Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 08. 2010 07:07
První možnost je ještě na slovenské straně přímo na přechodu - tam nekupovat. Jsou tam fronty a cena je trochu vyšší než v HU. Hned na maďarské straně přechodu jsou možnosti další a bez front. Jinak dálnici doporučuji, letos jsem to jel (sice v nejhorší možný termín pátek 2.7. večer), ale v pohodě. K Budapešti provoz střední, od Budapešti po Balaton v souvislém proudu, ale stále min. 120 km, dál úplně prázdné.
rst
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 08. 2010 07:46
to Pedro66:
dík za odpověď. Já jsem myslel tu bránu pro ENC, takže je dobře, že jsi mi to napsal, jinak bych zkoušel jet přes tuto bránu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 08. 2010 10:34
Díky Karle. Letos nám to nevyjde, ale pro příští rok s touto možností budu vážně uvažovat. Na první pohled se to zdá jako šílená zajížďka, ale je fakt, že kromě dálnice Brno-Bratislava jsou všude dálnice nové, pěkné, malá pravděpodobnost oprav a údržby, pravděpodobnost mírnějšího provozu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 08. 2010 10:35
Pro rst:

Ono by asi šlo projet tou ENC bránou, nemá to závoru myslím. Je otázka co by se ale potom dělo :-)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 08. 2010 10:57
Psala jsem, že jsme "zhruba od Zlína", kdo to zná, tak přesně Slavičín a jeli jsme přes Brumov, Sidonii, Horní Srní a v Nemšové na dálnici. Od nás se jezdí takto. Zlíňáci určitě najíždějí jinak.

OK tak to mění situaci, omlouvám se

Já bych jen dodal že do UB už by ta zajížďka z UH tedy udělala 20 km zbytek zanedbatelný, plus je rychlost, čas relativní pohodlí pěkné sk dálnice, mínus další známka na skle, ale to ať si vyhodnotí každý sám I/55 - samá dědina a cesta nic noc (je známo že spousta lidí ze Zlínska jezdí takto na letiště do Vídně i po horší I/54 přes Strání)
Ze Slavičína bych to já vzal asi přes Bojkovice (sám jedu z bojkovska) na E-50 a si na dálnici hned. Toť jen můj skromný názor, všem šťastnou cestu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 08. 2010 11:20
ben06 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Psala jsem, že jsme "zhruba od Zlína", kdo to zná,
> tak přesně Slavičín a jeli jsme přes Brumov,
> Sidonii, Horní Srní a v Nemšové na dálnici. Od nás
> se jezdí takto. Zlíňáci určitě najíždějí jinak.
>
> OK tak to mění situaci, omlouvám se
>
> Já bych jen dodal že do UB už by ta zajížďka z UH
> tedy udělala 20 km zbytek zanedbatelný, plus je
> rychlost, čas relativní pohodlí pěkné sk dálnice,
> mínus další známka na skle, ale to ať si vyhodnotí
> každý sám I/55 - samá dědina a cesta nic noc (je
> známo že spousta lidí ze Zlínska jezdí takto na
> letiště do Vídně i po horší I/54 přes Strání)
> Ze Slavičína bych to já vzal asi přes Bojkovice
> (sám jedu z bojkovska) na E-50 a si na dálnici
> hned. Toť jen můj skromný názor, všem šťastnou
> cestu.

