-přízemí.
Ze Splitu jezdí do Supetaru dvě společnosti Jadrolinija a SEM Marina(možná se dnes již jmenuje jinak). V r.2005 byla SEM Marina asi o 1/4 levnější než Jadrolinija.
Proto je dobře se podívat před odjezdem z ČR na internetu na ceny a jízdní řády
a rozhodnout se kterým pojedete. Jadrolinija jezdí v průběhu dne asi po hodině.
SEM Marina měla výrazně řidší spoje.
Každá společnost má nástupiště jinde, i když v tomtéž přístavu.
divan
Re: Trajekt
08. 06. 2006 20:20
Loni se daly lístky (plul jsem na Hvar) koupit přímo v budce na mole, takže do terminálu se nemuselo jít. A i v té budce šlo zaplatit kartou!
divan
Re: Trajekt
08. 06. 2006 20:24
Za parkování na molu ve frontě na trajekt se neplatí, na tržnici klidně můžete jít, pokud vám vyjde čas (je to kousek), do trajektu vás personál navede.
Re: Trajekt
08. 06. 2006 22:24
Ahoj, poprvé jsme jeli shodou okolností taky na Brač, nic jsme nevěděli a byli trochu vyjukaní, ale není čeho se bát. Všechno je dobře značené a v sezoně pomáhají rozřaďovat auta místní brigádníci. Je dobré mít tu hodinku v rezervě, člověk nikdy neví a projít tržnici, koupit levné čerstvé ovoce a něco k snídani každému po cestě bodne. My zamknem auto, dáme těm klukům na pivko a jdem v pohodě pryč, ještě nám vždycky řekli, v kolik máme být na místě. V Supetaru sjedete v pohodě, i tam jsou dobře značena letoviska, pokud míříte dál na ostrov. Tak šťastnou cestu a pěknou dovču!
PP
Re: Trajekt
22. 06. 2006 20:14
Může te pls někdo napsat info ohledně trasy Bisko-Split,tedy do Splitu dojedu,ale spíš mě zajímá trasa po městě do přístavu,značení,možné zádrhely,kde je třeba odbočit,etc...

A ta tržnice je jak daleko od přístavu?Je složité ji najít,když to tam vůbec neznám?
avatar Re: Trajekt
22. 06. 2006 20:21
To PP:
Drž se bílých cedulí Trajekt Ferry. Ty tě dovedou spolehlivě do přístavu. Není to ani moc složité jedeš prakticky furt po hlavní silnici.
Re: Trajekt
22. 06. 2006 20:38
To PP :
Z diaľničného uzla "Dugopolje" po "cestarine " na kruhovom objazde smer Split. Cesta väčšinou viacprúdová nová tunelmi na hranice mesta.Sleduješ osobitné značenie tabuľou TRAJEKT ktoré saobjaví už asi 1O km pred prístavom.
Cesta po meste stále značená spomínanými tabuľami TRAJEKT a dvojprúdová okrem úseku asi 300 m pred prístavom kde sa zúži spomalí premávka. Na križovatke kde vidíš spomínané trhovisko (pod zeleňou stromov)a staré múry Diokleciánového paláca vľavo do prístavu.
Nástupište na Brač je z trakektových spravidla najväčšie a prvé vpravo.Radí sa vo viacerých radoch vozidiel apúšťajú potom naprv pri naloďovaní prvý rad zľava atď.Čiže neradiť sa vedľa ale aj na posledné miesto v rade.
Tržnica je od parkoviska na Brač cca 200 m ,z pohľadu od parkoviska vpravo pri múroch paláca.Je však dosť rozľahlé takže stratiť sa dá najskôr tam.
PP
Re: Trajekt
22. 06. 2006 20:45
eeech,nevím proč bych měl jet z Biska,měl jsem samozřejmě na mysli z Dugopolje...
dík
Radek 22
Re: Trajekt
23. 06. 2006 08:18
Pokud stihnete první trajekt,dejte pozor na nákladní auta,mají přednost.Pokud dojedete do Splitu okolo 4 ráno,budete jedni z prvních a první trajekt"je Váš".Chce to trochu "drzosti" při parkování na nábřeží,snažte se protlačit co nejblíž k řetězům u vody.
Re: Trajekt
19. 07. 2006 07:52
HELP-trajekt Zadar-Ancona, poradi niekto ako,kedy, cena?
Re: Trajekt
19. 07. 2006 08:51
to ajka013:
skus sa pozriet na web jadrolinija.hr alebo sem-marina.hr - najdes aj casy aj ceny.
Re: Trajekt
18. 08. 2006 10:33
Prosím o info : Trajekt Benátky - Pula

cena, kde, kdy
Blobra
Re: Trajekt
19. 08. 2006 18:56
Chci se zeptat jestli nekdo z vas nebyl na Rabu autem. Odkud ste se plavili trajektem a kolik vas stal predem diky.
avatar Re: Trajekt
21. 08. 2006 10:14
Na Ráb jedou trajekty z pevniny z přístavu Jablanac nebo z Bašky na ostrově Krk. Odkazy vedou na jízdní řády, kde jsou i ceny.

