Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

porucha auta

Autor TARA 
Re: porucha auta
22. 02. 2008 18:27
Tak já vloni taky . . . V Omiši u obchoďáku jsem zaparkoval svůj R Scenic 1.9 dCi r.v. 2OO1 a už nenastartoval. V pátek ve 4 odpoledne dvě noci před odjezdem domů. Telefon na asistenci /od pojistky proti odcizení - ČPP/ do Prahy kde zajistili smluvní odtah, který přijel za cca 2 hodiny. Mezitím jsem s kolegou druhým vozem dojel do servisu Renault kousek za Omiš domluvit opravu. V Omiši právě páteční zácpa 2km za 1 hodinu . . . Poslední servisák právě zavíral vrata od dílen . . . naštěstí byl ochotny a dojel se podívat do Omiše na parkoviště na to naše neštěstí. To už tam byla odtahovka, tak se spolu pěkně domluvili a jelo se zpět do servisu. Dopravní čerpadlo na naftu samozřejmě nebylo na skladě, ale slíbil, že ho do soboty sežene a v sobotu i opraví a auto bude v poledne hotové. Jak slibil tak bylo. Konečný účet: odtah - O,- odtahovka si to vyřešila přímo s pojišťovnou, servis faktura a platba kartou /naštěstí je brali/ 2.800,- kun, 200,- kun jsem vnutil servisákovi za jeho páteční a sobotní ochotu. Celkem 3.000,- kun - cena dílu v ČR /druhovýroba/ cca 2.5OO,-Kč.
Ještě třešíňka na tento dort - den před odjezdem do chorvatska mi upadnul vlnovec, který je naneštěsti u tohoto jediného motoru tak neštastně řešen, že není jiná možnost než koupě originálu vč. katalyzátoru za cca 17.000,- Kč . . .
To byla moje nejdražší dovolená . . .
Re: porucha auta
02. 03. 2008 12:05
A to se vyplatí !!!! Parťák jel s xantií a ve SLO mu prdnul řemen.Bohužel citrouš bez hydraulického čerpadla prakticky není schopen ani tažení (nebrzdí,neřídí,pérování padne na zem) ve 4 hod.ráno nic moc.Pokus o tažení tedy nevyšel. Odtahovka do servisu 120 euro + řemen+výměna 100 euro.
Před Karlovacem mu odešlo palivové čerpadlo v nádrži !! Nové čerpadlo+práce 1100 kuna.
Když se za 14 dní vraceli tak po výjezdu mu něco začalo kapat na nohy !! Byl to hydraulickej olej .
Jak se pokoušel táhnout auto bez hydrauliky tak zřejmě prošlápl válec u brzdového pedálu a kapalina mu protékala na nohy !! Na cestě domů dolil 6 litrů oleje !!!

Už do HR autem nikdy nejel !! Raději létá do Řecka !! Zrádce jeden !!
Re: porucha auta
02. 03. 2008 12:14
kaspi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak taky přispěju do diskuze jedním šoférovským
> hororem.
> Vloni jsme se vydali s rodinou na Makarskou
> starším ale do té doby spolehlivým R19. Jeli jsme
> se známými a cesta ubíhala jak má, ale v noci
> někde u Záhřebu na dálnici mi najednou blikla
> kontrolka, že se nedobíjí baterka. První jsem si
> myslel, že to je tím, že byla zaplá klima a
> autochladnička, tak jsem to vyplnul a čekal,
> bohužel místo aby kontrolka zhasla, začaly
> pohasínat světla, takže jsem přes vysílačku
> kontaktoval spolucestující v druhém autě a
> předčasně jsem zastavili na parkovišti, kde jsme
> se víceméně shodli na diagnóze - odešel
> alternátor.
> Měli jsme sebou nabíječku nabíječku, takže jsem na
> benzince dobili baterku a ochotná obsluha nám
> poradila, že to máme dojet do Karlovace, kde je
> značkový servis Renault. Po probdělé noci jsme se
> v sobotu ráno přemístili do Karlovace a čekali na
> otevření servisu.
> Velmi nepříjemné čekání, zvlášť kvůli tomu, že v
> autě nám spaly 2 děti. Naštěstí kamarád z druhého
> vozu byl velkou psychickou oporou, takže s usměvem
> odmítl nabídku servisu, že máme počkat do
> odpoledne a jeli jsme hledat do města nějakou
> soukromou autodílnou.
> Na druhý pokus jsme našli servis, kde už parkovalo
> několik čechů a machři servisáci to tam brali jako
> doktor lidi z čekárny.
> Chlapík si vyhrnul rukávy vyhodil altík z auta,
> asi půl hodiny telefonoval (tipuju, že obvolával
> vrakoviště) a asi po hodině mi sdělil, že mám
> ještě 2 hoďky vydržet, že to opraví...:-).
> Nakonec se to sice ještě asi o další hodinu
> protáhlo, protože to nestihli do polední siesty,
> ale nakonec jsme po poledni odjížděli směr moře
> sice o cca 1000Kn lehčí, ale rádi, že to tak
> dopadlo... a zbytek dovolené i cesta zpět již byla
> super. Důležité fakt bylo, že jsme měli oporu v
> těch známých co s námi čekali až to bude OK, i
> když jsme je posílali napřed, když už jsme věděli,
> že se to opraví...
> ... ale že bych to musel prožít ještě jednou, to
> se říct nedá, proto letos rencek bude nahražen
> něcím (zcela) novým ...

