Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Doba potřebná pro jízdu - po nové dálnici

Autor Childeater 
Z Plzně do Podgory jsme vloni s přestávkami- s dvouletým dítětem - jeli asi 14 hod. Hlavně nevyjíždět v pátek a pozor na začátek prázdnin u němců.Souhlasím, že nejhorší je dojezd ze Splitu, už aby dodělali dálnici do Makarský.Mimochodem nevíte někdo kdy to bude? Pozor na dopraváky, po svítání se tam rojí a měří. šťastnou cestu!
v neděli zpátky nejezděte, jezdí domů Slovinci z víkendu
Problém v sezoně je PA, SO. Co jsem zažil tak problém začíná v Mariboru, Záhřebu,Malá Kapela a Sveti Rok. Jak se již psalo. Č. Budějovice - Split se dá podle předpisů jet s přestávkami ( 4x) za 10 hod., ale také, a to je extrém za 20 hodin.
kristova noho, dvacet hodin - to bych se zbláznil. Představa, že to absolvovali lidé v trabantech a Š100 mi přijde jako špatnej vtip. A to mám Xantii, která je velmi pohodlný vůz, klimatizace samosebou.
No, jak jsem psal - pojedu ve středu navečer. Nepředpokládám potíže, ani zdržení způsobené vis maior.
avatar Re: Doba potřebná pro jízdu - po nové dálnici
24. 05. 2006 15:01
to Childeater:loni jsme taky vyrazili ve stredu vecer 29.6. a dalnice i tunely byly prazdny pohodlne s castymi prestavkami na Makarskou za 14 hod. Za to nazpatek v sobotu asi 18 a bez klimi v zacpach se to jinak nedalo ani prezit.
Vracet se budu ve čtvrtek, jedu tam bohužel jenom na týden. Tak doufám, že bude bezproblémová i cesta zpátky. Klima je dofouknutá, chladí úplně báječně...:-)
Už bych si bez ní těžko dovedl letní cesty představit. I když, někdy mám při pomalé jízdě radši jenom otevřený vokýnko, je to podle nálady. Ve vyšších rychlostech ale samozřejmě klima a páčka na 25°C.
zdravím všechny, já letos razím s rodinou 29.6. večer. je to čtvrtek tak snad to bude ok, cesta domů je naplánována na 9.7.. Jakou máte zkušenost s nedělí a odjezdem z HR? je lepší vyjet ráno, v poledne , večer? nebo snad už v sobotu v noci :-( díky
Problém v sezoně je PA, SO. Co jsem zažil tak problém začíná v Mariboru, Záhřebu,Malá Kapela a Sveti Rok. Jak se již psalo. Č. Budějovice - Split se dá podle předpisů jet s přestávkami ( 4x) za 10 hod., ale také, a to je extrém za 20 hodin.
Chtěl bych se ještě zeptat, jak dlouho by mohla trvat cesta ze Splitu do Gradace, za predpokladu ze do Splitu dorazim kolem šesté hodiny ranní ve čtvrtek?
avatar Re: Doba potřebná pro jízdu - po nové dálnici
24. 05. 2006 15:34
To:davidx
Pokud bych měl volit jen neděli,tak bych dal přednost odjezdu v pozdní odpoledne- hranice Hr-Slo překračuješ cca před půlnocí,tunely kolem 22.hodiny a Vídeň Tě čeká tak kolem 03.30 až 04.30 což je pro průjezd ideální.V sobotu večer bych zvažoval,protože se vrací zájezdové autobusy téměř všech cestovek a to je kolikrát síla i na motorestech najít místo na kafe a WC
avatar Re: Doba potřebná pro jízdu - po nové dálnici
24. 05. 2006 15:41
To:Childeater
Jelikož do této lokality jezdím 8 roků, tak si odvážím odpovědět- po pobřeží cca 2 hodinky pokud dodržuješ předpisy. Dá se jet i vnitrozemím,ale nyní se tam staví dálnice,tak zkratky po místních silnicích budou asi neprůjezdné-i v loňském roce to už bylo složitější
Díky za odpověď. Myslím, že mám jasno...:-)
PP
Re: Doba potřebná pro jízdu - po nové dálnici
24. 05. 2006 16:03
Jsem trochu skeptik,jestli se dá z konce dálnice v Dugopolje dojet do Bristu přes Split,Omiš za 2 hodiny.Skoro jistě si troufnu tvrdit,že nikoliv.
A co se týče trasy,na konci dálnice jsou směrovky směr Makarska značené vrchem přes Brnaze,to jen abyste nebyli překvapeni,že vás to navádí někam jinam než na Split.Dá se samozřejmě jet přes Split,ale není to příliš chytré,kvůli Omiši.Cesta přes hory je určitě rychlejší.Není třeba jet zkratkama,i trasa přes Brnaze,Trilj je určitě lepší než přes Omiš.
Aha, no vida! Díky za tip, jistě bych jel přes Split. Takže přes hory.
Ja jezdim do HR na Makarskou v nedeli po obede, jedu pres Madary, kde je pusto prazdno, nekde na Plitvickach to zapichnu, do ruzova se vyspinkam, a ve 4 rano jedu a v 8 jsem tam. Po ceste mam hodne prestavek, nijak mi to nevadi, cestu beru jako soucast dovolene.
to Jir-Ka: díky, asi zkusím jet v pozdním odpoledni v neděli, no uvidíme jak se to vyvrbí :-)
Re: Doba potřebná pro jízdu - po nové dálnici
24. 05. 2006 23:54
Split - Omiš v sezóně to je katastrofa, do Omiše jezdí o víkendu půlka Splitu. Takže vždy vrchem. Tady nejde o více najetých km ale o čas - popojíždění 30km/h po magistrále žádný med.
to davidx: Loni 10.7. jsem jel od Omiše v neděli v 7:30 a celá cesta byla bez problému a ve Vys.Mýtě jsem byl za 12,5 hod. Letos už po čtvrtý jedu zase ve stejný termín 29.6. tam a 9.7. domů
avatar Re: Doba potřebná pro jízdu - po nové dálnici
25. 05. 2006 09:51
To: PP