Ben06 - zvyk je železná košile, teď jsem to zadala dovyhledávače, vyjde to nastejno. Dovolenou si užijte, šťastnou cestu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 08. 2010 11:46
Dokonce z Hodonína se jezdí hodně často Holíč - Bratislava (příp Sv.Ján)-Schwechat-Graz nevím proč se někdo podivue Zlíňákům. On totiž není problém projíždět úsek sjezd D2 Břeclav-Reinthall více jak půl hodiny.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 08. 2010 11:57
Vrátil jsem se včera z Makarské. Odjezd byl 23.07.2010 v 17.30 hod z Olomoucka. Příjezd na Makarskou 24.07.2010 v 06.45 hod. Cesta přes Olomouc-Brno-Mikulov-Wien-Graz-sjížďák 228 na Spielfeld-Šentilj-Pesnica-Lenart-po 229 na Ptuj-po Zagrebačske cestě na Tržec(nájezd na č. E-59)-Zagreb-Šestanovac-Makarska.
Cesta přes Slovinsko po půlnoci trvala 50 min po cestách mimo dálnici.....vlastně dálnice byla převážnou část v dohledu, protože trasa po které jsem jel kopíruje dálnici. Po cestě 6 zastávek- Tesco Prostějov(10min)- Mikulov(15min)- dálnice A před Grazem(20min) -motorest Plitvička u Zagrebu(20min)-dálnice u Benkovacu(15min)-odpočívadlo u lokality Krka(15min)

Zpáteční cesta včera: Odjezd z Makarské 09.20 příjezd domů v 21.55
Cesta probíhala po stejné trase s 5 zastávkami- INA u Biska(5min)-INA Plitvička u Zagrebu(20min)-Slovinsko(15min)- Rakousko odpočívadlo na 220km (20 min)-Brno Olympia Chořelice (25min)- Benzina Plus u Olomouce(10min) a odtud po 38 km příjezd domů ve 21.55 hod.
Průjezdy přes mýtnice v HR jsem používal s označením "platba kartou" .....urychlí to průjezd přes mýtnici,protože s platbou za hotové se zdržíte min. o 10 min čekáním v koloně 10-15 i více vozidel. Brány pro průjezd s kartou jsou absolutně prázdné a prakticky zdržení je 15 s pro transakci kartou.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 08. 2010 12:46
Jir-Ka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vrátil jsem se včera z Makarské. Odjezd byl
> 23.07.2010 v 17.30 hod z Olomoucka. Příjezd na
> Makarskou 24.07.2010 v 06.45 hod. Cesta přes
> Olomouc-Brno-Mikulov-Wien-Graz-sjížďák 228 na
> Spielfeld-Šentilj-Pesnica-Lenart-po 229 na Ptuj-po
> Zagrebačske cestě na Tržec(nájezd na č.
> E-59)-Zagreb-Šestanovac-Makarska.
> Cesta přes Slovinsko po půlnoci trvala 50 min po
> cestách mimo dálnici.....vlastně dálnice byla
> převážnou část v dohledu, protože trasa po které
> jsem jel kopíruje dálnici. Po cestě 6 zastávek-
> Tesco Prostějov(10min)- Mikulov(15min)- dálnice A
> před Grazem(20min) -motorest Plitvička u
> Zagrebu(20min)-dálnice u
> Benkovacu(15min)-odpočívadlo u lokality
> Krka(15min)
>
> Zpáteční cesta včera: Odjezd z Makarské 09.20
> příjezd domů v 21.55
> Cesta probíhala po stejné trase s 5 zastávkami-
> INA u Biska(5min)-INA Plitvička u
> Zagrebu(20min)-Slovinsko(15min)- Rakousko
> odpočívadlo na 220km (20 min)-Brno Olympia
> Chořelice (25min)- Benzina Plus u Olomouce(10min)
> a odtud po 38 km příjezd domů ve 21.55 hod.
> Průjezdy přes mýtnice v HR jsem používal s
> označením "platba kartou" .....urychlí to průjezd
> přes mýtnici,protože s platbou za hotové se
> zdržíte min. o 10 min čekáním v koloně 10-15 i
> více vozidel. Brány pro průjezd s kartou jsou
> absolutně prázdné a prakticky zdržení je 15 s pro
> transakci kartou.


