Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Znojmo - Split - Omiš(Duce)

Autor JIRKAT1 
Re: Znojmo - Split - Omiš(Duce)
12. 06. 2006 08:15
Prosim vás kolik se platí za tunely na trase Wien ,Graz, Maribor díky.
avatar
XXX
Re: Znojmo - Split - Omiš(Duce)
12. 06. 2006 08:18
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil XXX (03. 04. 2008 07:02).
Re: Znojmo - Split - Omiš(Duce)
12. 06. 2006 11:27
Díky moc tak to jsem nějak popletl.Původně jsem měl jet z Plzně ale jedu z Jihlavy.Myslel jsem že jsou tam taky placený tunely.Omlouvám se.
avatar
XXX
Re: Znojmo - Split - Omiš(Duce)
12. 06. 2006 13:59
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil XXX (03. 04. 2008 07:02).
Aké máte skúsenosti s cestou do Chorvátska(Duče)cez Srbsko?
Ďakujem
avatar Re: Znojmo - Split - Omiš(Duce)
13. 06. 2006 17:22
Do HR a navíc do Duče přes Srbsko,to snad jsi si spletl svět!!Přes Srbsko leda tak do Řecka.Chce to se podívat na mapu,kde který stát leží.To by byla trochu zajížďka.

MirekŠi
Katka 1.
Re: Znojmo - Split - Omiš(Duce)
14. 06. 2006 07:29
Prosím o radu zkušené... Pojedu tento pátek 16.6. do Pisaku, měla bych tam být někdy kolem 18 hodiny. Kudy nejlépe - po dálnici až do Dugopolje, nebo kus po staré? A kde sjet k moři? Ráda bych se vyhnula kolonám... Za všechny rady moc děkuji všem.
Re: Znojmo - Split - Omiš(Duce)
20. 06. 2006 02:10
Upozorneni všem ktery planuji jet silnicou Split-Omiš: V meste KRILO JESENICE se opravuje silnice, a poušti se provoz na maly semaforek jen jednym pruhem. Od smeru Splitu jsou tam asi nekolik kilometrove kolony.. Ja jel tuto sobotu,a potreboval jsem od Splitu na Nemira (asi 27 km) tak malem 2h!!!! Existuje jina trasa: od Splitu se po Stobreču odboči doleva na Žrnovnicu a potom pres dedinku Tugare na Omiš. Cesta je asi 10km delši než ta u more, a je pri sjezdu na Omiš neco horši (užši silnice,serpentiny a zatačky), ale aspon žadne zacpy...Ja jedu čtvrtek na Bašku Vodu a pojedu určite tam...
Re: Znojmo - Split - Omiš(Duce)
20. 06. 2006 21:28
Dík za infothumbs up. Už se mi to blíží,jedu 6.7. Myslíš že to nestihnou opravit?Kdy se vracíš z Bašky ,že by jsi sem hodil aktuální infoyawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JIRKAT1 (20. 06. 2006 21:29).
Re: Znojmo - Split - Omiš(Duce)
25. 06. 2006 00:41
Vratil jsem se z Baške Vody. A v navrate jsem risknul jizdu magistralou pres Duče. Ten semafor v Krilo Jesenice byl posunut vedle silnice,ale nejak to nevypadalo dokočene.. Možno prerušily opravy kvuly tomu že byl svatek (neopravovala se sama silnice,ale se stavela nejaka zed, asi zachrana od sesuvu kamene)... Ale na zacpu jsem naletel,a to v Sv.Martinu (druha čast Podstrany když se počita od Splitu). Zacpa byla dlouha asi 2km a zase jsem litoval že jsem i zpatky nepoužil alternativni silnicu pres Tugare a Žrnovnicu..
anicka.balounova napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jedeme 10.7 stejnou cestu jako ty.
>
> ZNOJMO - WIEN - GRATZ - MARIBOR - SPLIT a do
> Omniše se zajedeme podívat.
>
> Nejlepší je vyrazit přes noc abys vychytal tunely
> a dálniční poplatky v HR.
> Raději tankujeme v HR, raději cahce, sami si
> natankujeme a dopředu napočítáme KUNy.

