Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

AUTOBOX

Autor Karel z HK 
Karel z HK
AUTOBOX
16. 05. 2006 18:15
Po osmi letech tahání vozejku bych chtěl zkusit střešní box neboli rakev. Mam favorita a chtěl bych poprosit o vaše zkušenosti s jízdou s boxem.Můžu si půjčit dlouhý box ale nevím jak umístit zda víc dopředu nebo dozadu ale to pak asi nevlezu do kufru nebo si koupit krátký box a tak nevím. Prosím poraďte Karel!
avatar Re: AUTOBOX
16. 05. 2006 18:21
To Karel z HK :
Do rakve dávám oblečení a krámy do vody. Jsou objemný ale lehký a je jedno kam rakev dáš. Hlavně si jí tam nedávej obráceně. Pokud občas jedeš na hory tak určitě delší box aby se ti tam vešly lyže.
Re: AUTOBOX
16. 05. 2006 18:23
kufr otevřeš, ale ne úplně. Ale dostaneš se do něj.
Karel z HK
Re: AUTOBOX
16. 05. 2006 20:24
Lyže a zimu nebrat!!! Jedině dva týdny v Živogošči to je náš život a teď bez dětí to bude fajn. Do rakve bych dal peřiny a molitany ty zaberou nejvíc místa.K.
JirkaD
Re: AUTOBOX
16. 05. 2006 20:46
K těm peřinám si ty lyže přibal.
avatar Re: AUTOBOX
16. 05. 2006 20:47
Karel z HK napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Do
> rakve bych dal peřiny a molitany ty zaberou nejvíc
> místa.K.
Já bych dal do rakve tchýni, ale ta mrcha furt né a né tam skočit, baba . . .angry smiley
Klidně bych jí odvezl až do Živogoště, ale musel bych hodně rychle, aby nezasmrádla, že . . .hot smileyhot smileyhot smiley