Tak naprosto identickou cestu od Schricku jedu příští sobotu i já. Ještě 225 hodinangry smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 08. 2010 13:38
Brno Olympia Chořelice... smiling bouncing smiley grinning smiley To je nějaká nová brněnská čvrť?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ecvica (05. 08. 2010 19:10).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 08. 2010 18:50
My sme išli v piatok (aj ked to nemám rád) na 2 autách nasledovne: Vyrazili sme o 21 z P.Bystrice. Ja prvé auto P.B.- BA- Csorna-Sarvar-Vasarvar-Zalaeger..- Sojtor-Borsfa-Letenye- st. Goričan- Duče. Syna som poslal druhým autom P.B.- Trnava- Šala-Komárno-Kisbér-Szekesfe..- po diaľnici nový Goričan-Duče. Neviem,ako sme to dokázali, ale ja som ho čakal na prvej OMV pumpe v HR po telef. spojení 10min. a dalej sme šli spolu. V Duče za 12 hod ja 960km a syn 1008km.Obe autá po 2 deti,takže sme išli jemne a dosť prestávok.Syn išiel viac po diaľniciach, platil v HU a urobil o 50km viac, čas bol prakticky rovnaký.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 08. 2010 20:31
Dnes sme sa vratili Biograd Szhekesheresvar (cca :-D) Gyor BA, bez zdrzania. Prazne cesty odchod 10.40 pricho 18.45
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 08. 2010 21:10
to inOx..: tož mi kamráde neříkej, že ta potvora italská je kvalitnější jak ta vaše "Octávka"..? smiling bouncing smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Hrvat Mishell (05. 08. 2010 21:12).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 08. 2010 22:27
Hrvat Mischel: Neprovokuj a nepokoušej osud.smiling smiley
V neděli 18.7. ve 2 ráno jsme měli vyjet a v pátek 16.7 mi auto zdechlo za Hradcem s hláškou Engine failure, go to dealer. Čili motor má závadu, vyhledej dealera a šlehni si dávku. Po 15 min motor naskočil, ujelo se 5km a opět ende. Po čtvrtém zastavení jsem to vzdal a nechal se potupně odtáhnout. V sobotu do třech odpoledne jsme na tom dělali. Snímač fáze pod rozvodovým kolem vačkové hřídele (takže rozvody dolů) byl sedřenej od bordelu co se mi dostal pod kryt projížděním hlubokých louží v práci a vadný snímač otáček dole pod motorem. Ten byl hlavní příčinou zastavování ohřátého motoru. (po zahřátí jeho hodnota odporu nebyla předepsaných 900 ohm, ale nastoupal do závratných megaohmových výšin). V 17:00 jsem ještě doplňoval klimu a v noci vyjížděl. Nemusím ti říkat s jakými smíšenými pocity. Bohové olympští nade mnou stáli, když závadu nedopustili někde u Splitu, ale o dva dny dříve u Hradce.
AR 156 1,9 JTD. yawning smiley

Snad jen 2 Octavie II, stojící na krajnici se žlutými anděly během cesty zpět mne přesvědčili o tom, že poctivá auta už se nedělají. Globalizace světa a elektronické díly pochybného asijského původu ze všech aut dělají poruchové krabičky.

P.S.: Před cestou jsem měl zajištěny přes kamarády odtahy + pojištění na všechno možné. Přeci jen má člověk lepší pocit, než když si musí volat nějakou autorizovanou odtahovku s taxou 12,-Kč na km.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 08. 2010 22:48
No co..... tak jsem se upsal! Chořelice mám za humny, tak jsem to psal automaticky....Opravím ti to a je to Modřice- směr Olympia a Chrlice......smoking smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 08. 2010 10:46
to radarus - nejsem sakra Mischel, ale Mishell.. toť za 1)..
za 2) to byla jen takoá srandovní provokačka..
3) rozvody nám odešly před 4mi měsíci..
4) My jsme sice problém v HR měli.., podle PC , který je v autě..,ale po důkladné diagnostice jsem zjistili, že blblo jen čidlo..
5) bud rád, že jsi to měl v ČR..smileys with beer
6) Děkujme Bohu.. ti co už jsou doma, že jsme to zvládli.. grinning smiley