Tohle už jsme taky jednou řešil. Kamarádovi v obstarožní feldě při cestě od moře odešel altík.Opravu jsme nechtěli podstoupit,tak proběhla výměna !! Moje baterka do jeho auta,jeho do mého !! Za každé dvě -až tři hoďky opět výměna. A dojeli jsme až domů !!grinning smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Oplík (04. 03. 2008 02:33).
Re: porucha auta
02. 03. 2008 12:55
Nevím,zda to patří mezi poruchy,či veselé z cesty.Spíše mezi šokující.
Poznávací výlet z Makarské do Bosny-Mostar,Sarajevo.Vraceli jsme se autobusem zpět do HR. Už se začalo smrákat a asi 30 km pod Mostarem průjezd zatáčkou a další výmol,kterých bylo na Bosenské silnici tisíce otřásl busem. Rozsvítili se všechny červené kontrolky.Zastavím,jdu se ztaženým zadkem dozadu,otevřu motor a vidím,že je zle!!Utrhla se vzpěra na které jsou napínáky řemenů obou altíku,vzduchového kompresoru a kompresoru klimky.Největší průser nefunkční vzduchovej kompresor !! Sundal jsem řemeny a pomalu jel dál. Vzduch ubýval až se vedle silnice oběvilo světýlko.Klasickej statek.Zastavil jsem a než jsem stačil zaklepat,už se proti mě hrnul zřejmě majitel i s rodinou. A jakej je problém,že oni pomůžou,že u nich žádná probléma !! Kouká na utrženou vzpěru a že probléma !! Elektrickou svářečku že mají,ale nejde proud a že půjde ráno !! Pak se zamyslel,něco domluvil se synem a ten odběhl.Ukázal mě abych zacouval do stodoly.Se zbytkem vzduchu jsem tam couvnul.
Co nastalo jsem ještě nikdy neviděl a neuvidím. Přitlačili nádobu velikosti 200 l sudu bez víka.Do jeho boku asi v půlce byla napojena hadice autogenu.Do sudu nasypal karbid a zalil ho vodou !! Do sudu nasunul další sud trošičku menší na kterém bylo natažené gumové těsnění z duše jízdního kola !! Kyslík měl z bomby !!Karbid vyvíjel plyn a horní sud se začal zvedat.On zapálil hořák a znaleckým okem zjistil,že má nízký tlak plynu,tak jeho syn nalil do horního sudu dva kyble vody !! Tím ho zatížil a tlak se zvedl. No Kongo !!!Vzpěru umě přivařil a ještě svár přeplátoval.
Pak nastalo dohadování co za to !! Nic nechtěl !! Peníze vůbec!! Nakonec si vzal tři kartony gambáče.A karton malborek.Celkem mě při tom znervózňoval neustále si odfukující sud za zády.
Prostě zážitek !!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luboš (04. 03. 2008 02:35).
avatar Re: porucha auta
04. 03. 2008 20:16
...