avatar Re: AUTOBOX
16. 05. 2006 21:00
To Modena :
pravidlem bývá že většina dcer kopíruje chování a vlasnosti matky. Proto jsou tchýně v některých případech tak nenáviděné. Stačí holt mít jeden exemplář doma. Tím ovšem neříkám, že je to můj případ. Ta poslední věta je pro toho, co mi furt kouká přes rameno a nechápe s kým si to furt píšu.
Re: AUTOBOX
16. 05. 2006 21:15
Máme krátký box a jsme spokojeni. Těžiště se rozloží po celé střeše, kdežto dlouhý box, který je vhodný na lyže, musíte umístit buď na levou nebo pravou stranu. Také je kratší, což je dobré pro lepší přístup do kufru.Do boxu tak jako Luděk dáváme oblečení a věci do vody a ještě necháme trochu místa pro toho, kdo bude cestou moc zlobit.smiling smiley
Jajina
Re: AUTOBOX
16. 05. 2006 21:56
Máme dlouhý box, dáváme ho na stranu spolujezdce z bezpečnostních důvodů - kdyby do něj bylo potřeba vlézt při cestě. A vejde se nám tam i kytara. Jinak spíše samé lehčí věci.
avatar Re: AUTOBOX
16. 05. 2006 22:26
To Jajina :
Pokud se box neotvírá vpředu nebo vzadu, ale odklápí se na bok, tak ho snad musíš dát na tu stranu, kde se po jeho otevření do něj dostaneš. Nedovedu si představit jak nakládáš věci do boxu přes celou střechu.
Re: AUTOBOX
16. 05. 2006 22:32
Dlouhý box na stranu spolujezdce, tedy podle otvírání grinning smiley jak bylo psáno výše, z bezpečnostního hlediska. Nastavit úchyty tak, aby šel otevřít kufr auta (třeba se nepromáčklo sklo) takže bude přesahovat dopředu. Dovnitř lehké a neskladné věci. Proboha na co peřiny ?! To se i letos bude opakovat začátek srpna ?!
Re: AUTOBOX
16. 05. 2006 22:57
Co se divíte těm peřinám eye popping smiley
Mě spíš udivují ty molitany. To já bych teda k těm peřinám už sebou vzala i postel a madrace - pardon matrace - tazatel je z HK. (To jenom v Plzni se dávají madrace na balgón) thumbs up smileythumbs up smiley
Jenže to se mu zas nevejde do tý rakve.
Ale spát v peřinách na molitanu - no nevím. confused smileyconfused smiley Tak já jdu raděj k Hulčovi smileys with beersmileys with beersmileys with beer
Re: AUTOBOX
17. 05. 2006 07:44
no dyt on snad nepsal čím jede, ne ? To já jsem jednou jel Transitem na Rab a fakt jsem s sebou měl dvě válendy, na kterých rodina spala za jízdy. Jsem si řek, že když jedu s takovou pixlou (myšleno auto), tak proč poloprázdnej. thumbs up smiley
Míra1
Re: AUTOBOX
18. 05. 2006 21:10
Před 5 lety jsme koupili autobox v jednom hypermarketu, nebudu ho jmenovat, jmenuje se jako zmenšený model zeměkoule užívaný při hodinách zeměpisu ... Ujeli jsme s ním cca 3000 km a box se skoro rozpadl. Od půlky dovolené jsme ho obmotávali lepenkou, aby se za jízdy neotevřel. Teď už si to přesně nepamatuji, ale když jsem ho reklamoval, měl jsem soupis 7 závad. Vloni jsme po těchto zkušenostech koupili autobox Hakr, ještě jsem si několikrát zamailoval s jejich obchodním ředitelem, abych se ujistil, že se jejich boxy fakt nerozpadají a fakt se nerozpadl ani po dvou dovolených. Takže není box jako box. Dovnitř se samozřejmě dávají jen lehké, rozměrnější věci, jak tu všichni píší - hračky pro děti, spacáky, samopal atd.
Pavka
Re: AUTOBOX
18. 05. 2006 22:11
Před 2 roky jsme koupili autobox v témže hypermarketu a nerozpadl se, ujeli jsme s ním možná o pár km víc,jako ty, Míro 1. Asi jsi natrefil na blbej kus.Jinak máme autobox krátký, ale je to na vás jestli s ním chcete jezdit i v zimě na hory, tak bych doporučovala dlouhý.Jelikož já žiju létem,tak ten kratší mi vyhovuje líp.
Míra1
Re: AUTOBOX
19. 05. 2006 00:10
My jsme měli úzký a dlouhý právě kvůli lyžím. Ten širší a kratší je na rozpad určitě méně náchylný. Leč ten nový je taky dlouhý a drží dobře, ten první byl fakt brutální šmejd.
Karel z HK
Re: AUTOBOX
19. 05. 2006 17:45
Taky jsem koukal v hypermarketu na box za 2000 ale nějak nemám důvěru. A na ty molitany to máme ty k vodě, na spaní máme z Gumotexu perfektní nafukovací matrace prej je vyráběli pro americkou armádu a v podnikové prodejně měli 2. jakost jsou jako zdravotní matrace
xxxxx
Re: AUTOBOX
19. 05. 2006 18:40
Pred 4 rokmi som kupil 350l kratky noname box - sluzi uplne v pohode a to ma odcestovane celkom dobre kilometre. Ziadne problemy s otvaranim, alebo kvalitou plastu.
Teraz sa ale pozeram po dlhom velkom aspon 450l boxe - taky, aby som tam vedel v zime dat lyze - dobry dlhy box mi prijde praktickejsi prave preto, ze je "all season"...smiling smiley. Takze kazdemu kto uvazuje nad kupou boxu by som odporucil skor dlhy.
Ale kebyze niekto silou-mocou ma zaujem, tak ten terajsi kratky za nejaky symbolicky poplatok prepustim...smiling smiley)
Re: AUTOBOX
19. 05. 2006 22:31
bol som s boxom 2x, ale povedal som si ze viac uz nie, strasny hluk a odpor vzduchu, ale chapem niekedy to bez neho nejde