PS: Když máš zajištěnou odtahovku asi tomu auto moc nevěříš co? Musíš to nechat osudu.. smiling bouncing smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hrvat Mishell (06. 08. 2010 10:47).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 08. 2010 12:02
Já autu věřim na 99%, ale odtahovku mám zajištěnou taky, páč štěstí přeje připraveným.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 08. 2010 12:25
Hrvat Mishell: Sorry za překlepsmiling smiley
Čidlo taky předtím jen sem tam zablblo. Pak už bylo po smrti.
Odtah není od věci. Já Alfině docela věřím, ale žádnému autu nemůžeš věřit na 100%. Přečti Murphyho zákony. Fungují.
Odtah byl zajištěn vyloženě od kamarádů. Pokud by se ty čidla vysypala třebas ve Splitu, nebyl by problém, oprava se dá zvládnout i na parkovišti, jenom by ten kámoš servisák musel přijet s těmi čidly a vercajkem. Horší jsou potom prasklé rozvody (zlaté staré 8 ventilové TwinSparky s řetízkem - 500 tisíc km v pohodě). Rozsekanou hlavu dokupy na parkovišti jen tak nedáš a oprava jde do desítek tisíc. To už se vyplatí odtáhnout. A teď si vem, že máš plné auto věcí a rodinu, která se těší na dovolenou. A jsi 1000 km od domova. Brrr, raději se nějak pojistím.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 08. 2010 13:13
pánové vy naděláte
mladýmu se rožla diagnostika na Pagu a dojel v pohodě
včera se to hodilo do PC a samé tlachy to hlásilo
1, spinač spojky
2, závada pomocného čerpadla
3, problém mezi plynem a centrální jednotkou

tak se to prostě vymazalo bez oprav a auto šlape jak hodinky

diagnostikovat auto přes PC je dobrý byznys nebo sakra jak se to píše
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 08. 2010 13:43
Rohal: Než se to podělá úplně. Jak jsem psal, taky to občas zablblo. Na diagnostice se závada taky vymazala. Ale pokud se tam objevila, nebylo to tím, že by si to počítač vymyslel a jen tak poškádlil šoféra. Prostě některá čidla v určitých situacích se již chovala nestandardně. Tím, že to nebylo pořád a a že diagnostika vymaže paměť závad se to čidlo zkrátka neopraví. Majitel jen ví, že už to blbne a musí být připraven na odchod čidla (či jiného komponentu) do věčných lovišť. Zabývám se opravou mnohem složitějších zařízení, než je auto a pokud se něco sem tam projeví, musím počítat s variatou, že to dříve nebo později odejde úplně. Být na některé věci připraven není od věci. Já to bohužel s autem spláchnul před rokem ze stolu a naopak bohudík se to podělalo ještě před dovolenou.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 08. 2010 13:54
no ano v tom je ten problém že řeším věci spíše preventivně a pak se vyskytnou drobnosti
je mi jasné že pokud je závada vážnějšího rázu tak je to v p.....
ale pokud se mi rožne diagnostika v Chorvatsku a auto jede tak s tím dojedu domů
ačkoliv znám případ že po rožnutí diagnostiky majitelka jela dál a stálo ji to nemalý peníz
a za půl roku se ji tato závada zase objevila na kontrolce a v servisu nic podstatného nezlistili jen že se to "prostě" objevilo znovu
tak to smázli a projeli a vše OK
čert aby se v tom vyznal
- dále bez komentáře
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 08. 2010 13:41
čauec, tak včera jsme po 21 dnech a projíždkách hvaru, korčuly, pelješacu, dubrovníku atp... dojeli.
Z Hr. Dvě bouřky, u Karlovacu kroupy. Na Bih hranicich totální "šacovačka". Dubrovník total ucpanej.

Z cesty tam v neděli v noci - pohoda. Rakousko, slovinsko vše dálnice, chvilku chrupka - poprvé z únavy. Nicméně je fakt, že do Orebiče je to trošku dálka.