Michal
Re: Trajekt
27. 08. 2006 14:08
Ahoj, poradí mi někdo kde najdu trajekty z Černé Hory do Igoumenitsy? Díky
Re: Trajekt
27. 08. 2006 16:17
Obávám se, že nenajdeš. Pravděpodobně budeš muset jet do Itálie a odtamtud teprve do Igoumenitsa. Kdysi jezdila alespoň Jadrolinija z Rijeky přes Split a Dubrovník, ale to je již několik let také minulost.
Re: Trajekt
25. 11. 2006 07:52
prosím o nějaké informace ohledně spojení ancona- split, potřebuji vědět cenu auta s koly na střeše, za osobu,jak je to s rezervací lístků, jestli je vůbec třeba rezervovat atd. děkuji moc za odpověd
Re: Trajekt
25. 11. 2006 09:19
confused smileyPotřebuji se jakkoliv dostat z letiště v Dubrovníku na poloostrov Pelješac - Trpanj - jaká je možnost?
Re: Trajekt
05. 02. 2007 18:18
na letisti v dubrovniku do mesta bacha. mesto je od letiste asi 16km a po priletu letadla odjizdi do mesta, kde je pak autobus nekam dal. jako novacek jsem prilitla, videla prvni bus plnej, v klidu jsem si sedla, zapalila a telefonovala v domneni, ze to je nejaka linka, ktera jezdi castejc, ale nic. kdyz se dlouho nic nejelo, tak jsem se sla zeptat dovnitr a tam mi bylo receno, ze dalsi jede az za 3 apul hodiny. nakonec jsme se po domluve jeste s jednim parem museli svezt taxikem, coz byla docela darda. pokud chces z dubrovniku nekam dal, stejne se nejdriv budes muset dostat do mesta, takze na ty busy bacha. jinak taxiku tam je hafo drinking smiley
Re: Trajekt
05. 02. 2007 18:20
Re: Trajekt
11. 06. 2007 12:08
Lidičky, kdo znáte poměry v přístavu - trajekt v Zadaru, poraďte please. Jak se tam pozná, do kterého "šóru" je třeba se zařadit? Podle kamer je tam řazení rovnoběžně s vodou, třeba ve Splitu kolmo na vodu a tím pádem víc místa pro auta vedle sebe.
Konkrétně jedeme 2 auta v pátek 22.6.na Ugljan (Preko).
Díky.

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
sta
Re: Trajekt
11. 06. 2007 21:15
Hopkirkovi
Žádný problém,řazení je podél vody,Ugljan je zhruba uprostřed.Značeno docela málo viditelně na vozovce.Můžete se zeptat nejbližšího personálu nebo domácího řidiče.Na Ugljan jezdí dost často jeden z nových trajektů SVETI KRŠEVAN. Pokladna je skoro u konce mola vlevo u hradeb,malá zděná budova.Bez problémů se dá platit kartou.
Re: Trajekt
11. 06. 2007 21:18
sta - díky, začínám mít trochu představu. Takže podle toho můžou být za sebou (v jedné řadě) i dvě fronty na dvě různá místa, neníliž pravda? Fakt moc děkuju, mně ty tři pruhy byly furt nějak málo na ten počet trajektů. thumbs up

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
sta
Re: Trajekt
11. 06. 2007 21:43
Záleží na tom kolik trajektů zrovna najede,ale dá se v tom dobře zorientovat.Ráno když přijedete,tak to bývá dobré.Udělejte si výlet trajektem někdy večer do Zadaru auto se dá nechat u benzinky v Preku je to hned vedle mola.Na zpáteční cestě je to správná sranda,Trajektů plné molo a vy hledáte ten pravý,zažil jsem to ve 23hod,noční Zadar stojí za to.
Re: Trajekt
11. 06. 2007 22:33
Přijedeme do Zadaru večer v pátek, snad to zvládnem. Díky.

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Trajekt
12. 06. 2007 00:42
to hopkirk : na Ugljan se stoji ve dvou radach, za krizovatkou zajedete doprava za betonove pasy podel mola. Ma to svuj presny rad a nikdy zadny trajekt nestoji jinde nez na svem stanovisti. Trajekt na Ugljan stoji primo proti budove spolecnosti Jadrolinija. Ma i nocni spoje, takze bez problemu. Je to nejvytizenejsi linka z celeho Chorvatska ale Sveti Krsevan je opravdu velky a jede kazdy druhy spoj, kde se strida s mensim. Jestli tam prijedete v patek vecer a mate nastup v sobotu co tam budete delat ? Trajekty jezdi i v noci, lepe prijet tak kolem 5:00 rano. Dam sem zitra odkazy na fotky pro lepsi orientaci.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 42
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.