Upraveno 4krát. Naposledy upravil Bessy (08. 03. 2008 10:59).
Re: porucha auta
05. 03. 2008 18:49
No chlape,ten závěr je fajnej,ale ten první moment,kdy ti celá palubka svítí červeně je infarktovej !!
Jo a paní domácí donesla super ovčí sýr a ten špičkovej pršut !!Všichni z busu si koupili a to za ceny o 5O% nižší než v HR.
Jo a podobnou akci jsem zažil ještě v HR kousek za Kninem,kdy nám u karosy prdnul šnek za kompresorem. Totální pustina jen traktůrek obdělával pole vedle silnice.Když viděl,jak se tam vrtáme v motoru,tak přijel a opět,že pomůže !! Osvětlili jsme mu problém a on že ať jedeme 5km za ním a že nám to zaletuje. Tak jsem mu řekl,že autobus bez vzduchu prostě nejede !! Pak přišel spásnej nápad !! Hadici na foukání pneumatik jsme připojili přes 3 redukce k traktoru,druhej konec do autobusu. Traktůrek foukal sice jen 6,5 atmosféry,ale stačilo to. Zemědělec vyrazil maximální rychlostí 35km a my za ním připojený na hadici. No zážitek opět fantastickej. U něj na dvorku nám to zaletoval. Proběhlo zaplacení tou nejtvrdší měnou (plechovková plzeň) a uháněli jsme dál na jih grinning smileygrinning smiley
A dávám ti Bessy zelenou,když tu máš ňákýho nepřítele ruďase cool smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luboš (05. 03. 2008 19:13).
Re: porucha auta
05. 03. 2008 21:41
No já tam jezdím škodovkou a to modelem Octavia 1.9TDI má 560 000km a na pohodu jen se směju renckům a jim podobné paštiky od žabožroutů pravidelně potkávám u silnice .
avatar Re: porucha auta
06. 03. 2008 17:18
..



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (07. 03. 2008 22:49).
Re: porucha auta
06. 03. 2008 20:57
No už to není ono !! Mám dvě malé děti,tak,že ven jezdím jen velice málo !! Nerad bych,aby mě uteklo jejich dětství.Teď vozím max.cizince po naší vlasti,ale hlavně poletuju s autobusem MHD.Je to klidnější a jsem každý den ve své posteli smoking smiley
Musím,ale zaťukat,že žádné velké nepříjemnosti se mě nikdy nepříhodili,až na pár prasklejch pneumatik,jednoho racka v předním okně a utržený chorvatský přívěsný vozík,který prošel pod celým busemgrinning smileyTěch humornejch by bylo na román !!
Tak doufám,že se třeba někdy sejdem a u sklenky poklábosíme.smileys with beer
Všem přeji ze silnic i v životě jen ty humorné chvíle !
Re: porucha auta
06. 03. 2008 20:59
Pro PEEGIINA. Já jsem R19 absolvoval Cernou Horu a bez problému. Jinak neurážej majitele jiných značek. Skus se svést v PEUGEOT 406. kterého jsem taktéž majitelem. Odesla mě letos spojka cena 7500kc i s prací. Spojka na OKTAVII 22000kc Takže babo rad. thumbs up
Re: porucha auta
06. 03. 2008 21:21
Dnes je to podle mě jedno!!Auta se montují z dílů,které vyrábí stejné továrny.Když máš smůlu,koupíš auto trapiče jakoukoliv značku.Jen je to v tom,že každý má svou oblíbenou značku,kterou preferuje a nedá na ní dopustit.
Re: porucha auta
06. 03. 2008 21:24
ajax napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pro PEEGIINA. Já jsem R19 absolvoval Cernou Horu a
> bez problému. Jinak neurážej majitele jiných
> značek. Skus se svést v PEUGEOT 406. kterého jsem
> taktéž majitelem. Odesla mě letos spojka cena
> 7500kc i s prací. Spojka na OKTAVII 22000kc Takže
> babo rad. thumbs up


Spojku na octu uděláš i za deset.....VALEO...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 117
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.