Zpátky včera brzo ráno v 8 z Gradacu. Chtěl jsem jet nejpozději v pátek, ač ubytování jsme měli do soboty, ale jak jsem viděl chudáky lidi, jak čekají ještě v noci ze soboty na neděli na bus v 1 ráno, vlivem zpoždění a dopravy, rozhodl jsem že pátek ráno nejpozději vyjet. Makarská jakž takž. Dálnice trošku provoz (asi tím, že zase pršelo, tak jeli všichni už ráno) Karlovac to houstlo. Lučko : lidi jezdětě přes karty, totální pohoda a zbavili jsme se fronty tak 3km (na Hr2 ale hlásí na vše tak 2km).
Pak kolem poledne zdržovačka na poslední mýtnici. Pak Hr čára a Slovinská čára poskakování cca 1,5 hodiny sad smiley čímž ale ti co jeli za náma....prostě co minuta, tak 100m kolony na víc. Po těch 2hodinách už na HR2 přiznali 20km frontu (i v angličtině jsem tomu tak rozuměl). Takže tak tak. Jelikož jsem měl známku slovinskou, tak jsem směrem tam i zpět nemusel stavět a stát fronty na známku. Korát jsem zapoměl zpátky na rakouskou (prostě jsem měl pocit, že mám celoroční....smiling smiley takže jsem pak stavěl na prvním Oldtimeru za Grazem, kdo má děti doporučuji, krásná restaurace, krásné wc, vinárna, rybičky, dětský koutek, venku zvířata, paráda, je tam i Shelka.

Pak cesta gut, rakušáci závody... Vídeň gut (kolem 17h.). Nejhorší cesta samozřejmě D1 (Brno směr Ova). Poznáte člověka co jede z daleka a "hovada" co letí jen 20km po dálnici.

Jinak kvituji docela super chování všech spolujezdců z ČR. Sice jeden "kolega" letěl fakt jak šutr a nešlo se ho ani na relativně prázdné Hr dálnici "udržet" (E - mondeo smiling smiley
Kdo jel 130 jel, kdo jel 140 jel. Jediný hovada jsou slováci v drahých vozech, neohleduplní chorvati a tradičně polsko.

Jediné co je zrádné, brzdit na vodě na Hr dálnici. Střídaly se přívaly deště a sucho.
Celá cesta nám trvala i s čekačkou něco přes pod 12hodin, což oproti jiným letům bylo super, zrychluje to ta dálnice slovinsko. spotřeba 5,5.

Věřím, že všichni dojeli v pohodě. Ti co pojedou, těm přeji hlavně klidnou cestu, a sluníčko.
ps pivo min 15kuna .... zdražuje se.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 08. 2010 15:25
Dnes ráno sme sa vratili z Čiova.
Vyjazd na dovolenku 30.7. o 20:00 z Gbelov smer Kúty na dialnicu BA, ďalej po maďarskej dialnici až na exit Prgomet. Cesta až na hustý dažď bola v pohode a možem túto trasu doporučiť.
Prechod Letenye-Goričan asi 5 min čakanie. Na Lučko sme boli kľudnou jazdou asi o 2:30 a pred nami 2 auta. Takže úplne pohodový priebeh.
Spat kvoli počasiu v piatok večer asi o 20:00 z Trogiru. Nepočitam čakanie v kolóne z ostrova. Nájazd na dialnicu v Prgomete. Na Chorvatskej dialnici bolo poznať, že počasie ovplyvnilo rozhodovanie kedy štartovat domov, ale nebolo to najhoršie. Určite doporučim NO CASH platbu na Lučko, lebo čo som videl, tak to bolo úplne prázdne. No my sme išli aj tak na CASH platbu a pred nami bolo asi 10 aut, tak aj tam bol plynulý priebeh. Boli sme tam asi o 23:00. Dovtedy úplne super jazda. A od Zagrebu až po Budapešť dažď, aký som ešte asi ani nevidel, nie v ňom ešte aj šoférovať. Už som si myslel, že mám tú búrku priviazanú o auto a ťahám ju za sebou. Strašné. Ale teda šťastne sme sa vrátili.
Cestu maďarskou dialnicou možem len odporučiť, možno je o niečo dlhšia, ale časovo sa vyrovná.
Povodne som mal naplanovanu Bessyho trasu, ale časovo to vyšlo rovnako a som rad že v tom daždi sme išli po dialnici.