Já jsem netvrdil,že z konce dálnice do Gradacu to zmákne do 2hodin ale cca za 2hodiny. Jezdil jsem do Bristu přes hory 120km i po pobřeží 105km a vzhledem k uvedenému času ve čtvrtek 6 hod ráno se mi to nejeví až tak nereálné,ale budiž 2,5hodiny OK?
Ta magistrála mezi Splitem a Omiší je tak hrozná i v červnu nebo raději to vzít taky horama?
avatar
XXX
Re: Doba potřebná pro jízdu - po nové dálnici
25. 05. 2006 10:53
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil XXX (03. 04. 2008 07:09).
avatar Re: Doba potřebná pro jízdu - po nové dálnici
25. 05. 2006 13:29
To :Childeater

Vrátím se k tomu dešti na začátku vlákna- pokud začne pršet,tak první půl hodinu si raději zastavím a počkám,až se smyje prach z asfaltu.Vápencový prach ze skal usazený na vozovce a pokropený prvními kapkami dovede vytvořit tak kluzký povrch,že si připadáte jako na ledovici-kdo nezkusí neuvěří.
Jasně, už jsem o tom četl. Mám z vápencového prachu nahnáno tak, že bych snad čekal i hodinu...:-)
Re: Doba potřebná pro jízdu - po nové dálnici
25. 05. 2006 14:49
Jo jo, je to děsný blatíčko a není to vidět, po tom každý jede jak po ledě. Všimněte si že spousta zatáček je na magistrále zdrsněna.
Vyjíždíme s manželem vždy ve všední den ve 4h. ráno když jsme jeli na Makarskou i na zpět, jediný problém byla Vídeň a ta slavná Brunnerstrasse před 7 hod. ranní a nazpět opět v 15 hod. odpoledne. Poraďte není lepší se napojit ve Vídni od Brna na dálnici v Korneuburgu tzn. jet přes Laa an...? Jinak v Chorvatsku super, chvílemi na dálnici i v těch dvou tunelech sami! A déšť na cestě, to opravdu nehrozilo, 30st. a bez klimy no super, hleděli jsme po každém mráčku!
Tak v tomhle ti neporadím ale rodiče vyjíždějí ve 2 hod. ráno z Prahy právě kvůli Vídni. Za 3 hod. jsou na hranicích a za další 2 ve Vídni a nikdy tam neměli žádný problém. My vyjíždíme ve 20 hod. večer někde až se nám chce si 4 hod. zdřímnem a pohoda. Normálně nám to Praha-Zadar trvá čistého času 12 hod. Všichni nám tvrdí že to jezdí 10 a to ještě staví na kafe atd. nevim jak to dokážou.
Re: Doba potřebná pro jízdu - po nové dálnici
29. 05. 2006 17:01
Já si to taky myslim. Já vždy dělám kafe do termosky a řízečky na cestu, nestavíme a stejně to nestíháme ale je to taková česká pohodasmiling smiley
No my jsme jeli loni nazpět v pondělí, vyjeli jsme ve 4h. z Podacy a s přestávkami a zácpou ve Vídni jsme byli v Brně v 16h! Takže jestli jedou bez dětí a přestávek teoreticky je to možné!
Joooo, Brno jenže nám Pražákům to trvá o 2 hod. opravdu déle aspoň co vím od Brňáků. Těch 10hod. nám tvrdí známí s Prahy.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 101
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.