Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kolik plati na dalnici MPV (Espace, Evasion, Sharan, Voyager...)

Autor abak 
Kolik plati na dalnici MPV (Espace, Evasion, Sharan, Voyager...)
30. 05. 2006 15:53
Do ktere skupiny pro poplatek spadaji MPV (Citroen Evasion, Renault Espace, VW Sharan, Crysler Voyager a podobni)?
Normalne jsou ve stejne kategorii jako osobaci (tj. I.), ale z informaci o poplatcich se mi zda, ze v pripade chorvatska asi spadaji do skupiny II.

Jel nekdo timto autem a do ktere poplatkove skupiny vas zaradili?

Predem diky za informaci a pripadne odkaz na zaklade ktereho by jasne vyplyvalo kam spadaji MPV.
Byl jsem v Chorvatsku 2 x s Mercedesem Vito a chovali se k tomu různě. Ve Slovinsku to brali jako osobák, ale Chorvati ne. Je ale pravda, že v Chorvatsku jsem projížděl jen jednou mítnicí na nové silnici do Puly.
Ano, tyto typy "mikrobusů" spadají v HR do kategorie II., pokud se jedná o poplatky za dálnice a trajekty.
Re: Kolik plati na dalnici MPV (Espace, Evasion, Sharan, Voyager...)
30. 05. 2006 17:35
bol som citroenom xsara picasso aj nissan almera tino, a bol som ako osobak, ale to je asi minivan a to sa tam este zmestispinning smiley sticking its tongue out
již několikrát jsem byl v Chorvatsku s ALHAMBROU i s PICASEM a vždy jsem platil jako drobný osobáček.
Re: Kolik plati na dalnici MPV (Espace, Evasion, Sharan, Voyager...)
30. 05. 2006 20:21
Kategorie vozidel:

I osobní automobily, motocykly (vozidla se dvěma nápravami o výšce do 1,3 m, měřeno u první nápravy)

II osobní automobily s přívěsem (vozidla se třemi nebo více nápravami o výšce do 1,3 m, měřeno u první nápravy, zahrnuje i dodávky)

III autobusy a nákladní automobily (vozidla se dvěma nebo třemi nápravami vyšší než 1,3 m, měřeno u první nápravy, zahrnuje dodávky s přívěsem)

IV kamiony (vozidla se čtyřmi nebo více nápravami vyšší než 1,3 m, měřeno u první nápravy)

stačí metr a měřit :-)
Re: Kolik plati na dalnici MPV (Espace, Evasion, Sharan, Voyager...)
30. 05. 2006 20:38
Jezdím Voyagerem a vždy a všude v I.skupině.
To Abak:
V klidu.Chrysler Town and Country Limited/US verze Grandvoyageru/,jsem byl 2x.Na dálnici jsem vždy platil jako osobák,t.j category 1.,do 1,3m nad přední
nápravou.Taky sem s tím 2x jel lodí,na Pelješac a na Vis.Opět platba jako osobák do
výšky 1,8m.Netvrdím,že to auto 1,8 má,možná bude mít nějaký centimetřík navíc,ale v
pokladně nahlásíš pouze kouzelné slovo "auto" a dál už se nikdy nikdo na nic neptal.
16.6. smažím na Vis,vracím se 3.7.,tak pokud máš zájem,se potom ozvi na mail,pro
fresh info. PetrD
Re: Kolik plati na dalnici MPV (Espace, Evasion, Sharan, Voyager...)
31. 05. 2006 07:13
Diky za info a nabidku. Vypada to, ze tato auta zarazuji skutecne tam kam patri. Jedu taky 16.6. takze si to overim na "vlastni plech".
Opel Zafira je asi taky v I. kategorii, byl jsem minulý rok a platil jsem to co za osobák. Nebo je snad nějaká změna?
Siel som Sharanom, tiez som si myslel, ze budem uz v II. kategorii, ale platil som cenu v I. kategorii. Takze mozes byt bez obav.
Vím,že už jsem na tomto vláknu někomu odpovídal,ale mám trošku jinší problém: 26.8.
chci ze Splitu trajektem do Ancony,tak bych se chtěl zeptat,zdali jsou na meziná -
rodních liniích stejně benevolentní,jako na lokálních.Jedu Chryslerem Town+Country,tak pokud někdo nějakým MPV-čkem absoloval,děkuji za odpovědi. Petr
Re: Kolik plati na dalnici MPV (Espace, Evasion, Sharan, Voyager...)
11. 05. 2007 14:55
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kategorie vozidel:
>
> I osobní automobily, motocykly (vozidla se dvěma
> nápravami o výšce do 1,3 m, měřeno u první
> nápravy)
>
> II osobní automobily s přívěsem (vozidla se třemi
> nebo více nápravami o výšce do 1,3 m, měřeno u
> první nápravy, zahrnuje i dodávky)
>
> III autobusy a nákladní automobily (vozidla se
> dvěma nebo třemi nápravami vyšší než 1,3 m, měřeno
> u první nápravy, zahrnuje dodávky s přívěsem)
>
> IV kamiony (vozidla se čtyřmi nebo více nápravami
> vyšší než 1,3 m, měřeno u první nápravy)
>
> stačí metr a měřit :-)


Má někdo zkušenost s SUV - do které kategorie spadá ? Podle této tabulky do III, jestli se nemýlím....(má 1,65 výšky)
Díky za tip
Re: Kolik plati na dalnici MPV (Espace, Evasion, Sharan, Voyager...)
11. 05. 2007 15:38
Thea: Je jedno, či a jedná o MPV alebo SUV, dôležitá je výška NAD PREDNOU NÁPRAVOU - tá musí byť do 1,3 m. Teda, ja som si svoj Fiat Scudo nemeral, ale vždy som platil kat. I, ako osobák, ani oni to nikdy nemerali... Scudo je celkovo vysoké 1,93 m. hot smiley
Re: Kolik plati na dalnici MPV (Espace, Evasion, Sharan, Voyager...)
11. 05. 2007 19:53
Např Sharan, Alhambra a staré Galaxy má celkovou výšku necelých 170cm, tak nad přední nápravou při tom sklonu předku má určitě daleko méně, než 130cm.
Loni kamarád platil za Sharana jako za osobák. Není tedy důvod to u obdobných aut řešit.

Jak berou SUV netuším, ale určitě to bude kategorie 1 nebo 2 podle té výšky nad přední nápravou. Aby to šoupli do trojky, to už by musel být tak Hummer.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (11. 05. 2007 19:56).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 177
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.