Zastavky sme mali 3 v oboch smeroch. Tankovanie na OMW medzi Zagreb a SV.Helena. Tam nastal problém, že sme tam prišli o 23:45 a predávali si zmeny. Chorvatska mentalita, v kľude prišli otvoriť dvere 5 min po polnoci.

Ale inak pohoda a klidek, ved aj cestu na a z dovolenky si treba užiť.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petinek77 (07. 08. 2010 16:57).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 08. 2010 16:27
Taky už jsme se exhumovali po cestě zpět: odjezd ze Žuljany v 8 hodin ráno, v Neumu na hranicích, jako by nebyly, obvyklé zastavení v Neumu na nákup na cestu a doplnění vzorků Slunce u Neretvy, nájezd na dálnici Ravča 10:25.
U pumpy OMV Nadin jsem byl u stojanu sice třetí na řadě, ale nějak zapomínali nulovat počítadla po zaplacení, tak mi pouhé natankování trvalo půl hodiny. A bylo to tak u všech stojanů.
Za tunelem Sveti Rok hustý déšť, bouřka, omezení rychlosti (dobrovolně a rádi i pod 60km/h kvůli kroupám).
Kolony byly už před odbočkou na Demerje, ale řídila to tam služba, takže necelý kilometr se mohlo odstavným pruhem. To jsem si medil, kolik toho pojede až za námi... ale marně: 5km před mýtnicí Trakošćan jsme skončili v 16:10 v dokonalé zácpě: na mýtnici to pouštěli po dávkách uzavírkou posledního tunelu. V tu dobu ještě v rádiu hlásili 2km. Jo, policajti se postavili do odstavného pruhu a pár takových, co si mysleli, že jsou rovnoprávnější, než ostatní, si vychutnali.
Ještě že bylo polojasno, nepršelo, tak se ten podvečer dal na svodidlech docela dobře proflákat.
Mýtné placeno v 17:15, už to vypadalo, že se to hnulo, ale, jen co jsem minul poslední možnost odbočit na hraniční přechod Cvetlin, už se to zase zaseklo. Hranice HR 17:41, hranice SLO 18:15. V rádiu v tu dobu už hlásili kolonu 23km a odklon dopravy na jiné hraniční přechody.
Nevím, co se kde dělo, ale z toho střídavého popojíždění mi vyšlo zastoupení vozů 10% CZ, 15% SK, 20% PL a ostatní tvořily MPZky A, B, D, DK a NL, jen zřídka však v těch autech seděli Rakušani, Vlámové, Němci, Dánové nebo Holanďani. Tedy - podle papírů možná ano, ale žen v burkách měli s sebou nějak moc (třeba na Němce: a s řidičem tureckého kamiónu by se taky hádali nejspíš německy). Jen jeden, co měl na autě S, byl asi skutečný Švéd, protože to tam byl snad jediný blonďák a do ruda spálený. Nebo byl někde výprodej burek a bude z nich módní hit, nevím. Prostě jsem si v té gužvě připadal spíš jak na mostě přes Bospor.

Pak už se to zase rozjelo, takže do Rakouska jsme přejeli jako obvykle v G.Radgoně v 19:25 (už se vyjasnilo, jen místy drobně zapršelo) a až do Ilzu se jelo dobře. U Ilzu obvyklá pauza na Wiener Schnitzel v jedné hospůdce stranou (to by už vlastně mohlo patřit mezi rituály). Rakouská A2 celkem v pohodě, jen od Pinkafeldu přes Vídeň flákal hustý déšť a silný nárazový vítr, většinou se jelo do stovky, ale místy si nikdo nedovolil přes 80, a to ani místní. Naprostá lahůdka byla cesta od Stockerau na Hatě, protože to byla cesta víceméně naslepo. Značení na vozovce nekontrastní a v tom hustém dešti ještě v každém stoupání a klesání proudy vody na vozovce, i když úseků s kolejemi ubylo. Od Znojma (asi dvacet minut po půlnoci) po silnicích 38 a 32 se jelo už velmi dobře, i když chvílemi déšť zhoustl.
Suma sumárum - jak se nám v minulých letech podařilo zkvasit v gužvě jen kvůli dopravní nehodě někde vpředu, tentokrát jsme si to na obou cestách vybrali i za ty roky, kdy jsme to projížděli naprosto plynule. Jenže letos jsme termín odjezdu ani tam ani zpět nemohli nijak výrazně posunout, snad jen o hodiny, které by tak jako tak nic moc neřešily, příště se to snad povede.