Mám tomu rozumět tak, že se v noci neplatí dálniční poplatky ???
A mýtnice jsou volně průjezdné ??
To by bylo fajn....
Marosm
Re: Znojmo - Split - Omiš(Duce)
25. 06. 2006 09:52
idem v stredu 28.6. do Ruskamenu za Omišom. Je ta situacia stym prejazdom cez Omiš aj cez tyzden ako tu pisete ze mi stoji za to obchadzat to cez Tugare a Žrnovnicu. Ako pozeram na navigacnom tak ta cesta vyzera ledva ako cesta.
Re: Znojmo - Split - Omiš(Duce)
25. 06. 2006 13:37
Damir: takže mi doporučíš raděj po projetí Stobreči odbočit doleva na Žrnovnicu,Tugare a na Omiš? A jak se pek dostanu do Duce? Jinak dík za informacethumbs up. Už jen 11 dnísmiling bouncing smiley
Re: Znojmo - Split - Omiš(Duce)
26. 06. 2006 02:51
Ne, dnes jsem tam projel zase a ty opravy jsou ukončene.. Takže když se potrebujete dostat do Omiše ze Splitu, nepotrebujete alternativni silnicu. Ale když chcete Omiš-Split (a zvlašt v hodinach kdy se lidi vrati z koupani a v sobotu když jsou smeny turistu) tak určite alternativa Omiš-Tugare-Srinjine-Žrnovnica. Jinak se dostanete do 2-15km zacpy.. v nejhoršim pripade rada aut je od Stobreču kde je semafor,až do Dugi rat!!
->marosm: když jedete na Ruskamen, tak nemusite použivat navedenou alternativu protože se ta silnice zapojuje v Omišu pred mostem, a do Omiškeho "uskeho hrdla" se zase dostanete. V vašem pripade radši od Dugopolje pres Šestanovac na Dubci a potom se vratit smerem na Omiš a jedine tak se vyhnete problematicke trasy Split-Omiš
Marosm
Re: Znojmo - Split - Omiš(Duce)
26. 06. 2006 19:58
Damir -> Dik za odporucanie. Tade som minuly rok isiel do Podgory. Je to dost taka dedinska cesta,pripadalo mi to ako nekonecny pribeh ale nebola to zla cesta. Pozrel som si to na navigacnom a bolo by to cez Sestanovac dlhsie o cc 20 km, do splitu dorazim okolo 10 dopoludnia v stredu myslis ze mam ist cez ten Sestanovac alebo po magsitrale (do Ruskamenu). Uz to mam za par hodin tak nech to uz rozseknem smiling smiley

Dik
Re: Znojmo - Split - Omiš(Duce)
05. 07. 2006 19:28
Tak 9.7. večer ve 20:00hod razíme Plzeň-Jihlava tam naberem další rodinku a valíme to na Wien atd do Duce.Pak písnu co a jak cestou,doufám,že to bude ok a vyhnu se případným kolonám.Hezkou dovču všem.
Napiste na mejlovku horskairena@seznam.cz mame info dukladne a jedeme letos taky OMIS!!Lenka.
Re: Znojmo - Split - Omiš(Duce)
06. 07. 2006 12:21
Tak já asi tak za 5 až 6 hodin vyrážím do Duče,vracím se 18.7,tak sem pak hodím info.Mějte se a přeji všem příjemnou dovolenou.
To pavkakral, třeba se tam potkáme.Jedem do soukromého kempu Mira .smileys with beer
Koudy
Re: Brno - Split - Brela
23. 07. 2006 16:28
Ahoj.Jedu 2.8.(středa)večer do Brely z Brna po trase Wien-Graz-Maribor-Split -Brela.Jedu tam poprvé,tak se chci zeptat,na co si dát na této trase pozor,jestli se dá na mýtnicích platit kartou Visa.Ještě se chci zeptat,zda se v Krapině platí mýtné hned nebo až při výjezdu u Záhřebu.Zatím moc děkuji za odpovědi a mějte se pěkně....
Koudy
Re: Znojmo - Split - Omiš(Duce)
23. 07. 2006 17:26
Ahoj.Jedu do Brely 2.8.2006(středa)večer po trase Brno-Wien-Graz-Maribor-Záhřeb-Split-Brela.Jedu poprvé a chci se zeptat,na co si dát na této trase pozor.Dál se chci zeptat,zda je možný mýtné platit kartou VISA.Ještě se chci optat,jestli se mýtné platí hned v Krapině nebo až při sjezdu u Záhřebu.Předem děkuji za odpovědi a přeju hezký den...
Re: Znojmo - Split - Omiš(Duce)
23. 07. 2006 17:37
Kartou platit můžeš. Mýtné se platí vždy při výjezdu z dálnice.
Re: Znojmo - Split - Omiš(Duce)
24. 07. 2006 10:48
Re: Znojmo - Split - Omiš(Duce)
24. 07. 2006 10:50
Zatím díky za odpověď...
Re: Znojmo - Split - Omiš(Duce)
24. 07. 2006 18:10
To JIRKAT1, 31.7. jedu do kempu Mira, můžeš napsat nějaké info?. Vezu s sebou 2 malý děcka. Díky moc.
avatar Re: Znojmo - Split - Omiš(Duce)
25. 07. 2006 23:49
To Koudy:

Najdi si vlakno "Prujezd Vidni...", je to tam dost dobre opisane. Ak ides v stredu, vsetko by malo byt bez najmensich problemov, nikde nebyvaju kolony, ani v Slovinsku, ani v Chorvatsku.
Cez Slovinsko sa ide po ceste I.tr. cca 60km, za hranicou v Krapine by uz mala byt hotova dialnica na Zagreb- Split. Na dialnici za Zagrebom cca 40km neodbocovat na Karlovac /je tam tiez znacka Split, tu sa schadza na staru cestu okolo Plitvickych jazier/, ale pokracovat po dialnici smer Rijeka- Split az po Bosiljevo a tam sa deli dialnica na dve vetvy, jedna ide dolu na juh smer Split, druha do Rijeky.

Dialnica Bosiljevo- Split je asi jedna z najkrajsich a najkvalitnejsich dialnic, ktore som vobec zazil, nadherne estakady, mosty, kratke tunely,technicky vynikajuco spracovana, okolie je nadherna priroda pohoria Velebit. Je tam uz dost odpocivadel aj pump, doporucujem tankovat na pumpach INA pre lacnejsi benzin / popis dialnice na webe- www.motorways-exitlists.com/europe/hr/a1.htm/, alebo aj na stranke hac.hr /.

Problemove miesta byvaju len v piatok- sobotu pred tunelmi Mala Kapela za Bosiljevom a potom pred Zadarom dalsi tunel Sveti rok, tu byvaju obrovske kolony. Ale v pondelok- stvrtok by to malo byt bez cakania.
Platit sa da na dialniciach kunami, eurami, aj plat. kartou, vzdy az po vyjazde z dialnice, resp. na mytnici /= cestarina, =pay toll/. Poplatok Zagreb- Split cca 160KN.
Pozor na meranie rychlosti, na dialnici to byva skoro pred kazdou cestarinou, byva tam vzdy obmedzena rychlost, na inych miestach dialnice radary nie su /presne miesta radarov su na webe: hak.hr/.

Dialnica konci pri Splite v Dugopolje a odtial je mozne ist dvoma cestami- vnutrozemim cestou c.1 na Sinj, este pred nim pri Brnaze odbocit vpravo na cestu c.60 Trilj- Cista Provo, tam vpravo na cestu c. 39 cez Sestanovac do Brely.
Alebo po jadranskej magistrale s rizikami kolon- z dialnice v Dugopolje sirokou cestou na Split. V Splite si treba vsimat znacky Makarska- Dubrovnik, prejazd byva ok po rychlostnej komunikacii, ale potom na konci Splitu a v Omisi byvaju skoro vzdy kolony aj cez prac. dni, zdrzanie cca. 1hod. .
Ak ma este nieco dolezite napadne, zajtra sa ozvem, Koudy.
Stastnu cestu!
Koudy.
Re: Znojmo - Split - Omiš(Duce)
26. 07. 2006 08:52
Chci Ti Toli poděkovat za odpověď.Zatím se měj a pohodový léto.Ahoj
Re: Znojmo - Split - Omiš(Duce)
26. 07. 2006 10:39
www.jaderske.cz nefunguje
moka
Omiš(Duce)
26. 07. 2006 11:29
Jedeme do Duče poprvé. Jaké je to středisko? (pláž, moře, ...)
moka
Omiš(Duce)
26. 07. 2006 11:30
Jedeme do Duče poprvé. Jaké je to středisko? (pláž, moře, ...)
Re: Znojmo - Split - Omiš(Duce)
26. 07. 2006 14:53
Záleží na tom co očekáváš. Pokud bydlíš nad silnicí musíš počítat s tím, že je tam dost velký provoz. Přes den sice skoro stále kolona, takže auta jen popojíždí. Někdo si stěžuje na hluk z magistrály, ale nám to ažtak nevadilo. A to jsme zvyklý spát na vesnici s otevřeným oknem. smiling smiley Pláže jsou písčité a můžeš jít dost daleko od břehu. Místama odhaduji i 100 metrů. Voda je o něco studenější než jinde, ovlivněno řekou. Jinak nám se tam líbilo a dcera chce jet letos zase do Duče. hot smileyhot smileyhot smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 87
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.