pokial nie je original na typ auta, alebo od renomovaneho vyrobcu tak uz ma nikto na to nenahovoricool smiley
Re: AUTOBOX
19. 05. 2006 22:44
Dlouhý je nejlepší.A úplně nejlepší je mít dva(ne každé straně jeden).Výborně se v nich spí a můžete si se sousedem povídat.cool smileygrinning smileygrinning smileythumbs up smileyPopravdě jsem s ním minulý rok jel a nikdy více.To raději vezmu méně zavazadel a více peněz.A lyže si u moře půjčím.hot smiley
Re: AUTOBOX
19. 05. 2006 23:03
S tím hlukem je to relativní. Když jsme ještě meli Fildu tak hučel strašně, na Fabii jsem vůbec nevěděla že na té střeše něco je a na Thalii je taky klid.smiling smiley
Míra1
Re: AUTOBOX
22. 05. 2006 23:39
Že box je hlučný a dělá odpor vzduchu? No nevím, trochu mi u ucha sviští zahrádka, to jo, ale box vůbec neslyším a odpor vzduchu - spotřeba byla vloni s narvaným autem a boxem tak nízká, že jsem tomu nechtěl věřit. Já tedy box doporučuji, ale raději něco značkového nebo aspoň "poloznačkového".
avatar Re: AUTOBOX
22. 05. 2006 23:47
To Míra :
Mě taky nejvíc hučí zahrádka. Když tam dám box hučí to míň. Na spotřebu box neměl moc vliv. Akorát když jsem s ním sypal v HR po dálnici 170-180, tak jsem doma zjistil, že v oblasti kde je box uchycený, trochu zbělala ta umělá hmota (nebo z čeho ten box je). Už s ním tak rychle lítat nebudu.
Re: AUTOBOX
22. 05. 2006 23:58
Mně v tom taky hučíthumbs up smileythumbs up smileythumbs uphot smiley
Re: AUTOBOX
23. 05. 2006 00:00
Musíš to mít pořádně naložený, pak to přestanegrinning smileygrinning smiley
avatar Re: AUTOBOX
23. 05. 2006 00:00
To smejkali :
A zkusil jsi sundat zahrádku. Pokud bude hučet dál musíš naopak nasadit manželku. grinning smileygrinning smiley
Míra1
Re: AUTOBOX
23. 05. 2006 00:06
Luděk napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To Míra :
> Mě taky nejvíc hučí zahrádka. Když tam dám box
> hučí to míň. Na spotřebu box neměl moc vliv.
> Akorát když jsem s ním sypal v HR po dálnici
> 170-180, tak jsem doma zjistil, že v oblasti kde
> je box uchycený, trochu zbělala ta umělá hmota
> (nebo z čeho ten box je). Už s ním tak rychle
> lítat nebudu.

Od doby, co mi na dálnici spadlo ze střechy kolo - a to jsem nejel nijak zvlášť rychle, ale povolil se šroub na nosiči - mám docela respekt k věcem přichyceným na střeše a tak bych s boxem takhle rychle určitě neuháněl, to už je přeci jen rychlost, kde aerodynamika začíná být dost důležitá. Ale 130-140 je v pohodě i s bočními poryvy větru, i když asi záleží na váze auta.
Re: AUTOBOX
23. 05. 2006 00:08
Jestli by na střeše nehučela víc než ta zahrádka a mě v tom nehučelo dálgrinning smileygrinning smileythumbs up smiley
avatar Re: AUTOBOX
23. 05. 2006 00:12
To smajkali :
Však já taky nemyslel, aby si ji cpal do kuřáckýho oddělení na střechu, ale myslel jsem si spíš, jako že by ti to rozmluvila a vysvětlila, že se ti to jenom zdá a nikde nic nehučí.
Re: AUTOBOX
23. 05. 2006 00:38
No jo když ale tenhle hukot je vidětgrinning smileygrinning smileythumbs up smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 89
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.