Cestu tam jsem popsal dříve.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
08. 08. 2010 14:32
Cesta TAM:
Vyjeli jsme okolo 8mé z Jičínska a po E59 skrz Moravu a Vídeň. Dost oprav na silnici, hlavně v čechách ale i za Vídní. Z A2 jsme na exitu 95 odbočili na Szombathely (zde jsme se ztratili a skončili někde na sídlišti ve slepý uličce grinning smiley - řídil jsem já ) a po 86 na Lenti, Tornyiszentmiklos. Před Goričanem jsme odbočili za čechama ve stříbrnym autě s brněnskou SPZ na Letenye a projeli jej a na Starý Goričan. Slečna celnice nás po ukázání třech pasů a jedný občanky pustila dál a další celník se zeptal co vezeme, tak jsme řekli pár cigaret a věci k moři a pustil nás dál. Před Záhřebem velká bouřka a po chorvatské dálnici se jinak jelo v poho. Před Splitem opočinek, zhruba hodku a půl. Průměrná spotřeba 6,3l. Jeli jsme oktávkou 1,6 benzin plně naložení :-). Protože jsme měli dost času tak jsme to před a za Splitem po dálnici nehnali, tak 90-100 (byl hodně malej provoz tak to nevadilo nikomu). Jinak dálnice furt 120 - 130. Vídeň se projela bez zastavení, ale provoz byl. Ve 4-5 hodin jsme byli v Zaostrogu a šli se podívat na probouzející se moře :-)

Cesta ZPÁTKY nás ještě čeká


_____________________
6x Zaostrog, 1x Sumartin(Brač), 1x Krk, 1x Mali Lošinj
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
08. 08. 2010 14:59
Cesta tam:
v pátek (30.7.) odjezd z Prahy okolo 18 hod.Jižní spojka OK a jen co zaslechnu v rádiu cosi o koloně na výjezdu z P na D1 tak už tam stojím-hodinka dobrá na procvičení popojíždění.Pak už to docela šlo.V Rakousku skoro pořád pršelo,takže snížená rychlost.Na hranicích se Slo koupě známky-bez problémů.Špunt před Ptujem až na hranici-průjezd přes SLO skoro za 3 a půl hodiny.Spousta aut jedoucích odstavným pruhem-hlavně domorodci.Před 5 hod ráno vjezd do HR.Trochu jsem zazmatkoval na Zapresići a přes několik proudů jsem se tlačil na placení kartou(tam nikdo nebyl),no přál bych vám vidět ty "chápavé" obličeje těch co se pro změnu tlačili na hotovostní platbu.V Záhřebu už velmi silný provoz,kolona na vydání lístku.A1 až za Karlovac hodně nacpaná časté brždění ze 100km/h na 20km/h. Pak se to rozjelo,ale stále docela dost pršelo,takže až za Sv.Rok omezení rychlosti na 80-100km.Sjezd z dálnice v Šestanovci v 11:45 a..hodina cesty do Promajny,stála magistrála.
Cesta zpět:
Z Promajny odjezd v sobotu 7.8 v 17 hod.,nájezd na dálnici v Šestanovci několik omezení na 100 km/h-trochu sprchlo.Před Záhřebem silněší provoz,ale tempo svižné.Za Zapresićem mi už nepřipadal provoz tak hustý,tak si říkám pojedu po dálnici až na hranice třeba nebude kolona...jen kousek za sjezdem na Durmanec svítící značky kolona 3km..Takže hoďka navíc.Menší komplikace při placení na mýtnici ( [forum.ihvar.cz] ).Pak už se to rozhýbalo a šlo to dobře.Průjezd Vídní bez komplikací-já jim dám S1! Dál směr Brno a pak po D1 do Prahy (tak slabý provoz jsem na ní už dlouho nezažil).Příjezd do Prahy před 7 hodinou ráno.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
09. 08. 2010 05:41
Návrat v sobotu 7.8. večer. Trasa Baška (Krk), Rijeka, Kozina, Lublaňa, Maribor, Graz, Vídeň, Znojmo a domů. Zdržení cca půl hodiny na mýtnici v Chorvatsku za Rijekou směrem na Postojnu. Kolona přes kilometr. Naštěstí jsem za mýtnicí uhnul na Kozinu, protože to všechno jelo směr Postojna a cesta jedna báseň. Cesta trvala s několika přestávkami na cigárko něco málo přes 10 hodin. Spotřeba 4,6 :-) Takže super. Jen to moře kdyby bylo teplejší.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
09. 08. 2010 23:35
Zdravím všechny,

cesta tam pondělí 26.7. večer kolem 20. hod Moravská Třebová,Brno,Mikulov,Vídeň,Spielfield-sjezd z dálnice Pesnica,Maribor,Ptuj, v Chorvatsku po dálnici až do Šestanovace, sjezd do Brely a kolem 8 ráno v Makarské, kde jsme vyzvedli známé a přesun do Promajny. Cesta naprosto bez problémů, minimální doprava, žádní policajti takže jsme si nad ránem mohli na dálnici i vyzkoušet co umí naše auto. Cesta zpět pátek 6.8. v 7,00 po magistrále do Splitu vyzvednout dceru (musím říct zlatá dálnice) těsně před Splitem jsem jel v obci 70 což místním připadalo tak pomalu, že mne předjel dokoce i linkový autobus což způsobilo manželce záchvat hysterického smíchu. Zbytek cesty po dálnicích s vyjímkou Slovinska opět v pohodě. Pouze tři věci stojí za zmínku - na Lučku sjet na placení kartou - naprosto bez fronty, Chorvatsko-Slovinská hranice katastrofa i v pátek odpoledne (jak to asi musí vypadat v sobotu?), nejdražší nafta samozřejmě v česku. Ty dva týdny v Promajne naprosto skvělé, hned bych se tam vrátil, ta relita v práci je naprosto děsná.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
10. 08. 2010 09:54
Tak a už to máme za sebou.
Tam 26.07. - Prievidza - Komárno - okolo Budapešti - starý Goričan - Baška Voda. Sami so synom v aute, tri prestávky spolu cca 40 min a cesta trvala 11 hodín. Prázdene cesty a dodržiavanie predpisov, kde je 60km/h tak tam toľko idem a hotovo, som jednoducho taký.
Naspäť 07.08. v sobotu ráno o 08:00 trasa totožná. Áut ako v sobotu, ale žiadne tragédia. Využitá platba kartou na Demerje aj to so zdržaním cca 10 minút, na prekvapenie dosť osádok to využilo, bolo asi 12:30, ale ľutoval som tých, ktorý ostali v smere "GOTOVINA", to muselo byť na povraz. Ďalšie zdržanie na Sv. Helene tiež asi 10 minút. Opäť starý Goričan, čo bola výhra. Prišli sme ako jediný, boli sme tri autá a spolu sme sa zdržali 30 sekúnd všetky tri autá, aj to len preto, že colník išiel pomaly z búdky, aby otvoril rampu. No cesta po dialnici k Budapešti, tak to bol zážitok. Plná diaľnica a samý talian, nevedel som kam všetci idú a až doma som pochopil, keď som čítal noviny. V Budapešti bol hudobný festival Szigeti. Opäť dodržiavanie predpisov a trvanie cesty 12 hodín 15 minút.
Celková dĺžka nabehaných 2250 km, priemerná spotreba 7,1litra, priemerná rýchlosť 80km/h.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
10. 08. 2010 11:52
Nabízím nepoužítou Rakoskou desetidenní dálniční známku platnou od 23.8.2010 za 100 Kč 602245096
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 237
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.